X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Październikowe testowanie!
Odpowiedz

Październikowe testowanie!

Oceń ten wątek:
  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 11 października 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza, jak na 11dpo przy 12-dniowej fl taki progesteron jest ładny. 7dpo (jeśli nie ma ciąży) był zapewne wyższy, bo wtedy osiąga poziom max. Przed @ prog zwykle spada do wartości jednocyfrowych, nawet poniżej 1ng/ml.
    Przytulam z powodu bety, niestety wiem jak się czujesz. Dopóki nie ma @ jest nadzieja, ale lepiej jej nie rozbudzać.

    Rosax, też mam takie jazdy z termometrem i myślę, że takie pomiary nie są zbyt rzetelne. Też zawsze staram się trochę rozgrzać termometr przed wsadzeniem go do paszczy. Zawsze tak samo, żeby pomiary były choć trochę wiarygodne.

    Kicirożek, na gardło polecam też Islę. I kciuki za ładną betę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2016, 11:13

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    Najmłodsza ja nadal wierzę bo progesterob ładny :*
    Właśnie prog ok, ja miałam 10.8...

  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 11 października 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicirożek wrote:
    najgorsze jest to, że próbuje złamać mnie grypa :( dziś już tak mnie gardło boli, że ślinę ledwo co przełykam :(

    Tantum verde, prenalen, herbata z miodem i cytryną, i septosan fix do płukania

    Kicirożek lubi tę wiadomość

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 11 października 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emerald_m wrote:
    Najmłodsza, jak na 11dpo przy 12-dniowej fl taki progesteron jest ładny. 7dpo (jeśli nie ma ciąży) był zapewne wyższy, bo wtedy osiąga poziom max. Przed @ prog zwykle spada do wartości jednocyfrowych, nawet poniżej 1ng/ml.
    Przytulam z powodu bety, niestety wiem jak się czujesz. Dopóki nie ma @ jest nadzieja, ale lepiej jej nie rozbudzać.

    Rosax, też mam takie jazdy z termometrem i myślę, że takie pomiary nie są zbyt rzetelne. Też zawsze staram się trochę rozgrzać termometr przed wsadzeniem go do paszczy. Zawsze tak samo, żeby pomiary były choć trochę wiarygodne.

    Kicirożek, na gardło polecam też Islę. I kciuki za ładną betę.
    No czasem jak go rano dotkne to jakby w lodowce siedzial. Przy cieplych nocach jest w miare ok ale dzis np bylo 2 stopnie tylko a rano termometr jak z lodowki.

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Ostatnio trwała 12 dni.. W poprzednim cyklu 7 dpo miałam progesteron 16,9.
    Man wiec nadzieję, że szybko spadnie i zacznę nowy cykl.
    NajmłodszaStaraczko, a progesteron w 7dpo badałaś w tym samym laboratorium? Generalnie, czy są te same jednostki?
    1 ng/ml = 3,18 nmol/l

    z Twojego wyniku wychodzi, że masz dziś już tylko 4,66ng/ml,
    generalnie w fl w moim labie normy są takie, ze w fl jest od 3,6 chyba do 27 (w jednostce ng/ml), jednak lekarze twierdzą że o odbytej owulacji świadczy progesteron powyżej połowy z tej normy, około 13ng/ml, chociaż to nie jest regułą bo znamy przypadki ciaż z progesteronem 6ng/ml w 7dpo

    Jeśli w 7dpo miałaś rzeczywiście 16 nmol/l to jest to niska wartość i możliwe, ze tej owulacji mogło po prostu nie być... Byłaś na jakimś monitoringu kiedyś?

    Trzymam za Was wszystkie ciągle kciuki, cały czas zaglądam w poszukiwaniu kolejnych pozytywnych testów <3


    ed
    SusannaDean wrote:
    Właśnie prog ok, ja miałam 10.8...

    zwracajcie uwagę na jednostki przy progesteronie, prawdopodobnie Twój wynik podano w ng/ml

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2016, 11:39

    aaniluap, Najmłodsza_staraczka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka
    Kochanie, domyslam sie co czujesz.
    Ale zbieraj sily na nastepny cykl! uda sie wtedy kiedy nie bedziesz sie tego spodziewala! :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi please
    Czy jak czujemy bol owulacyjny i jest rozciagliwy sluz.. to lepiej jest jak sie trafi <3 przed tym bolem czy po?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurka wczoraj pierwszy raz od tygodnia były przytulanki i chyba jakiejś infekcji się nabawilam :/

    Strasznie mi się dłuży ten cykl :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam dzis 13 dzien cyklu i mam sucho tam jak nie wiem...:/ nic nie leci... cofnelam sie na wczesniejsze wykresy i zawsze 11 juz mialam sporo sluzu rozciagliwego czy wodnistego...a teraz nic..boje sie czy to nie wina inofoliku czy nic on mi tam nie napsuje... :(

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 października 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla wrote:
    ja mam dzis 13 dzien cyklu i mam sucho tam jak nie wiem...:/ nic nie leci... cofnelam sie na wczesniejsze wykresy i zawsze 11 juz mialam sporo sluzu rozciagliwego czy wodnistego...a teraz nic..boje sie czy to nie wina inofoliku czy nic on mi tam nie napsuje... :(
    Ja po Inofemie dopiero zobaczyłam co to jest śluz płodny w sumie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2016, 12:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    zwracajcie uwagę na jednostki przy progesteronie, prawdopodobnie Twój wynik podano w ng/ml

    Tak, mój w ng, ale byłam na duphastonie więc to niemiarodajne w zasadzie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Ja po Inofemie dopiero zobaczyłam co to jest śluz płodny w sumie.

    no to ja wiem co sluz plodny bo ostatnimi czasy sporo go mialam...

  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 11 października 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla wrote:
    ja mam dzis 13 dzien cyklu i mam sucho tam jak nie wiem...:/ nic nie leci... cofnelam sie na wczesniejsze wykresy i zawsze 11 juz mialam sporo sluzu rozciagliwego czy wodnistego...a teraz nic..boje sie czy to nie wina inofoliku czy nic on mi tam nie napsuje... :(

    a ja nic nie biorę i w tamtym cyklu zauważyłam od 13 dc wodnisty śluz i mokro czułam do 20 dc, a w tym cyklu od 16 dc przez 3-4 dni i też szału nie było nie wiem od czego to zależy

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe czy nam madziulla ten inofolic coś pomoże. Ja mam cały cykl strasznie suchy. Zaczęłam pić 14 dc więc nie wiem dopiero tydzień ale strasznie sucho odkąd zaczęłam go pić :/

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 11 października 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najmłodsza, nie lubię :(

    My byliśmy dzisiaj z małym u lekarza, bo kaszle jeszcze, kończy przechodzić jakąś wirusówkę. Za to ja coraz gorzej się czuję :/ :/ Ledwo spałam dzisiaj i ledwo na oczy patrzę ze zmęczenia, złego samopoczucia i bólu zatok.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Kicirożek Ekspertka
    Postów: 132 93

    Wysłany: 11 października 2016, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dostałam tabletki do ssania Prenalen i jakieś saszetki do rozpuszczenia też Prenalen. Skład jest dosyć ciekawy, pytanie czy pomoże. Chodzę do pracy normalnie nawet wygrzać się nie mam jak. Tak w ogóle chce w pracy dopiero powiedzieć o ciązy na początku grudnia.

    aj aj się porobiło <3

    Wartości wypisane w sercu miej, nie na koszulkach ❤️
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 11 października 2016, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicirożek, w ciąży w 1. trymestrze złapałam jakąś wirusówkę. Miałam ponad 38,5. Trzymało mnie 3 dni. Powiem tak leczenie w ciąży jest CHUJOWE.

    Kicirożek lubi tę wiadomość

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicirożek wrote:
    dostałam tabletki do ssania Prenalen i jakieś saszetki do rozpuszczenia też Prenalen. Skład jest dosyć ciekawy, pytanie czy pomoże. Chodzę do pracy normalnie nawet wygrzać się nie mam jak. Tak w ogóle chce w pracy dopiero powiedzieć o ciązy na początku grudnia.

    aj aj się porobiło <3
    Jak się nie polepszy warto wziąc choćby dzień wolny..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi please up up
    Czy jak czujemy bol owulacyjny i jest rozciagliwy sluz.. to lepiej jest jak sie trafi <3 przed tym bolem czy po?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciuska wrote:
    Powiedzcie mi please up up
    Czy jak czujemy bol owulacyjny i jest rozciagliwy sluz.. to lepiej jest jak sie trafi <3 przed tym bolem czy po?

    ja bym az tak scisle sie w te objawy nie wpatrywala tylko zabrala sie za meza kiedy mam ochote. plemniki i tak swoje odczekaja w kolejce kilka dni po wspolzyciu.

‹‹ 185 186 187 188 189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ