X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2016
Odpowiedz

Staraczki 2016

Oceń ten wątek:
  • Aksi Przyjaciółka
    Postów: 116 30

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny. Chętnie się do Was przyłączę.

    Z mężem jesteśmy 2,5 roku po ślubie. Za nami 12 cykli starań.Wcześniej-dwie kreski w 2.cyklu starań.Ogromna radość, która nie trwała długo-ciąża przestała się rozwijać, było łyżeczkowanie, a badanie histo-pato. stwierdziło "zaśniad groniasty całkowity", a co za tym idzie ścisła kontrola onkologa, częste mierzenie Bety (aż spadnie do zera)i najgorsze-zakaz starania się przez prawie rok.
    Ponownie zaczęliśmy się starać od stycznia 2015r.Miałam wtedy ogromne parcie że od razu zajdę i urodzę jeszcze w 2015r.A tymczasem rok się kończy i nawet w ciąży nie jestem :(
    Przeszłam mierzenie temperatury, obserwacje ciała, analizy wykresów, testy owulacyjne, ciążowe. Dziesiątki badań, zabieg HSG, laparoskopię z histeroskopią...
    Wiele już za mną, chcę wierzyć że jestem już bliska celu-w tym roku musi się udać...


  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksi, witaj :)

    Żabko, zmien lepiej wino, bo po tym obecnym straszne koszmary się Tobie śnią :) Jak tak dalej pójdzie, to włosy że stresu Tobie wypadna, bo historie mrożące krew w żyłach opisujesz.

    My zaraz wybywamy na zakupy, bo jutro wyjeżdżamy na Sylwestra. Już się doczekać nie mogę, w końcu się powspinamy trochę po górach :)

    żabka04 lubi tę wiadomość

  • 2+... Debiutantka
    Postów: 14 8

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja dołączę jesli mozna:-) O dzidziusia staramy sie od stycznia 2015 czyli w zasadzie rok. Niestety nie sa one systematyczne, wiec mam nadzieje, ze to tylko taka przyczyna dotychczasowych niepowodzeń. Ze mna niby wszystko ok, teraz zabieramy sie za badanie mojej drugiej połówki pomarańczy :-) Ciężko jest co miesiąc przechodzić rozczarowanie a z Wami na pewno bedzie ciut łatwiej. Wspierajmy się zatem w tych dniach oczekiwania, rozczarowania i radości:-)

    Nadzieja nie umiera !!!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2+... wrote:
    I ja dołączę jesli mozna:-) O dzidziusia staramy sie od stycznia 2015 czyli w zasadzie rok. Niestety nie sa one systematyczne, wiec mam nadzieje, ze to tylko taka przyczyna dotychczasowych niepowodzeń. Ze mna niby wszystko ok, teraz zabieramy sie za badanie mojej drugiej połówki pomarańczy :-) Ciężko jest co miesiąc przechodzić rozczarowanie a z Wami na pewno bedzie ciut łatwiej. Wspierajmy się zatem w tych dniach oczekiwania, rozczarowania i radości:-)

    Niby ok, czy ok ?;) robiłaś jakieś badania ?;)
    a tak w ogóle to witaj;) też od wczoraj poczułam potrzebę dołączenia do tych świetnych dziewczyn :)

  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BELÉN wrote:
    Pyatii, czasem brak słów, aby opisać pracę niektórych ginekologow. Ta Twoja lekarka brała niezłą kasę za wizytę. 200 zł to dla mnie przesada, zwłaszcza, że kobieta nie zauważyła dużych polipów. Zmarnowała Tobie mnóstwo czasu.
    Mimo wszystyko trzeba pozytywnie patrzeć na całą tę sytuację. Masz młody organizm, jajeczkujesz o wiele częściej, niż kobieta po 30. Możecie z mężem podejść do tego na luzie, próbować co miesiąc robiąc jednocześnie badania,aby znaleźć ewentualną przyczynę, ale bez spinania się, bo najważniejszy jest spokój i cierpliwość :)
    U Ciebie polipy wykryto w lipcu, niektóre zdrowe pary zachodzą w ciążę dopiero po kilku cyklach starań, zatem u Was wszystko trzyma się jeszcze normy :) Trzymam za Was kciuki za rychłą ciążę! Najlepiej już w styczniu :)

    Staram się podchodzić na luzie, ale różnie to bywa. Liczymy z mężem, że do lipca zajdziemy- do oku po usunięciu polipów. Jutro chyba podjade zrobić przeciwciała przeciw plemnikom z krwi, chce mieć wszystkie możliwe badania zrobione, żeby później nie było że coś ominęłam :) Liczę bardzo na luty- wtedy już bede miała wszystkie wyniki- oby w normie- wtedy musi sie udać :)

    Aksi wrote:
    Witam Was dziewczyny. Chętnie się do Was przyłączę.

    Z mężem jesteśmy 2,5 roku po ślubie. Za nami 12 cykli starań.Wcześniej-dwie kreski w 2.cyklu starań.Ogromna radość, która nie trwała długo-ciąża przestała się rozwijać, było łyżeczkowanie, a badanie histo-pato. stwierdziło "zaśniad groniasty całkowity", a co za tym idzie ścisła kontrola onkologa, częste mierzenie Bety (aż spadnie do zera)i najgorsze-zakaz starania się przez prawie rok.
    Ponownie zaczęliśmy się starać od stycznia 2015r.Miałam wtedy ogromne parcie że od razu zajdę i urodzę jeszcze w 2015r.A tymczasem rok się kończy i nawet w ciąży nie jestem :(
    Przeszłam mierzenie temperatury, obserwacje ciała, analizy wykresów, testy owulacyjne, ciążowe. Dziesiątki badań, zabieg HSG, laparoskopię z histeroskopią...
    Wiele już za mną, chcę wierzyć że jestem już bliska celu-w tym roku musi się udać...

    Też jestem już po prawie wszystkich badaniach... w tym roku nam się uda!

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie za chwlę się wszystko okaże czy udało się zafasolkować. Pobrałam krew na betahcg i zobaczymy,. MIesiączki nadal brak a objawy coraz bardziej dokuczają ... już sama nie wiem co myśleć a nie chcę sobie robić nadziei ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 08:42

    żabka04, Ania_84, Aksi lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kolejne staraczki:-)

    Belen zazdroszczę wyskoku na Sylwestra:-)
    Życzę miłej imprezki:-) :-)

    No u mnie w mieście najdroższa wizyta u gina 180 zł gościu niby the best :-) od niepłodności itd opinia 50/50. Byłam u niego w sprawie umówienia się na hsg przysłała mnie jego kolega. Pooglądal wyniki i się zapytał czy nie chciałabym odpocząć z pół roku bo on by mnie podleczyć prochami. Hahaha jakie szczęście że do niego się nieprzepisalam. Na hsg była dziewczyna jego pacjentka to mi powiedziała ile kasy traci u niego.

    Pyatii szkoda tego czasu i pieniędzy. Ale co zrobisz. Skup się na obecnym i jego możliwościach.
    Belen dobrze mówi parom przed 30 jest o wiele łatwiej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia daj znać jaki wynik:-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiunia super!
    Na usg Powinno coś widać ale każda z nas jest inna więc ciężko powiedzieć.
    Oczywiście betę powtórz pojutrze koniecznie trzeba spr czy prawidłowo rośnie. Tzn jutro zrób betę:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 16:18

  • Aksi Przyjaciółka
    Postów: 116 30

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyatii wrote:
    Też jestem już po prawie wszystkich badaniach... w tym roku nam się uda!

    Pyatii, robiłaś może badania pod katem autoimmunologicznym? (przeciwciała tarczycowe, p/c przeciwplemnikowe, jajnikowe, jądrowe-ANA)

  • Aksi Przyjaciółka
    Postów: 116 30

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2+... wrote:
    I ja dołączę jesli mozna:-) O dzidziusia staramy sie od stycznia 2015 czyli w zasadzie rok. Niestety nie sa one systematyczne, wiec mam nadzieje, ze to tylko taka przyczyna dotychczasowych niepowodzeń. Ze mna niby wszystko ok, teraz zabieramy sie za badanie mojej drugiej połówki pomarańczy :-) Ciężko jest co miesiąc przechodzić rozczarowanie a z Wami na pewno bedzie ciut łatwiej. Wspierajmy się zatem w tych dniach oczekiwania, rozczarowania i radości:-)

    Witaj :)
    Też staramy się od stycznia 2015 i nic. Ale trzeba być dobrej myśli, uda się nam :)Trzeba się wspierać :)

  • Aksi Przyjaciółka
    Postów: 116 30

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basiunia wrote:
    Dziewczyny mam wynik z bety :D 595,6 mIU/ml :D czy już mogę skakać z radości czy czekać na powtórkę za dwa dni ?:D

    to jest mój 32 dc, 3 dni spoźniona @ i 3 pozytywne testy :D


    Trzymam kciuki Basiunia :)
    Trzeba myśleć pozytywnie, ale ostrożnie, aby nadmiar emocji fasolce nie zaszkodziło :)
    Też proponuję powtórzyć Betę, aby mieć rękę na pulsie od początku :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    Basiunia super!
    Na usg Powinno coś widać ale każda z nas jest inna więc ciężko powiedzieć.
    Oczywiście betę powtórz pojutrze koniecznie trzeba spr czy prawidłowo rośnie. Tzn jutro zrób betę:-)

    no właśnie wczoraj byłam u gin i nic nie było widać, bo wg moich obliczeń to jakby 2 tydzień dopiero :D no od dni płodnych licząc :D
    także jutro powtarzam betę i zobaczymy;)
    na wynikach mam napisane, że taka beta >500 to dla 4 tygodnia, ale no może to sprawa indywidualna :D
    a ile powinna teraz przyrosnać ?:)

  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksi wrote:
    Pyatii, robiłaś może badania pod katem autoimmunologicznym? (przeciwciała tarczycowe, p/c przeciwplemnikowe, jajnikowe, jądrowe-ANA)


    Anty-tpo robiłam, przeciwplemnikowe robię chyba jutro, a jajnikowe i jądrowe to nie po poronieniach? Ty robiłaś?

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksi wrote:
    Pyatii, robiłaś może badania pod katem autoimmunologicznym? (przeciwciała tarczycowe, p/c przeciwplemnikowe, jajnikowe, jądrowe-ANA)


    Anty-tpo robiłam, przeciwplemnikowe robię chyba jutro, a jajnikowe i jądrowe to nie po poronieniach? Ty robiłaś?

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiunia nie mogę Ci wkleić linka od kalkulatora bety.
    Wejdź w Google i wpisz kalkulator bety hcg. Albo tu na tym forum poszukaj wątku bety hcg może coś wyczytasz dziewczyny piszą tam.
    Nie pamiętam ile powinna przyrosnac czytałam ale nie pamiętam.:-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pyatii aksi macie już dzieci/dziecko???

  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie mamy, walczymy o 1... :)

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie mamy, walczymy o 1... :)

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
‹‹ 70 71 72 73 74 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ