X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 września 2014, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiun, jakie pozytywne nastawienie, tak trzymaj :)

    asiun lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 15 września 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ja dzisiaj mam wolne po 6 dniach pracy i jestem wykończona jeszcze na dodatek mnie złapało jakieś przeziębienie mam katar i gardło mnie boli:( muszę się podleczyć na własną rękę bo do pracy trzeba jakoś chodzić... a jak tam u Was ile już lasek zielonych??:)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 15 września 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma wrote:
    Rozsądnie :D
    Ja tam nawet nie posądzam siebie samej o taką cierpliwość, w 10dpo idę na betę i tyle :P Zresztą zależy mi na wczesnym rozpoznaniu ew. ciąży, bo jestem palaczką ;)

    Cześć Wszystkim :)

    Dziewczyny, może głupie pytanie zadam, ale żeby iśc na bete potrzebne jest jakieś skierowanie czy coś ? Trzeba być zarejestrowanym w danej przychodzi ? Bo odkąd się przeprowadziłam to nawet nie mam wybranej przychodni :/

    20140607580117.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 15 września 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak robiłam 2 lata temu to gin tylko mi napisała karteczkę ze na B-hcg i pojechałam do Lumxedu i zapłaciłam chyba wtedy jakieś 22 zł i pobrali mi krew raczej w każdej zrobią tylko za opłatą.

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 15 września 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech... Muszę wybrać jakąs przychodnie, ale w sumie nawet nie wiem którą.

    20140607580117.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierowanie jest niepotrzebne.

  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 15 września 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to sobie powiedziałam że jak w domu wyjdą mi pozytywne oba testy tak na przyszłość to lecę na betę w następnym dniu i potwierdzam bo moja praca jest ciężka fizyczna możne wpłynąć negatywnie na ciążę i wtedy uciekam na zwolnienie

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 15 września 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z testami chce jeszcze zaczekać, nie chce zrobić zobaczyć negatyw i tłumaczyć sobie a bo jeszcze za wcześnie. Mam nadzieje, ze uda mi się zaczekać :P Na razie szukam przychodni, co by się do niej zapisać.

    20140607580117.png
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 15 września 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myślę, że lepiej najpierw potwierdzić u lekarza

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 września 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zrobiłam pierwszy test... Wiem, wiem, niepotrzebnie, bo za szybko, ale musiałam. Potrzebowałam tego psychicznie, zobaczyć tę jedną kreskę, żeby odpuścić i na spokojnie poczekać do piątku.

    Dziwnie się dziś czuję - od rana mam pełno energii, jestem wyspana i podekscytowana. Inaczej niż zazwyczaj przed @. Może to sprawka dzisiejszego słońca i pięknej pogody, która obudziła mnie rano? W każdym razie cieszę się z tego dobrego samopoczucia, które jest odmianą po ostatnim dołku :)

    Monia, nie potrzebujesz. Idziesz z rańca do pierwszej lepszej przychodni do laboratorium i mówisz, że chcesz zrobić betę. Płacisz, pobierają krew i na następny dzień wynik :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 15 września 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    A ja zrobiłam pierwszy test... Wiem, wiem, niepotrzebnie, bo za szybko, ale musiałam. Potrzebowałam tego psychicznie, zobaczyć tę jedną kreskę, żeby odpuścić i na spokojnie poczekać do piątku.

    Dziwnie się dziś czuję - od rana mam pełno energii, jestem wyspana i podekscytowana. Inaczej niż zazwyczaj przed @. Może to sprawka dzisiejszego słońca i pięknej pogody, która obudziła mnie rano? W każdym razie cieszę się z tego dobrego samopoczucia, które jest odmianą po ostatnim dołku :)

    Monia, nie potrzebujesz. Idziesz z rańca do pierwszej lepszej przychodni do laboratorium i mówisz, że chcesz zrobić betę. Płacisz, pobierają krew i na następny dzień wynik :)
    I co negatyw?? ja to czekam do @ bo nie wierzę żeby się udało...

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    Mnie też rozkłada choróbsko, mam nadzieję, że sobie pójdzie tak samo szybko, jak przyszło ;)

    Lilirose - dobrze to rozumiem :) Zanim dowiedziałam się o przesuniętej owulacji, też zrobiłam test, mimo, że do terminu było daleko. I też mi ten negatyw pozwolił spokojnie poczekać bez natrętnych myśli, że może by już coś wyszło :P

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 września 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka, negatyw :) Ale o dziwo nie czułam rozczarowania ani smutku, a ulgę. Teraz mam głowę wolną od myślenia o testach i czekam spokojnie do piątku, no, może czwartku :) Wg wyliczeń aplikacji z telefonu, do której wprowadzam cykle od 2010 roku, to @ ma wypaść 20 września, czyli cykl wynosiłby 30 dni.

    Sigma, czyli jednak są plusy robienia testu wcześniej, szczególnie dla niecierpliwców ;)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie na pewno :P
    Robiąc test przed terminem nastawiam się, że będzie negatyw - no bo racjonalnie powinien wyjść negatyw :P Więc nie stresuję się i nie rozczarowuję, kiedy faktycznie jest negatyw - za to daję sobie szansę na wcześniejszą radość, jeśli pojawi się choć cień drugiej krechy :)

    Zresztą tak jak mówiłam, jestem palaczką i palę sporo... Także bardzo mi zależy, żeby wykryć ciążę przed 3-cim tygodniem, dopóki dziecko nie ma połączenia z moim układem krwionośnym, żebym czasem nie podawała mu nikotyny we krwi ;)

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 września 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma, wiesz, jak ja się dziś dopatrywałam tego cienia cienia :D Ale wiedziałam, że kurczę, to za szybko ;)

    Ja z kolei chcę wiedzieć, żeby już nie pić na tym sobotnim weselu. Tylko jeśli faktycznie wyszłyby dwie kreski to też nie mogłabym rozgłaszać czemu nie piję. To zdecydowanie za szybko. Chyba wymyślę inną wymówkę, tylko jaką?
    W sumie, gdyby wyszedł negatyw to też mogłabym nie pić, bo równie dobrze i wtedy może być szybko. Nie raz czytałam, że kreski pokazywały się kilka dni po planowanej @.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 15 września 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem 1 cykl na Ovu, a jest to na 3 cykl starań. Muszę przyznać że jestem troszkę podłamana bo myślałam że uda się za 1 razem jak z 1 dzieckiem ale po 9 latach okazuje się nie jest tak łatwo.

    Mam 29 lat i jestem prawie 4 miesiące po ślubie :)


    e02dd7e8a2d205cbf0e52953d0c5025a.png

    201602031762.png
    200602041778.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose - powiedz, że jesteś na antybiotyku i nie możesz pić, bo alkohol osłabia jego działanie :) W zależności od tego, jak wesele jest zorganizowane, może być też barek z barmanem - i wtedy jemu można szepnąć, że jesteś na antybiotyku i żeby robił Ci drinki kolorowe, ale bez % :) dzięki temu reszta nie będzie dopytywać :)

    cześć Mallinko! Wiesz, jak się komuś udaje za 1 razem, to jest po prostu fart:) to, że czekasz 3 mce jeszcze nie znaczy, że będą jakieś trudności :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2014, 14:21

    mallinka lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 września 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma, bardzo dobry pomysł z tym antybiotykiem, dzięki :) A jak będzie wódka na stole to po prostu będę piła sok - niby drinka ;)

    Hej Mallinka :) powodzenia! Ja też 1 cykl na Ovu i 1 w ogóle.

    Kurczę, zaczęły się mi się jakieś małpozwiastujące bóle w podbrzuszu...

    mallinka, Sigma lubią tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 15 września 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem ale jestem chyba za bardzo spanikowana faktem ze nie wyszło za 1 i 2 razem a dni płodne sobie skrupulatnie liczyłam więc nie sposób było nam z mężem ominąć ;)

    cykle miałam bardzo regularne do momentu kiedy zaczęliśmy się starać :(
    więc boje się... zbadałam prolaktynę 22,5 i dzis odbieram TSH

    201602031762.png
    200602041778.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 15 września 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miała z Was któraś badaną prolaktynę? Jaki wynik jest odpowiedni żeby zajść w ciąże?

    201602031762.png
    200602041778.png
‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ