X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Palaczki stracone?
Odpowiedz

Palaczki stracone?

Oceń ten wątek:
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 4 września 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, staram sie o dzidzie juz jakiś czas. Biorę suplementy itp ale nie mogę przestać palic. Czy ktoś zna badania jak palenie wpływa na starania, są jakies dziewczyny które maja podobnie? Proszę nie potępiajcie mnie z góry :( szukam wsparcia wiem ze powinnam rzucić ale ....zawsze jest jakies ale....

    rybka lubi tę wiadomość

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 4 września 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Moja siostra paliła i rzuciła dopiero jak się dowiedziała, że jest w ciąży. To samo przy drugiej ciąży. Na pewno palenie ma jakiś wpływ na starania, ale na to też nie ma reguły. Ja na szczęście rzuciłam (po 12 latach palenia) i czuję się z tym super :) Jednak dla mnie chęć posiadania potomstwa, była największym motywatorem. Może któregoś dnia i Ty obudzisz się rano i dojdziesz do wniosku, że już więcej nie zapalisz :) Życzę Ci tego!
    Polecam książkę Alana Carra, można dostać ją w necie też w formie audiobooka. Mi dużo pomogła :)
    Powodzenia!

    rybka lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 4 września 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka czytałam tą książkę i nic :( a motywacje do rzucenia mam jak kupie pełna paczkę, jak sie kończy to jest gorzej, ale staram sie.

    rybka lubi tę wiadomość

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • zgredka Autorytet
    Postów: 7045 3728

    Wysłany: 4 września 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez przeczytalam te ksiazke i tez nic nie dalo. Ja przestalam palic jak tylkp sie dowiedzialam. Ale tez duzo nie palilam chyba 5-6 dziennie.
    Ale lekarze mowia, ze to mocno wplywa na plodnosc, ale to wiele innych czynnikow tez ma wplyw..

    rybka lubi tę wiadomość

    acwrp8b.png

    w0x7889.png
    *******Gang 18+*********

    Pl - Krk
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Wpływ palenia papierosów na płodność kobiet
    Palenie papierosów wpływa również na płodność kobiet. Okazuje się, że częściej niż co trzecia paląca kobieta jest niepłodna. Z powodu nałogu śluz szyjkowy ulega zagęszczeniu, co wpływa niekorzystnie na ruchliwość plemników. Ponadto mogą pojawić się zaburzenia gospodarki hormonalnej, które stanowią przyczynę problemów z owulacją. Palenie tytoniu przez kobiety powoduje również:
    stany zapalne nabłonka jajowodów i zaburzenia perystaltyki jajowodowej;
    niekorzystne zmiany błony śluzowej macicy utrudniające implantację zarodka;
    poronienia samoistne lub poród przedwczesny;
    zaburzenia rozwoju prenatalnego płodu;
    zmniejszenie ilości komórek jajowych i uszkodzenie DNA pęcherzyków jajników;
    wcześniejszą menopauzę."
    parentin.pl

    Negatywny wpływ palenia kobiet na ich płodność jest równie znaczący:

    kobiety palące w okresie poprzedzającym poczęcie maja o 20% mniej szans na zajście w ciążę,
    w grupie 4000 tysięcy kobiet leczących się na niepłodność, te które nie paliły lub rzuciły palenie powodzenie było o 60% większe niż u kobiet wypalających 10 i więcej papierosów na dobę,
    palenie powoduje zmiany błony komórkowej macicy, która może mieć wpływ na zagnieżdżanie jajeczek,
    palenie kobiet może powodować zmiany w jajowodach oraz jajnikach,
    palenie kobiet powoduje uszkodzenie jajeczek,
    palenie u kobiet zmniejsza ilość jajeczek, a ponadto uszkadza DNA pęcherzyków jajnikowych,
    kobiety palące papierosy mogą liczyć się z wcześniejszą menopauzą.
    Na podstawie dostępnych wyników badań, które są potwierdzone można z całą pewnością stwierdzić, że palenie papierosów może powodować niepłodność oraz, że na pewno ma negatywny wpływ na zdolność do zapłodnienia zarówno po stronie kobiet jak i mężczyzn. Należy zatem w przypadku par starających się o dziecko z całą pewnością zachęcić do rzucenia palenia lub przynajmniej jego ograniczenia z myślą o powodzeniu starań oraz o prawidłowości ciąży i porodu.
    http://rzucaniepalenia.net/czy-palenie-papierosow-powoduje-nieplodnosc/

    http://potreningu.pl/articles/1117/palenie-papierosow-uposledza-plodnosc-mezczyzn-i-kobiet

    ja rzuciłam palenie 3 lata przed zajściem w ciążę, paliłam 10lat, rzuciłam, bo już każdy gin miał mnie dosyć jak wiedział, że palę...
    3lata "czyściłam" organizm....
    6lat starałam się o córcię, którą teraz mam pod sercem...
    zatem NAMAWIAM z całego serca do rzucenia palenia:)

  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 4 września 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja radzę poczytać, historia może prawdziwa może nie, ale daje dużo do myślenia.

    http://piekielni.pl/pobierz/201406/60085_by_AJYSYT_piekielni_pl.jpg?1403017686



    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2014, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, czy pytanko jeszcze aktualne. Przed pierwszą ciążą ćmiłam prawie paczkę dziennie, nie miałam specjalnych problemów z zajściem. Potem się ograniczyłam z tej paczki czerwonych na kilka sztuk cienkich niebieskich ;) rzuciłam dopiero po usg prenatalnym w 13tc.

    Bliska koleżanka kurzyła równo w obu ciążach.
    Nie ma tak naprawdę reguły.

    A myślałaś o e-p ;)? Ja sobie bardzo chwalę od 2 lat :) Na początku jest ciężko, ale te wszystkie malinki, truskawki i karmelowe kawy skutecznie wypędzają tęsknotę za ciężkim dymem i tym charakterystycznym kapciem w buźce ;)
    No i taniej wychodzi...

  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 18 października 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dagn, pewnie, ze temat aktualny :) dalej niestety palę :( moja silna wola to jakaś masakra :(

    nie wiem już jak sobie z tym poradzić. Dzieki za sugestię o epapierosie, moze to jakiś rozwiązanie jest...

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 18 października 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rzuciłam jakiś czas temu mam nadzieję,że po raz ostatni, motywacje mam silną ze względu na staranie się o dziecko i chęć bycia zdrowym...moja mama ma nowotwór, siostra też miała a obie nie paliły. To daje dużo do myślenia, pozdrawiam i liczę na to, że rzucicie to świństwo. Mała podpowiedź ponieważ początki są bardzo trudne najlepiej wykorzystać do tego chorobę kiedy nas tak nie ciągnie a później to już dalej się potoczy przy chęciach ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • M4DZI4 Autorytet
    Postów: 556 830

    Wysłany: 18 października 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi palenie akurat nie przeszkodziło w zajściu ani w pierwszą ani w drugą ciążę.Co prawda o drugą trzeba było długo walczyc ale palenie nie miało na to wpływu, chodziło o cos innego.Mój mąż też palił i pali a mimo to wyniki jego nasienia były rewelacyjne.Ja rzuciłam dopiero po pozytywnym teście ciążowym, zajeło mi to jakieś 2 tyg zanim całkiem odstawiłam.Moja siostra z mężem też długo się starali o dziecko mimo że oboje nigdy nie palili i prowadzili na prawdę mega zdrowy tryb zycia.Więc myślę że tu nie ma zasady, każdy jest inny, nie mniej rzucenie nałogu to zawsze dobry pomysł!!!
    Powodzenia w staraniach ;)

    relgh371ssmqv4f3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przemyśl :) co prawda dużo trzeba zainwestować na początku (w sklepie netowym, gdzie się zawsze zaopatruję, ok 150 zł za zestaw + lq), ale zwraca się w ciągu miesiąca ;) Zawsze to bez substancji smolistych, benzenu, toluenu i innych świństw, i bez palenia biernego.
    Ja właśnie sobie pufam mango z ananasem na wspomnienie lata... ;)

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 18 października 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zapominajcie tylko, że e-papierosy, są również szkodliwe. Mniej ,ale jednak, potwierdzają to badania naukowe więc trzymam kciuki za rzucenie całkowite nałogu ;) taki e-papieros przydaje się jak masz kryzys nawet po latach palenia i masz ochotę na dymka, wtedy wystarczy mieć 0, ale nie zastępujcie tym na codzień, cieżko jest kontrolować nawet ilość spożywanych dymków z lq

    Mordeczka lubi tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 18 października 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 23:36

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 18 października 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 23:37

    macduska lubi tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 18 października 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa to racja, jeśli partner nie pali jest łatwiej

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • MaDalenkA Ekspertka
    Postów: 226 60

    Wysłany: 18 października 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się dołączam do tematu bo niestety mam ten problem. Najgorsze jest to ze w żaden sposób nie jestem w stanie się zmotywować żeby to świństwo rzucić. Uda się chyba tylko wtedy kiedy zobaczę 2 kreseczki na teście a wiem ze to utrudnia zajście, tak wiec błędne koło się zamyka. Tym bardziej ze mój Ukochany też pali, wiec jak siedzimy razem w domku on bierze fajka to i ja automatycznie po niego sięgam :/

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 18 października 2014, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 23:37

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 18 października 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie zrozumiem jak mozna pali w ciąży, tak samo pic :/

    agniesja lubi tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • MaDalenkA Ekspertka
    Postów: 226 60

    Wysłany: 18 października 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no, nie wyobrażam sobie truć malenstwa przez maleństwa ciążę. I gdybym zobaczyła kobietę w ciąży z gankiem to osobiscie bym jej go wytracila z ręki i czuje ze mogłoby do rękoczynów dojść :) no ale narazie jest ciężko. Chociaż i tak moge być z siebie dumna bo trochę ograniczyłam. Najgorzej jest jak siedzę w domu i się nudze to wtedy trochę więcej pale. Muszę sobie znalez. Jakież zajecie żeby odwrócić uwagę od tej kuszacej paczuszki :)

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 18 października 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 23:38

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ