X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pytania..
Odpowiedz

Pytania..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.. Mam kilka pytań i mam nadzieję, że ktoś mi poświęci chwilkę i podzieli się wiedzą :)
    1. Biorę od tego cyklu luteinę 100mg, mam brać raz dziennie, ale w ulotce wszędzie pisało o dwóch razach dziennie, czy ten raz to nie za mało??
    2. Mam nieregularne cykle, w ciągu ostatnich paru miesięcy najkrótszy trwał 27 dni a najdłuższy 47, czy mam czekać na okres czy warto wykonać test? Skoro mam nieregularne cykle to kiedy wykonać test??
    3. Ważę 58 kg, i mam 160 cm wzrostu, przytyłam trochę przez ostatnie miesiące zawsze ważyłam mniej, czy powinnam się martwić moją wagą? dla ciąży lepiej zrzucić kilka kilo czy nie ma problemu z wagą?
    Liczę na poważne odpowiedzi, i z góry dziękuję :)

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Sama biorę luteinę 100 raz dziennie. Skoro lekarz tak zalecił widać tak ma być ;)

    2. Jeśli okres ma przyjść to przyjdzie nawet przy braniu luteiny ale lekarz powinien Ci powiedzieć ile masz ja brać, od którego dc i przez ile dni - żeby wyrównać chociażby cykle.

    3. Zanim zaszłam w ciążę tez przytyłam, przy wzroście 165 ważyłam 67kg, jak widać jestem w ciąży, zdrowej ciąży ;)

    A jeśli chodzi o nieregularne cykle - robiłaś jakies inne badania czy w ciemno dostałaś luteinę?

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • lotta.89 Autorytet
    Postów: 526 205

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) ja miałam 50 luteine i brałam ja 2 razy dziennie wiec dawka chyba jest ta sama co u ciebie u mnie zadziałała bardzo szybko ;) na twoim miejscu brała bym luteine tak jak lekarz zalecil

    Nasz synuś :)
    thgf3e3kkxdkony7.png


    <3 <3 cykl starań
  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o drugi punkt to wiem jak długo mam ją brać, ale nie wiem kiedy wykonać ewentualny test ciążowy, czy czekać długo czy można już szybciej jakoś wykonać.. :)
    3. Oo to mnie uspokoiłaś, gratuluję :))

    Miałam robione badania krwi :)
    Dziękuję za odpowiedź @livia30

  • lotta.89 Autorytet
    Postów: 526 205

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po luteine okres może się pojawić i do 2 tygodni wiec spokojnie czekaj :)

    Nasz synuś :)
    thgf3e3kkxdkony7.png


    <3 <3 cykl starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,Lotto jak miałaś wskazane ja zażywać? Staramy się 3 cykl i nic.. Ginekolog -znajoma przepisala luteina50 podjezykowa i mówiła że powinna coś zdziałać:) trochę mnie pocieszylas!

  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotta.89 Tobie też dziękuję za odpowiedź, w takim razie nie będę kombinować nic :) Zadziałała w jaki sposób? :)

  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to muszę uzbroić się w cierpliwość :)

  • lotta.89 Autorytet
    Postów: 526 205

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz po 2 tabletkach u mnie pojawił się okres. Choć lekarz mówił ze spokojnie do 2 tygodni po luteinie okres może się pojawić

    Nasz synuś :)
    thgf3e3kkxdkony7.png


    <3 <3 cykl starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od ktorego dnia cyklu miałaś ja brać? I przez jaki czas?;)

  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po 2 tabletkach?? to kiedy je brałaś? w którym dniu cyklu??

  • lotta.89 Autorytet
    Postów: 526 205

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexa po odstawieniu tabletek anty nie miałam okresu bo nie było owulacji w końcu miałam dość poszłam do gin i dostałam luteine pod język jak ty.

    Nasz synuś :)
    thgf3e3kkxdkony7.png


    <3 <3 cykl starań
  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojeej, to faktycznie super Ci pomogło :)

  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dostałam dopochwowo

  • lotta.89 Autorytet
    Postów: 526 205

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u gin w 37 dniu cyklu i 38 wzięłam pierwsza dawkę luteiny i 39 druga i był okres

    alexa lubi tę wiadomość

    Nasz synuś :)
    thgf3e3kkxdkony7.png


    <3 <3 cykl starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow! To faktycznie - błyskawicznie zadziałala. Jakąś nadzieję mam..:)

  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena do 25 dnia cyklu, od 16.. Miałam robione badania krwi, i usg jajników, a owulacja nie była badana.. :)

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uparłabym sie na monitoring w takim razie bo jeśli masz brać luteinę 100 od 16dc a owulację np miewasz w 18dc to ją przyblokujesz taką dawką progesteronu. Luteinę powinno brać się 2-3 dni po owulacji i wtedy po ok 12-14 dniach od niej możesz robić test.

    Lena87 lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Kinga20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luteinę dostałam prawdopodobnie na podstawie nieregularnych cykli.. Pani doktor mówiła, że nie powinnam mieć problemów z zajściem w ciążę więc jej zaufałam bo jest najlepsza w mojej okolicy, a ta okolica nie ogranicza się do jednego miasta..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga - jesteśmy w Bardzo podobnej sytuacji.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ