X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Plamienia...
Odpowiedz

Plamienia...

Oceń ten wątek:
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Ale skoro 90 % lekarzy twierdzi ze duphaston nie jest wykrywany we krwi to po co badac prog w trakcie ? Skoro i tak on wykryty nie bedzie. Tak samo luteina dopochwowa jest w 90 % wchlaniana w pochwie i nie jest wykrywana w krwioobiegu. Nie jestem ekspertem absolutnie po prosti pisze ze swoich jakis tam doswiadczen i z tego co sama sie zdazylam podszkolic. A mowie z plamieniami walczylam 3 lata i raz prog byl 6 raz 15 i tak plamilam. Przyczyna okazala sie byc inna. Nie mowie absolutnie ze tak jest w tym przypadku.

    Właśnie dlatego ze nie jest wykrywalna w badaniach. Bo to oznacza ze działa (a przynajmniej powinna) a badania sztucznie nie zawyży). A jeśli nie działa (w sensie nie poprawia pracy ciałka) to po co go brać?

    Liv lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Opuncja54 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy wiecie może (z własnego doświadczenia albo znajomych) czy dziewczyny, które mają właśnie takie plamienia przed okresem spowodowane zbyt niskim progesteronem maja szansę na zajście w ciążę? Myślicie że długi czas będzie trwało leczenie zanim w ogóle się uda?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 13:25

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opuncja54 wrote:
    A czy wiecie może (z własnego doświadczenia albo znajomych) czy dziewczyny, które mają właśnie takie plamienia przed okresem spowodowane zbyt niskim progesteronem maja szansę na zajście w ciążę? Myślicie że długi czas będzie trwało leczenie zanim w ogóle się uda?

    Jeśli jest to spowodowane niedoborem progesteronu to wystarczy dostarczenie go w lekach (ja akurat zaufałam ziołom zanim zdecydowałam sie na leki) i problemu wtedy nie ma

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam plamienia od zawsze, odkąd pamiętam, nigdy żaden gin się tym nie zaniepokoil. Nie może to być od tabletek bo od kilku lat nie biorę. Ja sama teraz się zastanawiam co może być nie tak... Progesteron mialam 14 w 19 dc, gin powiedziała że bardzo ładny. Inne badania wychodzą dobrze, owulacje potwierdzana usg, no i nie wiadomo... Może ten estradiol zbadać? Badalam raz w cyklu i był jakoś ok 130 o ile dobrze pamiętam. A może zioła? Co radzicie? Zauważyłam też że przed @ temp spada mi stopniowo nie nagle.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 13:26

  • Liv Koleżanka
    Postów: 83 4

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja doczytalam takze ze palmienia mogą byc spowodowane nadzerka, która podobno nie przeszkadza w zajsciu w ciążę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 13:26

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i nadzerke chyba można wykryć w badaniu? Cytologie mam ok, gin też nic złego nie widziała.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Liv Koleżanka
    Postów: 83 4

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    No i nadzerke chyba można wykryć w badaniu? Cytologie mam ok, gin też nic złego nie widziała.
    Poprzedni ginekolog mowil ze mam malutka nadzerke ale twierdzil ze nie trzeba z tym nic robić...obecna Pani dr z kolei nic o nadzerce nie wspominala. Cytologia ok, hormony chyba ok, nie dawno robilam badania i idę do gin za tydzien. Prolaktyna moze za wysoka? 25 a norma do 23... progesteron 7 dni po owu 16.16 to ja juz sama nie wiem czy prawidłowy czy nie

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liv wrote:
    Poprzedni ginekolog mowil ze mam malutka nadzerke ale twierdzil ze nie trzeba z tym nic robić...obecna Pani dr z kolei nic o nadzerce nie wspominala. Cytologia ok, hormony chyba ok, nie dawno robilam badania i idę do gin za tydzien. Prolaktyna moze za wysoka? 25 a norma do 23... progesteron 7 dni po owu 16.16 to ja juz sama nie wiem czy prawidłowy czy nie

    Progesteron prawidłowy :) prolaktyna ciut wyżej

    Liv lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Opuncja54 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak samo właśnie zaczęły się te plamienia po odstawieniu tabletek anty. Wcześniej nigdy ich nie miałam. Niepokoi mnie jedynie to, że ten progesteron już drugi cykl przyjmuje a plamienia nadal występują. Ale może jeszcze za mało czasu minęło, albo za mała dawka. Spróbuję też z tymi ziołami.
    A wiecie może czy u kobiet z plamieniami w szczęśliwym cyklu te plamienia już nie wystąpią? Czy mimo zajścia w ciążę plamienia moga wystąpić przed spodziewanym terminiem okresu jak co miesiąc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2018, 16:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 13:26

  • Liv Koleżanka
    Postów: 83 4

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei dziś mam plamienia takie dziwne, nawet nie brązowe a bardzo jasne, takie sama nie wiem jaśniutki brąz, takie kremowe upławy...

    poniżej mój wykres
    8fc9104e1ae582cf59e8546e69b2a41c.png

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz wysoką temp. nadal, u mnie jak są plamienia to temperatura już spada. Na początku ciąży zdaje się mogą być plamienia w dniu spodziewanego okresu :)
    A ja powinnam dostać @ za 3 dni i nie mam nadal plamień a zwykle już wtedy są. Ale żadnych objawów ciąży nie mam więc nie sądzę. Pewnie mi się cykl wydłużył. Albo jakieś suplementy zadziałały, odkąd biorę vit b6 i D3 plamienia są krócej.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Liv Koleżanka
    Postów: 83 4

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Masz wysoką temp. nadal, u mnie jak są plamienia to temperatura już spada. Na początku ciąży zdaje się mogą być plamienia w dniu spodziewanego okresu :)
    A ja powinnam dostać @ za 3 dni i nie mam nadal plamień a zwykle już wtedy są. Ale żadnych objawów ciąży nie mam więc nie sądzę. Pewnie mi się cykl wydłużył. Albo jakieś suplementy zadziałały, odkąd biorę vit b6 i D3 plamienia są krócej.

    Wlasnie juz tak u mnie bywało ze pojawiało sie delikatne plamienie a temp pozostawala wysoka dopiero za dzien lub dwa spadala i przychodzila @ wiec pewnie i teraz podobnie będzie bo zadnych innych niz zwykle objawow nie mam. Jedynie mnie tak nęci w brzuchu jak na @ wiec zapewne dzien góra dwa nadejdzie.... ja też biore wit D3 , w tym cyklu do owulacji zazywalam tez wiesiolka i piłam siemie lniane. Moze powinnam tez zazywac wit B6.

  • Opuncja54 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również w czasie plamien nadal mam wysoką temperaturę. Spada dopiero w dniu, w którym dostaję okres. Też na początku robiłam sobie nadzieję tą temperaturą ale niestety mimo to @ zawsze przychodziła. Ja od dwóch miesięcy też biorę dodatkowo Wit B6 i Wit D + K2 (pamiętajcie że obowiązkowo przy suplementacji Wit D należy brać dodatkowo K2 mk7 bo inaczej nabawicie się hiperkalcemii jak ja, bez Wit K2 wapń zamiast do kości wchłania się w znacznym stopniu do krwi, potwierdzone przez endokrynologa i na moim własnym przykładzie niestety). Ale mimo tej suplementacji plamienia nadal występują w takim samym natężeniu.

  • Liv Koleżanka
    Postów: 83 4

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opuncja54 wrote:
    Ja również w czasie plamien nadal mam wysoką temperaturę. Spada dopiero w dniu, w którym dostaję okres. Też na początku robiłam sobie nadzieję tą temperaturą ale niestety mimo to @ zawsze przychodziła. Ja od dwóch miesięcy też biorę dodatkowo Wit B6 i Wit D + K2 (pamiętajcie że obowiązkowo przy suplementacji Wit D należy brać dodatkowo K2 mk7 bo inaczej nabawicie się hiperkalcemii jak ja, bez Wit K2 wapń zamiast do kości wchłania się w znacznym stopniu do krwi, potwierdzone przez endokrynologa i na moim własnym przykładzie niestety). Ale mimo tej suplementacji plamienia nadal występują w takim samym natężeniu.

    A polecilabys jakas dobra wit D plus K? Ja zazywam Vigantoletten 2000. Niestety nawet nie bylam swiadoma, ze powinnam z K2 mk 7. A zazywan sama wit.D 2000 od roku...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2018, 12:07

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O! ja też 1 słyszę o tej witaminie k2mk7. Vit D biorę dopiero 2 miesiąc, mi gin. zaleciła 4000 j przez 2 miesiące a potem przejść na 2000. Poziom vit D mam określony jako niewystarczający z tego co pamietam. Plamienia nadal nie mam a za 2 dni powinnam mieć okres, dziwne. Dziś mam lekkie skurcze jak na @.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Liv Koleżanka
    Postów: 83 4

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak wyglądają u Was te plamienia? U mnie w tym cyklu to taki wodnisto lekko kremowy śluz pobarwiony na kremowo/ jasno brązowo...tez tak macie?

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ