X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 1 cykl!!
Odpowiedz

Staraczki 1 cykl!!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • lililolo Koleżanka
    Postów: 42 10

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lana88 wrote:
    Lililolo przygotowujesz się jakoś specjalnie? :)

    Lana, tak, mam zamiar zrobić badania: morfologia, OB, mocz, wizyta u gin (cytologia, USG), przeciwciała różyczki i tarczyca (TSH, ft3 i ft4). Myślę też nad toksoplazmozą, choć nie wiem czy to bardzo istotne, bo zarazić mogę się nawet w czasie starań i badania nie będą aktualne.

    Poza tym biorę kwas foliowy, magnez i staram się jeść siemię lniane w jogurtach i sałatkach :)

    Lena '88. Planująca starania...

    cbprxqpkudpypr0x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:38

  • lililolo Koleżanka
    Postów: 42 10

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Super,też porobiłam te badania. A toxo powtórzysz potem w każdym trymestrze ciąży.

    Dlatego chyba teraz sobie daruję to badanie, bo pewnie gin zleci zaraz po zajściu :) Staram się nie panikować, ale z drugiej strony chcę być przygotowana, bo lepiej teraz leczyć niż w ciąży.

    Lena '88. Planująca starania...

    cbprxqpkudpypr0x.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lililolo wrote:
    Lana, tak, mam zamiar zrobić badania: morfologia, OB, mocz, wizyta u gin (cytologia, USG), przeciwciała różyczki i tarczyca (TSH, ft3 i ft4). Myślę też nad toksoplazmozą, choć nie wiem czy to bardzo istotne, bo zarazić mogę się nawet w czasie starań i badania nie będą aktualne.

    Poza tym biorę kwas foliowy, magnez i staram się jeść siemię lniane w jogurtach i sałatkach :)
    toxo czasem lekarz zleca przed ciążą jak się para długo stara by wykluczyć to, że w danym momencie pacjentka jest "chora" bądź niedawno przechodziła toxo i to mogło być przyczyną niepowodzeń.. ja tak miałam. Ale ja akurat przechodziłam już toxo z badań wynikało ale już dawno dawno, nie wiem kiedy, nie wiem jak i co..ale chyba dobrze, że mam to za sobą bo mam przeciwciała .. Mam nadzieję, że uda Wam się szybko spełnić marzenie o dziecku :)
    I sorrki, że się odezwałam choć temat mnie nie dot. bo u mnie to już nie liczę starań w cyklach a w latach..mam nadzieję, że Was to nie spotka :) owocnych starań <3

    lililolo, Nona, kapturnica lubią tę wiadomość

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • lililolo Koleżanka
    Postów: 42 10

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena88 wrote:
    toxo czasem lekarz zleca przed ciążą jak się para długo stara by wykluczyć to, że w danym momencie pacjentka jest "chora" bądź niedawno przechodziła toxo i to mogło być przyczyną niepowodzeń.. ja tak miałam. Ale ja akurat przechodziłam już toxo z badań wynikało ale już dawno dawno, nie wiem kiedy, nie wiem jak i co..ale chyba dobrze, że mam to za sobą bo mam przeciwciała .. Mam nadzieję, że uda Wam się szybko spełnić marzenie o dziecku :)
    I sorrki, że się odezwałam choć temat mnie nie dot. bo u mnie to już nie liczę starań w cyklach a w latach..mam nadzieję, że Was to nie spotka :) owocnych starań <3

    Magda, wzajemnie, trzymam mocno kciuki, żeby się Wam udało :)

    Czyli zagrożenie największe jest wtedy, gdy zachoruję kiedy będę już w ciąży oraz gdy zajdę w momencie zarażenia? Dobrze rozumiem?

    Lena '88. Planująca starania...

    cbprxqpkudpypr0x.png
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodaję się tutaj na przyszłość, bo w końcu zacznę normalny cykl po lekarstwach, kiedy tylko przyjdzie wywołana @ :D

    Też muszę toxo zrobić, szczególnie że mam kota od kilku lat, a jakiś czas temu nawet 2 miałam.

    Czy potrzebuję na to jakieś konkretne skierowanie do labo, czy na moją prośbę mogą zrobić?

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:38

  • Pera Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Idziesz, wybierasz rodzaj badania jak w markecie i płacisz, bez skierowania :-)

    Co za dziwne czasy-same sobie wymyślamy badania :-) mamy testy owu, forum...
    Nasze mamy nie miały tego komfortu.


    Nona, ale też nie miały takich problemów z zajściem w ciążę.

    To niezdrowe jedzenie, tryb życia i stres spowodowały, że nasze pokolenie ma trudniej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:38

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ