X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Sierpień- testujemy!
Odpowiedz

Sierpień- testujemy!

Oceń ten wątek:
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster wrote:
    Marcia, a sprawdzałaś poziom prolaktyny? Bo przy hiperprolaktynemii jest problem z bólem piersi.

    Nie, bo w poprzednich cyklach bolały ale lekko a jednego cyklu wcale

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie @ jeszcze nie ma, a beta negatywna.

  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi eleni

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem rozżalona i zła na samą siebie.Niepotrzebnie robilam to badanie. Tyle stresu, bólu i kasa wyrzucona w błoto. No trudno..lecę szykować się na wesele. Mam zamiar mimo wszystko dobrze się bawić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2016, 12:56

    rosax3, Corcula lubią tę wiadomość

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    Nie, bo w poprzednich cyklach bolały ale lekko a jednego cyklu wcale
    A to może dobry znak :)

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster wrote:
    A to może dobry znak :)

    jakoś podchodzę chłodno bo już miałam inne objawy niż zwykle i nic z nich nie wyszło
    aczkolwiek, nie podejrzewam u siebie tej hiper.. :-)

  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie mozna wykreslic poniewaz ostatni cykl mialam bardzo krotki :) trzymam kciuki za pozytywne testy :*

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    jakoś podchodzę chłodno bo już miałam inne objawy niż zwykle i nic z nich nie wyszło
    aczkolwiek, nie podejrzewam u siebie tej hiper.. :-)
    Ja też nie podejrzewałam , a jednak mam hiperprolaktynemie ;) także warto to zbadać bo ,wysoka prolaktyna może blokować owulację , a jak nie blokować to wpływa na poziom progesteronu w drugiej fazie cyklu - obniża go. Ja widzę poprawę jak biorę bromergon na prolaktynę. Nawet w śluzie, z którym wreszcie nie mam problemu :p

    cookiemonster, Corcula lubią tę wiadomość

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie, na wczasach cos tam moze Was zaczytne, ale jak wroce to ja chce widziec na pierwszej stronie same pozytywne testy, zero @:) tego Wam z calego serca życzę;*;*;*
    Dam znać jak to u mnie sie potoczylo:)

    Corcula, misKolorowy lubią tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Ja też nie podejrzewałam , a jednak mam hiperprolaktynemie ;) także warto to zbadać bo ,wysoka prolaktyna może blokować owulację , a jak nie blokować to wpływa na poziom progesteronu w drugiej fazie cyklu - obniża go. Ja widzę poprawę jak biorę bromergon na prolaktynę. Nawet w śluzie, z którym wreszcie nie mam problemu :p
    Morwa, miałam napisać doslownie słowo w słowo co Ty napisałaś! Też nic nie podejrzewałam, a bez bromka moja prolaktyna była na poziomie 55-62 (norma do chyba 23) i dokładnie prl i prg są wspolzalezne i wysoka prl może obniżać prg, a tego nie chcemy. Ze śluzem tak samo mam, a po metmorfinie to już w ogóle. Także lepiej zbadać choćby na własną rękę, bo leczenie prl jest tanie i w miarę proste.

    Morwa lubi tę wiadomość

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie wystraszylyscie :)

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już chyba po owulacji ;) także suniemy do przodu byleby do testowania ! :D
    animated-baby.gif

    farmaceutka77, cookiemonster, VillemoVilo, misKolorowy, ojejku, Corcula, Mona_M, emerald_m lubią tę wiadomość

  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bede rzadziej do was zagladac teraz. Glownie z ciekawości na pierwsza strone wątku :) A i odezwe się na wrzesniówkach.

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    To mnie wystraszylyscie :)
    Marcia, hiperprolaktynemia to jest najlepsza z opcji, które blokują zajście w ciążę. U mnie co prawda owulki nie blokowała, ale cykle mam teraz krótsze, śluz lepszy i progesteron też lepszy. Mnie nikt nie powiedział, że mam ją zbadać. Ba! Po drugiej biochemicznej (czyli w 9cs) trafiłam do lekarza, który zlecił specjalistyczne badania typu Vczynnik Leidena, antykoagulant tocznia, zespół antyfosfolipidowy, a powiedział, że nie ma potrzeby badania hormonów, bo przecież w ciążę zachodzę. Zrobiłam to na własną rękę - z pomocą dziewczyn z forum ustaliłam jakie badania zrobić i o ile reszta hormonów jest super, rezerwa też, to prolaktyna wyszła naprawdę wysoka. A zrobiłam te badania dopiero w styczniu 2016 (staramy się od września 2014). I nowy gin i endokrynolog uważają za zasadne branie bromka mimo iż mam swoje owulacje, bo jeżeli coś zwiększa moje szanse na zajście w ciążę, to dlaczego mi to odbierać.
    Z tego co widzę to masz 3cs, także możesz spokojnie odczekać jeszcze 3 cykle o ile nic nie zaskoczy wcześniej i dopiero potem zrobić, jasne, nie ma co szaleć, ale z drugiej strony ja dałabym wszystko żeby ktoś mi wcześniej zasugerował zrobienie tych badań, bo po prostu krótsze cykle to częstsza szansa na sukces. Uważam też, że takie badanie jak AMH, LH, FSH, PRL, PRG, TSH, ft4 testosteron powinny być w okolicy 25 roku życia za darmo dla każdej kobiety (zwłaszcza AMH) tak żebyśmy wiedziały na czym stoimy. I tak samo dla panów badanie nasienia, bo bardzo często to po ich stronie leży problem.

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    U mnie już chyba po owulacji ;) także suniemy do przodu byleby do testowania ! :D
    animated-baby.gif
    Morwa, I love you :)

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster wrote:
    Marcia, hiperprolaktynemia to jest najlepsza z opcji, które blokują zajście w ciążę. U mnie co prawda owulki nie blokowała, ale cykle mam teraz krótsze, śluz lepszy i progesteron też lepszy. Mnie nikt nie powiedział, że mam ją zbadać. Ba! Po drugiej biochemicznej (czyli w 9cs) trafiłam do lekarza, który zlecił specjalistyczne badania typu Vczynnik Leidena, antykoagulant tocznia, zespół antyfosfolipidowy, a powiedział, że nie ma potrzeby badania hormonów, bo przecież w ciążę zachodzę. Zrobiłam to na własną rękę - z pomocą dziewczyn z forum ustaliłam jakie badania zrobić i o ile reszta hormonów jest super, rezerwa też, to prolaktyna wyszła naprawdę wysoka. A zrobiłam te badania dopiero w styczniu 2016 (staramy się od września 2014). I nowy gin i endokrynolog uważają za zasadne branie bromka mimo iż mam swoje owulacje, bo jeżeli coś zwiększa moje szanse na zajście w ciążę, to dlaczego mi to odbierać.
    Z tego co widzę to masz 3cs, także możesz spokojnie odczekać jeszcze 3 cykle o ile nic nie zaskoczy wcześniej i dopiero potem zrobić, jasne, nie ma co szaleć, ale z drugiej strony ja dałabym wszystko żeby ktoś mi wcześniej zasugerował zrobienie tych badań, bo po prostu krótsze cykle to częstsza szansa na sukces. Uważam też, że takie badanie jak AMH, LH, FSH, PRL, PRG, TSH, ft4 testosteron powinny być w okolicy 25 roku życia za darmo dla każdej kobiety (zwłaszcza AMH) tak żebyśmy wiedziały na czym stoimy. I tak samo dla panów badanie nasienia, bo bardzo często to po ich stronie leży problem.


    zgadzam się co do tych darmowych badań
    i jakiś akcji zachęcających do nich...

    tak właśnie stwierdzam, że jak w tym cyklu się nie uda to zrobię prolaktynę i tsh może.
    wiadomo - nie zamierzam czekać rok jak to sugerują lekarze - nie wytrzymałabym
    moje cykle są 28 dniowe (dwa trafiły mi się 30)

    dzięki za pomoc :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    U mnie już chyba po owulacji ;) także suniemy do przodu byleby do testowania ! :D
    animated-baby.gif

    Morwo, mam nadzieję, że wiesz co wysikać, nie może byc tak, że ja będę z brzuchem łazić a Ty szczuplutka jak zawsze :P <3 Mogę chodzić przeprana za virusy przez kolejne dwa tygodnie, korzystaj <3
    200.gif

    Morwa, Marmurkowa lubią tę wiadomość

  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa fajnie byb było z darmowymi badaniami, ale na to nie ma co liczyć skoro nawet in vitro jest juz nierefundowane

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • Izu93 Koleżanka
    Postów: 56 4

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak myslalam rowno 28dni i @. Zaczelismy 10 cs moze jeszcze sierpien bedzie dla nas laskamy

    ]2b463f8ae0364732af0d6bb29979d075.png[/url]
  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby izu oby :-)

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
‹‹ 143 144 145 146 147 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ