X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Problem - wypadanie włosów
Odpowiedz

Problem - wypadanie włosów

Oceń ten wątek:
  • agatka196 Autorytet
    Postów: 3135 2356

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miszkaaa a czy ten szampon można normalnie używać w ciaży?
    Mi włosy zaczęły wypadać po poronieniu. Praktycznie mam połowę mniej na głowie. Porobiłam badania i okazało się że mam problem z tarczyca. Mimo to iż tarczyca jest uregulowana, a teraz jestem w ciazy to i tak włosy mi wypadaja.

    Mam 4 Aniołki w niebie. Boże czuwaj nad nami
    16udk0s3stit4jg4.pngklz9df9hfp6o5oq3.png
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Przelecialam i moze sie wypowiem. Włosy mi leciały jak szalone,kazdy dermatolog twierdzil,ze to lysienie androgenowe...stosowlam leki Loxon,Alpicort E ,pomagało bo zaczely odrastac ,a na czubku glowy zostala lysina. W koncu edyk-gin. doszedl do tego ,ze to prolaktyna powiekszona po obciazeniu 12 razy. Brałam bromergon 3 msc i pomogło,zaszłam w ciaze i wlosy przestały wypadac. Teraz jestem juz mama od 27 pazdziernika i od kilku dni leca znowu mi wlosy,po porodzie bylam u endykr i twierdzi,ze nie ma potrzeby kontroli prolaktyny,ale sama nie wiem. Rowniez zapisał Loxon i Alpicort e,to pomaga ,ale tam,gdzie wypadly to juz nie odrastaja,ale to juz inny problem.

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin tłumaczył,ze tabletki anty tworzą w organizmie sztuczną ciążę, wiec tak jak po tabletkach i po ciąży mogą wypadać włosy. Związane jest to wlasnie z podwyższonym jakimś hormonem, ale juz nie pamiętam ktorym. ;)To się nawet nazywa łysienie poporodowe i wiele kobiet tak ma. Szczerze to nie wiem czy można stosować ten szampon w ciąży, moim zdaniem tak. Ale warto by bylo wziac ze sobą szampon na wizytę do gin i sie skonsultować.

    Mi po tych szamponach włoski ładnie odrastały. W pewnym momencie śmiesznie wyglądało, gdyż miałam taki odcinający się kilku centymetrowy pasek jakby odrostów na czubku głowy. Teraz ładnie sie wyrównało. Oczywiście tez ścięłam włosy tak o połowę. Mialam jakos do łopatek, a skróciłam je prawie do ucha.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2015, 07:12

    wredota lubi tę wiadomość

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miszkaaa wrote:
    Znajoma poleciła mi niemiecki szampon Alcepin C1 z kofeiną,
    To ma być Alcepin czy Alpecin ? bo szukam i wyskakuje tylko alpecin .

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak Alpecin, pomyliłam się :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2015, 16:48

    wredota lubi tę wiadomość

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miszkaaa wrote:
    tak Alpecin, pomyliłam się :)
    Miszkaaa a orientujesz sie gdzie te szampony można kupić w niemczech? czy w zwykłych supermarketach można je znaleźć czy raczej w aptekach, drogeriach?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ballerina Przyjaciółka
    Postów: 72 27

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie jakiś magiczny sposób, żeby nie osiwieć od tych starań? ;) coś co działa? Mi koleżanka mówiła kiedyś, że jej babcia codziennie je rozdrobnione na proszek skorupki jajka, np. z jogurtem. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, może odkwasza organizm? W każdym razie babcia trzyma się dobrze i ma swój piękny brązowy kolor włosów

    https://davf.daisypath.com/zsHVp3.png
  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Miszkaaa a orientujesz sie gdzie te szampony można kupić w niemczech? czy w zwykłych supermarketach można je znaleźć czy raczej w aptekach, drogeriach?

    z tego co się orientuje można go kupić w tamtejszym rossmannie

    vanessa lubi tę wiadomość

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak powiecie jak wkleic zdjecie ba forum to wam pokaze jak moje wypadają całą długością

  • zasmucona Znajoma
    Postów: 27 21

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wypadanie dobra jest maska Vax to jest jedyna maska która nakłada się na skórę, chodzi się w niej przez godz i myje się co 2lub3 mycie. Rewelacja

    f2w3skjo5q1u5oj6.png
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 27 marca 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, pozwólcie, że powrócę do tematu i proszę Was o poradę. Od 6 miesięcy staramy się o dziecko, niestety na razie bezskutecznie. 3 miesiące temu dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy, miałam wysokie TSH, obecnie już od 1,5 miesiąca spadło do 1. Tydzień temu.mój mąż zauważył, że lysieje na czubku głowy... rzeczywiście tak jest :'( czy myślicie, że moje problemy z zajściem mogą być tym spowodowane? Jakie badania powinnam sobie jeszcze zrobić?

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • d.orota Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 29 marca 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, ze to zabrzmi bardzo dziwnie ale mi na wypadanie włosów po odstawieniu tabletek anty pomogło wcieranie na noc w skore głowy kropli żołądkowych, zapach średni, ale wcieranie co 2-3dni przez miesiąc znacznie zmniejszyło problem.

    p19uqqmz9qpwb8k1.png
  • Anecia666 Koleżanka
    Postów: 159 16

    Wysłany: 31 marca 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lubię ta wcierkę "Jantar" daję ekstra efekty :)

    2016:
    Starania naturalne.
    Badanie nasienia męża - Azospermia ;/
    Działamy.
    2017
    Przygotowanie do ivf w Invimedzie
    2022 Wracamy do gry!
  • Zagubiona... Ekspertka
    Postów: 334 97

    Wysłany: 31 marca 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak się wtrącę ja nie mam problemu z wypadaniem włosów. Ale chciałam coś dodać na temat łysienia na czubku głowy. Moja mam ma wyłysienie na czubku głowy i nie jest to spowodowane żadnymi brakami witamin, żadnymi niedoczynnościami itp... Ona ma wyłysienie od wsuwek i mocnego ściągania gumki do włosów. Uważajcie na to bo to strasznie osłabia włosy.

    A teraz taka ciekawostka. Jeżeli na noc będziecie zwijać włosy w warkocz (nie za mocny) to włosy się regenerują i "szybciej" rosną :) to taka ciekawostka dla tych co chcą mieć długie włosy :D Ja mam włosy za tyłek, grube, gęste, puszyste... A profilaktycznie jak tylko wypadnie mi kilka włosków biorę skrzyp :)

    Pozdrawiam was cieplutko ;)

    Nadzieja umiera ostatnia!
  • Asia1800 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stosowałam dosłownie wszystko, od tabletek poczynając, po jakieś napary, maseczki, szampony... Pomógł mi dopiero szampon i wcierka KEEP professional. Włosy przestały mi wypadać po paru dniach, a po miesiącu urosły mi nowe.

  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi włosy wypadały garściami, pomogła dopiero dieta zawierająca dużo żelaza, witamin i kwasu foliowego (wątróbki, mięso, buraki, zielone warzywa, orzechy).
    Do tego masaż skóry głowy indyjskimi olejkami (Sesa, Amla), na pączątku leciały bardziej od masażu, ale teraz mam na całej głowie oprócz starych włosów dodatkowego "jeża" i druga grzywkę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anecia666 wrote:
    Ja lubię ta wcierkę "Jantar" daję ekstra efekty :)

    Również polecam :) U mnie szampon z kofeina dal odwrotne efekty. Sprawdźcie sobie tez poziom żelaza i ferrytyny praz wit d.

  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli chodzi o problem z wypadającymi włosami, u mnie pomogła dieta wzbogacona o zielone warzywno-owocowe koktajle. Dodatkowo olejowanie włosów np. olejkiem kokosowym lub migdałowym. Olej z wiesiołka też super działa, na włosy, paznokcie ale też poprawia jakość śluzu płodnego :D Olej z wiesiołka przyjmuje się od rozpoczęcia miesiączki do wystąpienia owulacji. Używam szamponów i odżywek z naturalnych składników bez SLS-ów itp.

    .
  • Priout Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2018, 19:46 Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 11 marca 2019, 09:42

    Jestem ciężarną blondynką :)prowadze swojego bloga którego znajdziesz tutaj
  • SlimBerry Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 marca 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem to tylko odpowiednia dieta w tym też zmniejszony stres da radę coś wskórać w tym zakresie. Z doświadczenia wiem, że te tabletki nic w zasadzie nie dają. Tak samo z różnymi sprejami. Tylko dieta jest sensowna.

    Mama Izki i Barta <3 Zajmuje się blogowaniem w wolnych chwilach Blog Natalii
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ