X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne przewlekłe zapalenie pęcherza a planowanie ciąży
Odpowiedz

przewlekłe zapalenie pęcherza a planowanie ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 3 września 2014, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:07

    mrth666 lubi tę wiadomość

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj mietata! A może przyplątała Ci się jakaś wredna bakteria, którą ciężko wyleczyć?? Miałaś robiony posiew? Niektóre bakterie to wyjątkowe dranie, jak już przylezą to pójść sobie nie chcą ;/

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 3 września 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    często zmieniasz wkładki? czy po <3 idziesz się wykąpać? chociaż przetrzeć chusteczką nawilżoną i dopiero nowa wkładka itp?
    u mnie to był własnie problem nawracającego zapalenia pęcherza i dopiero częsta zmiana wkładek w ciągu dnia i higiena po <3 odniosła skutek...
    ale możliwe że masz własnie wredną bakterię którą cięzko się pozbyć.

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 3 września 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mizelka, ale trzeba mieć na uwadze, że nadmierna higiena też nie jest dobra.

    Ogolnie jest tak, że myć powinno się raz dziennie, w czasie okresu dwa razy.

    Moja koleżanka miała taki nawyk, że kąpała się rano i wieczorem, do tego w ciągu dnia husteczki po każdym sikaniu. Naturalna flora została tak zaburzona, że łapała wszystko co się da ;/

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 3 września 2014, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:07

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 3 września 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna87 wrote:
    Mizelka, ale trzeba mieć na uwadze, że nadmierna higiena też nie jest dobra.

    Ogolnie jest tak, że myć powinno się raz dziennie, w czasie okresu dwa razy.

    Moja koleżanka miała taki nawyk, że kąpała się rano i wieczorem, do tego w ciągu dnia husteczki po każdym sikaniu. Naturalna flora została tak zaburzona, że łapała wszystko co się da ;/
    racja ale piszę żeby po <3 się wytrzeć chociaż chusteczką, nie pisałam tu o tym żeby myć się 3 razy dziennie.. tylko zeby po prostu zmieniać w ciągu dnia kilka razy wkładkę żeby bakterie się nie namnażały :) a po <3 bakterie z okolic odbytu mogą łatwo się przenieść w okolice pochwy i "sikacza" dlatego lepiej myć się po prostu wieczorem. no chyba że są ogromne upały to można w ciągu dnia jeszcze raz ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2014, 10:02

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 3 września 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście Kochana ;) Chodzi mi o to, żeby przypadkiem kolezanka w skrajności nam nie popadła ;D

    mizzelka lubi tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 3 września 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata to straszne... tyle dbania o siebie i nic? słyszałam że po antybiotykoterapii idzie się dopiero 2 tygodnie po na posiew. Gdzieś było dobre forum urologiczne.
    Mam nadzieje że ci Urolog pomoże.. i to ogarnie.. możliwe że masz gronkowca a jego nie jest się tak łatwo pozbyć mimo wszystko. ;/
    niestety nie pocieszę cię że to się uda w miesiąc.
    ehh... musisz to wyleczyć... bo w ciązy non stop będzie to cię nękać a leków nie można.. dopiero od 12 tyg ciązy dopiero można sobie na coś pozwolić. :(

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 3 września 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna87 wrote:
    Oczywiście Kochana ;) Chodzi mi o to, żeby przypadkiem kolezanka w skrajności nam nie popadła ;D
    ach no tak tak :) trzeba wszystko opisać :) żeby i w przyszłości ktoś kto będzie to czytał nie szorował się 4 razy dziennie heheh :) bo sobie biedy narobi :D

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 3 września 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:08

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • rudainka Przyjaciółka
    Postów: 89 34

    Wysłany: 3 września 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmmm. To chyba przybije piateczkę z autorką tematu... Też miałam ten sam problem. Wszyscy lekarze tylko rozkładali ręce i mówili, że to normalne u kobiet aktywnych seksualnie :( tylko co to za pomoc kiedy dochodzi u mnie czasami do takiego stanu że płaczę z bólu nie wychodząc już nawet z toalety.
    Teraz już się bardzo mocno pilnuję i regularnie wciągam żurawine a żeby uniknąc zbędnych bakterii to po prostu jak nie ma dni płodnych to to po prostu używamy prezerwatyw - tak na wszelki wypadek dla higieny :)
    Mam nadzieję że na razie nie wróci ten problem. Chwilowo mam spokpój już 4 miesiąc więc nie jest żle :)

    <3 49 cykl starań...
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 3 września 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak wygląda to Wasze zapalenie? Ja w okresie dojrzewania często cierpiałam- zapalenie to było u mnie często sikanie małymi porcjami i ból pęcherza. A od kilku lat mam częstomocz, cały czas. Nic mnie nie boli, ale sikam często i baaardzo dużo. Posiew wyszedł jałowy, ale w ogólnym wyszło dużo bakterii ponad normę. Teraz brałam defur i trimesan, nie widzę poprawy...Mam nadzieję, że bakterie chociaż wyleczyłam, a z tym częstomoczem musze się chyba pogodzić...Wiem, że w ciąży będzie jeszcze gorzej.

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 3 września 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:08

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 3 września 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata bakterie miałam w tym roku i dopiero zaczęłam leczenie, nie wiem czy coś to dało. Nie wiem też czy moje problemy mają związek z bakteriami. Poza bakteriami miałam też za dużo leukocytów w moczu...Natomiast taki problem jak Ty ma moja koleżanka- częste zapalenia, brak bakterii, miała robioną nawet koszmarną cystoskopię i czysto...

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    W piątek mam wizytę u urologa, zobaczymy co powie.
    Dobrze że idziesz do urologa, dobrze by było gdybyś nie trafiła na konowała :P
    Któraś z dziewczyn pisała o zmienianiu wkładek. Moim zdaniem w ogóle nie powinno się ich używać bez potrzeby. A podczas okresu używasz tamponów? Od nich robią się czasem takie stany zapalne że kobietom później zostaje tylko in vitro bo na jajowodach robią się zrosty, na zapalenie pęcherza też mają wpływ :P
    Urolog powinien sprawdzić czy z nerkami jest wszystko ok, no i zostaje jeszcze kwestia chorób wenerycznych. Wiem że np rzęsistek może powodować zapalenia więc warto się przebadać, a takie świństwo można złapać nawet w cudzym kibelku ;)

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 4 września 2014, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:08

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 8 września 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:08

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2014, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata - nie wiem jak to jest u dorosłych kobiet, ale jako dziecko przechodziłam wielokrotnie nawracające zapalenia pęcherza moczowego, i one miały swoją przyczynę - miałam cystę w pęcherzu przy zastawce moczowodu. Przy nawracających zapaleniach zrobiłabym kontrolne USG pęcherza i nerek, powinno przy badaniu wyjść czy nie ma jakiś głębszych przyczyn choróbska.
    Z okresu tych zapaleń pamiętam, co mi pomagało: Furaginum i wit. C brałam zawsze - nie tylko przy stanie zapalnym, ale też profilaktycznie pomiędzy. Jak odstawiałam, to zwykle wracał stan zapalny, jak brałam codziennie, to stany zapalne były rzadsze. Przy silnym bólu pomagały ciepłe kąpiele i oddawanie moczu do wanny - w ten sposób mięśniom pęcherza było łatwiej się rozluźnić mimo bólu i oddawałam mocz do końca - a to b. ważne przy zapaleniu pęcherza, żeby wysikać wszystko co jest, bo zwykle przez ból nie sika się do samego końca i w tym, co zostaje, namnażają się bakterie. Ważna jest bezwzględna higiena - podcieranie się zawsze od przodu do tyłu, podmywanie, częste zmienianie wkładek, mycie po stosunku. Jeżeli każdy stosunek zaognia sprawę, to może warto zrezygnować z penetracji do czasu wyleczenia i kochać się z partnerem inaczej? :) Ważne jest też, żeby pić dużo wody, najlepiej z cytryną - wtedy jednocześnie płuczesz nerki i pęcherz, i zakwaszasz organizm, dzięki czemu bakterie nie rozwijają się. Odstaw cukier i węglowodany proste, wszystkie słodycze, białe makarony, białe pieczywo - takimi cukrami bakterie się odżywiają i na nich niestety szybciutko rosną.

    p.s. Aha, i nie wstrzymuj moczu, nawet jeśli gna Cię do wc co 15 minut. Im szybciej opróżniasz pęcherz, tym mniej bakterii zdąży się rozmnożyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2014, 10:01

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 8 września 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:08

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak zrobić badania to jest problem ginekologa, nie Twój :) Idź do lekarza, powiedz jak sprawy wyglądają i niech Ci powie kiedy się badać, ewentualnie niech wywołuje @...

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ