X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '87 - Zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik '87 - Zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loteria jasne :) Kliknij coś o sobie skąd jesteś, jak u Ciebie wyglądają starania w sensie jak długo itp.

  • loteria Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z mazowieckiego, z mężem znamy się od 2011, ale ślub był w zeszłym roku. Nie zabezpieczaliśmy się nigdy nawet na początku. Tak z głową i na poważnie to staramy się dopiero od marca. Ale już sama nie wiem co mam myśleć..tyle lat i nic się nie wydarzyło. Nasi znajomi zaliczają wpady, a my nic. Strasznie pragnę dziecka, on tak samo, ciągle o tym mówi. Wcześniej nie liczyłam żadnych dni płodnych, nie interesowała mnie owulacja itd. a teraz gdy on ma pracę za granicą to tylko wyliczam czy jego przyjazd zgra się z moimi dniami. Dziewczyny powiedzcie mi czy jak nie robimy tego w te dni to mogę cały miesiąc brać wiesiołka?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loteria a badania robiliście? Hormony Twoje i męża? Badanie nasienia? Wszystkie podstawy. Jeśli się staracie to wiesiołek jest tylko do owulacji ponieważ powoduje skurcze macicy a w razie zapłodnienia może spowodować poronienie więc nie radziłabym Ci łykać go przez cały cykl poza tym po co?

  • loteria Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak, ale mąż nie. Nawet witamin nie bierze. Ma stresującą pracę i jedyne co łyka to na pamięć i koncentracje itd. Chyba go wyśle na jakieś badania. A wiesiołek na śluz. Mam suchy lepki wodnisty i ten mleczny, ale nic nie przypomina mi kurzego białka i sie nie rozciąga.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie nasienia to podstawa w staraniach dobrze by było gdyby zrobił wtedy będziecie wiedzieć jak działać. Ja też biorę wiesiołek na śluz płodny ale tylko do owulacji się go bierze. Pij dużo wody i może spróbuj siemię lniane w formie gluta ponoć też dużo pomaga na śluz. Ja nie mogłam niestety go przełknąć dlatego łykam wieśka ;) również mam problem ze śluzem płodnym tym R ale w tym miesiącu od dawna zauważyłam go na własne oczy jednego dnia dla mnie to już sukces. Sprawdzasz u siebie śluz że tak powiem prosto z mostu palcem czy zaobserwowany na bieliźnie?

    Motomi7 lubi tę wiadomość

  • loteria Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, a myślałam, że jak nie współżyjemy cały miesiąc to cały miesiąc mogę go brać. Kupiłam len w tabletkach, brałam kilka dni ale jest straszny, ten do picia też. Sprawdzam palcem, ale odkąd zażywam wiesiołka widzę ze jest go bardzo dużo ale nie tego rozciągliwego. Kupiłam conceive plus...i czekam na męża :)

  • loteria Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 ile czasu starasz się o dziecko?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem że Twoje hormony są w porządku? Ze swojej strony mogę polecić Ci olej z siemienia lnianego w kapsułkach jest to dobra alternatywa dla gluta :) ja zawsze dodawałam jedną bądź dwie kapsułki do płatków śniadaniowych ale można też do potraw bo nie zmienia ich smaku. Śluz W to też śluz płodny więc nie przejmuj się tak tym że R nie występuje. Wiesz jak plemniki wyjdą słabe to nawet żel ani żaden specyfik nie pomoże

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    loteria wrote:
    Karolina2787 ile czasu starasz się o dziecko?

    My staramy się już jakiś czas bo na początku też nie uważaliśmy i kochaliśmy się bez zabezpieczenia. Ten cykl to nasz 31 :(

  • loteria Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hormony w normie chociaż pojawiły mi się krosty na żuchwie i szyji z jednej strony a za to odpowiedzialny jest jakiś hormon. Nie wiem czy mam walić do gina czy dermatologa. A ten wiesiołek ile razy przyjmujesz na dobę bo na opakowaniu jest napisane 2x3 na dobe, a na innym forum dziewczyny stwierdziły że na ich opakowaniu pisze 2x5 tylko że i ja i one mamy oeparol..

  • loteria Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sądzisz o syropie gujazyl a dla męża salfazin?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A owulację masz? Tzn. powiem Ci tak że kiedyś mierzyłam temperaturę wykres wychodził super, owulację pokazywało a jak poszłam na monitoring okazało się że nie mam owulacji dlatego nie mierzę już tempki i nie polegam wgl na niej. To taka podpowiedź dla Ciebie bo warto również zrobić monitoring by się przekonać czy jest owulka. No chyba że już miałaś :) Co do wieśka to ja na początku brałam z GALa ale jakoś specjalnie nie podziałały na mnie mimo iż łykałam spore dawki przez 3 miesiące. Teraz mam OleoVitum i biorę 2x2 Oeparol to droga sprawa dlatego wolałam coś tańszego i więcej by starczyło na dłużej ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    loteria wrote:
    A co sądzisz o syropie gujazyl a dla męża salfazin?


    Jeśli ma podwyższoną lepkość to jak najbardziej ale jeśli nie to zbędne. Najlepiej zróbcie badanie nasienia to Wam dużo wyjaśni i nie będziesz musiała w ciemno faszerować czymkolwiek męża bo i po co kasę wydawać bez sensu :)

  • loteria Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem..tutaj mam ale dzieki za rade pojde na monitoring. Uciekam już pozdrawiam i miłego weekendu :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też zawsze tu wychodziły piękne owulki po temperaturze ale jednak życie inaczej się ułożyło. Monitoringi to duża pomoc. Nie ma za co zawsze służę radą jeśli mam o tym pojęcie ;) Pozdrawiam i wzajemnie życzę miłego weekendu :)

  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dawno mnie nie było :) Dobrze, że piszesz Karolina o tej tempce, bo ja w tym cyklu z moją zwariuję:



    74ca1711c5fda59e79c3de513e19132e.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motomi ja już od dawna nie mierzę tempki i szczerze wcale mi tego nie brakuje ;) z resztą jak wyżej pisałam mnie tempka oszukała.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja miałam tempki zawsze takie ładne a teraz w tym cyklu nie wiem co się porobiło :( chciałam mieć już porobione wszystkie badania w tym cyklu a nie uda się bo chyba owulacji nie było :( jestem już taka zmęczona tymi staraniami, nic z tego nie wychodzi, dostałam termin laparoskopii na październik, chciałam odpocząć latem od starań a wygląda że w następnym cyklu znowu badania, znowu ta przeklęta temperatura :(

  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj odkryłam, ze mierząc o 6 miałam 36,77, a o 7 37,11, wiec ciezko być zdyscyplinowanym i mierzyć o tej samej godzinie konsekwentnie :) zaraz po przebudzeniu ;) ale lubię badać swój organizm, obserwować jak sie zachowuje...
    Tylko ... No to już 19 cs - troche sie dłuży, tym bardziej, ze najpierw studia,
    Pózniej nie bo ślub, najpierw mieszkanie i jak już wszystko jest to 19 cykli ... ech..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie Motomi ja też mierząc później mam wyższą tempkę, ciekawe. Ale ja mierze bardzo sumiennie, nastawiam budzik na szóstą, zażywam euthyrox, mierze temperaturę i jeszcze chwilkę śpię ;) tak że wiem że w tym cyklu jest po prostu beznadziejna i tyle. Chcialabym trochę odpocząć i poproszę lekarza o monit w następnym cyklu

    Motomi7 lubi tę wiadomość

‹‹ 284 285 286 287 288 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ