X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 1 września 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja Wam powiem, że najważniejsze żeby bylo zdrowe :)a jakbym mogła wybrać to dziewczynkę, mąż tak samo. Co do ilości dzieci to 3 :D:D

    Kitkat Twój mąż teraz tak mówi, a później jakby się córeczka urodziła to będzie jego oczko w głowie :)

    Zuuziia lubi tę wiadomość

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 1 września 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak mi sie wydaje ze facet dla faceta to duma (wiadomo ;) ) ale córka to księżniczka ;) moj przynajmniej sie z tym nie kryje :D :D
    Wiadomo ze zdrowe bez względu na plec ;) ja mowie o gdybaniu gdyby od nas to zależało ;) my od trojki wzwyż planujemy- chcielibyśmy dużą rodzinke ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Kitkat Autorytet
    Postów: 328 189

    Wysłany: 1 września 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to pewnie, ja jestem przekonana, że jak będzie córka, to będzie zakochany jak nigdy w życiu :) Co do ilości pociech, to nam się marzy trójka i jak sobie gdybamy, to dwójka w ciągu 5 lat, a trzecie później, taki mały rodzynek :) Zobaczymy jak los zweryfikuje nasze plany :D

    oar890bvpobm9vcr.png
    fb3d941327.png
  • justacz Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 1 września 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobitki:) Też jestem rocznik 92. Staramy się od 08.2016. Teraz mamy miesiąc przerwy, bo za tydzień idę na laparo i musieliśmy odpuścić, żeby nie było "zdziwienia" podczas zabiegu. Już się nie mogę doczekać jak wrócimy do starań po laparoskopii. Cała moja nadzieja w tym zabiegu. Może mąż na 30te urodziny będzie miał piękny prezent:)

    I tak jak terka jest plan, że trójka to minimum:) I potem ile damy rady wychować tyle będziemy działać i robić:D

  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 1 września 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a niby cały czas mówią o niżu demograficznym :) Może nasz rocznik to zmieni!

    justacz, witamy :)

    Trzymamy kciuki żeby się udało. W końcu mąż musi dostać wymarzony prezent na 30 -tkę :)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • justacz Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 1 września 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobiłam wcześniejsze posty i z tymi pytaniami to idą człowieka zbić z tropu, tym bardziej jak ma się gorszy dzień. Fenomenem dla mnie jest fakt, że jak byliśmy przed ślubem ze sobą 6 lat to nikt się wtedy nie pytał o to "kiedy? i czy już jestem w ciąży?" A nagle po ślubie masa pytań i podtekstów, jakby ślub był równoznaczny ze staraniami o dziecko od razu...

  • Kitkat Autorytet
    Postów: 328 189

    Wysłany: 1 września 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justacz wrote:
    Nadrobiłam wcześniejsze posty i z tymi pytaniami to idą człowieka zbić z tropu, tym bardziej jak ma się gorszy dzień. Fenomenem dla mnie jest fakt, że jak byliśmy przed ślubem ze sobą 6 lat to nikt się wtedy nie pytał o to "kiedy? i czy już jestem w ciąży?" A nagle po ślubie masa pytań i podtekstów, jakby ślub był równoznaczny ze staraniami o dziecko od razu...
    No bo jak to tak przed ślubem! :D Przecież dopiero po nocy poślubnej coś mogło zaskoczyć, wcześniej spaliście grzecznie obok siebie :)

    oar890bvpobm9vcr.png
    fb3d941327.png
  • justacz Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 1 września 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitkat, A no tak, przecież;P W ogóle o tym nie myśleliśmy, nic a nic;)


    Dokładnie algezi, nasz rocznik pokaże na co nas stać i zrobimy górkę w demografii:)

  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 1 września 2017, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justacz, a byliście już w jakiejś klinice na wizycie?

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • justacz Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 1 września 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W klinice nie, ale po sześciu nieudanych cyklach poszłam do ginekologa. I trafiłam na bardzo fajną i konkretną babkę. Nakreśliła mi od razu plan działania. No i zaczęliśmy. Zleciła podstawy, tsh wyszło podwyższone więc zaczęłam brać euthyrox + na usg zmiana na jajniku(torbiel endometrialna??), poza tym wszystko ok. Od razu wysłała męża na badania, ale z jego żołnierzami wszystko ok. Więc staraliśmy się dalej i powiedziała, że jak do wakacji nic nie zaskoczy to wysyła mnie później na laparo i tak właśnie za tydzień o tej porze będę już po zabiegu, najprawdopodobniej:)

    Jak to nie zadziała przez kilka cykli to wtedy już się udamy do kliniki leczenia niepłodności.

  • justacz Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 1 września 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak to u Was wyglądało? Jesteście już po jakiś badaniach/konsultacjach?

  • Kitkat Autorytet
    Postów: 328 189

    Wysłany: 1 września 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justacz wrote:
    A jak to u Was wyglądało? Jesteście już po jakiś badaniach/konsultacjach?

    Ja byłam w lipcu u ginekologa, żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku i po badaniu wyszło, że jestem zdrowiutka :) badania krwi robię cyklicznie, bo miałam operację i muszę się kontrolować teraz, czy wszystko jest w porządku :) Mąż badań nie robił i na razie nie zamierzamy, dopiero jak po roku się nie uda, to będziemy się dalej badać :)

    oar890bvpobm9vcr.png
    fb3d941327.png
  • justacz Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 1 września 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitkat to życzę w takim razie, żeby szybko Wam się udało i nie trzeba było nawet o tym myśleć:)

  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 1 września 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam po 4 miesiącach starań u ginekolożki, ale oprócz używania testów owulacyjnych nic nie zaleciła. Po 6 miesiącach bezskutecznych prób poszlismy do InVicta w Gdańsku. Tam ginekolog zlecił podstawowe badania TSH itp., badania nasienia męża. Wszystkie wyszły ok. Kazał nam się starać do września i wrócić. No i właśnie nadszedł czas kiedy mamy się do nich zgłosić. Pewnie czekają nas konkretniejsze badania. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

    justacz, trzymam kciuki za Twoje badanie :)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 1 września 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    a niby cały czas mówią o niżu demograficznym :) Może nasz rocznik to zmieni!

    justacz, witamy :)

    Trzymamy kciuki żeby się udało. W końcu mąż musi dostać wymarzony prezent na 30 -tkę :)

    Haha co jakiś czas jest jakiś wyż... To może ma byc teraz przez nas stworzony? :D kiedyś śmiałam sie z takim starym dobrym znajomym ze w miejscu gdzie się wychowywaliśmy chyba ludzie ze statystyk nie byli bo tam na bank wyż jest :D potrafią miec i 5 dzieci tylko czasem nie wiedza z kim np... Albo wiedza ale każde z innym facetem... ;) ale dzieci są? Są! :P

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 1 września 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    Byłam po 4 miesiącach starań u ginekolożki, ale oprócz używania testów owulacyjnych nic nie zaleciła. Po 6 miesiącach bezskutecznych prób poszlismy do InVicta w Gdańsku. Tam ginekolog zlecił podstawowe badania TSH itp., badania nasienia męża. Wszystkie wyszły ok. Kazał nam się starać do września i wrócić. No i właśnie nadszedł czas kiedy mamy się do nich zgłosić. Pewnie czekają nas konkretniejsze badania. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.


    Bedzie dobrze-a jak cos będzie nietak to zaraz naprawicie i będzie dobrze ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2017, 11:45

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 1 września 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka, w mojej rodzinnej miejscowości też są takie przypadki jak u Ciebie także ten temat nie jest mi obcy :)

    mam nadzieję, że w końcu pojawią się te 2 niebiekie kreseczki, a wtedy kolor niebieski będzie moim ulubionym kolorem. Chociaż na dzień dzisiejszy za nim nie przepadam :D

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • justacz Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 1 września 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    Byłam po 4 miesiącach starań u ginekolożki, ale oprócz używania testów owulacyjnych nic nie zaleciła. Po 6 miesiącach bezskutecznych prób poszlismy do InVicta w Gdańsku. Tam ginekolog zlecił podstawowe badania TSH itp., badania nasienia męża. Wszystkie wyszły ok. Kazał nam się starać do września i wrócić. No i właśnie nadszedł czas kiedy mamy się do nich zgłosić. Pewnie czekają nas konkretniejsze badania. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

    justacz, trzymam kciuki za Twoje badanie :)


    Dokładnie tak jak terka mówi, będzie dobrze:)
    Słyszałam dużo historii, że babeczki miały już poplanowane badania, zabiegi itd i nagle zachodziły w ciążę, tak jakby jakaś blokada puszczała. Kto wie, może i u Was też się tak zdarzy.

    I dziękuję:) Przydadzą się zaciśnięte kciuki:*

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 1 września 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    terka, w mojej rodzinnej miejscowości też są takie przypadki jak u Ciebie także ten temat nie jest mi obcy :)

    mam nadzieję, że w końcu pojawią się te 2 niebiekie kreseczki, a wtedy kolor niebieski będzie moim ulubionym kolorem. Chociaż na dzień dzisiejszy za nim nie przepadam :D

    Niebieskie? Ja znam tylko czerwone opcjonalnie różowe ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 1 września 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justacz wrote:
    Dokładnie tak jak terka mówi, będzie dobrze:)
    Słyszałam dużo historii, że babeczki miały już poplanowane badania, zabiegi itd i nagle zachodziły w ciążę, tak jakby jakaś blokada puszczała. Kto wie, może i u Was też się tak zdarzy.

    I dziękuję:) Przydadzą się zaciśnięte kciuki:*

    O tak czasami (niestety nie zawsze) jak organizm ma iść do leczenia nagle zdrowieje ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ