X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pytania..
Odpowiedz

Pytania..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.. Mam kilka pytań i mam nadzieję, że ktoś mi poświęci chwilkę i podzieli się wiedzą :)
    1. Biorę od tego cyklu luteinę 100mg, mam brać raz dziennie, ale w ulotce wszędzie pisało o dwóch razach dziennie, czy ten raz to nie za mało??
    2. Mam nieregularne cykle, w ciągu ostatnich paru miesięcy najkrótszy trwał 27 dni a najdłuższy 47, czy mam czekać na okres czy warto wykonać test? Skoro mam nieregularne cykle to kiedy wykonać test??
    3. Ważę 58 kg, i mam 160 cm wzrostu, przytyłam trochę przez ostatnie miesiące zawsze ważyłam mniej, czy powinnam się martwić moją wagą? dla ciąży lepiej zrzucić kilka kilo czy nie ma problemu z wagą?
    Liczę na poważne odpowiedzi, i z góry dziękuję :)

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Sama biorę luteinę 100 raz dziennie. Skoro lekarz tak zalecił widać tak ma być ;)

    2. Jeśli okres ma przyjść to przyjdzie nawet przy braniu luteiny ale lekarz powinien Ci powiedzieć ile masz ja brać, od którego dc i przez ile dni - żeby wyrównać chociażby cykle.

    3. Zanim zaszłam w ciążę tez przytyłam, przy wzroście 165 ważyłam 67kg, jak widać jestem w ciąży, zdrowej ciąży ;)

    A jeśli chodzi o nieregularne cykle - robiłaś jakies inne badania czy w ciemno dostałaś luteinę?

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • lotta.89 Autorytet
    Postów: 526 205

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) ja miałam 50 luteine i brałam ja 2 razy dziennie wiec dawka chyba jest ta sama co u ciebie u mnie zadziałała bardzo szybko ;) na twoim miejscu brała bym luteine tak jak lekarz zalecil

    Nasz synuś :)
    thgf3e3kkxdkony7.png


    <3 <3 cykl starań
  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o drugi punkt to wiem jak długo mam ją brać, ale nie wiem kiedy wykonać ewentualny test ciążowy, czy czekać długo czy można już szybciej jakoś wykonać.. :)
    3. Oo to mnie uspokoiłaś, gratuluję :))

    Miałam robione badania krwi :)
    Dziękuję za odpowiedź @livia30

  • lotta.89 Autorytet
    Postów: 526 205

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po luteine okres może się pojawić i do 2 tygodni wiec spokojnie czekaj :)

    Nasz synuś :)
    thgf3e3kkxdkony7.png


    <3 <3 cykl starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,Lotto jak miałaś wskazane ja zażywać? Staramy się 3 cykl i nic.. Ginekolog -znajoma przepisala luteina50 podjezykowa i mówiła że powinna coś zdziałać:) trochę mnie pocieszylas!

  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotta.89 Tobie też dziękuję za odpowiedź, w takim razie nie będę kombinować nic :) Zadziałała w jaki sposób? :)

  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to muszę uzbroić się w cierpliwość :)

  • lotta.89 Autorytet
    Postów: 526 205

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz po 2 tabletkach u mnie pojawił się okres. Choć lekarz mówił ze spokojnie do 2 tygodni po luteinie okres może się pojawić

    Nasz synuś :)
    thgf3e3kkxdkony7.png


    <3 <3 cykl starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od ktorego dnia cyklu miałaś ja brać? I przez jaki czas?;)

  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po 2 tabletkach?? to kiedy je brałaś? w którym dniu cyklu??

  • lotta.89 Autorytet
    Postów: 526 205

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexa po odstawieniu tabletek anty nie miałam okresu bo nie było owulacji w końcu miałam dość poszłam do gin i dostałam luteine pod język jak ty.

    Nasz synuś :)
    thgf3e3kkxdkony7.png


    <3 <3 cykl starań
  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojeej, to faktycznie super Ci pomogło :)

  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dostałam dopochwowo

  • lotta.89 Autorytet
    Postów: 526 205

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u gin w 37 dniu cyklu i 38 wzięłam pierwsza dawkę luteiny i 39 druga i był okres

    alexa lubi tę wiadomość

    Nasz synuś :)
    thgf3e3kkxdkony7.png


    <3 <3 cykl starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow! To faktycznie - błyskawicznie zadziałala. Jakąś nadzieję mam..:)

  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena do 25 dnia cyklu, od 16.. Miałam robione badania krwi, i usg jajników, a owulacja nie była badana.. :)

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uparłabym sie na monitoring w takim razie bo jeśli masz brać luteinę 100 od 16dc a owulację np miewasz w 18dc to ją przyblokujesz taką dawką progesteronu. Luteinę powinno brać się 2-3 dni po owulacji i wtedy po ok 12-14 dniach od niej możesz robić test.

    Lena87 lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luteinę dostałam prawdopodobnie na podstawie nieregularnych cykli.. Pani doktor mówiła, że nie powinnam mieć problemów z zajściem w ciążę więc jej zaufałam bo jest najlepsza w mojej okolicy, a ta okolica nie ogranicza się do jednego miasta..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga - jesteśmy w Bardzo podobnej sytuacji.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ