X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki mięśniaczki - mięśniak w macicy
Odpowiedz

Staraczki mięśniaczki - mięśniak w macicy

Oceń ten wątek:
  • malinek 91 Przyjaciółka
    Postów: 94 23

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!! postanowiłam założyć ten wątek, bo czuje się trochę osamotniona w staraniach o dzidziusia z takim problemem... mam nadzieję, że nie tylko ja tak mam!! wspierajmy się !

    Karolina2787, Dominisia883 lubią tę wiadomość

    Kiedyś będziemy mamami :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Malinek 91 :)

    Fajny tytuł nadałaś wątkowi :D
    Ja z chęcią dołączę bo mnie też niestety to dotyczy, chociaż lekarz powiedział mi że mięśniak nie powinien być przeszkodą w zajściu no ale jak do tej pory się nie udało. Miło będzie pogadać i wymieniać się doświadczeniami na ten temat :)

  • malinek 91 Przyjaciółka
    Postów: 94 23

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie. ..ile się staracie ? my juz 4cykle...

    Kiedyś będziemy mamami :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to króciutko :) Nie musi to być związane akurat z mięśniakiem bo zdrowa para może się starać bez powodzenia do roku nawet. My staramy się 34 cykl

  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również mam mięsniaczka malutkiego ale podobno w takim miejscu się zadomowił i jest tak maleńki, że kompletnie nie przeszkadza w zajściu w ciąże ale tak czy siak chętnie dołączę ;)

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinek wierzę że w najbliższym czasie uda Ci się zajść w ciążę bez problemu :)

    Dominisia widzę że u Ciebie jeszcze problem z nasieniem. Wiadomo dlaczego?

  • malinek 91 Przyjaciółka
    Postów: 94 23

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niby tak, krótko, ale mój mięśniak rośnie, jest śródścienny, i powoduje krwawienia od ok 16 dnia cyklu :( także mocno przeszkadza....

    Karolina 2787 a co u Was jest powodem?

    Kiedyś będziemy mamami :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinek o kurczę :/ a co lekarz na to? Bo wiem że można je leczyć hormonalnie bądź usunąć operacyjnie. Duży jest Twój mięśniak?


    U mnie wyszło brak naturalnych owulacji (mięśniak niby nie zawadza ale jednak jest) Poza tym Mój miał zabieg na żylaki powrózka nasiennnego bo mieliśmy problem z ilością nasienia, było za mało teraz mija 3ci miesiąc od zabiegu mam nadzieję że wyniki się poprawią...

  • malinek 91 Przyjaciółka
    Postów: 94 23

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    46x33x40 mm... więc spory. Mogę go usunąć, ale lekarz kazała się najpierw starać o dziecko, ponoć to dla mnie bezpieczniejsze, i pewniejsza sprawa że donoszę ciążę bez ingerencji... Mam wizytę 29tego, zobaczymy co mi powie...

    Kiedyś będziemy mamami :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to rzeczywiście jest spory i jeszcze jak masz krwawienia to niezbyt dobrze, mam nadzieję że na wizycie dowiesz się czegoś więcej. Trzymam zatem kciuki :) U mnie mięśniak nie daje żadnych objawów na szczęście. Mój lekarz kazał działać mimo to bo uważa że nie jest przeszkodą. Przede mną jeszcze Hsg więc z tym wiążę większe nadzieje.

  • malinek 91 Przyjaciółka
    Postów: 94 23

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę ze w końcu nam się uda... gdyby lekarka widziała, że nie zajdę w ciążę przez mięsniaka, to pewnie zaleciła by usunięcie :) dlatego zaczełam łykać OVARIN i olej z wiesiołka na śluz...

    Kiedyś będziemy mamami :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uda się uda, zobaczysz że szybko i pomimo mięśniaka, wierzę w to :) Ja też łykam wieśka

  • malinek 91 Przyjaciółka
    Postów: 94 23

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i pomaga Ci? ja dopiero zaczęłam z nim przygodę :)

    Kiedyś będziemy mamami :)
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja też mam miesniaka i słyszałam że lepiej go nie ruszać. Tym bardziej ze miałam histeroskopie i laparoskopie i nie wycieli.
    A macie przez to miesiączki ze skrzepami?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinek Szczerze to tak :) ale łykam go różnie bo wcześniej brałam później przerwa w staraniach i nic a teraz znowu od dwóch cykli. A ile dziennie i z jakiej firmy masz wieśka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2017, 19:42

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha dużego masz mięśniaka? U mnie czasem się zdarzają @ ze skrzepami ale niewielkimi.

  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 dopiero we wrześniu mąż idzie do lekarza ale pewnie między innymi palenie papierosów na to wpłynęło ;). Od ponad dwóch miesięcy nie pali i bierze witaminy ;) we wrześniu powtarzamy badanie nasienia i wizyta u urologa już umówiona ;)
    Ja miesiączki ze skrzepami mam czasami ale nie łączyłabym tego z mięśniakiem ponieważ mam takie miesiączki od czasu do czasu ale nie zaczeło się to teraz tylko już od początku miesiączkowania a mięśniaka mam od nie dawna ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2017, 19:45

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisia To gratki dla męża że rzucił palenie :D długo palił? 3mam kciuki za b. nasienia a na kiedy wizytę macie?

    Dominisia883 lubi tę wiadomość

  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina wizytę mamy na 13 września i kilka dni przed wykona mąż badanie nasienia a palił ho ho i jeszcze trochę :D pewnie od podstawówki :D a teraz mamy oboje po 29 lat :D palił sporo chociaż w ostatnich miesiącach trochę ograniczył aż ponad dwa miechy temu rzucił całkowicie bo chce tak bardzo bobaska jak i ja :D. Ja też popalałam czasem ale nie wiele i też rzuciłam całkowicie ;)

    A któraś z Was czeka teraz na @ albo raczej jej brak? :D U mnie 2-4 dni czekania i wkręcania sobie wszystkich możliwych objawów hehe

    I też łykam wiesiołka ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2017, 20:03

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • malinek 91 Przyjaciółka
    Postów: 94 23

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze miałam jakieś tam skrzepy, więc nie łączę tego z mięśniakiem... ja właśnie dziś dostałam @ :(

    Jeśli chodzi o Wieśka - /OEPAROL i niby w ulotce jest ze 2 dziennie, to czytałam, że ok 4 dziennie powinno się brać....

    Aishha - mi też lekarz powiedział żeby nie ruszać narazie, szczególnie dlatego, że one odrastają... Niestety usunięcie nie jest " na zawsze "

    Kiedyś będziemy mamami :)
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ