X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2016
Odpowiedz

Staraczki 2016

Oceń ten wątek:
  • Paskudnik Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 11 lutego 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Dlugo mnie nie było i troche sie pozmieniało mianowicie zobaczyłam dwie kreski, ale chyba nie dlugo bede sie cieszyć z ciązy. (obecnie 4 tydzien i 3 dzień). TSH w dniu owulacji miałam 4,56 ft3 83%, ft4 50% dostałam letrox. Biore luteine 100 na noc, ale dzis tak rozbolal mnie brzuch, ze musiałam wziąć nospe. Chciałam odpuścic ten cykl bo ta tarczyca kiepska no ale los chcial inaczej. Bylam na usg w 4 tygodniu i 1 dniu, ale pecherzka ani widu ani slychu.Endometrium 23 mm, i cialko zolte (wedlug gin nadajace sie do atlasu anatomii). Ciagle biegam do lazienki, bo mi sie wydaje, ze krwawie. Stasznie sie przejmuje tym wszystkim . A jak na zlosc wszedzie slysze, że ktoś poronił. Ciesze się, że niektorym z Was sie tak pieknie udaje:) A ja czekam wszystko w rekach Boga. Az sie popłakałam.

    Magda jescze 29 lat
    Marysia listopad 2011
    23.06.2015 6/7 tydzień [*]
    02.2016 cb
    1f1399b85ecd90fe3b2635b88c0edd6d.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    Tak kas regulują hormony szczególnie te męskie i od stresów.:-)

    Basiunia w szoku jestem.
    Nie wiem jak zacząć gadke. Powiesz ze się dowiedzialam że poronila, że bardzo Ci przykro z tego powodu jak się ona czuje gadala się trochę rozkręci to powiesz jej ze jest dużo przypadków poronien i to nie jej wina ani męża że to natura sama wybiera. Może chora ma tarczyce a może poprostu zarodek miał wady genetyczne i chyba lepiej ze natura go wyeliminowała teraz niż później miała by się męczyć albo vy umarło pobporodzie.
    Ze musi się podleczyć i dać im szansę bo trzeba wierzyć że się uda możesz jej dać przykład o mnie :-)
    Dzieki Zabko :)
    Tylko, ze to juz bylo za 3 tyg temu, juz podobno sie ogarnela i wiesz nie chcialabym jej przypominac poki sama nie powie :/ ja wiem bo nasze mamy sie wczoraj widzialy i prosily mi przekazac, ze jak bede do niej dzwonic to zebym nie pytala o bąbla:( i tak sie zastanawiam, bo mam zamiar wyciagnac ich w sobote do kina ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paskudnik wrote:
    Hej dziewczyny!
    Dlugo mnie nie było i troche sie pozmieniało mianowicie zobaczyłam dwie kreski, ale chyba nie dlugo bede sie cieszyć z ciązy. (obecnie 4 tydzien i 3 dzień). TSH w dniu owulacji miałam 4,56 ft3 83%, ft4 50% dostałam letrox. Biore luteine 100 na noc, ale dzis tak rozbolal mnie brzuch, ze musiałam wziąć nospe. Chciałam odpuścic ten cykl bo ta tarczyca kiepska no ale los chcial inaczej. Bylam na usg w 4 tygodniu i 1 dniu, ale pecherzka ani widu ani slychu.Endometrium 23 mm, i cialko zolte (wedlug gin nadajace sie do atlasu anatomii). Ciagle biegam do lazienki, bo mi sie wydaje, ze krwawie. Stasznie sie przejmuje tym wszystkim . A jak na zlosc wszedzie slysze, że ktoś poronił. Ciesze się, że niektorym z Was sie tak pieknie udaje:) A ja czekam wszystko w rekach Boga. Az sie popłakałam.

    Paskudnik!!!! Uspokoj się!!!! Teraz tylko spokój cie ratuje od teraz twoje emocje będzie odczuwać dziecko (którego nie widać jeszcze).
    Po pierwsze nie widzisz pęcherzyka bo jest za wcześnie spokojnie być może miałaś późniejsza owulke i tak się dzieje wszystko w opóźniony tempie.
    Po drugie tarczyca no tsh jest wysokie ale byłaś u endo? Będzie zbijal lekami ważne żebyś była pod jego opieka cały czas i nic sama nie zmieniała! W ciąży tsh jest ruchome endo patrzy na tsh ale bardziej na ft4. Spokojnie.
    Po trzecie robiłaś betę? Sprawdzałam jak przyrasta? Jeśli nie to idź i ja porównaj nie skreśla ciąży bo nic nie ma itd.!!!! Na wszystko przyjdzie czas:-)
    A to ze w ręce Boga się oddalam to dobrze ja też tak zrobiłam :-) nie prosiłam nie modlili się no czasami jak mi się coś włączyli. Jestem tego zdania że wy już zrobiliście co mogliście a teraz bóg natura zrobi swoje jeśli ma być źle to będzie ba na pewno to nie twoja wina lepiej żeby natura yeraz wyeliminowała niż ma się urodzić chore i cierpieć a wy razem z nim.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit.
    Co do brzucha uczucia że się dostanie okres.
    No niestety ale to jest takie uczucie bol w środku? Ze czujesz jakby zaraz się wysłało wszystko:-)
    Bol brzucha też jest przypomina bol @ ale słabszy ciągnie kłuje tam takie uczucie i wszystko jest ok tak ma być.
    Spooooooookojnie:-)
    Jeśli plamisz lub będziesz na brazowo to jest ok udaj się do gina i poproś o duphaston ale pisałaś że masz luteine więc możesz sobie odpuścić lub zadzwonić do gina co robić jak się bardzo martwisz. Plamienia brązowe są normalne spowodowane oczyszczaniem się macicy lub mogłabyś mieć w ten dzien @ ogólnie jest burza hormonalna i organizm świruje ale uspokajam cie wszystko jest ok:-)

    Jeśli pojawi się żywa krew to też nie znaczy że jest źle może się okazać że masz krwiaka na pozbycie się jego bierze się dupka i krwiaka się wchłania. A może też znaczyć jedno. Wtedy najlepiej do gina grać i robić usg.

    A teraz weź się w garść i lec na betę jak jej nie robiłaś bo gin na to patrzy jak ładnie w normach przyrasta to znaczy że jest silna ciąża i będzie ok.

    Ja też się bałam a dziś Babel już ma 2 cm i niech rośnie zdrowo..........

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basiunia wrote:
    Dzieki Zabko :)
    Tylko, ze to juz bylo za 3 tyg temu, juz podobno sie ogarnela i wiesz nie chcialabym jej przypominac poki sama nie powie :/ ja wiem bo nasze mamy sie wczoraj widzialy i prosily mi przekazac, ze jak bede do niej dzwonic to zebym nie pytala o bąbla:( i tak sie zastanawiam, bo mam zamiar wyciagnac ich w sobote do kina ;)

    Jak będziecie same to powiedz ze wiesz i że ci bardzo przykro jak się gadka rozkręci to sobie pogadacie poplaczecie.
    Najlepiej jak będziecie same.
    Jakoś to się potoczy nie przymierzam się do tej rozmowy bo wyjdzie sztywno.
    Zaproś ich do kina jak będzie tak będzie jeśli nie chce rozmawiać wystarczy dobre słowo.

  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 12 lutego 2016, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nadzieja u mnie na maleństwo wrocila:) temperatura nie poszła duzo do góry ale cos ruszyło. Ja nigdy nie mialam brązowych plamien przed okresem jak juz to odrazu czerwone i sie wciagu dnia rozkrecala

    żabka04 lubi tę wiadomość

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    Jak będziecie same to powiedz ze wiesz i że ci bardzo przykro jak się gadka rozkręci to sobie pogadacie poplaczecie.
    Najlepiej jak będziecie same.
    Jakoś to się potoczy nie przymierzam się do tej rozmowy bo wyjdzie sztywno.
    Zaproś ich do kina jak będzie tak będzie jeśli nie chce rozmawiać wystarczy dobre słowo.
    Tak zrobie;))) dzieki kochana:*

    Paskudnik glowa do gory, tak jak mowi zabka natura i Bog zrobia swoje takze trzeba sie modlic :)
    I myslec pozytywnie:)

    Klaudys a kiedy masz miec @?

  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 12 lutego 2016, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W wtorek takze już niedługo

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudyŚ wrote:
    Dziewczyny nadzieja u mnie na maleństwo wrocila:) temperatura nie poszła duzo do góry ale cos ruszyło. Ja nigdy nie mialam brązowych plamien przed okresem jak juz to odrazu czerwone i sie wciagu dnia rozkrecala


    Klaudys super a yeraz olej temat dziecka zajmij myśli czymś innym a męża dostałam co dziennie jak wam tam wygodnie.
    Pamiętaj żeby nie latać po stosunku do WC i najlepiej 30min z dupa do góry łez pod pośladki włóż Władek z ręcznika czy coś żeby pomóc zlecieć plemnikom.
    Trzymam kciuki:-)
    Tylko nie myśl o tym błagam :-)

    Lecę dziecko zaprowadzić do przedszkola ja już po śniadaniu tasiemca mam:-)

  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 12 lutego 2016, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To akurat z dupka do gory zastosowałam mój tylko dziwnie sie na mnie patrzyl Ale nic nie powiedział. Akurat caly jutro jade do kolezanki a pozniej jedziemy z kolega i żoną jego na pizze i caly weekend zleci pozniej tylko probna matura to tez stres i wyczekiwany wtorek:)

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudys matura ufffff dobrze ze to juz dawno za mną.
    Będę myślami z tobą trzymam kciuki już:-)

  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 12 lutego 2016, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe dziękuję się przyda się a tym bardziej ze te ciolki z góry co chwila zmieniają ta maturę:)

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 12 lutego 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudys Ty taka mloda!!!!
    Zabko a Ty w jakim wieku?:-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 lutego 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki :)
    nooo wezcie matura Boniu kiedy to było.. ja to chyba jednak jesem dinozaur bo zdawałam stara mature :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • asiaa1987 Ekspertka
    Postów: 231 58

    Wysłany: 12 lutego 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :*

    Jak czytam jak Wy jesteście dobrze ogarnięte w tych wszystkich tematach, lekach itp to aż mi słabo :) ja jestem zielona..

    Powiedzcie proszę jakie wykonać w razie czego takie na początek podstawowe badania np krwi lub inne by sprawdzić czy wszystko ok?

    31.08.2017 Moja kochana córeczka przyszła na świat
    3330 gram 54 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ja chyba też hahahha
    kas 32 lata skończyłam rocznik 83 tak wiem stara jestem hahahah

    Ja dziś męża udobruchalam w nagrodę :-) Wczoraj wracał z pracy zapytałam czy pizze zjemy bo mi się chce sosu czosnkowego a on znowu??????:-) noooooo!!!!! To zamów. :-) wzięłam dwie i pozeralismy :-) Zjadłam trzy kawałki duże kawałki i jak słoń się czułam.
    To dzisiaj wyskoczyła na niego żeby nie było.
    Dziwne to i humor mu wrócił i poodkurzal mi chatę i jakiś grzeczniejszy?! Pytał co robimy w niedzielę powiedziałam że do Ikei jedzie talerze kupić hahaha i buty żeby sobie kupił wiecie może ja sobie coś zakupie i się zgodził bynajmniej nie zaprzeczył. Ale zobaczymy jak to będzie:-)
    Wczoraj córką pokazała mu fotkę dzidziusia to dyskutowali gdzie ma rączki i nóżki :-)

    Teraz jabłko wcinam i lezakuje mam nie moc! Nic mi się nie chce :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiaa1987 wrote:
    Cześć dziewczyny :*

    Jak czytam jak Wy jesteście dobrze ogarnięte w tych wszystkich tematach, lekach itp to aż mi słabo :) ja jestem zielona..

    Powiedzcie proszę jakie wykonać w razie czego takie na początek podstawowe badania np krwi lub inne by sprawdzić czy wszystko ok?

    Myślę że hmmmm ja zaczynałam od hormonów robi się je tzn cześć z nich w 1-5 dc a resztę w 21dc.
    Możesz zrobić jeszcze wszystkie badania na chorobska np. Kila,Toxoplazmoza itd

    Ogólnie to zależy czy już miałaś jakieś poronienia czy starajcie się o pierwsze?

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 lutego 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynając zrobiłabym w 2-5 dc FSH,LH, Prolaktyna i estadiol
    z obojetnie którym dc TSH , testosteron
    Około 7 dni przed domniemaną @ progesteron
    i USG około 12 dc
    plus u lekarza Cytologia i wymaz w kierunku chlamydii
    a meza na badanie nasienia .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2016, 10:35

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Paskudnik Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 12 lutego 2016, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    Paskudnik!!!! Uspokoj się!!!! Teraz tylko spokój cie ratuje od teraz twoje emocje będzie odczuwać dziecko (którego nie widać jeszcze).
    Po pierwsze nie widzisz pęcherzyka bo jest za wcześnie spokojnie być może miałaś późniejsza owulke i tak się dzieje wszystko w opóźniony tempie.
    Po drugie tarczyca no tsh jest wysokie ale byłaś u endo? Będzie zbijal lekami ważne żebyś była pod jego opieka cały czas i nic sama nie zmieniała! W ciąży tsh jest ruchome endo patrzy na tsh ale bardziej na ft4. Spokojnie.
    Po trzecie robiłaś betę? Sprawdzałam jak przyrasta? Jeśli nie to idź i ja porównaj nie skreśla ciąży bo nic nie ma itd.!!!! Na wszystko przyjdzie czas:-)
    A to ze w ręce Boga się oddalam to dobrze ja też tak zrobiłam :-) nie prosiłam nie modlili się no czasami jak mi się coś włączyli. Jestem tego zdania że wy już zrobiliście co mogliście a teraz bóg natura zrobi swoje jeśli ma być źle to będzie ba na pewno to nie twoja wina lepiej żeby natura yeraz wyeliminowała niż ma się urodzić chore i cierpieć a wy razem z nim.

    No tak, ale i tak swiruje. U endo byłam od razu jak tylko dowiedziałam się , że jednak ciąża. Mam kontrole za miesiąc, musze zrobić usg aczkolwiek poeidziała,że nie na cito bo przeciwciła mi nie wyszly. Mam brac jeszcze Femibion.Na bete ginekolog kazała mi isc w przyszłym tygodniu. A na usg za 3 tygodnie. Po usg tym pierwszym mialam taki śluz zabarwiony na brazowo ale dosłownie pol paznokcia i sie uspokoilo wiec nie panikowałam bo pomyślałam ze to po tym usg trans vaginalnym.Najgrsze, że nie mam objawow, tzn mialam tkliwe piesi i sutki od dzis nic....No nic bedzie co ma być, ja już nie mam na to wpływu i myśle, że gin też nie.

    Magda jescze 29 lat
    Marysia listopad 2011
    23.06.2015 6/7 tydzień [*]
    02.2016 cb
    1f1399b85ecd90fe3b2635b88c0edd6d.png

  • Paskudnik Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 12 lutego 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie ja też należe do mamutów bo ja w tym roku skończe 30.
    Ja robiłam prolaktyne, ft3, ft4 aTPO, aTG, cała morfologie , cukier, miałam jeszcze zrobic FSH i LH, no ale zaszłam w ciąże.

    Magda jescze 29 lat
    Marysia listopad 2011
    23.06.2015 6/7 tydzień [*]
    02.2016 cb
    1f1399b85ecd90fe3b2635b88c0edd6d.png

‹‹ 182 183 184 185 186 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ