X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Sierpień- testujemy!
Odpowiedz

Sierpień- testujemy!

Oceń ten wątek:
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 26 lipca 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BitterSweetSymphony wrote:
    sandri jak to wygląda i czy pomaga na LUF??

    Demsik ja mam LUF. Miałam monitorowanych chyba z 6-7 cyklu. W żadnym pęcherzyk nie pękł, nawet po podaniu hcg (pregnylu).
    Bitter a bierzesz często / przewlekle jakies srodki przeciwzapalne lub przeciwbolowe??
    Może sprobuj mieszanki Klimuszki?

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 26 lipca 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co najlepsze na endometrium ale juz po owu bo z 8mm spadlo na 6mm :( gin mowi ze jak sie jest w ciazy to urosnie i zebym sie tym nie przejmowala ale jak tu sie nie przejmowac

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Ale złapałam dziś doła.. Pierwszy raz w życiu zrobiłam test owulacyjny i wyszedł na 100% pozytywny. Mąż wrócił z pracy i na tym moja radość się skończyła. Dostrzegł na stole test i zaczął się cieszyć, że jestem w ciąży... Musiałam mu wytłumaczyć co oznacza ten test,bo widział go poraz pierwszy.. I zrobiło mi się tak przykro, że odechciało mi się i testów i tych starań...:(

  • Corcula Autorytet
    Postów: 522 550

    Wysłany: 26 lipca 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eleni przykro mi, ze sie tym rozczarowalas. Kazda z nas tutaj ma upadki i wzloty, dni kiedy najchetniej skasowalaby konto na ovu i wyrzucila wszystko co ze staraniani zwiazane do kosza. Pamietaj, ze kazdy kryzys, nawet największy ma swoj koniec. Przytulam mocno i trzymam kciuki za 2 kreski na tescie ciazowym :)

    Eleni lubi tę wiadomość

    Synek 2008
    Córeczka 2010
    Czekamy na Synka :)
    34bw3e3kc5jsuntc.png
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 26 lipca 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie u mnie 8 dpo chyba bo te testy to jakieś dziwne są ;) od czasu tego najbardziej mocnego były testy negatywne po prostu jedna kerseczka żadnych cieni dzis pokazał się znowu dzień mnie cycki bola strasznie swędzą bola są jakby cięzkie nabrzmiał maja żyłki do tego dostałąm katar jestem nerwowa zła wszystko mnie wkurza delikatnie boli mnie brzuch gdzie na okres jeszcze za wcześnie a jak już zaczynał mnie bolec to tak na 3 dni przed okresem mam zawroty głowy jak wstane szybko jestem zmęczona senna i cholera wie co jeszcze anajdziwniejsze jest to że zaczynam panikowac ze test ciązowy bedzie pozytywny boje się i to bardzo :(

    a no i latam co chwile siku nawet w nocy a wcale tak duzo nie pije

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • sugarcube Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 26 lipca 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja poprosze o wpisanie na 20stego. Dzien po urodzinach meza. Bylby prezent...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zonaboba wrote:
    Dziewczyny co najlepsze na endometrium ale juz po owu bo z 8mm spadlo na 6mm :( gin mowi ze jak sie jest w ciazy to urosnie i zebym sie tym nie przejmowala ale jak tu sie nie przejmowac
    Może spróbuj podjadac orzechy lub migdały powinno pomóc. Ja przez kilka miesięcy tak ratowalam endometrium. Teraz jest dobrze, zawsze słyszę , że jest dobre. Natomiast wcześniej katastrofa przed owu lub po zaledwie 4 mm a teraz7 lub 9 mm orzechy wcinam często co 3 lub 4 dni ok 100 gr oczywiście zamiast czekolady

    zonaboba lubi tę wiadomość

  • Karolczyk Autorytet
    Postów: 405 419

    Wysłany: 26 lipca 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eleni, wiem, że jest Ci trudno, ale pomyśl jak pięknie mąż będzie dzielił z Tobą radość, kiedy się uda:) Głowa do góry, owulacja nadchodzi, więc do roboty! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2016, 22:07

    Eleni, Corcula lubią tę wiadomość

    8p3ougpjhoxgctvx.png
  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 26 lipca 2016, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandri a opowiesz mi troszkę o tej borowinie? Jak to się robi? Gdzie kupić? Jak używać?

    farmaceutka jedynie biorę ibuprom przy okazji miesiączki. Dlaczego pytasz?

    zonaboba na endometrium czerwone wino ;)

    Figulina LUF to zespół luteanizacji niepękającego pęcherzyka. W skrócie pęcherzyk dojrzewa ale nie pęka i nie uwalnia komórki jajowej. Oczywiście wtedy nie może dojść do zapłodnienia. Mimo, że pęcherzyk nie pęka uwalnia progesteron i daje złudzenie przebytej owulacji. Ja wykresy miałam różne. Nie raz miałam piękne skoki, a owulacji nie było. Niektóre wykresy miałam dość płaskie i takie przeważnie mają dziewczyny z tą przypadłością. Gdybym nie chodziła na monitoring w życiu nie wiedziałabym, że cierpię na LUF. Czasem na LUF może wskazywać ból notoryczny ból jajnika, z której miała być owulacja. Wtedy znak, że z tego pęcherzyka utworzyła się torbiel. Takie torbiele mogą być niebezpieczne. Czasem pękają i to zagraża życiu. Na szczęście przeważnie zanim zdążą urosnąć na tyle duże przychodzi miesiączka a one wchłaniają się. Ja miałam tak zawsze.
    Także tak to wygląda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2016, 22:12

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • Karolczyk Autorytet
    Postów: 405 419

    Wysłany: 26 lipca 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do "wspomagaczy", ja biorę kwas foliowy, Wit. C, cynk, magnez, siemię lniane i wiesiołka. Mężulek dostaje Salfazin. Dzisiaj odkrylam takie cudo Femibion1, ma fajne opinie (jest dodatkowa substancja, która pozytywnie oddziałuje z kwasem foliowym, poczytajcie), wszystko w jednej tabletce, bo teraz to zapominam co łyknełam, a czego nie :D A dla męża zamòwiłam Androvit. Korzystne ceny były, więc zaszalałam;)

    8p3ougpjhoxgctvx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapisałam nowe dziewczyny :)
    bitter ciebie wykresliłam jak prosiłaś ale <3 nie zaszkodzi choćby dla przyjemności <3
    może w końcu kiedyś się uda, przykro mi że tak się dzieje
    jeżeli ktoś jeszcze nie jest na liście bo nie podał daty testowania to przypominać się
    :)
    KarolinaSeven wrote:
    hej :)
    dołączam się do sierpniowego testowanka, moje 5.08 :)

    witaj i tutaj :)

  • emaj Autorytet
    Postów: 1667 1750

    Wysłany: 26 lipca 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2017, 12:03

    Corcula, Eleni, ktosiowa, AJA_S lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Corcula i Karolczyk - dziękuję za wsparcie kochane! ;) I pomyśleć, że tak się bałam się do Was przyłączyć... Jestem na bieżąco od dawna z historią każdej z Was a teraz cieszę się, że i ja nie jestem sama z moimi rozterkami ;) wielkie dzięki za to staraczki ;* Po dość namiętnym wieczorze nadzieja znów się tli ;) p.s. Nadal mnie nie ma na liście. Proszę o dopisanie na 13.08 jednak ;)

    Corcula lubi tę wiadomość

  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 26 lipca 2016, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bitter, ogólnie borowina jest znana jako rozpuszczacz zrostow czyli niedoznych jajowodow. Ale działa na regulację hormonow. Więcej pisalysmy chyba na 25 czy 26 stronie o tym. Kupisz plastry w każdej aptece. Trzeba podgrzac do ok 40stopni i przykładac na dol brzucha, na to recznik, mozna termofor,, tak zeby cieple bylo caly czas. Stosuje sie po @ do owulki.

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 26 lipca 2016, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ginekologii stosowanie zawijań, kąpieli i kolumnizacji przyczynia się do powiększenia macicy przy jej niedorozwoju, z występującą jednocześnie niedoczynnością hormonalna jajników. W niedomodze jajników po zawi-janiach i tamponach borowinowych następuje poprawa, wzrasta poziom estradiolu i progesteronu oraz wydzielanie z moczem adrenaliny i noradrenaliny bez zmian w zakresie poziomu gonadotropin. (pobudzający wpływ borowiny na jajniki). 

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 27 lipca 2016, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bitter, pytam bo częste stosowanie właśnie lekow z grypy niesteroidowych przeciwzapalnych-miedzy innymi ibupromu, może prowadzić do polekowego zespolu LUF. Na szczescie przechodzi to samoistnie po odstawieniu lekow po kilku tygodniach. Może zamiast ibupromu sprobowac czegos rozkurczowego? Jakas no-spe?

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Marmurkowa Autorytet
    Postów: 559 240

    Wysłany: 27 lipca 2016, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po długich wojażach i niebawem znowu w drogę :)

    Landryneczka zapisz mnie proszę na 18 sierpnia.

    Sandri jestem jestem :)
    Borowinki poszły w ruch, jajcory mi "chodzą" przy okładach...
    Doszliśmy z M do wniosku że nic na siłę jak wyjdzie to wyjdzie jak nie to nie...
    Teraz żyjemy :) jutro rocznica ślubu idziemy się zabawić tylko my dwoje jupi :)
    Mały do babci a my w miasto :)

  • Omon Autorytet
    Postów: 810 851

    Wysłany: 27 lipca 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie owulacja chyba zrezygnowała - testy negatywne, temperatura niby rośnie ale to jeszcze nie to (z 36,17 urosła do 36,27, potem 36,32 - wcześniej miałam dużo wyraźniejsze skoki). Poza tym żaden jajnik mnie nie zakuł więc czekam dalej.

    x7g1xzdvlebraz19.png
    Aniołek 12.2015 - 7tc
    zem3x1hp3fae2ksw.png
  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 27 lipca 2016, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjanna wrote:
    Może spróbuj podjadac orzechy lub migdały powinno pomóc. Ja przez kilka miesięcy tak ratowalam endometrium. Teraz jest dobrze, zawsze słyszę , że jest dobre. Natomiast wcześniej katastrofa przed owu lub po zaledwie 4 mm a teraz7 lub 9 mm orzechy wcinam często co 3 lub 4 dni ok 100 gr oczywiście zamiast czekolady
    Kochana wloskieczy laskowe :) te orzechy?

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2016, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zonaboba zapewne marcjannie chodziło o orzechy brazylijskie :)
    karolinaseven widziałam na wątku IUI że chciałaś zmienić nazwę ale nie da się :( ja próbowałam (pisałam do ov) ale odpisali,że nie ma takiej możliwości.
    eleni już zapisałam wybacz :)
    jeżeli kogoś powinęłam to upomnijcie się :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2016, 09:34

‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ