X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyk po Ovitrelle pęka od 36 do 48 po podaniu, u mnie zazwyczaj po 2 dniach.. Ag.. skok temp. jest po owu, więc jeśli jutro będzie to owu mogło być wczoraj wieczór albo dziś..

    Ag... lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Pęcherzyk po Ovitrelle pęka od 36 do 48 po podaniu, u mnie zazwyczaj po 2 dniach.. Ag.. skok temp. jest po owu, więc jeśli jutro będzie to owu mogło być wczoraj wieczór albo dziś..

    Dzięki Olka:)

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • słoneczko 90 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 listopada 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejusmiech.gif staramy sie o dziecko od 3 lat i od marca tego roku biore clo od 5-9 dnia cyklu, oprócz tego siofor 500, pozniej zastrzyk ovitrelle czulam sie w miare dobrze lekko bolal mnie brzuch robilam test i caly czas wychodzil negatywny,kiedy pojjechalam na usg 4 tyg okazalo sie ze jest ciaza ale pozamaciczna umieszczona w prawym jajowodzie i trzeba usunac jajowodsmutas.gif . Gdy poprosilam swoja pania doktor o droznosc jajowodow robila wszsytko tylko zeby ne zrobic tlumaczyla sie tym ze bardzo mnie to oslabi ze kolejne ciecie i to nie jest takie srawdzone lepiej aby poczekac na pechcerzyk z lewej strony po 5 miesiacach zrobil sie pechcerzyk oczywiscie clo i rowniez pani doktor przepisala zastrzyk dzisiaj mam 10 dzien po czuje sie zle a nawewt bardzo zle ciagle wymiotuje boli mnie brzuch z lewej strony na dole jestem oslabiona kreci mi sie w glowiesmutas.gif nie weim czy to tak ma byc!!!jeszcze chyba za szybko aby zrobic test???? nie ukrywam ze bardzo bym chciala aby sie udalo ale tak sie boje ze moze byc tak jak ostatnio ta niepewnosc mnie dobijasmutas.gif

    Słoneczko 90
  • dancerina Ekspertka
    Postów: 195 61

    Wysłany: 13 listopada 2014, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja sis tyle się starała ...powiem tak odpuściła sobie nie myślała i zaszła zatem cuda sie zdarzają

    2x1nxuun3b4lqpi4.png
  • misia00 Ekspertka
    Postów: 126 164

    Wysłany: 13 listopada 2014, 03:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sloneczko 90 na test jest jeszcze za wczesnie poniewaz Ovitrelle utrzymuje sie w organizmie do 12 a nawet 14 dni po zastrzyku,moze wiec falszowac wynik testu.Ja rowniez przyjmuje Ovitrelle i jajaniki bolaly mnie po nim przez prawie dwa tyg,raz mocniej raz lzej,dodatkowo oslabienie,sennosc i bol piersi.Wstrzymaj sie z testem przynajmniej jeszcze dwa dni a ja trzymam kciuki i zycze zielonej kropeczki :)

    kjmnzbmhvsv5f1xk.png

    201509116847.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile kosztuje ovitrelle?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktorejs z Was nie pekl pecherzyk po ovitrelle? Mnie tak i zrobila sie cysta 38mm... a dwa dni wczesniej byl pecherzyk 22 mm jak to mozliwe

  • Tynka1990 Autorytet
    Postów: 1068 783

    Wysłany: 26 maja 2015, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pękają chociaż w poprzednim cyklu pekl bardzo pozno. Za trzy wzięłam 8.05 a pekl 11-12.05

    1cb90e9c99.png
    a9013fc3de.png
    Aniołek 8tc
    06cf3d1f83.png
    fe7c1817d8.png
  • V. Autorytet
    Postów: 969 1629

    Wysłany: 13 lipca 2015, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovitrelle kosztuje 75 zł (warto szukać taniej apteki, w jednej powiedzieli mi 130 zł). Zastrzyk miałam wczoraj, zobaczymy kiedy pęcherzyk pęknie. USG w środę rano.

    Salome lubi tę wiadomość

    3.5 roku ciężkiej walki, 3 pełne procedury IVF, 4 transfery, 1 ciąża... 8 tc :(
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 lipca 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    watek zostanie przeniesiony po 20 lipca do działu

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna,4.html[url][/url]

    srebrzysta lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Justyna1990 Nowa
    Postów: 3 12

    Wysłany: 30 lipca 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Mam nadzieję że komuś będzie chciało się przeczytać ponieważ troszkę się rozpisałam :)
    Mam 25 lat i od takich 2 lat starałam się bezowocnie o dziecko. Zawsze tylko czytałam o tych tematach na różnych forach, teraz postanowiłam napisać ponieważ może komuś pomogę w ten sposób:)
    A więc tak, gdy zapadła decyzja że chcemy dziecko zaczęliśmy działać, wiadomo:) Po roku bezowocnych starań w końcu się udało lecz niestety w 6 tygodniu straciłam dzieciątko... Miałam robiony zabieg łyżeczkowania po tym zabiegu trzeba zachować 3 miesiące wstrzemięźliwości (po naturalnym "oczyszczeniu" można zacząć szybciej). Po trzech miesiącach zaczęliśmy znowu starania i zaczęły się również różne badania, wszystkie wyniki miałam dobre, lecz nadal się nie udawało, te pierwsze miesiące były najgorsze jak pojawiał się okres... Pytaliśmy lekarki dlaczego? Jak wszystkie wyniki były dobre itd mówimy do lekarki że może trzeba do jakiejś kliniki specjalizującej się w tych sprawach otrzymaliśmy odpowiedź że nikt nas tam nie przejmie bo za krótko się staramy... Pod koniec roku 2014 zaczęłam monitorować moją owulacje, co miesiąc chodziłam na usg sprawdzaliśmy czy pęcherzyki są czy rosną i czy pękają. Pęcherzyk był, rósł ale okazało się że nie pękał... Zapytałam czy jest na to lekarstwo, odpowiedź mną wstrząsnęła ponieważ lekarka powiedział że NIE MA !!! Nie chciało się nam w to wierzyć, poszperaliśmy w necie i jest multum historii właśnie o Pregnylu i o Ovitrelle. Wtedy postanowiliśmy że udamy się do kliniki pojechaliśmy w lutym 2015. Gdy tam trafiliśmy byłam podczas owulacji więc w lutym już nic nie dało rady zrobić. Na marzec lekarz przepisał mi Dostinex 0,5mg to jest lek na obniżenie prolaktyny ponieważ miałam za wysoką, brałam 1/4 tabletki raz w tygodniu, Clostilbegyt 50 mg te tabletki są już na wytworzenie większej ilości pęcherzyków i to brałam chyba pół tabletki w wyznaczonych dniach cyklu (nie pamiętam w jakich). I to tyle z tabletek, zażywałam jak lekarz zalecił w marcu pojechaliśmy "zrobiły" się dwa pęcherzyki wtedy lekarz przepisał Ovitrelle, zastrzyk miałam zrobić za dwa dni, żeby pęcherzyki jeszcze urosły. Zrobiłam, pęcherzyki pękły ponieważ czułam ból, no i moje drogie w tym pierwszym miesiącu naszej walki w klinice się udało :) Teraz jestem w 22 tygodniu ciąży i gdy do Was piszę czuje jak CÓRECZKA :) fika koziołki u mnie w brzuszku :)
    Więc tak kobietki, nie traćcie czasu w jakichś gabinetach tylko jak wam się już długo nie udaje to radze udać się do takiej kliniki, ja szczerze i z całego serduszka polecam klinikę GAMETA w Gdyni i doktora Śliwińskiego, ponieważ to do niego właśnie chodzę.
    I bzdurą jest też to co nam nasza lekarka w mieście mówiła że nas nikt nie umówi bo za krótko itd... lekarz powiedział że biorąc pod uwagę mój(25) i męża(29) wiek to w ciągu tego pierwszego roku powinno się nam udać, a jak się nie udawało to już było coś nie tak... Więc mogło się udać po prostu szybciej gdyby "lekarka" nie chciała na nas zarobić...
    No ale nic teraz czekamy na naszą córeczkę, termin mam na 5 grudnia więc na święta kruszynka już będzie z nami :)
    POZDRAWIAM :)

    AgaL, Paula90, Wojcinka, SylwiaLu, Malgorzatka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, ja nie wiem dlaczego ale dzis dla draki zrobikam sobie test ciazowy o czulosci 10 z allegro i wyszedl negatywny!!! 8 dni po podaniu ovitrelle ... Zrobilam sobie zastrzyk ponizej pepka... Czy cos zle zrobilam skoro ovi ma niby falszowac wyniki testu a u mnie ? Nawet cienia nie bylo na tym pasku ... (?)

  • Ja077 Nowa
    Postów: 1 3

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Potwierdzam słowa justyny- nie czekajcie z wizytą w klinikach leczenia bezpłodności. Nie mają tam żadnych wymogów odnośnie długości starania się o dzidziusia. "Zwykli" ginekolodzy słabo się na tym znają. Przy pierwszym dziecku poszłam, gdy tylko dowiedziałam się, że mam pco. Udało się w pierwszym cyklu na samym clo. Traz poszłam równo rok po pierwszej ciąży. Znowu clo, ale tym razem prawie nie zadziałał i dostałam jeszcze fostimonn na 4 dni. Urosły 2 piękne pęcherzyki, dali ovitrelle i 10 dni później zrobiłam hcg- wynik 64!!! Teraz jestem w 7 tyg ciąży bliźniaczej. Nie czekajcie- nie traćcie czasu- każdy cykl to szansa- ale trzeba znaleźć specjalistę!!!

    Paula90, Kasiak621, Wojcinka lubią tę wiadomość

    07.2015 Lenka
    Teraz czekamy na bliźniaki (04.2017)
  • Paula90 Autorytet
    Postów: 865 273

    Wysłany: 28 września 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pcos i tez odrazu skierowali nas do kliniki... zaczęłam stymulację do ivf ale lek słabo zadziałał na mnie i urósł tylko jeden piękny pęcherzyk... dziś mam dać ovitrelle i działać... zobaczymy co z tego wyjdzie :)

    Marzena782 lubi tę wiadomość

    http://ovufriend.pl/graph/f218632fa0f752934241608f0b61e3f44b9a3ew1m5orzswd.png
  • Marzena782 Autorytet
    Postów: 529 447

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Paula90
    Widzę ze jedziemy tym samym Wózkiem :)
    Tak ze byłam już przygotowywana do In Vitro ale ze urósł tylko jeden pęcherzyk jedziemy naturalnie :)
    To moja 1 owulacja od 4 lat .
    Mam 24 lata dopiero , mam Pcos .
    Na dzień dzisiejszy :
    Urosły mi 3 pecherzyki , dziś byłam na wizycie 3 pękły + jeden na dzień dzisiejszy mam 21 mm :) lecz już dziś moj 4 dzień po zastrzyku.
    Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2017, 21:24

    4,5 roku starań
    Pcos ,Pierwsza Owulacja i Udana! 16tydz. Ciąży !
    w4sqflw12tdr9ahl.png


  • Paula7 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 24 lutego 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po badaniach okazalo sie ze mam bardzo wysoka prolaktyne bo az 70. Biore bromergon. Od 5 dnia cyklu do 9 ( 5 dni) clostibelgyt . pozniej 10 dnia robie estradiol badanie usg pozniej za dwa dni estradiol jesli wynik jest ponad 600 zastrzyk pierwszy pregnyl 2 ampulli a teraz jest niedostepny i ovitrelle 1 amp. W t ten dzien mialam zakladany kapturek i pozniej przez nastepne 2 dni i czekanie. Mialam juz 3 cykle i nic . lekarz zrobil mi badanie na droznosc janowodow i okazalo sie ze mialam zrosty i nie moglam zajsc w ciaze bylo to niemozliwe. Teraz wczoraj mialam wynik 598 lekarz wyjechal i kazal mi wspolzyc z mezem dzis tez i wziasc zastrzyk i jutro tez. Zobaczymy moze teraz sie uda

    Paula7
  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny piszecie ze zastrzyk utrzymuje sie od 10 do 14 dni. Postanowilam, ze sprawdze sama ile.bedzie u.mnie goscil. Zastrzyk dostalam we wtorek wieczorem czyli 5 dni temu. Zrobilam test owulacyjny I ciazowy (ponoc oba powinny buc pozytywne ze.wzgledu na obecny hcg z zastrzyku) I sie zdziwilam. Po tak krotkim czasie wyszly oba negatywne. Czy to oznacza ze ten lek na mnie nie dziala czy paruje w tempie blyskawicznym?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2018, 14:05

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula7 wrote:
    Po badaniach okazalo sie ze mam bardzo wysoka prolaktyne bo az 70. Biore bromergon. Od 5 dnia cyklu do 9 ( 5 dni) clostibelgyt . pozniej 10 dnia robie estradiol badanie usg pozniej za dwa dni estradiol jesli wynik jest ponad 600 zastrzyk pierwszy pregnyl 2 ampulli a teraz jest niedostepny i ovitrelle 1 amp. W t ten dzien mialam zakladany kapturek i pozniej przez nastepne 2 dni i czekanie. Mialam juz 3 cykle i nic . lekarz zrobil mi badanie na droznosc janowodow i okazalo sie ze mialam zrosty i nie moglam zajsc w ciaze bylo to niemozliwe. Teraz wczoraj mialam wynik 598 lekarz wyjechal i kazal mi wspolzyc z mezem dzis tez i wziasc zastrzyk i jutro tez. Zobaczymy moze teraz sie uda
    Trzymam kciuki

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • Asinek Przyjaciółka
    Postów: 79 99

    Wysłany: 26 lipca 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny może któraś ma do sprzedania Ovitrelle ? pozdrawiam serdecznie

  • honkoz Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 lipca 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, w tym cyklu dostałam 3 zastrzyki z Ovitrelle i dopiero po tym ostatnim pęcherzyk pękł (cały czas mieliśmy zalecenie od lekarza żeby się starać z mężem przy tych zastrzykach). Moje pytanie jest następujące, skoro pęcherzyk już pękł czy nadal musimy się starać, czy raczej jeżeli już coś miało zaskoczyć to zaskoczyło? Pytam bo gin powiedział mi tylko że mam teraz czekać na miesiączkę. Proszę o odpowiedzi

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ