X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Angli
Odpowiedz

Staraczki z Angli

Oceń ten wątek:
  • OlaOla Ekspertka
    Postów: 170 325

    Wysłany: 5 maja 2020, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo :) jest ktos z Anglii?

  • Majana Koleżanka
    Postów: 58 7

    Wysłany: 6 maja 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja jestem z Irlandii i chętnie się przyłącze :) bardzo jestem ciekawa jak u Was się to wszystko odbywa... np. wizyty u lekarza itd. :)

  • OlaOla Ekspertka
    Postów: 170 325

    Wysłany: 7 maja 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja dostalam skierowanie z GP (lekarza ogolnego) do kliniki leczenia niplodnosci. Tam juz od samego poczatku namawiali mnie na in vitro. Bez zadnej glebszej diagnostyki... Musialam sama sie doprasic o sprawdzanie jajowodow, pozniej o laparoskopie.. Tak naprawde gdyby sie zgodzil a to odrazu moznaby zaczac procedure in vitro. Widac ze nie sa za naturalnym rozwiazaniem.. Juz sama nie wiem Co nastepnym razem wymyslic.. Powoli sie przychylam do in vitro bo juz 3 lata minely I nic.. A jak u was?

  • Majana Koleżanka
    Postów: 58 7

    Wysłany: 7 maja 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Irlandii jest totalnie odwrotnie... oni są totalnie wyluzowani pod każdym względem. Jak poszłam do irlandzkiego ginekologa to dowiedziałam się, że mam jeszcze czas (a mam 31 lat) i dopiero wymusiłam badania. Badania wyszły mi częsciowo dobrze więc Pani mi powiedziała, że nie mam co się przejmować i wyluzować :D Dlatego szukam polskiego lekarza, który da mi światełko i wskaże drogę którą mam iść...

  • OlaOla Ekspertka
    Postów: 170 325

    Wysłany: 7 maja 2020, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jestesmy w podobnym wieku. Ja mam 30stke. Tak mysle ze pod koniec tego roku jak nic nie wyjdzie to sprobuje od inseminizacji..

    Wydaje mi sie ze kliniki maja z tego in vitro dobra kase jak tak naciskaja.. Jezeli chodzi o mnie to powiedzieli ze NHS pokryje wszystko. Chyba trzeba bedzie sprobowac jak inseminizacja nie wyjdzie. Wkoncu nie jestesmy juz pierwszej mlodosci na pierwsze dziecko.

    Z doswiadczenia wiem ze musisz chodzic I sie prosic o wszystko kilka razy ale jak juz Cie wysla do takiej kliniki gdzie konkretnie zajmuja sie nieplodoscia to mozna juz wywalczyc wiecej badan. Ja chodzilam 1,5 roku do Gp zanim mi dal skierowanie do specjalisty 🙈

    Szczerze to Ci radze jeszcze wychodzic moze na kase chorych zeby pozniej jak cos wszystkie zabiegi byly pokryte. Nie wiem jak u was ale u nas Polacy niezle kasuja 🙄

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 8 maja 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem konkretnie z Anglii, ale z Wielkiej Brytanii już tak😉
    Mam 2,5 letnią córeczkę i staramy się o drugie maleństwo. Zapisali nas do kliniki płodności, ale tylko kilka badań zrobili i na następnej wizycie mieli decydować czy będzie in vitro (mąż ma słabe parametry nasienia). Niestety wizytę odwołali z uwagi na koronowirusa.
    Po 23 cyklach udało się jednak zajść w ciążę, którą niestety straciłam w 7tc. Teraz trwa drugi cykl po poronieniu, dziś/jutro owulacja, więc działamy. Wierzę w to, że uda się zajść naturalnie i in vitro nie będzie konieczne, ale trzymam to jako plan B.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • OlaOla Ekspertka
    Postów: 170 325

    Wysłany: 9 maja 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz trace nadzieje na naturalne zajscie 😔 czekam az korona sie skonczy I pojdziemy do kliniki...

  • Majana Koleżanka
    Postów: 58 7

    Wysłany: 9 maja 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOla wrote:
    Ja juz trace nadzieje na naturalne zajscie 😔 czekam az korona sie skonczy I pojdziemy do kliniki...



    Łącze się w bólu i jestem z Tobą... co miesiąc mając nadzieje tracę ją z miesiączką... wiem, że sama sobie trochę robię głowę i niepotrzebną presje ale chyba innaczej się nie da. Tym bardziej, że wokół same ciąże...


    Ale głowa do góry i przyjdzie i na nas czas :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Szukałam kiedyś takiego wątku więc spadłyście z nieba.

    Też mieszkam w UK,staramy się już jakiś czas ale niestety lipa póki co.
    Obraliśmy z mężem plan że dopóki korona to staramy się na maxa a później idę do GP i on pewnie też,niech mu sprzęt sprawdzą.
    Martwię się właśnie że tutejsza diakgnostyka itd będzie trwała wieki przecież zanim GP zrobi referral gdzieś i zanim oni się odezwą,zanim appointment itd.

    Chciałabym czasem mieć dostęp do labów i ginów jak w Polsce. Wtedy bym już miała większość badań zrobionych

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 9 maja 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym chciała mieć dostęp do labow w Polsce. Jak czytam wątki staraczkowe, to aż żal ściska, że żadnych z tych badań nie mogę wykonać. Przy suplementach też każdy mówi, żeby najpierw zbadać poziomy w organizmie i dopiero dobrać dawkę. A ja wszystko w ciemno biorę, nawet nie ma z kim skonsultować.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • OlaOla Ekspertka
    Postów: 170 325

    Wysłany: 10 maja 2020, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izqa88 wrote:
    Hej dziewczyny,
    Szukałam kiedyś takiego wątku więc spadłyście z nieba.

    Też mieszkam w UK,staramy się już jakiś czas ale niestety lipa póki co.
    Obraliśmy z mężem plan że dopóki korona to staramy się na maxa a później idę do GP i on pewnie też,niech mu sprzęt sprawdzą.
    Martwię się właśnie że tutejsza diakgnostyka itd będzie trwała wieki przecież zanim GP zrobi referral gdzieś i zanim oni się odezwą,zanim appointment itd.

    Chciałabym czasem mieć dostęp do labów i ginów jak w Polsce. Wtedy bym już miała większość badań zrobionych

  • OlaOla Ekspertka
    Postów: 170 325

    Wysłany: 10 maja 2020, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izqa88 wrote:
    Hej dziewczyny,
    Szukałam kiedyś takiego wątku więc spadłyście z nieba.

    Też mieszkam w UK,staramy się już jakiś czas ale niestety lipa póki co.
    Obraliśmy z mężem plan że dopóki korona to staramy się na maxa a później idę do GP i on pewnie też,niech mu sprzęt sprawdzą.
    Martwię się właśnie że tutejsza diakgnostyka itd będzie trwała wieki przecież zanim GP zrobi referral gdzieś i zanim oni się odezwą,zanim appointment itd.

    Chciałabym czasem mieć dostęp do labów i ginów jak w Polsce. Wtedy bym już miała większość badań zrobionych


    Hej :) Widze ze tez jestesmy w podobnym wieku. Jak bedziesz szla do gp to powiedz I'm ze sie starasz juz 2 lata Co najmniej wtedy Cie bardziej powaznie potraktuja. Najpierw Gp zleci Ci wszystkie bAdania hormonow I w zaleznosci jaki wynik bedzie tak beda dzialac dalej. Ja mialam akurat w tym czasie dobre hormony dlatego po ktoryms razie z kolei jak przyszlam z tym samym problemem to dali skierowanie do fertility clinic. Tam juz na pierwszy spotkaniu chcieli mnie zapisac na liste in vitro. Dopiero jak babka obczailam ze znam sie troche to przychylila sie do mojej prozby o z badanie droznosci jajowodow. Na to czekalam tez jakis miesiac...

    Tez popros o to badanie, nie powinni robic problemow..

  • OlaOla Ekspertka
    Postów: 170 325

    Wysłany: 10 maja 2020, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha I pierwsze Co jak juz dostaniesz skierowanie do kliniki to na kazde spotkanie musicie chodzic razem. Na pierwszy spotkanie partner dostanie skierowanie na badanie nasienia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOla wrote:
    Aha I pierwsze Co jak juz dostaniesz skierowanie do kliniki to na kazde spotkanie musicie chodzic razem. Na pierwszy spotkanie partner dostanie skierowanie na badanie nasienia.


    Dzięki za wskazówki 😊
    Właśnie coś co mnie NHS nauczył przez te wszystkie lata to że trzeba trochę podkoloryzować. Inaczej nie potraktują tego poważnie.
    Patrzyłam kiedyś na ceny badań w prywatnych labach czy prywatne IVF i cena przeraża więc chce jak najwięcej na fundusz uzyskać

  • Ania81 Autorytet
    Postów: 2519 2780

    Wysłany: 25 maja 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc
    Dolaczam do grupy, ja tez w UK. Staramy sie o czwarte malenstwo.

    f2wl2n0amwelqrbt.png
  • OlaOla Ekspertka
    Postów: 170 325

    Wysłany: 25 maja 2020, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania81 wrote:
    Czesc
    Dolaczam do grupy, ja tez w UK. Staramy sie o czwarte malenstwo.

    Czwarte? Super.. Ja narazie o pierwsze :)

  • Ania81 Autorytet
    Postów: 2519 2780

    Wysłany: 25 maja 2020, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOla wrote:
    Czwarte? Super.. Ja narazie o pierwsze :)


    Trzymam kciuki

    f2wl2n0amwelqrbt.png
  • Ania81 Autorytet
    Postów: 2519 2780

    Wysłany: 26 maja 2020, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOla trzymam kciuki zeby sie udalo.

    My sie staramy po stracie. Poronilam 04/04 /2020.
    Teraz znowu sie staramy.

    Dziewczyny za wszystkie trzymam kciuki

    f2wl2n0amwelqrbt.png
  • wiśnia_16 Znajoma
    Postów: 21 6

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.

    Ja się staram już 2 i pół roku :( w szpitalu miałam 3 wizyty i 14 kwietnia miałam mieć kolejna Ale niestety odwołali. Porobiło nam jakieś badania. Niestety badania hormonów moich wyszły źle bo od 14 roku zycia mam PCOS nasienie takie sobie.... dostałam clomid który brałam 7 miesięcy i nic.. Więc odstawiłam bo już nie miało to żadnego sensu. Teraz czekamy aż wznowić wizyty A tak szczerze to marzę o tym żeby pojechać do Polski na badania w końcu!! Chyba że znacie jakieś kliniki niepłodności w uk gdzie nie będą chciało robić od razu In vitro?

  • OlaOla Ekspertka
    Postów: 170 325

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiśnia_16 wrote:
    Hej dziewczyny.

    Ja się staram już 2 i pół roku :( w szpitalu miałam 3 wizyty i 14 kwietnia miałam mieć kolejna Ale niestety odwołali. Porobiło nam jakieś badania. Niestety badania hormonów moich wyszły źle bo od 14 roku zycia mam PCOS nasienie takie sobie.... dostałam clomid który brałam 7 miesięcy i nic.. Więc odstawiłam bo już nie miało to żadnego sensu. Teraz czekamy aż wznowić wizyty A tak szczerze to marzę o tym żeby pojechać do Polski na badania w końcu!! Chyba że znacie jakieś kliniki niepłodności w uk gdzie nie będą chciało robić od razu In vitro?

    Hej :)

    Musisz po prosic go o skierowanie do kliniki niepolodnosci. Mnie na pierwsze wizycie namawiali do in vitro..

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ