X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂
Odpowiedz

Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂

Oceń ten wątek:
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 21 maja, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alyska podnóżek mam od początku ciąży i do tej pory bardzo pomagał. Wczoraj 4h, dzisiaj 1,5 h więc trochę się nasiedziałam😆

    Klaudia rozumiem bo też miałam takie załamania🫂

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Alysa Autorytet
    Postów: 4367 6657

    Wysłany: 21 maja, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i wo ogóle udało mi się zapisać na to USG na NFZ 😉 okazało się że moja przychodnia ma też podpisaną umowę na wykonywanie USG w szpitalu gdzie mam mieć robiona gastro i kolonoskopię. Termin dzień przed tamtymi badaniami w południe. Zaletem będę miała głodówkę 😉. Badanie USG mam o 13 - 6 godzin przed nie jeść, a w zaleceniach przed kolonoskopią mam że o 13 lekka zupa a potem już tylko płyn na oczyszczanie i toaleta 🤣🤪 Zatem mogę wtedy gryźć. Jak Alysa głodna to bardzo zła 🤣🤪

    Cerva, Butterfly23, Bulbasek, Anka32, blador2, Effiii, Liyss🧚🏻, Małgosiagosia, Paula9463, Edithka, PoczątkującaPisarka, Pusshka, ezra lubią tę wiadomość

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • Bulbasek Autorytet
    Postów: 1025 1641

    Wysłany: 21 maja, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry☀️

    Blador ja polecam czopki glicerynowe, po operacji działały na mnie jak złoto😊

    Klaudia🫂🫂 jeszcze sobie odbijesz te spacerki po ciąży z dzidziolkiem w wózku😍

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze bobo
    👩30l.
    2017 laparotomia, usunięty potworniak ze znaczna częścią prawego jajnika
    PCOS
    🧔30l.

    🔜
    Laparoskopia
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2401 4629

    Wysłany: 21 maja, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    🌿Klaudia, a nie masz koło siebie gdzieś parku albo nawet dalej bo autem jako pasażer możesz jeździć? Żeby pojechać, położyć się na kocu. Zawsze to inaczej taka godzinka na świeżym powietrzu.

    Mam i na pewno bede tak robic czy np pojade sobie do rodzicow, bo oni mieszkaja w domu i maja fajny taras 😊 ale narazie do czwartkowej wizyty nie wychodze z mieszkania (jedynie na balkon), bo sie boje 🙈 Jesli w czw gin powie, ze nie musze ciagle lezec to wtedy bede cos kombinowala :)

    @Liyss tak, w ciazy czeste sa zaparcia ale nie nastawiaj sie negatywnie, ze na pewno bedziesz je miala. Ja np nie mam ;)
    Co do wychodzenia z domu moze sprobuj najpierw do jakiegos najblizszego sklepu po jakiegos loda? I stopniowo zwiekszaj dystans.

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Bulbasek Autorytet
    Postów: 1025 1641

    Wysłany: 21 maja, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Wiecie co, kocham ekspres do kawy, ale komunikatu „napełnić pojemnik” nienawidzę 🤪 zawsze w najmniej odpowiednim momencie.

    Też nienawidzę, jeszcze najgorzej jak combo trafisz i po napełnieniu wyskakuje "opróżnij pojemnik na fusy"😆

    karola_b lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze bobo
    👩30l.
    2017 laparotomia, usunięty potworniak ze znaczna częścią prawego jajnika
    PCOS
    🧔30l.

    🔜
    Laparoskopia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    goska000 wrote:
    Sania, no chyba nie ;D Ja nie mam czasu zaglądać na Nasze forum na bieżąco czasami 😎

    Ty Gosia nie zaglądasz, ale podejrzewam, że Alysa tak :)
    Nusia miała rację pisząc, że Alysa "po dramie" zaciera złe wrażenie, jest nadzwyczaj miła, wypytuje o wszystko, można powiedzieć, że " wchodzi w dupkę", później troszkę się odsuwa :) gdy był problem z Renatą - była tak strasznie aktywna na kwietniowym, wszystkim doradzała, więc nie chce mi się wierzyć, że nie podczytuje innych wątków :D

  • Alysa Autorytet
    Postów: 4367 6657

    Wysłany: 21 maja, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss tak w Gnieźnie wczoraj był armagedon. Współczuję tym ludziom. Jak słuchałam jak opowiadali co mają zniszczone, ile rzeczy tam mają - masakra. No i sam fakt że na raz tyle zgłoszeń, straż ma ograniczona ilość środków. Ludzie zapewne do dziś czekają żeby ktoś przyjechał wodę wypompować. A były też takie przypadki ze tej wody było po prostu za mało na pompę strazacką ( zazwyczaj musi bym 50 cm żeby w czymś się zanurzyła, czasem mają nowsze działające od 30cm), a ludzie mieli tej wody np 15 cm. I muszą wtedy starać się działać na własną rękę. Bo straż pojedzie w pierwszej kolejności tam gdzie moga użyć pomp, jak wszystko to o robią to dopiero ewentualnie czasem pomagają przy tych innych przypadkach.

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • aszin Autorytet
    Postów: 5315 11300

    Wysłany: 21 maja, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sania92 wrote:
    Ty Gosia nie zaglądasz, ale podejrzewam, że Alysa tak :)
    Nusia miała rację pisząc, że Alysa "po dramie" zaciera złe wrażenie, jest nadzwyczaj miła, wypytuje o wszystko, można powiedzieć, że " wchodzi w dupkę", później troszkę się odsuwa :) gdy był problem z Renatą - była tak strasznie aktywna na kwietniowym, wszystkim doradzała, więc nie chce mi się wierzyć, że nie podczytuje innych wątków :D
    Nie chciałam się wtrącać w dyskusje, ale to, że ciągle analizujesz Alyse mimo, że już dawno po temacie, jest niesmaczne i już kompletnie niepotrzebne.

    Paula9463, Edithka, Pusshka, ezra lubią tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • aszin Autorytet
    Postów: 5315 11300

    Wysłany: 21 maja, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też pozalewane piwnice i to tak, że woda stała przy drzwiach na metr i wlewała się do środka przez szpary. Ogólnie nasze miasto jest okropne pod tym względem, jakiś większy deszcz i bardzo dużo ulic i dzielnic po prostu tonie.

    Lyiss, jak będziesz zakładała najgorsze i unikała wszystkiego, bo „może” coś się stanie, to podupadniesz psychicznie. Po prostu spróbuj 🫂

    Alysa, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • Muuu. Autorytet
    Postów: 1191 2266

    Wysłany: 21 maja, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ☀️

    @Maniaa 🫂🫂🫂

    @Puszinku, cały czas kciuki za Was ✊

    @blador, a próbowałaś oleju lnianego albo siemienia?

    @Liyss nie ma innej rady jak stopniowo wychodzić, na krótki czas i zwiększać sobie 🙂

    Liyss🧚🏻, Pusshka lubią tę wiadomość

    👩🙍‍♂️ 31l.
    👧 Ł. 02.2021

    10.2023 cb 💔

    7.12 ⏸️ beta HCG 55,9 mlU/ml
    9.12 ➡️ beta HCG 195 mlU/ml
    22.12 (5+5) jest Serduszko ❤️
    6.02 rośnie Dziewczynka ❤️👧
    02.04 403g małej M. 💕
    24.06 2kg Dziewczyny 💪
    12.08 już jestem 👧🥰
  • Alysa Autorytet
    Postów: 4367 6657

    Wysłany: 21 maja, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sania, jak widzę znasz mnie lepiej i wiesz co robię w wolnym czasie. To chyba żyjemy w dwóch różnych rzeczywistościach i nie wiem co robię 🤪🤣

    Myślałaś że wywołasz tu jakaś burzę wpisem o Marynie - nie udało się. Teraz próbujesz dalej prowokować. Widać lubisz wywoływać dramy.

    Paula9463 lubi tę wiadomość

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ❤️

    Melduję się z przerwy 😎

    Butterfly23, Effiii, Alysa, Królikkicek, Paula9463, ezra lubią tę wiadomość

  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2867 2128

    Wysłany: 21 maja, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Pogadaj z lekarzem, żeby wpisywał kod C na recepcie.
    Trochę mi głupio za parę złotych. 😅

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2659 4770

    Wysłany: 21 maja, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. ☺️

    🌿Blador ja ostatnio miałam trochę problem z zaparciami, nie było jakoś tragicznie, ale bałam się, że od napinania jeszcze będę mieć problem z hemoroidami. Wzięłam Forlax saszetki kilka dni i od tej pory się unormowało - odpukać. Mają lepsze działanie niż laktuloza. I możesz śmiało sobie pić jak gdzieś wychodzisz, bo one nie działają tak gwałtownie. 😛 Bardziej regulują, efekt występują między 24-48 godzin. Jak to nie pomoże to są też takie mikrowlewki doodbytnicze, np. Melilax (wersja dla dorosłych). Tutaj efekt powinien wystąpić od razu. Mogą być stosowane w ciąży. Osobiście nie stosowałam, ale pacjenci bardzo sobie chwalą jeśli już się ktoś przekona do takiej formy podania. 🙂

    🌿Motylku tempka pnie się w górę ładnie. 🤞🏼

    🌿Alysa super, że udało się na NFZ ogarnąć termin.

    Ja dziś w planach spacer z przyjaciółkami, a potem Małżyk już wraca i lecimy na szkole rodzenia. 🙂

    A byłam wczoraj w LuxMed i mogę normalnie przyjść do nich ze swoją szczepionka.

    Butterfly23, blador2, Alysa, Paula9463 lubią tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Alysa Autorytet
    Postów: 4367 6657

    Wysłany: 21 maja, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    U nas też pozalewane piwnice i to tak, że woda stała przy drzwiach na metr i wlewała się do środka przez szpary. Ogólnie nasze miasto jest okropne pod tym względem, jakiś większy deszcz i bardzo dużo ulic i dzielnic po prostu tonie.

    Lyiss, jak będziesz zakładała najgorsze i unikała wszystkiego, bo „może” coś się stanie, to podupadniesz psychicznie. Po prostu spróbuj 🫂
    Aszin ja teraz mieszkam w dzielnicy położonej najwyżej w całym mieście, więc deszcz zawsze od nas spływa. Ale centrum jest niżej, do tego zabetonowane jak to centrum w tych czasach🙄. W zeszłym roku miałam zawieść bratanków na zajęcia sportowe, złapała nas po drodze ulewa, trwała max 15 minut. Na szczęście udało nam się przejechać przed falą. 5 minut po naszym przejeździe jedna z głównych ulic przeszło tyle wody że samochody tam stojące zostały zalane 🙄 Oczywiście każdy większy deszcz tak jest.

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 21 maja, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss to wyjdź w towarzystwie męża przed blok, przekonasz się, że będzie ok i będziesz chciała więcej😁

    Cerva dzięki, kupię te saszetki😘 wiem o wlewkach i byłam już zdecydowana żeby wysłać męża, ale wyczytałam na necie od 01.05 nie ma u nas dyżurów aptek, najbliższa 40 km a on szedł na noc do pracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja, 08:53

    Cerva, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2867 2128

    Wysłany: 21 maja, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Mnie te hormony wykończą, właśnie 4h spędziłam w wc, ud nie czuję, mam takie zaparcia... a już było tak dobrze. Piję jak to P. Mówi jak smoczyca, owoców jem 3 razy tyle co w 1 trymestrze a jest jeszcze gorzej niż na początku😭
    A pijesz może maślankę? Ja co prawda zaparć nie mam, ale jak sobie wypiłam sporo maślanki to efekt przeczyszczający gwarantowany. 😅

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9446 10015

    Wysłany: 21 maja, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sania92 wrote:
    Ty Gosia nie zaglądasz, ale podejrzewam, że Alysa tak :)
    Nusia miała rację pisząc, że Alysa "po dramie" zaciera złe wrażenie, jest nadzwyczaj miła, wypytuje o wszystko, można powiedzieć, że " wchodzi w dupkę", później troszkę się odsuwa :) gdy był problem z Renatą - była tak strasznie aktywna na kwietniowym, wszystkim doradzała, więc nie chce mi się wierzyć, że nie podczytuje innych wątków :D
    I po co znów zaczynasz?

    Paula9463, ezra lubią tę wiadomość

  • aszin Autorytet
    Postów: 5315 11300

    Wysłany: 21 maja, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa wrote:
    Aszin ja teraz mieszkam w dzielnicy położonej najwyżej w całym mieście, więc deszcz zawsze od nas spływa. Ale centrum jest niżej, do tego zabetonowane jak to centrum w tych czasach🙄. W zeszłym roku miałam zawieść bratanków na zajęcia sportowe, złapała nas po drodze ulewa, trwała max 15 minut. Na szczęście udało nam się przejechać przed falą. 5 minut po naszym przejeździe jedna z głównych ulic przeszło tyle wody że samochody tam stojące zostały zalane 🙄 Oczywiście każdy większy deszcz tak jest.
    Moja dzielnica jest notorycznie zalewana, ale na szczęście ja też mieszkam trochę wyżej 🫣 co nie zmienia faktu, że piwnicę mi czasem zalewa, ale nie tak, że woda stoi po kostki, po prostu mam kałuże na podłodze 🤦‍♀️ i to wybija z kanału, raczej nie oknami.

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1768 3248

    Wysłany: 21 maja, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka z rana!
    U mnie dziś też zapowiadają +27*C, od rana jest pięknie 😍
    Dziękuję za Wasze wczorajsze życzenia urodzinowe! <3
    @bladorku też obstawiałam, że u Ciebie to przez żelazo, ale jednak nie bierzesz. Może spróbuj wypić zalane wrzątkiem i odstane siemię lniane? Mi sporadycznie trafiają się zaparcia, ale zwykle pogoni mnie już z rana po kawie z mlekiem 😁
    Proszę dziś o pół kciuka - o 15:15 mam wizytę, liczę na jakieś ładne zdjęcie mojego Dzidziolka, bo jeszcze żadnego ładnego nie mam 😊 zagadnę mojego doktorka o 3D 😁

    aszin, Bulbasek, Butterfly23, Alysa, Małgosiagosia, klaudia_23, Myszkaaa20, Paula9463, Muuu., Edithka, PoczątkującaPisarka, Pusshka, ezra lubią tę wiadomość

    👩 30l.
    👦 38l.
    👶 2l.

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb

    30.12.2023 ⏸️
    preg.png
‹‹ 2592 2593 2594 2595 2596 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ