Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂
Odpowiedz

Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂

Oceń ten wątek:
  • metkamniedrapie_87 Autorytet
    Postów: 753 1921

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki proga… 8dpo


    https://ibb.co/t834RnY

    Nie jest najgorzej?

    Butterfly23, nick nieaktualny, Sarka94, Pyśkaaa, nick nieaktualny, ezra, nick nieaktualny, kasia97, Myszkaaa20, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    👩🏼‍🦰1987
    🧔🏽‍♂️1993

    👦🏽2007
    👧🏼2012


    💊wit D 4000
    💊Magnez + B6
    💊B12
    💊Kwas Foliowy 800
    💊Inozytol
    💊DHA
    💊Cholina

    09.02.2024r.: ⏸️ - 🥹 zostań!

    09.02.2024r.: beta 38 mIU/ml, progesteron: 13,74ng/mL

    Luteina od 11.02. do 12tc

    12.02.2024r.: beta 249,90 mIU/ml 😍
    progesteron: 28,99ng/mL

    27.02.2024r. - I-sza wizyta - mamy♥️
    21.03.2024r. - USG - 2,7cm bobasa, ♥️160 ud/min 🥹😍 TP: 20.10.2024r.
    08.04.2024r. - wszystko ok, bardzo ruchliwa dzidzia 😍
    11.04.2024r. - Prenatalne I trymestr: USG ✅, 6.3cm dzidziolka, na 85% dziewczynka. Czekamy na Pappa 🤞🏼
    23.04.2024r.- Wyniki Pappa ✅
    13.05 - 120g ruchliwej dzidzi 👧🏽
    03.06 - 350g zdrowej dziewczynki👧🏽
    18.06 - prenatalne II trymestr - 500g Sary, wszystkie parametry ✅

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 wrote:
    Każdy wynik na minusie cieszy a widzę, że jedziemy na tym samym wózku 🤣
    Ja się zważę pojutrze bo będą dwa tygodnie od zmiany nawyków żywieniowych 🥹 I liczę, że już 7 z przodu nie będzie 😅
    To za dwa tygodnie ważymy się razem 😁✊🏻

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    metkamniedrapie_87 wrote:
    Mam wyniki proga… 8dpo


    https://ibb.co/t834RnY

    Nie jest najgorzej?
    Jest ok. Owulacja prawdopodobnie była. Gdyby z tego się wykluły dwie kreseczki to prog do powtórki. Trzymam kciuki ✊🏻🍀

    metkamniedrapie_87, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalee wrote:
    jak już dojdziesz do 6 z przodu a to za chwilkę - to razem z Tobą będę walczyć o 5 z przodu :)
    W kupie raźniej 🫶

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • metkamniedrapie_87 Autorytet
    Postów: 753 1921

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Jest ok. Owulacja prawdopodobnie była. Gdyby z tego się wykluły dwie kreseczki to prog do powtórki. Trzymam kciuki ✊🏻🍀


    21.01 testuje… To 1cs więc nie liczę na takie szczęście, ale no czekam 😌

    Cerva lubi tę wiadomość

    👩🏼‍🦰1987
    🧔🏽‍♂️1993

    👦🏽2007
    👧🏼2012


    💊wit D 4000
    💊Magnez + B6
    💊B12
    💊Kwas Foliowy 800
    💊Inozytol
    💊DHA
    💊Cholina

    09.02.2024r.: ⏸️ - 🥹 zostań!

    09.02.2024r.: beta 38 mIU/ml, progesteron: 13,74ng/mL

    Luteina od 11.02. do 12tc

    12.02.2024r.: beta 249,90 mIU/ml 😍
    progesteron: 28,99ng/mL

    27.02.2024r. - I-sza wizyta - mamy♥️
    21.03.2024r. - USG - 2,7cm bobasa, ♥️160 ud/min 🥹😍 TP: 20.10.2024r.
    08.04.2024r. - wszystko ok, bardzo ruchliwa dzidzia 😍
    11.04.2024r. - Prenatalne I trymestr: USG ✅, 6.3cm dzidziolka, na 85% dziewczynka. Czekamy na Pappa 🤞🏼
    23.04.2024r.- Wyniki Pappa ✅
    13.05 - 120g ruchliwej dzidzi 👧🏽
    03.06 - 350g zdrowej dziewczynki👧🏽
    18.06 - prenatalne II trymestr - 500g Sary, wszystkie parametry ✅

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    metkamniedrapie_87 wrote:
    21.01 testuje… To 1cs więc nie liczę na takie szczęście, ale no czekam 😌
    Patrzę na kalendarz. Do 21 jeszcze 14 dni, a Ty już proga zrobiłaś? A mój kalendarz zatrzymał się na 7.01 🙈

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • aszin Autorytet
    Postów: 7445 16464

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszłam, wyniki na razie ok, mam pilnować, żeby TSH bezwzględnie było poniżej 2 i zbadać prolaktynę :)

    Butterfly, jesteś bardzo silną kobietą i wierzę, że ta siła i cierpliwość zostanie wynagrodzona ❤️💋

    A ja się dziś ważyłam i od poniedziałku mam -2kg, piję dużo, nie jem słodyczy, robię sobie zdrowe posiłki z dużą ilością warzyw, więc pozbyłam się w końcu wody z organizmu 😄

    Viii, nick nieaktualny, Butterfly23, Muuu., Sunnysunsun, ultramaryna_, nick nieaktualny, nick nieaktualny, Myszkaaa20, Liyss🧚🏻, Bulbasek, Edithka lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Kasiajasia90 Autorytet
    Postów: 1602 1920

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    metkamniedrapie_87 wrote:
    21.01 testuje… To 1cs więc nie liczę na takie szczęście, ale no czekam 😌


    Ja miałam prog 10 i dwie kreski wyszły 😄

    Viii, nick nieaktualny, Butterfly23, nick nieaktualny, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    ŚLUB 24.08.2018r

    Strania o bobo 01.2018

    27.02.2020 32tc Synek na swiecie🥰
    09.2023 starania o rodzeństwo 🤩
    06.09.2024 38 tc cukrzyca ciążowa Drugi Synek🥰🥰
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1778 3261

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello moje laski! Odzywam się na szybko po wizycie:
    Jest ciąża w macicy! Widziałam pęcherzyk z malusim zarodeczkiem (jak pierścionek), jest jeszcze wcześnie więc nic poza tym.
    Kolejna wizyta 30.01.
    Aha i teraz hit - owulacja była z lewego jajnika - po tej stronie nie mam jajowodu 🤣 Doktorek określił to mianem cudu 🥺
    Mój grudniowy cud ❤️

    Viii, aszin, nick nieaktualny, Sarka94, Megipta, Butterfly23, Muuu., Pyśkaaa, klaudia_23, Sunnysunsun, nick nieaktualny, ultramaryna_, nick nieaktualny, bonassola, ezra, nick nieaktualny, Cerva, kasia97, Wenka, Myszkaaa20, Liyss🧚🏻, Bulbasek, Lola93, Edithka lubią tę wiadomość

    👩 '94 + 👦 '86 = 👧 '22 👶 '24

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb
  • Viii Autorytet
    Postów: 1879 2997

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_b wrote:
    Hello moje laski! Odzywam się na szybko po wizycie:
    Jest ciąża w macicy! Widziałam pęcherzyk z malusim zarodeczkiem (jak pierścionek), jest jeszcze wcześnie więc nic poza tym.
    Kolejna wizyta 30.01.
    Aha i teraz hit - owulacja była z lewego jajnika - po tej stronie nie mam jajowodu 🤣 Doktorek określił to mianem cudu 🥺
    Mój grudniowy cud ❤️

    Juhuuuuuuuuu!!! Ale super ❤️❤️❤️❤️ Gratulacje 🥳

    karola_b lubi tę wiadomość

    34l.
    2015 👦
    2018 👦
    2020 💔

    IO, tężyczka

    ➡️Folik
    ➡️Solcidiol 500
    ➡️ADEK
    ➡️Magnez B6 forte
    ➡️Sanprobi Super Formuła
    ➡️Siofor 500
    ➡️Pregna DHA
  • metkamniedrapie_87 Autorytet
    Postów: 753 1921

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Patrzę na kalendarz. Do 21 jeszcze 14 dni, a Ty już proga zrobiłaś? A mój kalendarz zatrzymał się na 7.01 🙈

    Hahaha Nooo już 12.01 😂, czyli wg mojego cyklu to 18dc… 7 dni do @, jeżeli nie przyjdzie to zatestuje, ale nie mam nadziei.

    👩🏼‍🦰1987
    🧔🏽‍♂️1993

    👦🏽2007
    👧🏼2012


    💊wit D 4000
    💊Magnez + B6
    💊B12
    💊Kwas Foliowy 800
    💊Inozytol
    💊DHA
    💊Cholina

    09.02.2024r.: ⏸️ - 🥹 zostań!

    09.02.2024r.: beta 38 mIU/ml, progesteron: 13,74ng/mL

    Luteina od 11.02. do 12tc

    12.02.2024r.: beta 249,90 mIU/ml 😍
    progesteron: 28,99ng/mL

    27.02.2024r. - I-sza wizyta - mamy♥️
    21.03.2024r. - USG - 2,7cm bobasa, ♥️160 ud/min 🥹😍 TP: 20.10.2024r.
    08.04.2024r. - wszystko ok, bardzo ruchliwa dzidzia 😍
    11.04.2024r. - Prenatalne I trymestr: USG ✅, 6.3cm dzidziolka, na 85% dziewczynka. Czekamy na Pappa 🤞🏼
    23.04.2024r.- Wyniki Pappa ✅
    13.05 - 120g ruchliwej dzidzi 👧🏽
    03.06 - 350g zdrowej dziewczynki👧🏽
    18.06 - prenatalne II trymestr - 500g Sary, wszystkie parametry ✅

    preg.png
  • aszin Autorytet
    Postów: 7445 16464

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_b wrote:
    Hello moje laski! Odzywam się na szybko po wizycie:
    Jest ciąża w macicy! Widziałam pęcherzyk z malusim zarodeczkiem (jak pierścionek), jest jeszcze wcześnie więc nic poza tym.
    Kolejna wizyta 30.01.
    Aha i teraz hit - owulacja była z lewego jajnika - po tej stronie nie mam jajowodu 🤣 Doktorek określił to mianem cudu 🥺
    Mój grudniowy cud ❤️
    Super ❤️❤️❤️

    Może jestem niedouczona, ale jak gin po takim czasie widzi, z którego jajnika była owulacja? 🙈 I ile dni po owulacji będzie w stanie stwierdzić, czy rzeczywiście miała miejsce?

    A! I jeszcze endo zasugerował tak jak Motylek, żeby zmniejszyć dawkę kwasu foliowego z 400 na 200, ale mówi że jest trochę powyżej normy, więc mam się nie przejmować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2024, 12:27

    Butterfly23, karola_b lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_b wrote:
    Hello moje laski! Odzywam się na szybko po wizycie:
    Jest ciąża w macicy! Widziałam pęcherzyk z malusim zarodeczkiem (jak pierścionek), jest jeszcze wcześnie więc nic poza tym.
    Kolejna wizyta 30.01.
    Aha i teraz hit - owulacja była z lewego jajnika - po tej stronie nie mam jajowodu 🤣 Doktorek określił to mianem cudu 🥺
    Mój grudniowy cud ❤️
    Karola cudownie, i jest zarodek, pięknie, odetchnij Kochana, będzie dobrze ❤️

    karola_b lubi tę wiadomość

  • Kasiajasia90 Autorytet
    Postów: 1602 1920

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_b wrote:
    Hello moje laski! Odzywam się na szybko po wizycie:
    Jest ciąża w macicy! Widziałam pęcherzyk z malusim zarodeczkiem (jak pierścionek), jest jeszcze wcześnie więc nic poza tym.
    Kolejna wizyta 30.01.
    Aha i teraz hit - owulacja była z lewego jajnika - po tej stronie nie mam jajowodu 🤣 Doktorek określił to mianem cudu 🥺
    Mój grudniowy cud ❤️


    Wow pięknie 🙂

    karola_b lubi tę wiadomość

    ŚLUB 24.08.2018r

    Strania o bobo 01.2018

    27.02.2020 32tc Synek na swiecie🥰
    09.2023 starania o rodzeństwo 🤩
    06.09.2024 38 tc cukrzyca ciążowa Drugi Synek🥰🥰
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2024, 16:18

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Karola cudownie 😍

    karola_b lubi tę wiadomość

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • Muuu. Autorytet
    Postów: 1191 2266

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Super ❤️❤️❤️

    Może jestem niedouczona, ale jak gin po takim czasie widzi, z którego jajnika była owulacja? 🙈 I ile dni po owulacji będzie w stanie stwierdzić, czy rzeczywiście miała miejsce?
    U mnie widział po 3 dniach, jak byłam na wizycie zeby potwierdzić ciąże (ok 28 dni po owulacji) to jeszcze mi mówił który to jajnik :D

    @Karola piękny grudniowy Cud <3

    karola_b lubi tę wiadomość

    👩🙍‍♂️ 31l.
    👧 Ł. 02.2021

    10.2023 cb 💔

    7.12 ⏸️ beta HCG 55,9 mlU/ml
    9.12 ➡️ beta HCG 195 mlU/ml
    22.12 (5+5) jest Serduszko ❤️
    6.02 rośnie Dziewczynka ❤️👧
    02.04 403g małej M. 💕
    24.06 2kg Dziewczyny 💪
    12.08 już jestem 👧🥰
  • Pyśkaaa Autorytet
    Postów: 262 797

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Tak z fajniejszych rzeczy, weszłam dziś na wagę i 0,5 kg na minusie w tydzień. Jest to bardzo fajny wynik, ale cholercia dalej jest 7 z przodu 🥺 do 69,9 brakuje mi już tylko -110g 😁 i później tak do 59 🙈
    Pięknie! Każde 100g to już ogromny sukces ❤️ mój dietetyk zawsze mi powtarza, że lepiej zrzucać wagę powoli, to jest zdrowsze dla organizmu ❤️

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    🫶🏽 2013
    💒 2020
    ⏸️ 1.2024 🥹 ⬇️
    ♥️👶🏻 09.2024 ♥️
    ⏸️ 12.2025 🥹
  • Pyśkaaa Autorytet
    Postów: 262 797

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_b wrote:
    Hello moje laski! Odzywam się na szybko po wizycie:
    Jest ciąża w macicy! Widziałam pęcherzyk z malusim zarodeczkiem (jak pierścionek), jest jeszcze wcześnie więc nic poza tym.
    Kolejna wizyta 30.01.
    Aha i teraz hit - owulacja była z lewego jajnika - po tej stronie nie mam jajowodu 🤣 Doktorek określił to mianem cudu 🥺
    Mój grudniowy cud ❤️
    Cudownie! ❤️

    karola_b lubi tę wiadomość

    🫶🏽 2013
    💒 2020
    ⏸️ 1.2024 🥹 ⬇️
    ♥️👶🏻 09.2024 ♥️
    ⏸️ 12.2025 🥹
  • goska000 Autorytet
    Postów: 6810 11534

    Wysłany: 12 stycznia 2024, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Ten cykl jeszcze działamy. Bo na leki czekam do 4 tyg, sprowadzamy z zagranicy.
    Potem to na pewno cykl w którym bd leczenie.
    Jak nie wyjdą żadne kwiatki po leczeniu to mam zamiar dzialac od razu.
    W tym roku będę mieć 33 lata i nie chce robić sobie za długich przerw 😒

    Hej :) Miło Cię widzieć 🌼

    09.2009r. 💔
    01.2015r. 💔
    06.2015r. 💜⏸️
    02.2016r. Leon Kameleon 🦎💜
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    3x IUI ❌
    4 IUI - 28.02.2024 r. 💔
    11.04.2024 r. 💔

    IVF październik ( świeżak 5.1.2 ) 👎

    🩵🩵🩵

    IVF listopad ( mrożonka 4.1.1 ) 🧡🍀🥹
    4 dpt - 11.7. 6 dpt - 81.2. 8dpt - 289.5. 10 dpt - 902. 14 dpt - 5396. 17 dpt - 11143. 31 dpt - 110300.

    5w3d - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy.
    6w0d - 2,3mm i ♥️
    7w3d - 8mm
    8w6d - 2,2 cm
    12w5d - 6,8 cm. I prenatalne, wszystko super 🍀
    16w5d - 170g zdrowego Maluszka 🥰
    20w5d - 376g Kociaka 🥰
    22w1d - Czekamy na Olgę🩷
    25w0d - 744g Myszki 💕
    29w0d - 1300g Córci 🥹
    30w3d - 1625g zdrowej Dziewczynki 👶
    33w0d - 2231g Akrobatki ❤️‍🔥
    35w5d - 2752g Żuczka 💜
    37w0d - 3083g Bąbla ;*
    38w0d - Olga jest na świecie 🥹 🩷

    age.png
‹‹ 291 292 293 294 295 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ