X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Październikowe II kreski
Odpowiedz

Październikowe II kreski

Oceń ten wątek:
  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 20 października 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Im wyższy progesteron tym lepiej :) nie ma powodu do zmartwień
    Dziękuję za odpowiedź:) napisałam też do lekarza i odpisał że niekoniecznie i że liczy się bhcg-więc czekamy do poniedziałku...wyczytałam gdzieś przed chwilą,że może to też być zawyżone przez stymulacje i podanie Pregnylu...może faktycznie...no nic trzeba spokojnie czekać..

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 20 października 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaa88 wrote:
    Jeden jajowod zw strony cp nie drozny z drugiej strony brak owulacji moge pomarzyc o naturalnym poczeciu.
    A rozważacie in vitro? Przy niedrożnym jajowodzie po stronie pracującego jajnika byłby to jakiś sposób.

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • AktywnaPrzyszłaMama1991 Przyjaciółka
    Postów: 74 56

    Wysłany: 20 października 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) proszę Was o poradę. Lekarz wypisał mi (na moją prośbę) skierowanie na podstawowe badania: toxo IgG, IgM, CMV IgG, IgM, TSH, Progesteron. Myślicie, że jest sens robić tylko TSH, czy też FT3, FT4?

    24.10.18 r. bHCG: 329 mlU/ml,
    26.10.18 r. bHCG: 829 mlU/ml :)
    16.11.18 r. (7t0d) mamy ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    A rozważacie in vitro? Przy niedrożnym jajowodzie po stronie pracującego jajnika byłby to jakiś sposób.
    Tak rozwazalismy chcemy sprobowqc w nast roku . Jednak u mnie druga sprawa problem z utrzymaniem ciazy :(

  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 20 października 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka ja tez się staram półtora roku bez skutku do lekarza jeżdżę 9 miesięcy ale z przerwami i po wynikach (pozytywnych) nie znam nawet przyczyny czemu nasze starania tyle trwają.. to dopiero flustrujace jest i ta nadzieja ci cykl ze jesteśmy zdrowi to tym razem się uda a co miesiąc rozczarowanie no ale czytając forum to widze ze nie ja jadna jestem w takiej dupiatej sytuacji

    Izaw lubi tę wiadomość

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 20 października 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona zazdro takiego spotkania ! Miłej zabawy :))

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 20 października 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AktywnaPrzyszłaMama1991 wrote:
    Cześć dziewczyny :) proszę Was o poradę. Lekarz wypisał mi (na moją prośbę) skierowanie na podstawowe badania: toxo IgG, IgM, CMV IgG, IgM, TSH, Progesteron. Myślicie, że jest sens robić tylko TSH, czy też FT3, FT4?
    Co kojaze z forum wlansie przy tsh to ft3 ift4 musi być bo to ważniejsze, laski które się na tym znają dobrze mówię ?

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaAnna wrote:
    Mikka ja tez się staram półtora roku bez skutku do lekarza jeżdżę 9 miesięcy ale z przerwami i po wynikach (pozytywnych) nie znam nawet przyczyny czemu nasze starania tyle trwają.. to dopiero flustrujace jest i ta nadzieja ci cykl ze jesteśmy zdrowi to tym razem się uda a co miesiąc rozczarowanie no ale czytając forum to widze ze nie ja jadna jestem w takiej dupiatej sytuacji
    RudaAnna mi praktycznie w 3 cs sie udalo w 2016 roku i w sumie nie az tak bardzi sie wtedy staralismy bralam wtedy folik tylko folik niestyty szybko utracona na dodatek w swieta. Domyslam sie ze to frustrujace mi lekar kazal sie oszczedzac po owu nie biegac itp no ale jak siennie udaje to w jakim celu te oszczedzanie. Od nast roku pomysle o silowni

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 20 października 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja własnie tak miałam przed Polą. W ogole nie myślałam, że moze coś nie wyjsc. Teraz również pomyślałam,że planuje w sierpniu,rodze w maju i git-niestety życie swoje..teraz żałuję ze tyle czekalam..
    Ale wracając do pierwszych staran to jak odpuścilam(maź mial zabieg,zblizalo sie lato,ja po kolejnej nieudanej probie) postawilismy na zabieg,leczenie i wakacje we Włoszech. Wziełam sie za swoje cielsko i co? 3 tyg.pozniej bach! Ja w ciazy.
    Kolejny przyklad: szwagierka starala sie 7 lat o kolejne! Poronila,wyniki meza praktycznie zerowe. Powiedziala sobie dosc,ostatni cykl i odpuszcza i stawia na kariere. Zlozyla papiery na studia,nowa prace i nagle co? Dwie kreski.
    I takich historii jest mega duzo..ja wiem,że problemy zdrowotne to inaczej,ze my jestesmy bardziej uswiadomione dzieki forum i wszystko stawiamy pod ciaze (ja np.troche w pracy zawalilam 2 miechy),fakt ze zarzucam sobie bieganie i cwiczenia po owu i teraz tego nie robie ale nie da sie tak dluzej fisiowac bo zwariujemy..czasem trzeba wyjść,glowe odswiezyc a mimo wszystko próbować-bo przeciez w koncu sie uda prawda?;)

    Izaw lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 20 października 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    umnie nie ciekawe bo zaczelam plamic. tak ze niewiem co jest .szyjka ciagle wtysoko zamknieta.

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 20 października 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    A ja własnie tak miałam przed Polą. W ogole nie myślałam, że moze coś nie wyjsc. Teraz również pomyślałam,że planuje w sierpniu,rodze w maju i git-niestety życie swoje..teraz żałuję ze tyle czekalam..
    Ale wracając do pierwszych staran to jak odpuścilam(maź mial zabieg,zblizalo sie lato,ja po kolejnej nieudanej probie) postawilismy na zabieg,leczenie i wakacje we Włoszech. Wziełam sie za swoje cielsko i co? 3 tyg.pozniej bach! Ja w ciazy.
    Kolejny przyklad: szwagierka starala sie 7 lat o kolejne! Poronila,wyniki meza praktycznie zerowe. Powiedziala sobie dosc,ostatni cykl i odpuszcza i stawia na kariere. Zlozyla papiery na studia,nowa prace i nagle co? Dwie kreski.
    I takich historii jest mega duzo..ja wiem,że problemy zdrowotne to inaczej,ze my jestesmy bardziej uswiadomione dzieki forum i wszystko stawiamy pod ciaze (ja np.troche w pracy zawalilam 2 miechy),fakt ze zarzucam sobie bieganie i cwiczenia po owu i teraz tego nie robie ale nie da sie tak dluzej fisiowac bo zwariujemy..czasem trzeba wyjść,glowe odswiezyc a mimo wszystko próbować-bo przeciez w koncu sie uda prawda?;)

    Ale ja absolutnie nie mówię, żeby życie pod starania układać, bo to sensu nie ma :p ja żyje i robie wszystko tak jakby ciąży miało nie być :p będę się martwić jak zajdę, jak wszystko poprzestawiać i inaczej ułożyć ;)

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • OlivkowaMama Autorytet
    Postów: 930 1212

    Wysłany: 20 października 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już się nie nasrawiam specjalnie na ciążę bo tak to kolejny rok może zlecieć a ja będę wszystko odkładać. Bezsensu. Na forum też jestem z doskoku, skupiam się na pracy i zaczynam oglądać oferty first minute na maj.

    33 lata, 13cs - w końcu się doczekaliśmy! ❤️
    mhsv3e5elhkz505n.png

    l22ncwa1gr7xibs9.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 20 października 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalcia nie grzeb tam teraz! Obserwuj sytuacje..

    Dziewczyny ja się nie odnosilam do Was personalnie (Najmłodsza_staraczka!) Ale tak jak pisalyscie o cwiczeniach,wakacjach to mi sie skojarzylo ;)
    A co do checi odpuszczenia,momentu zalamania to rozumiem to ..Mika tule.i jeszcze ten cykl trwa ,pamietaj!

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 20 października 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do fisiowania to czuję dzisiaj lewy jajnik ;p.koncówka śluzu jest jeszcze i negatyw na teście więc teraz tylko tempko w gore! Aa co do ananasa to musi być dojrzaly(czytałam wczoraj) więc musze czekac do jutra/poniedziałku.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 20 października 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Kalcia nie grzeb tam teraz! Obserwuj sytuacje..

    Dziewczyny ja się nie odnosilam do Was personalnie (Najmłodsza_staraczka!) Ale tak jak pisalyscie o cwiczeniach,wakacjach to mi sie skojarzylo ;)
    A co do checi odpuszczenia,momentu zalamania to rozumiem to ..Mika tule.i jeszcze ten cykl trwa ,pamietaj![/QUOT Ja wczoraj nie mialam nadal wielkiej eufori test wyszedl pozytywny ale nie ufam tym testom czasami. Jutro zrobie rano I jeszcze jeden I zobaczymy. Ale wyglada jak by krwawienie sie rozkrecalo.

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlivkowaMama wrote:
    Ja też już się nie nasrawiam specjalnie na ciążę bo tak to kolejny rok może zlecieć a ja będę wszystko odkładać. Bezsensu. Na forum też jestem z doskoku, skupiam się na pracy i zaczynam oglądać oferty first minute na maj.
    Gdzie planujecie lecie my do Turcji. Macie duzo ravje tylko leki swoje robia jest presja ja juz od kwietnia biore steryd kulam sie co miesiac dzien w dzien wiec nie ma mowy by nie myslec z czasem czlowiek nabiera jeszcze wiwkszej pokory od zycia widocznie wymagam za duzo od niwgo o uzdrowienie mamy tez prosilam nie wyszo. Modle sie teraz w innej intencji o spokoj i ciwrpliwosc bo tw glupie mysli na dodatek ta moja frustracja przejawia sie potem i w pracy i w domu chodze nie zadowolona od owulacji.

  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 20 października 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wszystkie objawy przeszły ;)
    Wiec albo to było zagnieżdżenie, albo nic z tego :p

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Semi Koleżanka
    Postów: 36 39

    Wysłany: 20 października 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam czy Beta wzrasta :O

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    3jgxskjob40af5tx.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 20 października 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny maskara .. znow opryszka normalnie w każdej ciąży .. :( nawetw bioch ciazy mialam .. mam nadzieję ze mi nie zaszkodzi skoro juz wczesniej miewalam

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 20 października 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaa88 wrote:
    Tak rozwazalismy chcemy sprobowqc w nast roku . Jednak u mnie druga sprawa problem z utrzymaniem ciazy :(
    A na to lekarze coś mówią co może być przyczyną?

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
‹‹ 165 166 167 168 169 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ