X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2016
Odpowiedz

Staraczki 2016

Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 marca 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiunia dzi,zapomnialam :-)

    Zabko wyniki nie są złe ale ft4 mocno spadło,wystarczy zwiększyć dawkę i powinno być dobrze. Bierzesz letrox100 tak? Od początku ciąży czy już zwiekszalas dawkę? Ft3 robilas?

    Na moczu się nie znam ale ph zmienia się w ciąży,jak bakterii nie masz to ok.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kas.
    Ft3 nie robiłam bo moja endo na to nie patrzy.
    Letrox biorę 100 i dwa dni w tygodniu 125!
    Na pewno większą dawkę dostanę.
    No trudno.
    A z moczem doczytałam wysokie ph to efekt małej ilości picia i dieta przede wszystkim trzeba kwaśne jeść i mięso.
    Bakterie pisze liczne w osadzie moczu.
    Ahhh
    Mam doła właśnie nie dawno musiałam sama podać sobie insuline bo cukier wyskoczył do 144!!!!! Po arbuzie i Riso pistacjowym!
    Dzisiaj już dwa razy dałam insuline.
    Mam dość tych cukrów i dietki.
    Kiepski dzień.:-(

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 marca 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To faktycznie nieciekawie. Dobrze że kontrolujesz te cukry? O ile endo zwiększa Ci dawki? Ja bralam 62,5 teraz podnioslam do 75,ale za 2tyg.mam skontrolować.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od marca 2015 byłam na 75 a dziś 125 co dwa dni.
    Ahhhh
    Idę coś zjeść bo dopiero spadły cukry prawidłowo i idę spać.
    Nocke też miałam zrypanasnil mi się mój mąż pod postacią mojego było który bardzo mnie zranił.
    Byłam w ciąży rozmawiamy a ten niby mój mąż mówi że ma mbie i dziecko w dupie że już ma kogoś innego. Straszył go alimentacyjnego a on ramionami wzruszył nic ani niczym się nie przejął.
    Brzuch czułam w nocy jak się spina bo w wc na siku chyba 6 razy byłam co wróciłam i zasnelam to sen się ciągnął dalej.
    Ahhh do dupy ten dzien.

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 marca 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co ile badasz tsh i ft4? Co miesiąc?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak.

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 marca 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sen miałaś mega:/

    Na początku ciąży o ile endo podniosla Ci dawkę pamietasz?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj śniło mi się że pojechałam na jakieś wakacje nad morze ale z mężem i córka, mąż pod postacią męża:-)
    Przydał by mi się taki wypad ahhhh
    Dziś znowu zrypala dzień córką mnie wkurza od rana wogole mnie nie słucha mam dosyć jakiś kiepski dzień.

    Jak powiedziałam że q ciąży jestem to dodała właśnie dwa razy w tyg 125.
    Wiesz kas endo patrzy na wyniki morfologia,tsh, ft4
    Oni w ciąży się sugerują ft4 bo tsh zawsze będzie skakać.
    A morfologia im potrzebna czy nie masz początków anemii.
    Ja taki zestaw badań muszę przynieść na wizytę co mc.
    Pije meliske może mbie wyciszyć trochę.
    Zrobiłam mężowi sernik na zimno chociaż on się ucieszy córką ozdobiona mandarynka i truskawkami.
    Łeb mi pęka od wczoraj.:-(

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 marca 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki co ft4 mam na poziomie 70% przy tym wysokim tsh. W poniedziałek zrobię jeszcze morfologie i powtórzę chyba mocz,zastanawiam się jeszcze nas homocysteina,bo czytalam że może być zawyzona przy niedoczynności tarczycy i wtedy trzeba brać większe dawki keasu foliowego,wit.b6 i b12. Badalas kiedyś? Ciekawa jestem co endo powie na tą metę i gin,bo jeden kazał od razu odstawić ten prywatny a nie znam zdania tego na nfz,który wpisał mi receptę. Wizytę u niego mam 6kwietnia.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak badalam homocysteine i była w normie
    Wit. Z gr. B ogólnie trzeba spożywać bo bardzo służy przy zajściu w ciążę jak w ciąży.
    Co do mety każdy lekarz w Polsce będzie kazał odstawić bo boją się sądów i utraty tytułu lekarza.
    Ale nie ma przeciwwskazań do jej stosowania.
    Ty spokojnie możesz odstawić przecież ty miałaś mała insulinooprnosc.
    Pewnie ze sobie zrób za jednym razem morfologia i mocz ogólny.
    Od razu będziesz miała świeże wyniki do lekarzy:-)

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 marca 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Ty w którym tc odstawilas? Zadzwonię jeszcze w nast.tyg.do endo.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Metę odstawilam w 9 tc ale schodzilam stopniowo tzn brałam 3 tab.potem tydzień 2 tab, tydzień 1 tab.
    W 9tc trafiłam do diabetolog z cukrem chciałam się zapytać jaka dietę stosować itd a ona mi kazała już nie brać mety.
    W ten dzien też zapomniałam wziąść i tak odstawilam.
    Meta zaburza wynik krzywej cukrowej i wskazaniem było tydzień odczekać na zrobienie krzywej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabko jeśli chodzi o mocz i bakterie w nim, to czy przed oddanem próbki podmyłaś się ??
    bO mi ciagle wychodzily liczne bakterie, robiłam posiew i nic nie wychodziło, dopiero ginka mnie ochrzaniła, zeby się myć przed oddaniem i teraz wyniki mam spoko, no ph 7 i od poczatku ciąży przy sikaniu czuję taki nie przyjemy zapaszek;/
    aa no i piję sok żurawinowy (nie wiem czy Ci wolno) to tez czyści drogi moczowe :)

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 marca 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne żeby mocz był z drugiego strumienia :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basiunia wrote:
    Żabko jeśli chodzi o mocz i bakterie w nim, to czy przed oddanem próbki podmyłaś się ??
    bO mi ciagle wychodzily liczne bakterie, robiłam posiew i nic nie wychodziło, dopiero ginka mnie ochrzaniła, zeby się myć przed oddaniem i teraz wyniki mam spoko, no ph 7 i od poczatku ciąży przy sikaniu czuję taki nie przyjemy zapaszek;/
    aa no i piję sok żurawinowy (nie wiem czy Ci wolno) to tez czyści drogi moczowe :)


    hahaha
    no nie podmymałam się bo robiłam to na śpiocha prawie zapomniałam o tym moczu do badania :-)

    Dzięki za rady.
    Wykorzystam je następnym razem.
    Mocz był z drugiego strumienia ;-)

    Ja wcinam żurawine taką suszona :-)
    Prawie wymiotuje jak ja żuje . Chyba już jej nie lubimy :-((((

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2016, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo wlasnie no i z drugiego strumienia :)

    Żabko ja uwielbiałam kurczaka a traz mam podobnie jak Ty z żurawiną :D
    spróbuj z sokiem :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Długo się nie odzywałam, ale musiałam odpocząć psychicznie od tego że Wy kochane prawie wszystkie jesteście w ciąży a ja znów nie. Pełną parą wzięłam się za leczenie - w zasadzie to mój ginekolog wziął się za mnie :-)Teraz czekam do miesiączki od 3 do 7 dc mam brać tabletki clo coś tam - dokładnie Wam nie powtórzę, w 12 dc mam się z nim spotkać i prawdopodobnie dostanę zastrzyk z prenagylu (pewnie też coś przekręciłam z nazwą :-) W piątek jesteśmy umówieni z mężem na badanie nasienia, ja we wtorek robię krzywą obciążenia glukozą no i jak to mój lekarz powiedział - musi się zakończyć sukcesem :-)

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 20 marca 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia trzymam kciuki :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia92 wrote:
    Cześć Dziewczyny! Długo się nie odzywałam, ale musiałam odpocząć psychicznie od tego że Wy kochane prawie wszystkie jesteście w ciąży a ja znów nie. Pełną parą wzięłam się za leczenie - w zasadzie to mój ginekolog wziął się za mnie :-)Teraz czekam do miesiączki od 3 do 7 dc mam brać tabletki clo coś tam - dokładnie Wam nie powtórzę, w 12 dc mam się z nim spotkać i prawdopodobnie dostanę zastrzyk z prenagylu (pewnie też coś przekręciłam z nazwą :-) W piątek jesteśmy umówieni z mężem na badanie nasienia, ja we wtorek robię krzywą obciążenia glukozą no i jak to mój lekarz powiedział - musi się zakończyć sukcesem :-)

    Cieszę się za trafilas w dobre ręce.
    Tak przy okazji zrób sobie krzywa insulinowa żeby sprawdzić czy nie masz świństwa które nazywa się insulinooprnosc.
    Dopłacić a będziesz wiedzieć.
    Ja szukałam i zrobiłam mnóstwo badań dopiero na końcu zrobiłam krzywa cukrowa i insuliny i wyszło szydlo.
    A tak przy okazji cierpienia zrób z obciążeniem po 1h i po 2h.

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 20 marca 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia Zabka dobrze radzi,sama też mam to paskudztwo:(

    Co u Ciebie Zabko?
    Ja jutro idę rano zrobię badania na tą homocysteine i chyba betę trzeci raz oznacze.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

‹‹ 204 205 206 207 208 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ