X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • nati1992 Autorytet
    Postów: 617 230

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek no właśnie zwiedzałam porodówkę, ale to tak szybko się działo, ze tylko obejrzałam te sale :/ Jeszcze co do karmienia to nie chcę oczywiście mówić, że wszystkie położne takie są bo trafiłam na bloga położnej która bardzo wspiera kobiety w karmieniu no i obaliła też mity na temat karmienia piersią. Jak się okazało pracuje w szpitalu w którym będę rodzić dlatego napisałam do niej o swoich obawach. Jeżeli będzie na dyżurze to mogę liczyć na jej wsparcie. Myślę czy może znowu się do niej nie odezwać

    panipuchatkowa lubi tę wiadomość

    felkdcimq0ye506j.png[/url]
    oar83e3k8h9orfzf.png[/url]
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek369 wrote:
    Nati idź lepiej na "zwiedzanie szpitala-sali porodowej" Zadzwoń tylko na oddział, czy jest możliwość o tej godzinie, bo czasami wszystkie salę są zajęte porodami, na pewno położne lepiej Ci powiedzą, jak lekarz, bo to my ogarniamy sprawy pielęgnacyjne i właśnie kontakt sds itp ;) do nas panie często przychodzą na zwiedzanie ;) przygotuj pytania itp ;)

    Inaczej jest z karmieniem dziecka z ciąży fizjologicznej, ciąży powikłanej cukrzycą (tutaj monitorujemy cukry i niestety często mają hipoglikemię, jak na mleku mamy nie odbija to trzeba dać mm, albo podłaczyć dożylnie glukoze. U Puchatkowej był to wcześniaczek, wiec też troszkę inaczej taka pielęgnacja itp wyglądają, bo nie ma możliwości wtedy przewiezienia dziecka do mamy, bo musi być w inkubatorze, pod pulsoksymetrem itp, a tutaj było cc, więc mama też musiała dojść do siebie ;)

    Standard dotyczy fizjologii, jak wchodzimy w patologię to ważniejsze jest zdrowie mamy i dziecka/ oczywiscie mama może się nie zgodzić na np dokarmianie raz mieliśmy i dzieciaczek miał potem glukozę toczoną. Raz dziecko stękało i miało być dogrzane w inkubatorze (po cc), tata się uparł na kangurowanie, dziecko się wyziębiło i już do mamy nie mogło jechać, bo miało zaburzenia adaptacji (tata nie chciał oddać dziecka do inkubatora), potem przeprosił, bo myślałam, że chcemy mu na złość zrobić...


    Terka wiadomo, że poród strikte fizjologiczny będzie inny niż taki wywołany ;) ważny efekt zdrowy Andrzejek ;) miałaś indukcję, bo cukrzyca?

    Nie. Miałam indukcje bo miałam 41+5 terminem ;D i chcieli poczekać do poniedziałku (był piątek) ale na KTG coś im nie pasowało (mi też) i zdecydowali nie czekać. A mały urodził się 41+6 bo dobe od podania oxy.
    W sumie pierwsze oxy miałam dzień wcześniej ale nic nie dało. Te też ledwo co dlatego tak długo to trwało. Nie wiem ile czasu jest możliwość wywoływania ale u mnie to było 22h (nie licząc tego co było dzień wcześniej) ale nie decydowali się na CC (to dobrze akurat bo chciałam SN a pewnie gdzie indziej poszłabym na CC po kilku godzinach bo nie było przez kilka godzin żadnego postępu a wywoływanie zaczynali od 0.5cm)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No puszek widzisz jakby tak każda położna się starała to byłoby cudownie :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co papierologia nas wykańcza ;( Jest nas za mało po prostu. I tak się człowiek po każdej takiej negatywnej sytuacji z pacjentką wypala, ja wiem, że pacjentki są też w sytuacji stresowej, ale wystarczy podejść spytać, najgorzej jak dzwonią dzwonkiem bo im długopis spadł, albo jakieś takie absurdy, gdzie dzwonek to sytuacja zagrożenia życia ;( bo serio głupie dziękuje, albo jak dostaje zdjęćie dzieci (jak w środowisku pracowałam) to jest takie mega miłe i umacnia ;)
    I fakt w szpitalu każdy będzie mówił coś innego, nie dlatego, że chce źle wystarczy, że coś powie, ale użyje innego słowa jak koleżanka i już jest katastrofa; ) więc warto spotykać się z położną srodowiskową na edukacje przed porodowe, żeby nas nastawiła, bo potem ona w domu się nami zajmie ;)

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek, nie chcesz przyjechac do Warszawy na prywatna szkole rodzenia i laktacji dla Lelka ?:D jeju, gdzie mozna znalezc takie polozne!!!!

    puszek369, panipuchatkowa, Magdaa21 lubią tę wiadomość

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek wrote:
    Puszek, nie chcesz przyjechac do Warszawy na prywatna szkole rodzenia i laktacji dla Lelka ?:D jeju, gdzie mozna znalezc takie polozne!!!!

    Co nie? :D

    Lelek lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelku chętnie pomogę i odpowiem na pytania ;) Myślę, że znajdziesz świetną położną, zacznij szukać na grupach, forach itp ;) I masz super szpital św Zofii z domem narodzin ;)

    Lelek lubi tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się zastanawiam czemu faceci nie są położnymi ;D w sensie malutko ich, mega malutko...
    Ja miałam w szpitalu Pana Andrzeja - no kurde mistrzunio ;D
    Wiadomo że porod to nerwy, emocje. A kto jest lepszy w ogarnięciu emocji? Facet! :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • nati1992 Autorytet
    Postów: 617 230

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek to ja się obawiam, że one będą miały mnie dosyć jak zacznę męczyć je stosem pytań i właśnie mam o nich takie wyobrażenie przez to czego nasłuchałam się na szkole rodzenia.

    felkdcimq0ye506j.png[/url]
    oar83e3k8h9orfzf.png[/url]
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więcej Puszków w szpitalach!!!!!:D

    Lelek lubi tę wiadomość

    3i49krhm19wid3ce.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko dziewczyny ja nie ogarniam umysłem połowy rzeczy o których piszecie ;) ale na pewno będę korzystać z waszych rad za jakiś czas ;)
    Dzisiaj się leniwy, trochę mnie brzuch pobolewac więc leżę. Pewnie się naciąga:)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati nie będą miały ;) Pytaj śmiało, lepiej tak, jak będziesz potem się irytować, że ktoś czegość nie powie ;)
    Terka jest trochę facetów, u nas w szpitalu dwóch jeden jakby położniczy i jeden ginekologiczny, ale no to taki zawód typowo babski ;) prędzej na pielęgniarstwo idą ;)

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex rośnie robaczek to dlatego.:)

    3i49krhm19wid3ce.png
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek to teraz ja mam do Ciebie pytanie. Jak się zregenerować po cc? W sensie rana, ogolnie brzuch czy mozna jakies ćwiczenia wykonywac za jakis czas na wzmocnienie go?

    3i49krhm19wid3ce.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mam pytanie - nie z zakresu porodu (mam nadzieje) :D Odczuwam klucia, dziwne klucia jakby szpileczki i igielki od kiedy zaczely mi sie te problemy z ledzwiami i biodrami ostatnio. Te klucia sa zlokalizowane nie wiem dokladnie gdzie... Kluje mnie na dole, nie wiem pochwa? Kosci wokol wejscia do pochwy? Kolo odbytnicy? Nie moge tego zlokalizowac... nie wiem coz to takiego jest - czasami promieniuje az do posladka... Czy to moga byc jakies nerwobole? Rozciaganie sie czegos? Infekcja zaczynajaca sie (wydzielina nie zmienila koloru, zapachu itd jest tylko bardziej gesta) ? Moze zapalenie pecherza lub drog moczowych? Pierwszy raz mam takie cos ;)

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek369 wrote:
    Nati nie będą miały ;) Pytaj śmiało, lepiej tak, jak będziesz potem się irytować, że ktoś czegość nie powie ;)
    Terka jest trochę facetów, u nas w szpitalu dwóch jeden jakby położniczy i jeden ginekologiczny, ale no to taki zawód typowo babski ;) prędzej na pielęgniarstwo idą ;)

    Wiem właśnie a szkoda :D
    Ich opanowanie przydałoby się na porodówce nieraz i nie dwa :P
    Mi, jak już doszłam do siebie po szoku ze nie jest lekarzem tylko położnym XD to bardzo fajnie było, w sensie fajnie kombinował żeby było dobrze :) nie zdążyłam przy nim urodzić ale przyszedł potem zobaczyć małego imiennika :P

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek też tak mam, zwaliłam na więzadła ;)

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Matko dziewczyny ja nie ogarniam umysłem połowy rzeczy o których piszecie ;) ale na pewno będę korzystać z waszych rad za jakiś czas ;)
    Dzisiaj się leniwy, trochę mnie brzuch pobolewac więc leżę. Pewnie się naciąga:)

    Leż leż i odpoczywaj :)
    Maluszek rośnie to będzie rozciąganie mieszkania dla niego ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek, to ja zwale na to samo :p Gin sprawdzala w srode, wszystko niby bylo ok, chociaz jak wjezdzala mi tym wziernikiem to mialam troche dyskomfort... ;) moze mnie nie „zarysowala” :D

  • Magdaa21 Autorytet
    Postów: 2699 842

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek, ja też takie klucia czułam :)

    Panipuchatkowa, ja na przedporodowej spotkałam kobietę, która na pierwszy rzut oka wyglądała jak z patologii.. No i się okazało że paliła cała ciążę. A urodziła chyba dzień po mnie i koleżanka z sali jak była że swoją córeczka na badaniu to mówiła że przed nią była właśnie ta kobieta i że dziecko urodziło się z mniejszą główka.. Więc cholera wie czy ona też nie piła w ciąży :/

    f2w3vfxmauvbnxib.png

    h84fo7es2agfr4kh.png
‹‹ 2143 2144 2145 2146 2147 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ