X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '87 - Zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik '87 - Zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WilczaJagoda wrote:
    Właśnie Motomi ja też mierząc później mam wyższą tempkę, ciekawe. Ale ja mierze bardzo sumiennie, nastawiam budzik na szóstą, zażywam euthyrox, mierze temperaturę i jeszcze chwilkę śpię ;) tak że wiem że w tym cyklu jest po prostu beznadziejna i tyle. Chcialabym trochę odpocząć i poproszę lekarza o monit w następnym cyklu

    Też się staram być sumienna - szczególnie w II części cyklu :)


    74ca1711c5fda59e79c3de513e19132e.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2017, 23:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i zrobiłam te badania progestronu I wyszło na to że owulacja była. Zbaraniałam, nie wiem co ta tempka sobie za jaja robi?! Skandal.
    Przestaję mierzyć od przyszłego miesiąca.

    Edit: poczytałam i jednak zmieniam zdanie - nadal nic nie wiem. Tempka zależy od progestronu, progestron od prolaktyny ale może być też produkowany przez pęcherzyk graffa który nie pękł, więc właściwie to się sprowadza do jednego - tylko monit.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2017, 11:00

  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zrobiłam test na progesteron: 10,65 ng/ml

  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owu była to najważniejsze, czyli jakoś mi się to układa w całość, liczyłam na to, że jednak będzie wyższa wartość tego progesteronu...



    74ca1711c5fda59e79c3de513e19132e.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2017, 11:38

  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WilczaJagoda wrote:
    No i zrobiłam te badania progestronu I wyszło na to że owulacja była. Zbaraniałam, nie wiem co ta tempka sobie za jaja robi?! Skandal.
    Przestaję mierzyć od przyszłego miesiąca.

    Edit: poczytałam i jednak zmieniam zdanie - nadal nic nie wiem. Tempka zależy od progestronu, progestron od prolaktyny ale może być też produkowany przez pęcherzyk graffa który nie pękł, więc właściwie to się sprowadza do jednego - tylko monit.

    Jaki wynik?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wynik 13 ale z tego co czytałam na forach były dziewczyny które miały nawet 16 i brak owulki, bo progestron wytwarzal przetrwały pęcherzyk Graffa. Poziom P mówi tylko o przejściu do fazy lutealnej, ale większą pewność że ciałko żółte w ogóle powstało miałabym przy poziomie 20. Cześć lekarzy Motomi mówi że taki poziom jak u nas jest ok, ale ja mam wątpliwości. Wysoki poziom PRL powoduje też niski progestron w FL - badałaś prolaktynę?
    Ja muszę pogadać z lekarzem o tym zobaczę co mi powie.
    Tak czy owak : czekam na @

    Motomi7 lubi tę wiadomość

  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :( ja tez poczekam na @ i sprawdzę prolaktynę ...

  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Illą wrote:
    Właśnie znalazłam ten wątek. Starania od roku. Póki co wyniki moich badań nie dają odpowiedzi dlaczego do tej pory się nie udało. Po urlopie jeśli nadal fasolki nie będzie to mąż idzie na badania



    Fajnie, że jesteś z nami :)

    Illą lubi tę wiadomość

  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny
    rocznik 87 melduje sie.
    dopiero po 1 cyklu staran o pierwsze dziecko z wielu roznych czynnikow-antybiotyki, leczenie, infekcja itp, niestety teraz znowu przerwa z powodu infekcji.

    tez czasem mysle, czy "zdaze" przed 35. urodzic dwojke dzieci ale moze jeszcze nie jest za pozno. zobaczymy jak to sie potoczy.
    pozdrawiam Wszystkie Starajace sie;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2017, 20:56

    Motomi7 lubi tę wiadomość

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej blumchen, witamy, co to za infekcje męczą i nie pozwalają się starać o dzidziusia?

    Motomi Ty jeszcze nic nie gadaj, jeszcze może być zielona kropka bo masz ładnie tempkę w górze :D

    Motomi7 lubi tę wiadomość

  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Blumchen!!! Powodzenia w staraniach i obserwacjach :)

    Wilcza Jagódka - dzisiaj byłam u znajomych, maja miesięczna córeczkę - ma straszne kolki, udało mi sie jà usypać..
    Przypomniało mi się dlaczego walczę :)

  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps te wielomiesięczne starania moze pomogą mi przejść trudy porodu... :p sama
    Tego chce :p wiesz jak jest :p

    Napiłam sie drinka i jest mi błogo - dobranoc :*

    WilczaJagoda lubi tę wiadomość

  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny
    wyszla mi bakteria e.coliw posiewie. Zwalczona czesciowo antybiotykiem ale dalej jest mimo ze nie odczuwam mega objawów.
    Ginekolog twierdzi ze niekoniecznie za wszelka cene trzeba ja zabic a po prostu postarac sie teraz o dobre bakterie.
    aplikuje wiec rozne priobiotyki
    Wilcza Jagoda i Motomi7 opowiedzcie cos o sobie

    Motomi7 lubi tę wiadomość

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blumchen u mnie też wyszła kiedyś bakteria coli w posiewie ale ginek przepisał mi dobry antybiotyk i po nim było czysto, poza tym za bardzo tym się nie martw bo ogólnie to bakteria która występuje u nas w organizmie i nie jest groźna. Ja nie miałam żadnych objawów może jedynie częste zapalenie pęcherza moczowego, po antybiotyku cisza :)

    Motomi7 lubi tę wiadomość

  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 2 lipca 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blumchen, ja się staram już od 2015 roku, to mój 20 cs... mam wzloty i upadki, ale generalnie jestem pozytywnie nastawiona, mieliśmy problem męski - żylaki powrózka nasiennego - prawy i lewy, to nasz 2cs po operacji, więc daje sobie czas. Ostatnio zmartwiłam się niskim poziommem progesteronu, dość krótką fazą lutealną (10dni). We wtorek idę do gina.
    Pozdrawiam :D

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

  • jeszczedzien Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też raz w posiewie wyszła bakteria e coli. Diagnostyka od razu dołącza diagram z antybiotykami na które reaguje bakteria. Ja dostałam bioseptol, który mi od razu pomógł. Infekcje które męczyły mnie okrutnie przez kilka lat w końcu zakończyły się po tym jak odstawiłam w duże mierze cukier oraz byłam przeleczona na grzyby razem z mężem antybiotykiem.

    Motomi7 lubi tę wiadomość

    e258b18de3c19029ca3c9a0bb634f322.png
  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 3 lipca 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami jedna diagnoza potrafi ułatwić życie :) a czasami czekamy i czekamy i ...ech...

  • loteria Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 4 lipca 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co tu tak cicho? Wszystkie zapracowane?

    Motomi7 lubi tę wiadomość

  • loteria Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 4 lipca 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też w pracy ale nie mogę się skupić.. 15dpo brak @ brak 2 kreski. Nawet nie mam z kim o tym pogadać. Mąż sam liczy na dziecko więc nie chce mu psuć humoru

  • loteria Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 4 lipca 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ucielo mi posta Hee to może nie będę o nic pytała

‹‹ 285 286 287 288 289 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ