Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂
Odpowiedz

Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂

Oceń ten wątek:
  • goska000 Autorytet
    Postów: 6810 11534

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, to ostatnie podoba mi się najbardziej i na to czekam :D

    Blador, idziemy do kina 😅 Dla Was miłego seansu jutro :*

    Kasia, ale przykre :( Ogromna tragedia. Ja niestety też mam wśród znajomych kilka osób, które zmarły bardzo młodo - przed 20stką i rodzice zostali sami. Ja bym chyba tego nie udźwignęła...

    Efii, to dziś relaksik 🤩

    nick nieaktualny, blador2 lubią tę wiadomość

    09.2009r. 💔
    01.2015r. 💔
    06.2015r. 💜⏸️
    02.2016r. Leon Kameleon 🦎💜
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    3x IUI ❌
    4 IUI - 28.02.2024 r. 💔
    11.04.2024 r. 💔

    IVF październik ( świeżak 5.1.2 ) 👎

    🩵🩵🩵

    IVF listopad ( mrożonka 4.1.1 ) 🧡🍀🥹
    4 dpt - 11.7. 6 dpt - 81.2. 8dpt - 289.5. 10 dpt - 902. 14 dpt - 5396. 17 dpt - 11143. 31 dpt - 110300.

    5w3d - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy.
    6w0d - 2,3mm i ♥️
    7w3d - 8mm
    8w6d - 2,2 cm
    12w5d - 6,8 cm. I prenatalne, wszystko super 🍀
    16w5d - 170g zdrowego Maluszka 🥰
    20w5d - 376g Kociaka 🥰
    22w1d - Czekamy na Olgę🩷
    25w0d - 744g Myszki 💕
    29w0d - 1300g Córci 🥹
    30w3d - 1625g zdrowej Dziewczynki 👶
    33w0d - 2231g Akrobatki ❤️‍🔥
    35w5d - 2752g Żuczka 💜
    37w0d - 3083g Bąbla ;*
    38w0d - Olga jest na świecie 🥹 🩷

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Effiii, na szczęście u nich nigdy dlugo nie siedzimy - zależy mi żeby czas spędzić z chrześniakiem ❤ W listopadzie urodziła mu się siostrzyczka, to nasza pierwsza wizyta u nich od porodu, także kupiłam też dla niej prezent.
    A później szybko do drugiego brata 😀
    A Tobie kochana wieczornego miłego relaksu życzę ❤

    Zrobiłam sobie jedzonko na wyjazd weekendowy, bo wiadomo jak to u rodziców wszystko smażone na oleju, mąka pszenna itd., także będę przygotowana 😎 Zamiast ciasta orzechy + owoce. Dobrze, że już od jakichś 2-3 lat odżywiam się dość zdrowo to mój organizm nie ma szoku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2024, 10:41

  • ezra Autorytet
    Postów: 3858 6984

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Laski witam się z Wami piczorem bezwzględnym tym samym owulaki działają 🥹 no i teraz myślicie, że od kiedy liczyć owulke? Moja gin mówiła, że dziś ale to mogło by tak szybko od pozytywnego testu? 🫣

    IMG-0319.jpg

    Muuu., nick nieaktualny, bonassola, nick nieaktualny, Butterfly23, nick nieaktualny, aszin, Myszkaaa20, karola_b, ultramaryna_, goska000, blador2, Cerva, Zbuntowana, nick nieaktualny, kasia97, Wenka lubią tę wiadomość

    👩🏼 PCOS, niedoczynność tarczycy, brak regularnych owulacji, kariotyp ✅

    🧑🏻 niskie parametry nasienia, ŻPN, kariotyp ✅
    fragmentacja DNA pow. 30%, SORP 3,87% ❌poniżej 1 mln, reszta nie do oceny z powodu małej ilości

    ⭕️ wstrzymana procedura ivf - zła cytologia | kolposkopia - zabieg elektrokonizacji szyjki macicy ⭕️ CIN I i CIN II zmiana usunięta z marginesem zdrowej tkanki |

    KIR AA, MTHFR homo (C677), PAI hetero ⭕

    💉 11 pobranych - 10 dojrzałych - 6 zapłodniono - 4 zapłodnione - 3 blastki | jedna wczesna blastka 1 podana w 5 dobie, 4.2.2 ❄️ i 4.2.3 ❄️ na zimowsku |

    28.10 transfer | 5 dpt 3,4 | 6 dpt ⏸️ | 7 dpt 33,2 mlU/ml | 9 dpt 82,5 mlU/ml | 10 dpt 114,7 mIU/ml | 15 dpt 679,5 mlU/ml 16 dpt 1075,9 | 24 dpt CRL 3.0mm | 28 dpt 33407 ng/ml | 29 dpt CRL 6.4mm i 💜 | 8w6d 2.04cm i 168 bmp

    event.png
  • metkamniedrapie_87 Autorytet
    Postów: 753 1921

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 wrote:
    Na moje się nie nastawiaj bo 🐒 mnie ubiegnie pewnie. Rano Wam napisałam o testowaniu i ledwo wysłałam wiadomość to ból okresowy udek i brzucha 🥹🤣

    Mam takie same przeczucia.

    Mój M, jak był teraz to siedząc na kanapie jak stanęłam przed nim pocałował mnie w brzuch i powiedział „niedługo tu będzie nasz dzidziuś” i tak mi się zrobiło 🥺

    nick nieaktualny, Butterfly23, Edithka, nick nieaktualny, karola_b, Liyss🧚🏻, goska000, blador2, Sunnysunsun lubią tę wiadomość

    👩🏼‍🦰1987
    🧔🏽‍♂️1993

    👦🏽2007
    👧🏼2012


    💊wit D 4000
    💊Magnez + B6
    💊B12
    💊Kwas Foliowy 800
    💊Inozytol
    💊DHA
    💊Cholina

    09.02.2024r.: ⏸️ - 🥹 zostań!

    09.02.2024r.: beta 38 mIU/ml, progesteron: 13,74ng/mL

    Luteina od 11.02. do 12tc

    12.02.2024r.: beta 249,90 mIU/ml 😍
    progesteron: 28,99ng/mL

    27.02.2024r. - I-sza wizyta - mamy♥️
    21.03.2024r. - USG - 2,7cm bobasa, ♥️160 ud/min 🥹😍 TP: 20.10.2024r.
    08.04.2024r. - wszystko ok, bardzo ruchliwa dzidzia 😍
    11.04.2024r. - Prenatalne I trymestr: USG ✅, 6.3cm dzidziolka, na 85% dziewczynka. Czekamy na Pappa 🤞🏼
    23.04.2024r.- Wyniki Pappa ✅
    13.05 - 120g ruchliwej dzidzi 👧🏽
    03.06 - 350g zdrowej dziewczynki👧🏽
    18.06 - prenatalne II trymestr - 500g Sary, wszystkie parametry ✅

    preg.png
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Gosia ale idziecie do kina czy na film 😈 i nie wiadomo czy to będzie zasługa akcji hot dog czy popcorn 😁

    Bonassola a Ty dzisiaj powtarzasz betę?

    Tak, powtórzyłam, wszystko ok :) 120.13, przyrost 217% :) progesteron 22 ng. Po dwóch godzinach był wynik, to chyba rekord 😆

    Megipta, nick nieaktualny, Butterfly23, Muuu., nick nieaktualny, Edithka, nick nieaktualny, Liyss🧚🏻, ultramaryna_, goska000, ezra, blador2, klaudia_23, Cerva, Sunnysunsun, kasia97, Wenka, Małgosiagosia lubią tę wiadomość

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • Megipta Autorytet
    Postów: 2888 6585

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ezra wrote:
    Dzień dobry Laski witam się z Wami piczorem bezwzględnym tym samym owulaki działają 🥹 no i teraz myślicie, że od kiedy liczyć owulke? Moja gin mówiła, że dziś ale to mogło by tak szybko od pozytywnego testu? 🫣

    IMG-0319.jpg
    Ja miałam rano pik i cały dzień porządne kłucie w nocy i nad ranem lh negatywne i miałam owulke w dzień piku więc jest możliwe 🙂

    ezra lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ '90 🧔‍♂️'96
    👶🏼02.12.2022 💙
    20.01.2024 7tc 💔
    02.2024 cb 💔
    👶🏻25.11.2024🩵
    22.07.2025 ciąża bliźniacza 6tc💔 i 17tc 💔
    11dpo: ⏸️
    14dpo: Beta: 86,30mlU
    Progesteron: 37,84 ng/ml
    17dpo: 482,00mlU
    19dpo: 1057,00 mIU
    16.10.25: zarodek 0,24cm, FHR 128 💗
    38dpo: 42870,00 mIU
    22.10.25: zarodek 1,13cm🍓
    05.11.25. 2,41cm cukiereczka 🍭
    20.11.25. Sanco: Zdrowy chłopczyk ♂️
    27.11.25. 12tc+4 🦫6,28cm
    22.12.25. 16tc+1 mamy 161g cudu 😍
    15.01.26. 19tc+4 320g🥥
    28.01.26. 21tc+3 🐯 477g Tygryska
    23.02.26. 25tc+1 🐦 781g
    23.03.26. 29tc+1 🤰1.438g
    31.03.26. 30tc+2 🥥1.781g
    20.04.26. 33tc+1 🍍2.576g

    Czekamy na Ciebie Synku💙🫶
    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5796 10986

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja nie lubię takiego faworyzowania dzieci..



    Aszin muszę spróbować taką frużelinę 😁

    Widzę masaże, kino fajne plany!
    U nas lenistwo, wieczorem zrobię jakiś deser. Chyba kinder country bez pieczenia.

    Chciałabym się zdrowiej odżywiać ale ja kocham słodycze… a fast food też. Jestem świadoma, że za dużo tego jem a i tak to robię. Macie jakieś rady na to? 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2024, 16:20

    nick nieaktualny, Zbuntowana lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    Pierwszy bobas 11cs 🍀 👧 01/2025

    Drugi bobas 1cs 🍀:

    ⏸️ 7.12
    08.12 Beta 12dpo 105,60
    10.12 Beta 14dpo 423,40
    23.12 zarodek z serduszkiem ❣️
    13.01 2,17 cm bobaska 🥰
    04.02 5,28 cm szczęścia, wiemy kim jesteś 🥰
    12.02 7 cm skaczącego bejbika ❣️
    05.03 156 g dzidziusia 🥰
    25.03 292g kuleczki, widzieliśmy Twoją buźkę 🥰
    01.04 20cm i 344g malutkiego człowieczka 🫶🏻
    22.04 564g naszego cudu 🥰
    20.05 1197g ludzika 🥰




    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonassola wrote:
    Tak, powtórzyłam, wszystko ok :) 120.13, przyrost 217% :) progesteron 22 ng. Po dwóch godzinach był wynik, to chyba rekord 😆
    Gratulacje :)

    bonassola lubi tę wiadomość

  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonassola piękny przyrost. 😍

    bonassola lubi tę wiadomość

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam porządek w rzeczach syna i tak siedzę, nie chce mi się nic dalej robić. 🙈

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    metkamniedrapie_87 wrote:
    Mam takie same przeczucia.

    Mój M, jak był teraz to siedząc na kanapie jak stanęłam przed nim pocałował mnie w brzuch i powiedział „niedługo tu będzie nasz dzidziuś” i tak mi się zrobiło 🥺

    Słuchaj go bo dobrze prawi! ✊🏻🫂

    Zbuntowana, metkamniedrapie_87 lubią tę wiadomość

  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ezra wrote:
    Dzień dobry Laski witam się z Wami piczorem bezwzględnym tym samym owulaki działają 🥹 no i teraz myślicie, że od kiedy liczyć owulke? Moja gin mówiła, że dziś ale to mogło by tak szybko od pozytywnego testu? 🫣

    IMG-0319.jpg
    Ja myślę że dziś/jutro owulka. W każdym razie musicie działać. 🔥

    ezra lubi tę wiadomość

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ezra wrote:
    Dzień dobry Laski witam się z Wami piczorem bezwzględnym tym samym owulaki działają 🥹 no i teraz myślicie, że od kiedy liczyć owulke? Moja gin mówiła, że dziś ale to mogło by tak szybko od pozytywnego testu? 🫣

    IMG-0319.jpg
    Kochana najlepiej jak zrobisz test wieczorem i jutro rano i wtedy będzie jakiś odnośnik

    ezra lubi tę wiadomość

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • Cerva Autorytet
    Postów: 3463 6316

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultramaryna_ wrote:
    Myślę, że lekarz bardziej skupił się na hemoglobinie, która jest dobra, bo po niej stwierdza się anemię, która leczy się w ciąży 🙂 Żelazo samo w sobie bezpieczniej przyjmować od 2 trymestru ☺️

    Dokładnie. Żelazo mam w normie, wszystkie inne wyniki też. 🙂

    ultramaryna_ lubi tę wiadomość

    33 🙋🏼‍♀️

    👶🏼 08.2024

    01.2026 💔 poronienie zatrzymane

    03.2026 wznowienie starań 🌈
    08.04 ⏸️ Fasolko zostań. 🙏
    13.04 14 dpo - 263,11
    15.04 16 dpo - 830,05
    21.04 22 dpo - 8865,74 🍀
    27.04 jest Maluszek z ❤️

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Chciałabym się zdrowiej odżywiać ale ja kocham słodycze… a fast food też. Jestem świadoma, że za dużo tego jem a i tak to robię. Macie jakieś rady na to? 🙈
    U mnie pomogła diagnoza endometriozy 😆
    Ale generalnie nigdy nie byłam jakimś łasuchem jeśli chodzi o słodkie. Za to uwielbiam chipsy... 😬

    @ezra, jaki piczor 🔥 Owulka pewnie dziś/jutro. Ja jak robiłam testy owu to też w jednym cyklu miałam rano pik, o 16:00 już kreska bledsza, a od 22:00 bóle owulacyjne

    @Bonassola, piękny przyrost. Rośnijcie zdrowo 🥰

    Liyss🧚🏻, ezra, Zbuntowana, bonassola lubią tę wiadomość

  • Kasiajasia90 Autorytet
    Postów: 1602 1920

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonassola wrote:
    Tak, powtórzyłam, wszystko ok :) 120.13, przyrost 217% :) progesteron 22 ng. Po dwóch godzinach był wynik, to chyba rekord 😆


    Super🤩

    Ja czekam..I mega się stresuję

    bonassola lubi tę wiadomość

    ŚLUB 24.08.2018r

    Strania o bobo 01.2018

    27.02.2020 32tc Synek na swiecie🥰
    09.2023 starania o rodzeństwo 🤩
    06.09.2024 38 tc cukrzyca ciążowa Drugi Synek🥰🥰
  • Sarka94 Autorytet
    Postów: 886 1624

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wybaczcie, że musiałyście tyle czekać❤
    Czułam Waszą obecność pod kibelkiem i w łóżku jak do niego wróciłam też 😅 Niestety biel wizira 😪
    Jak wstałam to zjadłam śniadanko z małżonkiem, prezent dostał😊 Trochę mi się zeszło😁

    ezra, Zbuntowana lubią tę wiadomość

    Starania o pierwszą🤰od 9/2022

    ♥ 2018 ♥
    🏡 2020
    💍 21.08.2021
    💒 17.09.2022
    🐶 5.10.2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarka94 wrote:
    Cześć dziewczyny, wybaczcie, że musiałyście tyle czekać❤
    Czułam Waszą obecność pod kibelkiem i w łóżku jak do niego wróciłam też 😅 Niestety biel wizira 😪
    Jak wstałam to zjadłam śniadanko z małżonkiem, prezent dostał😊 Trochę mi się zeszło😁

    10 dpo to jeszcze wcześnie 🫂
    Mam nadzieję, że będzie prezent dla męża w postaci ⏸️ ale po prostu spóźniony :D

    Zbuntowana lubi tę wiadomość

  • Sarka94 Autorytet
    Postów: 886 1624

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 wrote:
    10 dpo to jeszcze wcześnie 🫂
    Mam nadzieję, że będzie prezent dla męża w postaci ⏸️ ale po prostu spóźniony :D

    Prawda, choć temperatura mówi, że nie mam na co liczyć. Także nastawiam się na to, że się nie udało. Ale powtórzę w poniedziałek 😊

    Starania o pierwszą🤰od 9/2022

    ♥ 2018 ♥
    🏡 2020
    💍 21.08.2021
    💒 17.09.2022
    🐶 5.10.2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2024, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Jak ja nie lubię takiego faworyzowania dzieci..

    Ja mam taką „super” bratową, która nadaje na mojego brata, że masakra. Moja rodzina ma z niej bekę, nikt jej nie lubi a ona już +40 jest.


    Aszin muszę spróbować taką frużelinę 😁

    Widzę masaże, kino fajne plany!
    U nas lenistwo, wieczorem zrobię jakiś deser. Chyba kinder country bez pieczenia.

    Chciałabym się zdrowiej odżywiać ale ja kocham słodycze… a fast food też. Jestem świadoma, że za dużo tego jem a i tak to robię. Macie jakieś rady na to? 🙈


    Mnie przed słodyczami i fast foodem powstrzymały moje wyniki badań 😜😅

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

‹‹ 306 307 308 309 310 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

W którym tygodniu planowane cesarskie cięcie? Co spakować do szpitala?

Choć poród fizjologiczny, czyli siłami natury, jest naturalnym procesem, w niektórych sytuacjach cesarskie cięcie może być korzystniejsze dla zdrowia matki i dziecka. W jakich sytuacjach i w którym tygodniu ciąży zaleca się poród przez cesarskie cięcie? Jak przyszła mama może się do tego przygotować?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ