X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicity wrote:
    hej dziewczyny:) pozwolę się przyłączyć do Was- też jestem początkująca:)
    Staramy się z mężem od 4cykli a od miesiąca biorę euthyrox50 na zbicie tsh.
    Jutro idę zrobić kolejne badania krwi (anty-tpo i ponownie tsh) Oby tylko coś spadło..

    Jak myślicie, jest sens zrobić od razu progesteron i prolaktyne? Zawsze mialam odczuwalną owulację a w tym miesiącu kompletnie nic nie czuje..
    Hej Felicity :) witam (niestety) w klubie z niedoczynnością, też jestem na euthyroxie. Myślę, że możesz zrobić od razu inne badania hormonów, byle były robione odpowiedniego dnia cyklu (bo TSH właściwie bez różnicy kiedy). Na forum znajdziesz info kiedy robić progesteron i prolaktynę. Powodzenia! :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2015, 12:46

  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczkaa a Ty kiedy testujesz kochana? Podglądam Twój wykres i nie mogę się doczekać zielonej kropeczki :)

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • EP!C Autorytet
    Postów: 497 341

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny! :)

    16udskjo085vr1ot.png 82dogu1rybsnof6k.png
    20150530650113.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem ma małej przerwie ale tylko na chwilkę :)
    Wpadłam sie przywitać!
    Epic to już 15 tydzień! - Boże jak ten czas leci, dopiero co testowałaś :)

    EP!C lubi tę wiadomość

    201602031762.png
    200602041778.png
  • EP!C Autorytet
    Postów: 497 341

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj i to bardzo zasuwa czas! już nawet czasami czuje małą jak sie rusza w brzuchu :) :) :)

    16udskjo085vr1ot.png 82dogu1rybsnof6k.png
    20150530650113.png
  • EP!C Autorytet
    Postów: 497 341

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w ogóle jak tam po imprezach sylwestrowych ? :) :) ja myślałam, że nie wytrzymam do 24 ! o 22 tak mi się chciało spać, że usypiałam na kolanach mojemu T. :D ale wstalam, poruszałam się troche i wytrzymałam :D brzoskwiniowy szampan 'Party Pop' strzelił, fajerwerki pooglądane i spać :)

    16udskjo085vr1ot.png 82dogu1rybsnof6k.png
    20150530650113.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EP!C wrote:
    a w ogóle jak tam po imprezach sylwestrowych ? :) :) ja myślałam, że nie wytrzymam do 24 ! o 22 tak mi się chciało spać, że usypiałam na kolanach mojemu T. :D ale wstalam, poruszałam się troche i wytrzymałam :D brzoskwiniowy szampan 'Party Pop' strzelił, fajerwerki pooglądane i spać :)

    Ep!c ja to podobnie. Tyle, że szampan prawdziwy :)

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • oleczkaa Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka jeszcze poczekam do końca tego tygodnia, bo jakoś tak czuję się dzisiaj jak by miała @ przyjść :(. Jak do 10ego (sobota) nie przyjdzie, to zrobię test. Ale ja mam takie cudowne (nie)szczęście, że jak robię test, to zaraz wieczorem przychodzi @. Tak jakoś pechowo :(

    f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. Ja w tym cyklu też mam taki plan, że jak w poniedziałek nie dostane @ to dopiero wracając z pracy kupie test. Mam nadzieję, że wytrzymam w tym postanowieniu. I mam nadzieje, że temperatura będzie rosła i będę mogła pochwalić się zieloną kropką.

    monika_89 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicity wrote:
    lilirose a Ty jak długo się starałaś z niedoczynnością?
    teraz jak już jesteś w ciąży to pewnie musisz zwiększać dawkę euthyroxu?
    Dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa :)

    U mnie to było tak, że zanim zaczęliśmy się starać to postanowiłam zrobić wszystkie podstawowe badania, w tym TSH. No i wyszła niedoczynność (TSH 4,7). Lekarze dali zakaz starań, bo przy takim wyniku poronienie było wysoko prawdopodobne. Leczyłam się od czerwca i we wrześniu, gdy wynik wskazał 2,1 postanowiłam więcej nie czekać i zaszłam praktycznie od razu. Pierwszy cykl bez zabezpieczenia stracony, bo kochaliśmy się dwa razy (ciężko nazwać to staraniami ;)), a w drugim zaszłam.

    Jakie masz teraz TSH? Mnie z 2,1 wzrosło w pierwszych tygodniach na 3,3 i lekarz mocno się zmartwił. Dawki praktycznie rosły z wizyty na wizytę. Teraz mam 75 mg x 5 dni i 50 mg x 2 dni i możliwe, że dawka może nawet spaść, bo dziecko ma już swoją tarczycę i samo zaczyna produkować tyroksynę. Moja endokrynolog powiedziała, że nie chce żebym z niedoczynności wpadła w nadczynność, dlatego co miesiąc się badam i mam zmienianą dawkę wg wyniku TSH w danym momencie.

    Epic, hej, wreszcie się pojawiłaś :D ja byłam na imprezie, potańczyłam, popiłam soczku i o 3 do domku.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • oleczkaa Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie postarajmy się wytrzymać w naszych postanowieniach i testujemy za około tydzień, no chyba że @ przyjdzie wcześniej :<

    madlenka lubi tę wiadomość

    f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! :)

    Dawno mnie nie było, u mnie wszystko dobrze :) jestem po pierwszym USG i serduszko już bije (widać je, choć jeszcze nie słychać) :) wszystko w jak najlepszym porządku :)

    lilirose lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma, super wieści, właśnie myślałam co u Was :)
    Mój lekarz mówił, że na początku lepiej nie odsłuchiwać bicia, że wystarczy samo miganie na ekranie, bo używanie Dopplera niby nie jest korzystne dla dziecka w pierwszych tygodniach. My w każdym razie usłyszeliśmy na badaniu prenatalnym dopiero :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, też to słyszałam, chociaż nie wiem czemu dopplerowskie fale sa niekorzystne.
    My dzisiaj nawet nie szukaliśmy dopplerem dźwięku, bo nie było sensu tak wcześnie - zwykle serduszko zaczyna bić w 21 dniu po owulacji, dopiero potem je widać, a po kilku dodatkowych dniach słychać, u mnie dziś 24 dpo - więc i tak dość wcześnie było widać :) Myślę, że to zasługa dobrego sprzętu USG, bo na niektórych USG nawet nie byłoby nic widać - pęcherzyk 8,8 mm, dzieciątko CRL 1,6 mm :) MEGA malutkie :) (ale to dobre rozmiary na 5t1d :-))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2015, 00:34

    lilirose, Maczek lubią tę wiadomość

  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) kreseczka w górę, zawsze to coś :)

    oleczkaa lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wyniki badań no i przynajmniej wiem już, że w ciąży raczej nie jestem...Moje tsh znowu wzrosło do 3,80, a na euthyroxie wcześniej spadło tak ładnie do 1,90..Czy może ten letrox już nie działa? Z wizytą muszę poczekać dopiero do 20 i nie wiem czy sama zwiększyć sobie dawkę do 50. Oczywiście od tego prolaktyna w kosmos- ponad 700... (norma do 500)
    Porgesteron jedynie ładny jak na 7 dpo- 18,87. Estradiol bardzo duży jak na 7dpo - 216 (norma do 211) i nie wiem co to oznacza. Mam dość.

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • oleczkaa Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mogę w to uwierzyć!

    http://www.iv.pl/images/36331247451743113955.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2015, 19:22

    lilirose, KochamMisia, futuremama, Maczek, sowa28, Sigma lubią tę wiadomość

    f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczkaa mówiłam Ci żebyś testowała. Wiedziałam. Superowe, ogromne gratulacje dla Ciebie!!! A jednak nie wytrzumałaś w naszym postanowieniu :)

    oleczkaa lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, ogromne gratulacje! Rośnijcie zdrowo :)

    oleczkaa lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
‹‹ 299 300 301 302 303 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ