X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92-95 zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik 92-95 zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 27 lipca 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po antykach może się nieźle popieprzyć i każdy gin inaczej gada: starać się pól roku po odstawieniu, 3 miesiące po.. a jeszcze inni rok po ;/
    przez dwa miesiące antyki jeszcze bd ci siedzieć w organizmie, bynajmniej tak w labolatorium mi babki powiedziały że jak chce sobie zobić badania na poziom hormonow to dopiero po 2 miesiacach od odstawienia.
    No ale można mierzyć tak sobie dla siebie tworzyc nowy nawyk :P
    mam nadzieje ze szybko ci cykl wróci do normy :)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mizzelka wrote:
    po antykach może się nieźle popieprzyć i każdy gin inaczej gada: starać się pól roku po odstawieniu, 3 miesiące po.. a jeszcze inni rok po ;/
    przez dwa miesiące antyki jeszcze bd ci siedzieć w organizmie, bynajmniej tak w labolatorium mi babki powiedziały że jak chce sobie zobić badania na poziom hormonow to dopiero po 2 miesiacach od odstawienia.
    No ale można mierzyć tak sobie dla siebie tworzyc nowy nawyk :P
    mam nadzieje ze szybko ci cykl wróci do normy :)
    A no tak właśnie myślałam że się wszystko rozreguluje. No nic, będę mierzyć (zaczęłam bo w poradni nam kazano:D) i czekać aż wróci do normy ;)

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 27 lipca 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wróci :) ja dopiero rok po odstawieniu zaszłam ale za duzo mialam zmieniane w ciągu 3 lat i strzelone na oko zawsze, raz za mocne raz za słabe itp..
    jedne brałaś ile lat? ponoć po antykach jest się jeszcze lepiej płodnym i mogą być nawet bliźniaki ;P ale u mnie się nie strzeliło jakoś zaraz :D nie mam farta :D

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi po antykach jakoś strasznie nie rozregulowało, ale to tez zależy jakie mocne ;)

    Mizzelko, mi w październiku stuknie rok bez antyków, to może i mi się uda :D

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 28 lipca 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hahah Ewko kochana mam nadzieje że szybciej :* mi cykl wrócił po 9 miesiącach co prawda troszkę dłuższy ale czułam owulkę tyle że przez ten dłuższy cykl ciężko było strzelić :D dopiero za 3 razem sie udalo a za pierwszym razem z ovu bo poprzedni cykl byl już w fazie lutealnej :P
    i jak cykl wraca? już jest krótszy? :)

    w ogóle mi wszystko za 3 razem wychodzi, nawet prawko zdalam za 3 razem i trafiłam drugi raz na tego patafiana co mnie olał po prawie godz jazdy za 1 razem :D

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • cath Autorytet
    Postów: 2478 3236

    Wysłany: 28 lipca 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Dawno mnie tutaj u was nie było. :) Widzę nowe mamusie. Gratuluję tym co się udało a tym co jeszcze nie mocno trzymam kciuki. NAJMOCNIEJ NA ŚWIECIE <3

    Ja dziś chciałam wam powiedzieć nowinkę :) W piątek byłam na genetycznym i lekarz powiedział mi że na 80% dziewczynka :) No i wszystko się super rozwija. Oczywiście jeszcze siusiak może wyskoczyć, ale to już nie ważne. Najważniejsze że zdrowe :*

    A co u was słychać? Opowiadajcie :)

    Ewa99, mizzelka, Angelabd, Jula222 lubią tę wiadomość

    klz9vcqgnrjhn698.png
    f2w3ugpjp3upleah.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mizzelko, wszystko cacy :) owulkę na powrót czułam bo i śluz jak kiedyś i jajcory dały znać, a cykl 28 dni, czyli jak kiedyś super terminowo :)
    Teraz dopiero drugi cykl na takim luzie, odpuściliśmy i to mocno, nawet z takim lekkim nastawieniem "dobrze, że nie akurat teraz". Okropne upały, remonty, dużo pracy fizycznej oraz sportu, wiadomo jakieś imprezy, strach by był gdyby się udało, a potem "o jezus, bo piłam alkohol itd", a jakbym trafiła typowe ciążowe samopoczucie w takiej pogodzie, to chyba bym się pochlastała :P
    W sumie w ogóle nie rozmawiamy o staraniach, nie ma gdybania jakie imię, gdzie ewentualnie łóżeczko, jak byśmy powiedzieli rodzicom itd odpoczywamy od tego tematu, bo trochę jednak nam głowy zryło ;)
    Nawet mamy mało czasu, ostatnio, poza spaniem w jednym łóżku, szybkim zjedzeniem obiadu i kolacji, trafiło się, że nie miałam czasu spokojnie sam na sam pogadać z mężem od czwartku do niedzieli :P Non stop jakieś wyjazdy, goście, znajomi...
    Jeszcze mamy cały czas małego stresa, bo przyjaciółka prawie poroniła... Teraz jej pomagamy jak możemy, często jesteśmy u niej i pomagam jej przy maluszku, bo ona ma zakaz podnoszenia, zbytniego wysiłku itd, a mąż w delegacji co chwilę :/
    Ale się rozpisałam, ale w sumie to takie streszczenie, bo długo mnie nie było :P

    Cath, gratulacje, imię wybraliście? :)
    Jak się czujesz w ogóle?

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 28 lipca 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie, w takie upaly na serio trzeba uważać i te mdłości itp.. do dupy samopoczucie ;/
    o to widzę że pełną parą idzie, ostro zorganizowany czas jest, ale moze i dobrze bo wlasnie odpoczniecie od tego :) nie ma nawet czasu o tym mysleć :D

    ojejku wspolczuje przyjaciolce, dobrze że chociaz was ma i ktos jej pomoze ;/
    ale cieszę się że u Cb okej i wrocil cykl do normy :)
    duzo remontujecie?

    Cath gratululuję córy, czułaś od początku ze córka? :)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • surreal95 Przyjaciółka
    Postów: 195 40

    Wysłany: 28 lipca 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mogę się dołączyć?
    Jestem tu nowa, staram się o dzidziusia od miesiąca.
    Rocznik 95'

    SYNEK! <3

    gannflw1hmy15hvi.png

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 28 lipca 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy ;)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skończyliśmy w końcu taras, teraz sobie ogólnie taki ogródek organizujemy. Jak się ochłodzi to wchodzimy z remontem do domu :)
    Surreal witaj :)

    Mizzelko, u was już jakieś przygotowania do dzidzi? :) Rodzinka wie?

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 28 lipca 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo to sie dzieje :) ale fajnie :)

    rodzinka średnio wie, mimo że badania ok to nie chwaliłam sie.
    wie aby mama i siostra i nikt więcej, bo one pary nie puszczą.
    teściowei sie domyslają, brzuch mi wysadziło ;/ odmawiam alko.. to juz mają domysly.

    powoli mysle o wszystkim, ale jeszcze do mnie nie dociera :/
    a juz 3 miesiąc się zaczął... nadal nie dowierzam i nadal sie obawiam czy wszystko ok. a wizyta dopiero 14 sierpnia.. i wtedy planuje sie oficjalnie przyznać.

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 28 lipca 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mizzelka wrote:
    wróci :) ja dopiero rok po odstawieniu zaszłam ale za duzo mialam zmieniane w ciągu 3 lat i strzelone na oko zawsze, raz za mocne raz za słabe itp..
    jedne brałaś ile lat? ponoć po antykach jest się jeszcze lepiej płodnym i mogą być nawet bliźniaki ;P ale u mnie się nie strzeliło jakoś zaraz :D nie mam farta :D
    Ja brałam jedne, przez 2,5 roku.
    Też mi gin mówił że lepsza płodność. Internet też tak mówi :D no ale narazie nic nie widać.
    Narazie nie mamy 'parcia' na dziecko ;) Czy będzie teraz czy za rok to też fajnie;) w końcu jesteśmy młodzi. Zegar mi nie tyka :D

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mizzelka, to już niedługo, raz dwa zleci i zobaczysz maluszka ;)

    Mi czas śmiga, nie wiem kiedy te dni i tygodnie uciekają, już połowa lata za nami, a ja nawet jeszcze nie byłam się kąpać w jeziorze :P



    Lilly_Ana super podejście! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2014, 08:21

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 29 lipca 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_Ana wrote:
    Ja brałam jedne, przez 2,5 roku.
    Też mi gin mówił że lepsza płodność. Internet też tak mówi :D no ale narazie nic nie widać.
    Narazie nie mamy 'parcia' na dziecko ;) Czy będzie teraz czy za rok to też fajnie;) w końcu jesteśmy młodzi. Zegar mi nie tyka :D
    dokladnie... jak minie rok i nic to dopiero można startować :) ja juz wlasnie mialam się wybierać do endo i na badania a tu hop :D w równy rok od odstawienia :D

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 29 lipca 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się do kolejnych USG nie moge doczekać czy zyje czy ma sie dobrze.. kurde czlowiek przed sie stresuje ze nie moze a jak ma to sie stresuje czy wszystko OK :P
    uuuu to trzeba organizacje przeprowadzic.. jakiś spontaniczny wyjazd nad jeziorko :D bo ci sie pogoda skonczy :D

    Ewa99 lubi tę wiadomość

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma czasu jakoś, a nawet mnie aż tak nie ciągnie :P W miarę znosze upały o dziwo
    Byliśmy na weekend, ale woda była jeszcze lodowata wtedy

    A ty się nie martw, bedzie wszystko dobrze :*

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 29 lipca 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staram się :D
    eee wakacje sie skonczą i nawet ich nie użyjesz :) ja to bym chętnie pojechala ale ten ukrop i skwar jest nie do zniesienia.. dziś już od 6 rano pali ;/

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • cath Autorytet
    Postów: 2478 3236

    Wysłany: 29 lipca 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :) JA chciałam zawsze córkę :) Chociaż teraz wiem że jak będzie chłopiec też będzie moim kochanym dzieciątkiem <3
    Czuć teraz już lepiej. Zaczęłam II trymestr to rzeczywiście niektóre objawy się zmniejszyły. Mdłości miałam całymi dniami. Przez I trymestr schudłam aż 5 kg. Nic oprócz owoców nie mogłam jeść. Ale cały czas ochotę miałam na naleśniki na słodko i na ciasta <3 no a sok pomarańczowy mogłabym pić hektolitrami. Niestety okazało się ze muszę brać Euthyrox bo mam niedoczynność tarczycy, ale została wcześnie wykryta więc nie boję się o moje maleństwo <3
    Imiona jakie mamy wybrane dla dziewczynki to Konstancja, Lilianna i Hanna. Z czego mojemu mężowy Konstancja nie zbyt się podoba. :) Urabiam go i sam już się łapie że mówi do brzucha "Cześć Konstancja tu tata" :)

    No i co najważniejsze brzuch już rośnie :) Już widać go :) Moja mama też miała wcześnie brzuszek :) taka nasza uroda :)

    Ewa widzę że na luz postawiliście :) i dobrze :* odpocznijcie, nacieszcie się sobą :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2014, 10:48

    Ewa99, Lilly_Ana lubią tę wiadomość

    klz9vcqgnrjhn698.png
    f2w3ugpjp3upleah.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze trochę i te upały miną :)
    Cath, to dobrze, że już po tych nieprzyjemnych objawach...
    Lilka to tez jedno z moich ulubionych imion, ale mąż sceptycznie do tego podchodzi... Poza tym zauważyłam, ze naszła teraz jakaś moda na to imię.

    A mi się ono spodobało 2 lata temu, kiedy poznałam na studiach starszą kobietkę, która miała właśnie na imię Lila, była po mocnych przejściach (nowotwór, problemy rodzinne). Dawała wszystkim wkoło tyle radości, że aż ciężko było w to uwierzyć. Tyle przeszła, a była większa optymistką niż najszczęśliwsi ludzie w koło, była naprawdę taka dobra. Poza tym kociara jak ja :D Na początku roku niestety znowu choroba powrócila...
    I tak sobie wtedy wymyśliłam, że jak będę miała córkę, to musi być Lilka :)

    cath lubi tę wiadomość

‹‹ 259 260 261 262 263 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ