X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne płodność po odstawieniu tabletek anty
Odpowiedz

płodność po odstawieniu tabletek anty

Oceń ten wątek:
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Czytałam wiele na temat płodności kobiety po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Część opinii głosi, ze po odstawieniu najłatwiej jest zajść, bo pierwsze 2,3 miesiące są o wiele płodniejsze, ponieważ jajniki niejako odrabiają i pracują jeszcze intensywniej po przerwie, natomiast inni twierdzą, że przez kilka pierwszych miesięcy zajść jest o wiele trudniej, że często owulacja jeszcze dość długo jest blokowana i organizm potrzebuje od 3 do 6 miesięcy by dojść do siebie. Kolejna opinia jest, że o wiele łatwiej zajść, ale też jest o wiele większa szansa poronienia. Jaka jest prawda? Są może dziewczyny, którym udało się zaraz po odstawieniu zajść i donosić ciąże? Bardzo proszę o odpowiedzi, bo jestem w pierwszym cyklu staran od razu po odstawieniu tabletek i boje się, czy jeśli by się udało to faktycznie dziecko ma mniejsze szanse a jeśli w tym cyklu nie, to jak z szansami w kolejnych.

    Nikusiia lubi tę wiadomość

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • rastafanka Autorytet
    Postów: 304 445

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja w kwietniu odstawiłam tabletki anty po 6 latach. Też zawsze słyszałam, że po odstawieniu najłatwiej zajść w ciążę i moja kuzynka tak włąśnie miała- zaszła w pierwszym miesiącu po anty i ma 6-letniego zdrowego synka. A u mnie zaczął się właśnie ósmy cykl starań...

    l22ndf9hcnybk1rg.png
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej przyjaciółce się udało :)urodziła zdrowego synka :)

    druga jest w 1 trymestrze więc nie wiem...

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • mała_mi Autorytet
    Postów: 3315 3748

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Ja przez jakiś czas jechałam na plastrach, wiec podobnie jak tabletki- hormony. Zaszłam w pierwszym cyklu po odstawieniu. Cora w sierpniu skończy 4lata. Od tamtego czasu nic nie brałam, zaczęliśmy się starać znów rok temu, dwa razy zaszłam i dwa razy poroniłam.

    Każda kobieta reaguje inaczej - pewnie dlatego opinie są tak różne jeśli chodzi o zajście po odstawieniu.

    q53jwvt.png
    Aniołki 24.09.13r (*) 6tc 5.01.14r (*) 7tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Jestem na forum po raz pierwszy.Mam taki proble.Mianowicie po 6 latach brania tabletek przyszedl czas na dziecko.Myslałam,że po odstawieniu nie będę miała wiekszych problemów.Niestety myliłam się.Po odstawieniu czekałam 6 tyg na @,nie przychodziła więc udałam się do mojej gin.Diagnoza 2 torbiele,dostałam orgametril na wywołanie, @pojawiła się po odstawieniu.Nastepne cykle były różne.Po 3 m-cach znowu poczułam ,że coś jest nie tak.Diagnoza-torbiel.Znowu orgametril i @ przyszła.To było w listopadzie.Potem po ok.1,5 tyg. pojawiła się @,inna niz normalne(Brunatna ze śluzem nie tak obfita).W grudniu znowu wizyta,torbieli nie ma.Gin stwierdziła,że mogę mieć cykle bezowulacyjne,podobno po tabsach tak się dzieje.Załamałam się.3 i 4 stycznia(17-18 dc) zrobiłam testy owulacyjne,kreska testowa bardzo mocna.Zaczelismy z mężem starania.Dziś jest 23 dzień cyklu.Nie wiem co się dzieje :( Czy zajdę w ciążę??Boli mnie podbrzusze,czasami kłują jajniki.Co to może oznaczać?Czy któraś z was miała podobne problemy?Co mam robić??Wizyta dopiero 27 stycznia.Proszę o pomoc

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam anty przez ciut ponad rok. Zaszłam w ciąże w cyklu od razu po odstawieniu anty. Córa urodziła się zdrowiutka, dziś ma ponad 2 latka.
    Teraz brałam 2 mies anty ze względu na torbiel. I co? Pierwszy cykl ponad 60 dni, wywoływane krwawienie. Kolejny cykl - owu była (potwierdzona monitoringiem), ale nic z tego. Teraz nowy cykl.
    Więc chyba nie ma reguły. Co organizm to inna reakcja. A co widać na mnie - nawet ten sam organizm reaguje inaczej w różnym czasie.
    Powodzenia :)

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak naprawdę długość brania tabletek ma akurat najmniejszy wpływ na czas zajścia w ciążę po ich odstawieniu. Ja brałam tabletki prawie 13 lat, do tego zastrzyki hormonalne i w ciążę zaszłam w ósmym cyklu po odstawieniu. Owulacja i normalne cykle wróciły w 3 cyklu. Tu naprawdę nie ma reguły.

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam tylko dwa miesiące bo mi sie potem odmieniło i stwierdziłam że jednak chcę dziecko, ale od 6 cykli nic, więc to chyba zależy od organizmu ;)

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odstawiłam dwa miesiące temu i nic, zobaczymy czy w trzecim cyklu mi się uda

  • e-milka Znajoma
    Postów: 29 8

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam 9 lat i 3 cykl czekam na pojawienie się owulacji... Odstawienie było dla mnie koszmarem. Plamienia, zawroty głowy, humorki itp...

    e-milka
  • JustynaK90 Koleżanka
    Postów: 67 9

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powróćmy do tematu ;)
    podzielcie się swoimi historiami, jak to było po odstawieniu tabletek?

    A może któraś z Was specjalnie dostała tabletki antykoncepcyjne od swojego Gin na 2-3 miesiące żeby potem zwiększyć szanse na ciążę?

    Mam kilka znajomych które po odstawieniu szybko zaszło, w 1 lub 2 cyklu starań :)

    <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się staram czwarty cykl po odstawieniu tabletek i nic. Na szczęście mi się trafiło że od razu po odstawieniu tabletek miałam cykle z owulacją. Za to tyle nerwów co się najadlam i stresu to nie mam pytań.. Miałam dwa cykle z pozytywnymi testami ciazowymi ale w żadnym nie stwierdzona przez lekarza. Jeden test pozytywny nawet w dniu rozpoczęcia @. Do tego mdłości, humory a przede wszystkim dluuugie cykle.

  • Zuuziia Autorytet
    Postów: 389 398

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozpoczęłam 3 cykl po odstawieniu anty. Brałam przez 5 lat. Wydaje mi się że moje ostatnie 2 cykle były bez owulacji, bardzo mało śluzu. Oby ten trzeci był szczęśliwy.

    oar89jcgknh04rvx.png
    25.07.2018 🦊

  • Ellka Autorytet
    Postów: 2387 768

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaszłam w trzecim cyklu po odstawieniu:) Na razie ciąża młodziutka ale mam nadzieję że będzie ok:)

    Lista Staraczek
    https://robotkiszydelkoweivuli.blogspot.com/
    c55fyx8d0vs14fe0.png
  • Anula1981 Przyjaciółka
    Postów: 75 67

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellka gratuluję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2017, 09:17

    xnw4vfxm5eizkx16.png
  • Ellka Autorytet
    Postów: 2387 768

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anula dziękuję:)
    No niestety zajście nie jest takie hop siup :(

    Lista Staraczek
    https://robotkiszydelkoweivuli.blogspot.com/
    c55fyx8d0vs14fe0.png
  • Zuuziia Autorytet
    Postów: 389 398

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anula1981 wrote:
    Zuuziia u mnie ten sam właśnie problem, w dodatku zero jakiegokolwiek bólu, gdzie zawsze któryś jajnik bolał.

    Na śluz podobno skuteczny jest wiesiołek od dzisiaj zaczęłam go brać może faktycznie pomoże :)

    oar89jcgknh04rvx.png
    25.07.2018 🦊

  • JustynaK90 Koleżanka
    Postów: 67 9

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anula1981 a może jednak się udało ?
    Ellka wielkie gratulacje ;) spokojnej ciąży życzę.

    A jak długo brałyście tabletki przed odstawieniem?

    <3
  • Ellka Autorytet
    Postów: 2387 768

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna dziękuję :-) ja brałam jakieś pół roku.

    Lista Staraczek
    https://robotkiszydelkoweivuli.blogspot.com/
    c55fyx8d0vs14fe0.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaK90 wrote:
    Anula1981 a może jednak się udało ?
    Ellka wielkie gratulacje ;) spokojnej ciąży życzę.

    A jak długo brałyście tabletki przed odstawieniem?
    ja brałam tylko 3 miesiące

    pszczola2000 lubi tę wiadomość

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ