X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne PCOS a ciąża
Odpowiedz

PCOS a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diane to dla mnie najgorszy syf jaki może być przepisywany kobietom.

    sebza, weronika86, Malenq lubią tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 4 lutego 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zgadzam sie z sebza i z czarnula...ja mialam microgynon na uspokojenie jajnikow...dwa razy po 3 miesiace! stracilam tylko czas i gorzej sie czulam!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 4 lutego 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PCOS zdiagnozowano u mnie we wrześniu tego roku, ale przesłanki, że coś tam jest nie tak to miałam właściwie odkąd zaczęłam miesiączkować - zabawne, że żaden lekarz wcześniej nie zauważył nic niepokojącego, a teraz to ja sama widziałam na USG typowy obraz PCO... rok temu, z powodu przedłużających się starań o dziecko i nieregularnych okresów poprzedni lekarz przepisał mi PÓŁ ROKU "kuracji" anty, nie bacząc na to, że mam podwyższony poziom prolaktyny. Kuracja, jak łatwo się domyślić, nic nie dała, wręcz narobiła jeszcze większego burdelu, bo prolaktyna wzrosła jeszcze 2x... czyli pół roku psu w d... i jeszcze więcej kłopotów :/
    We wrześniu 2013 trafiłam wreszcie do porządnego lekarza, szast-prast, diagnoza, leki i... po miesiącu brania bromergonu i metforminy zobaczyłam dwie kreseczki na teście ciążowym.
    Co prawda długo się nimi nie cieszyłam, ale ważne jest też to, że leczenie sprawiło, że mój organizm od razu "zaskoczył", a wcześniej prawie dwa lata nic...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2014, 08:54

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sie dziwie, ze chodzilam kilka lat do jednego ginekologa i wiedzial ze mam nieregularne i dlugie cykle, a dopiero kiedy sama z siebie przynioslam mu wyniki badan (na ktorym wyszledl troche podwyzszony testosteron) to nagle na tym oto badaniu stwierdzil ze mam pcos. Pytam sie wiec go jak to mozliwe, ze wczesniej nie mialam a teraz nagle wyszlo, odp mi tylko, ze na dzien dzisiejszy taki mu wyszedl obraz a nie inny. Nie wiem teraz co o tym myslec, chyba trzeba zmienic ginekologa i skonsultowac sie z innym! a miesiaczki takie tez mam odkad dostalam pierwszy okres, wiec prawdopodobnie tez mam to od dawna ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2014, 19:12

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 8 lutego 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    Ja tez sie dziwie, ze chodzilam kilka lat do jednego ginekologa i wiedzial ze mam nieregularne i dlugie cykle, a dopiero kiedy sama z siebie przynioslam mu wyniki badan (na ktorym wyszledl troche podwyzszony testosteron) to nagle na tym oto badaniu stwierdzil ze mam pcos. Pytam sie wiec go jak to mozliwe, ze wczesniej nie mialam a teraz nagle wyszlo, odp mi tylko, ze na dzien dzisiejszy taki mu wyszedl obraz a nie inny. Nie wiem teraz co o tym myslec, chyba trzeba zmienic ginekologa i skonsultowac sie z innym! a miesiaczki takie tez mam odkad dostalam pierwszy okres, wiec prawdopodobnie tez mam to od dawna ;/
    Zmien lekarza kochana, dobry lekarz to podstawa oraz rowniez podstawa jest zaufanie do dwojego ginekologa a mysle, ze juz je raczej stracilas.

    Anna255 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • helena803 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 8 lutego 2014, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem tu nowa i przyglądam się temu co piszecie o PCOS. Ja tez mam zdiagnozowane PCOS, ale u mnie to wyglądało inaczej. Cykle miałam nieregularne ,ale owulacyjne (tak mi się wydaje bo odnotowywałam skok temp. w każdym cyklu. Poza tym @ bolesne, na co lekarz powiedział, że to tez znaczy że cykle są owulacyjne) ale ciąży nie było. Po dwóch latach lekarz zaproponował laparoskopie aby sprawdzić czy jajniki i jajowody są drożne. Po zabiegu okazało się że mam porcelanowe jajniki (PCOS) , które zostały udrożnione (wykonano po 3 nakłucia w każdym jajniku)Miałam tez zrosty na jajowodach ,które powodowały ich niedrożność, ale podczas zabiegu zostały odblokowane. Lekarz nie kazał zwlekać z poczęciem. Powiedział: "Nie ma na co czekać trzeba działać. Jak nie wyjdzie w pierwszym cyklu to w następnym wspomożemy się Clostylbegytem." No i oczywiście monitoring owulacji. Jestem już po pierwszym cyklu - nieudanym, wiec zaczynamy leczenie farmakologiczne. To co ja pisze nie zgadza mi się z tym co wy piszecie. Czy któras z was miała laparoskopie? I zaszła po niej w ciążę?

    helena803
  • mgriza Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 9 lutego 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc:) ja mialam laparo:) i zaszlam w ciaze:) a nawet moj synek ma juz 3mce. tez mialam porcelanowe jajniki. w ciaze zaszlam w pierwszym cyklu po laparoskopii, ale od razu lekarz dal mi clo w dawce 2*1 zeby nie tracic cennego czasu bo po laparo masz 4 mce najwiekszych szans.

  • helena803 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 9 lutego 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro startuje z Clo. oby się udało.

    helena803
  • mgriza Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 9 lutego 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powodzenia zatem:) ja to mawia moj gin:) od samych lekow w ciaze sie nie zajdzie :P

    Niania Basia lubi tę wiadomość

  • helena803 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 10 lutego 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo :):):)

    helena803
  • LadyDi Autorytet
    Postów: 1079 1357

    Wysłany: 10 lutego 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja też mam stwierdzone PCOS. Żadnych badań na hormony czy coś innego nie miałam robionych. Tylko i wyłącznie usg dopochwowe i ogólny wywiad lekarski. Dostałam duphaston i mam go brać od 14 dc po 2 tabletki dziennie. Sama już nie wiem czy to jest dobrze zdiagnozowane. Miesiączki niby zaczęły mi zanikać i nadmierne owłosienie też występuje. Po duphastonie się to wszystko wyregulowało. Najgorsze jest to, że nie mieszkam w Polsce, a tutaj żeby dostać się do lekarza to trzeba być umierającym - takie jest podejście :/

    l22nvcqg92okt7oh.png
    zrz63e5eewkz1txu.png
    cd9bvfxmaqytvn8o.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 11 lutego 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem tu nowa i postanowiłam też napisać parę słów.
    Za 2 miesiące wychodzę za mąż, razem z przyszłym mężem chcemy się starać o dzidziusia już od nocy poślubnej ;)
    Mam zdiagnozowane PCOS i tu jest ta obawa że będzie problem. To znaczy... jestem dobrej myśli. A może raczej byłam, bo jak przeczytałam Wasze posty to jakoś pozytywne nastawienie mi się zaczęło ulatniać....
    Mam nadzieję, że jednak będzie dobrze. Niebawem wybieram się do lekarza, u którego wcześniej nie byłam (do tego do którego chodziłam wcześniej jakoś już nie mam ochoty iść), opowiem mu moją historię i mam nadzieję że zleci jakieś sensowne badania. Na chwilę obecną biorę tabletki anty. Yasminelle (mam je sprawdzone, biorę je od jakiś 10 lat i po odstawieniu tabletek mogę liczyć na jakieś 2 regularne cykle, trzeci już się "rozjeżdża" - cykle bez tabletek potrafię mieć nawet 3-miesięczne).
    Najgorsze jest to, że dopiero rok temu któryś z kolei ginekolog stwierdził u mnie PCOS. Wszystkim poprzednim lekarzom mówiłam że coś jest nie tak, a oni robili usg i mówili że wszystko jest w porządku. W końcu na własną rękę zrobiłam badania hormonalne i wyszło że jednak nie jest dobrze.
    Mój plus to niska waga, nigdy nie miałam z tym problemu - zawsze byłam szczupła, co zresztą zdziwiło lekarza który zdiagnozował mi PCOS. Lubię gotować i staram się dobrze odżywiać, łykam też od jakiegoś czasu kwas foliowy, myślę też o innych suplementach ale dlatego chcę iść do lekarza żeby zlecił jakieś badania, powiedział co łykać, jak sobie zwiększyć szansę. Najgorsze to trafić do dobrego lekarza, w mojej małej mieścinie raczej o takiego trudno.
    Czekam na dalszy rozwój sytuacji. Ale naprawdę miałam pozytywne podejście do sprawy, Wasze posty jednak mnie trochę podłamały.

  • Kamilla36 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapoznaj się ze stroną: https://ovarin.pl/dietetyk-radzi/ tutaj jest dużo na temat równowagi hormonalnej, która jest tak ważna przy zapłodnieniu. Może moja odpowiedź to nie to samo co polecenie lekarza, albo konkretnego leku, jednak spokój psychiczny też jest bardzo ważny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 12:25

  • Karpatia Koleżanka
    Postów: 45 40

    Wysłany: 13 października 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy przed staraniami brałyście jakieś suplementy specjalnie dedykowane przy pcos?

    gwz lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2021, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są wskazane. Dobry skład ma Inofem. Więcej o składzie na stronie https://inofem.pl/ Zawiera w sobie dwa bardzo ważne substancje
    mio inozytol - ktory jest substancja aktywną oraz wspomaga regulację układu hormonalnego
    jak i kwas foliowy ( o którym tutaj raczej wiele nie muszę pisać bo jak wiadomo trzeba go przed planowaną ciążą brać).

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ