Forum Starając się - ogólne Rocznik 93 (staraczki)
Odpowiedz

Rocznik 93 (staraczki)

Oceń ten wątek:
  • Sept Autorytet

Wysłany: 22 marca 2017, 10:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_Ana wrote:
    Sept - tak chodzę do Invicty. Ale ciąży raczej tam prowadzić nie będę bo to zbyt drogo wychodzi niestety. No i dość daleko.
    Wizyta 140zł, za badania początkowe (tam jest jakiś panel początkowy na który wysyłają każdą osobę) zapłaciłam 330zł + 70 za AMH więc 400zł. No i dodatkowo badanie nasienia Tż. Tyle że ja tych badań nie robiłam w klinice. Bo powiem Ci szczerze, tam jest o wiele drożej niż np w Diagnostyce. Kiedyś przeliczałam, to w klinice wychodziło ok 600zł za te badania.
    Ogólnie polecam, bo dzięki gince z kliniki jestem w ciąży ;)

To rzeczywiście spora różnica, pytanie czy w ogóle na większość tych badań nie można zrobić na NFZ, w końcu za to też płacimy...
    Wybrałaś już lekarza prowadzącego?

34bwhqvkwsh95sch.png
  • szatynkowato Ekspertka

Wysłany: 22 marca 2017, 10:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również witam nowe staraczki :)

Dziewczyny, działacie, nie próżnujecie :) Ja ostatnio przeżyłam małe zawirowania, ale cieszę się, że u Lilly jest w porządku, że u Kary tak w porządku podeszli w pracy - cudownie mieć tak dobrych ludzi koło siebie.

Sept możesz powiedzieć na co te zioła? Lubię ziołowe herbatki :)

Lilly_Ana lubi tę wiadomość

Endometrioza DIE, ANA+, zespół antyfosfolipidowy,
    ruch a plemników 0%, aglutynacja, test MAR 25%.
  • Sept Autorytet

Wysłany: 22 marca 2017, 10:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatynkowato wrote:
    Również witam nowe staraczki :)

Dziewczyny, działacie, nie próżnujecie :) Ja ostatnio przeżyłam małe zawirowania, ale cieszę się, że u Lilly jest w porządku, że u Kary tak w porządku podeszli w pracy - cudownie mieć tak dobrych ludzi koło siebie.

Sept możesz powiedzieć na co te zioła? Lubię ziołowe herbatki :)

Już jakiś czas temu czytałam o ziołach np. o. Sroki, te o których pisałam są na 1 fazę cyklu i poleciła mi je siostra, która miała podobne problemy z zajściem jak ja.
    Tak odpuściłam w tym cyklu, w ogóle się nie staraliśmy, wygrałam konkurs rekrutacyjny do innej pracy i długo si9e wahałam, przez co nie miałam głowy jakoś do starania, tym bardziej że gdybym zmieniła pracę musiała bym przeczekac przynajmniej okres próbny. Pracy nie zmieniam, dlatego teraz zamierzam uderzyć w starania ze zdwojoną siłą.

34bwhqvkwsh95sch.png
  • szatynkowato Ekspertka

Wysłany: 22 marca 2017, 10:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi by się przydało na drugą fazę, bo coś przeczuwam u mnie problem z zagnieżdżeniem, bo nigdy wcześniej nie miałam plamień przed okresem... naczytałam się ostatnio o ananasie... i całkiem zapomniałam żeby kupić, nie wiem czy jest jeszcze sens, ale dziś się wybieram po pracy po ananasa :)

Fajnie, że możesz z siostrą pogadać o staraniach i Ci doradza :) Wie co przeżywasz.

Powiem Ci, że z tą pracą bardzo dojrzała i zdecydowana decyzja. Widać, że wiesz co jest dla Ciebie najważniejsze ;)

• Sept Autorytet

Wysłany: 22 marca 2017, 10:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatynkowato wrote:
    Mi by się przydało na drugą fazę, bo coś przeczuwam u mnie problem z zagnieżdżeniem, bo nigdy wcześniej nie miałam plamień przed okresem... naczytałam się ostatnio o ananasie... i całkiem zapomniałam żeby kupić, nie wiem czy jest jeszcze sens, ale dziś się wybieram po pracy po ananasa :)

Fajnie, że możesz z siostrą pogadać o staraniach i Ci doradza :) Wie co przeżywasz.

Powiem Ci, że z tą pracą bardzo dojrzała i zdecydowana decyzja. Widać, że wiesz co jest dla Ciebie najważniejsze ;)

Mam dwie siostry Obie starsze i rozmawiać mogę tylko z siostrą która ma dzieci i jest 7 lat starsza, ta o 3 lata starsza, która dzieci nie ma ciągle daje mi rady jakby miała olbrzymie doświadczenia oczywiście najczęściej po prostu: " odpuść" , więc odpuściłam-rozmowy z nią na ten temat.

A co do ananasa to jakie ma właściwości?

34bwhqvkwsh95sch.png
  • szatynkowato Ekspertka

Wysłany: 22 marca 2017, 11:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc rzeczywiście lepiej, że odpuściłaś z nią rozmowy na ten temat. Zrozumie jak sama się zacznie starać :) Tak szczerze mówiąc porównując siebie przed czasem starań tez miałam zerową wiedzę. Nie zdawałam sobie sprawy ile niby błahych a jak ważnych czynników musi się zgrać jednocześnie, żeby 'zaskoczyło'.

ananasy posiadają substancję w sobie, która pomaga na zagnieżdżenie. Jest tutaj na forum nawet wątek, gdyby Cię ten temat interesował.
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/ananas-na-zagniezdzenie,6262.html

nie wiem czy rzeczywiście pomaga, ale skoro lubię, to co sobie będę żałować :P

• Sept Autorytet

Wysłany: 22 marca 2017, 11:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatynkowato wrote:
    Więc rzeczywiście lepiej, że odpuściłaś z nią rozmowy na ten temat. Zrozumie jak sama się zacznie starać :) Tak szczerze mówiąc porównując siebie przed czasem starań tez miałam zerową wiedzę. Nie zdawałam sobie sprawy ile niby błahych a jak ważnych czynników musi się zgrać jednocześnie, żeby 'zaskoczyło'.

ananasy posiadają substancję w sobie, która pomaga na zagnieżdżenie. Jest tutaj na forum nawet wątek, gdyby Cię ten temat interesował.
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/ananas-na-zagniezdzenie,6262.html

nie wiem czy rzeczywiście pomaga, ale skoro lubię, to co sobie będę żałować :P

o może ja też spróbuje- bo przecież chyba nie zaszkodzi:)

34bwhqvkwsh95sch.png
  • szatynkowato Ekspertka

Wysłany: 22 marca 2017, 11:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sept wrote:
    o może ja też spróbuje- bo przecież chyba nie zaszkodzi:)

Jedyne co, to jest wspomniane, że ta substancja rozgrzewa krew? (nie pamiętam) i po dwóch kreskach nie jeść już lepiej ananasa.

Myślę, że po prostu wszystko z głową, bo wszystko w nadmiarze szkodzi ;)

• AJA_S Autorytet

Wysłany: 22 marca 2017, 11:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananas dobrze wpływa też na jakość nasienia ;)

szatynkowato lubi tę wiadomość

Cykl nr 54
    17.11-poronienie całkowite Ig: aja.photo FB: wesoło w kuchni
    58e49922f0db7.png bl9chdgeo8iqt0ft.png
  • szatynkowato Ekspertka

Wysłany: 22 marca 2017, 11:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    Ananas dobrze wpływa też na jakość nasienia ;)

Czyli dawkować sobie i mężowi :D :D
    Każdy powód jest dobry, żeby się trochę porozpieszczać :D

AJA_S lubi tę wiadomość

• Britty Autorytet

Wysłany: 22 marca 2017, 11:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś Male wiercenie w brzuszku czuć ale wole się nie nastawiać zeby znowu sie nie rozczarować. Co do ziółek to cała 1 fazę cyklu piłam krwawnik i jadłam żurawinę zobaczymy czy cos pomoże. Ostatnio czytałam o takim zielu MACA podobno podnosi płodność u obojga partnerów :)

02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • AJA_S Autorytet

Wysłany: 22 marca 2017, 11:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jedliśmy przez całe wakacje... tylko u nas to raczej bardziej złożony problem ;)

Polecam też dużą ilość ryb. Teraz to raczej nie problem przy poście ;) Ale nie mintaj i panga, lepiej te tłustsze ryby np łosoś czy makrela :)
    No i papryczka chilli na libido ^^

Cykl nr 54
    17.11-poronienie całkowite Ig: aja.photo FB: wesoło w kuchni
    58e49922f0db7.png bl9chdgeo8iqt0ft.png
  • Sept Autorytet

Wysłany: 22 marca 2017, 11:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moim libido jest coraz gorzej, nie wiem od czego to zależy:( Mam bardzo przystojnego męża i w ogóle jak już sie zacznie to jest Ok, ale ostatnie chce sie coraz rzadziej, a kiedyś miałam super temperament:(

34bwhqvkwsh95sch.png
  • szatynkowato Ekspertka

Wysłany: 22 marca 2017, 11:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sept wrote:
    Z moim libido jest coraz gorzej, nie wiem od czego to zależy:( Mam bardzo przystojnego męża i w ogóle jak już sie zacznie to jest Ok, ale ostatnie chce sie coraz rzadziej, a kiedyś miałam super temperament:(

U mnie to samo...

• welonka Autorytet

Wysłany: 22 marca 2017, 11:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)

ciekawe z tym ananasem a sok 100% też może być?
    w tym cyklu próbowałam siemię lniane pić nie podeszło mi,
    U mnie z ziołami to tak jak z dietą na początku wielki zapał który szybko opada bo już bym chciała widzieć efekty:d Jedyne jakie zioło stosowałam długo to pokrzywa ale z efektem :D

Sept też mam dwie starsze siostry jedna 7 druga 3lata:)

Sept lubi tę wiadomość

klz9df9h3nsyhcqk.png
  • szatynkowato Ekspertka

Wysłany: 22 marca 2017, 11:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Hej:)

ciekawe z tym ananasem a sok 100% też może być?

Może być :)

Ja póki co w tym cyklu zmagam się, żeby pić więcej wody, żeby weszło mi to w nawyk, siemię lniane też mi średnio podchodzi, piłam kilka lat temu "bo zdrowe", raczej wmuszałam w siebie.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 11:38

• Sept Autorytet

Wysłany: 22 marca 2017, 11:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatynkowato wrote:
    U mnie to samo...
    Próbowałaś coś łykać?

34bwhqvkwsh95sch.png
  • szatynkowato Ekspertka

Wysłany: 22 marca 2017, 11:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sept wrote:
    Próbowałaś coś łykać?

Nie.
    Przeczekuję. Ja bym szukała raczej problemu w sobie, bo jestem zwyczajnie często zmęczona i senna.

• Sept Autorytet

Wysłany: 22 marca 2017, 11:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatynkowato wrote:
    Nie.
    Przeczekuję. Ja bym szukała raczej problemu w sobie, bo jestem zwyczajnie często zmęczona i senna.

A jaki prowadzisz tryb życia?

34bwhqvkwsh95sch.png
  • szatynkowato Ekspertka

Wysłany: 22 marca 2017, 11:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo spokojny, siedzący. Wręcz mam za mało ruchu.

Ostatnie dwa tygodnie miałam ciągle w biegu, o 21 już szłam spać, za to wcześnie wstawałam. Z kolei mąż późno wraca z pracy, ja już jestem wręcz na ostatnich kreskach baterii. Rano znowu mam problem zwlec się z łózka i ciężko mi się obudzić. No ciężko ze mną :P

Ja męskiego libido nie czaje...

A u Ciebie jak?

‹‹ 46 47 48 49 50 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego