X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Angli
Odpowiedz

Staraczki z Angli

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy z ebay sa do d.... ja kupilam 30 i nic na nich nie wychodzilo.

  • PolaPola1 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 16 lipca 2020, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupilam clearblue nie z eBay. Ale macie Racje poczytalam I wyglada na to ze tylko stracilam pieniadze bo testy w moim przypadku beda mylne. Nie wiem co mam zrobic I skad wiedziec kiedy I czy wogole jest owulacja.
    Macie Jakies sprawdzone sposoby?

  • SerLucy Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 16 lipca 2020, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaPola1 a mierzysz temperaturę ? Najpewniejszym potwierdzeniem owulacji może bym monitoring u ginekologa, ale w tym kraju nie wiem czy coś takiego jest, testy i temperatura nigdy nie dają gwarancji że pecherzyk napewno pękł, ale obserwacja też może uzo powiedzieć. Ja mierze temperaturę dopiero drugi cykl, miałam obawy czy w ogóle mam owulację przy tak długich cyklach, ale skok temperatury był i pokrywał się z pojawieniem sluzu płodnego i bólem jajników, więc to zawsze coś.

  • PolaPola1 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 lipca 2020, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zaczelam mierzyc ale od kad pamietam mam obnizona temp. Wacha sie pomiedzy 35.2-35.6 nie mam stalej temp od ktorej moglabym zaobserwowac roznice. Jeden dzien mialam 34.4
    Mierze ja I zapisuje zeby moze za jakis czas zaobserwowac pattern.
    Watpie ze gin tutaj zrobi Jakies testy. Lata temu Jak chodzilam bo mialam nie rowne testy to sluchalam ze do 25 Roku zycia sie unormuje a Jak poszlam po 25 to uslyszalam"widocznie tyle twoj organizm potrzebuje" . Tyle Oni pomagaja ;/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do temp to ja tez zawsze mam niska nawet po owulacji. Wprowadz dane na arkusz i wtedy zobaczysz czy byl skok bo testy to srednio ja tam im nie wierze a tutaj to powiem szczerze ze nawet nie wiem czy robia jakis monitoring 🤔

  • SerLucy Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 17 lipca 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam niska temp. w pierwszej fazie. Jak zaczęłam mierzyć, to probowalam pod językiem, wahała się wtedy miedzy 35.8- 35.9, ale przedstawiłam się na mierzenie w pochwie i tam już mam 36,1 -36,2-36,3. Skok jest za sprawą progesteronu, więc moze warto to sprawdzić. Chociaż na temp ma wpływ wiele czynników, alkohol, ilość snu, pora mierzenia i nawet termometr. Warto używać typowo owulacyjnego, z dwoma miejscami po przecinku, wtedy też lepiej widać te wahania tempek.

  • Ag91 Przyjaciółka
    Postów: 94 218

    Wysłany: 18 lipca 2020, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Wiecie może jakie jest prawo pracy w Anglii związane z ciąża? Ja zaczęłam nowa prace w czerwcu i mam kontrakt na 3 msc.. o ciąży dowiedziałam się 2 dni temu.. czy mogę iść na zwolnienie niedługo? I czy pracodawca będzie musiał przedłużyć mi umowe?

    👩🏻🧔🏼
    Ja: 29 lat
    Biore: Pregnacare max
    Starania od pazdziernika 2019 roku
    ⏸ - 16.07.2020!
    🔮24.07. 2020 pęcherzyk 8,8 mm
    ♥️ 31.07 jest serduszko
    🤱🏻- marzec 2021!
  • SerLucy Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 18 lipca 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym kraju ciężko o zwolnienie ciążowe, lekarz Ci go raczej nie wystawi, musiałabyś mieć problemy z ciążą, a do 12 tyg poronienie u nich to naturalna sprawa i za bardzo nie udzielają pomocy. Można przejsc na maternity( urlop macierzyński) ale najpierw trzeba przepracować do 6 czy 7 mies ciąży. Ale nie wiem jak ma się do tego staż pracy, dużo też od pracodawcy zależy. A co to za praca jeśli można spytać ?

    Ag91 lubi tę wiadomość

  • Bassia Ekspertka
    Postów: 311 73

    Wysłany: 18 lipca 2020, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co mi wiadomo to do macierzyńskiego musisz przepracować 26 tygodni . Co do zwolnienia to tu niechętnie dają . Tu nie ma takiego prawa jak w Polsce . W zależności od kontraktu i pracodawcy są teraz odmienne przepisy dotyczące korona wirusa. Mój pracodawca wysłał mnie na self isolation od 16 marca (to był mój 5 tc ) . Niestety poroniłam w 13tc i musiałam wrócić . Reszcie dziewczyny w ciągu dalszym przysługuje . Musisz się dowiedzieć u swojego pracodawcy jak on się do tego ustosunkowuje.

    Ag91 lubi tę wiadomość

    16.05.20 💔
    19.06.10 💔
    qb3canlili6hwtyj.png
    klz9vcqgskxl48c3.png
  • Ag91 Przyjaciółka
    Postów: 94 218

    Wysłany: 18 lipca 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SerLucy wrote:
    W tym kraju ciężko o zwolnienie ciążowe, lekarz Ci go raczej nie wystawi, musiałabyś mieć problemy z ciążą, a do 12 tyg poronienie u nich to naturalna sprawa i za bardzo nie udzielają pomocy. Można przejsc na maternity( urlop macierzyński) ale najpierw trzeba przepracować do 6 czy 7 mies ciąży. Ale nie wiem jak ma się do tego staż pracy, dużo też od pracodawcy zależy. A co to za praca jeśli można spytać ?

    Pracuje obecnie w domu na home office, praca w księgowości przy kompie 8 godzin. trochę ciężko mi chyba będzie niedługo dojeżdżać do pracy bo mam daleko jak te obostrzenia się skończą.. kurczę, średnio

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2020, 12:44

    👩🏻🧔🏼
    Ja: 29 lat
    Biore: Pregnacare max
    Starania od pazdziernika 2019 roku
    ⏸ - 16.07.2020!
    🔮24.07. 2020 pęcherzyk 8,8 mm
    ♥️ 31.07 jest serduszko
    🤱🏻- marzec 2021!
  • Ag91 Przyjaciółka
    Postów: 94 218

    Wysłany: 18 lipca 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bassia wrote:
    Z tego co mi wiadomo to do macierzyńskiego musisz przepracować 26 tygodni . Co do zwolnienia to tu niechętnie dają . Tu nie ma takiego prawa jak w Polsce . W zależności od kontraktu i pracodawcy są teraz odmienne przepisy dotyczące korona wirusa. Mój pracodawca wysłał mnie na self isolation od 16 marca (to był mój 5 tc ) . Niestety poroniłam w 13tc i musiałam wrócić . Reszcie dziewczyny w ciągu dalszym przysługuje . Musisz się dowiedzieć u swojego pracodawcy jak on się do tego ustosunkowuje.

    Dzięki za odpowiedz.. myśle ze pójdę do polskiego ginekologa najpierw, zrobię badania, mam klinikę w sumie nawet niedaleko Manchesteru, a potem jak będzie wszystko w porządku to poinformuje w pracy.. kurczę dopiero co zaczęłam praktycznie pracować po kilkumiesięcznej przerwie i takie rewolucje :)

    👩🏻🧔🏼
    Ja: 29 lat
    Biore: Pregnacare max
    Starania od pazdziernika 2019 roku
    ⏸ - 16.07.2020!
    🔮24.07. 2020 pęcherzyk 8,8 mm
    ♥️ 31.07 jest serduszko
    🤱🏻- marzec 2021!
  • Bassia Ekspertka
    Postów: 311 73

    Wysłany: 18 lipca 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wczoraj dostałam list z umówiona wizytą do poradni niepłodności na 15.01.2021 😢🤬🥺 złość mnie bierze straszna ,że tak długo to trwa . Lata moje lecą a tu nic tylko czekać i czekać.....

    Mam też skierowanie na drożność jajowodów i tak mnie to zastanawia po co? Może Wy mi doradzić w jakim celu oni to robią ? To będzie moja 6 ciąża (3 poronienia i 2 dzieci) i nigdy nie miałam problemu z przepływem jajeczka do macicy . Na moje pytanie w jakim celu jest to badanie to mi lekarz powiedział ,że musi mieć w papierach że było wykonanie w innym wypadku nie ruszymy dalej z procedurą 🤦‍♀️ rozwala mnie to wszystko.....

    Jak u Was samopoczucie przy weekendzie ?

    16.05.20 💔
    19.06.10 💔
    qb3canlili6hwtyj.png
    klz9vcqgskxl48c3.png
  • Bassia Ekspertka
    Postów: 311 73

    Wysłany: 18 lipca 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag91 wrote:
    Dzięki za odpowiedz.. myśle ze pójdę do polskiego ginekologa najpierw, zrobię badania, mam klinikę w sumie nawet niedaleko Manchesteru, a potem jak będzie wszystko w porządku to poinformuje w pracy.. kurczę dopiero co zaczęłam praktycznie pracować po kilkumiesięcznej przerwie i takie rewolucje :)

    Jak to sie mówi spodziewaj się niespodziewanego 😉 hihi

    Ag91 lubi tę wiadomość

    16.05.20 💔
    19.06.10 💔
    qb3canlili6hwtyj.png
    klz9vcqgskxl48c3.png
  • SerLucy Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 18 lipca 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie Ag91 gratuluję bardzo ciąży i powodzenia w pracy, trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze u lekarza, niech fasolka rośnie zdrowo ❤️☺️Napisz nam jak poszło ☺️

    Bassia chyba tak jak napisalas, zlecili drożność po to żeby w papierach było odklepane, masakra.. A weekend spokojny, leniwy, przy tej pogodzie to za bardzo nie można poszaleć z planami 😁😊

    Ag91, Bassia lubią tę wiadomość

  • Ag91 Przyjaciółka
    Postów: 94 218

    Wysłany: 18 lipca 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SerLucy wrote:
    W takim razie Ag91 gratuluję bardzo ciąży i powodzenia w pracy, trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze u lekarza, niech fasolka rośnie zdrowo ❤️☺️Napisz nam jak poszło ☺️


    Dzięki! Dam znac!:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2020, 14:17

    SerLucy lubi tę wiadomość

    👩🏻🧔🏼
    Ja: 29 lat
    Biore: Pregnacare max
    Starania od pazdziernika 2019 roku
    ⏸ - 16.07.2020!
    🔮24.07. 2020 pęcherzyk 8,8 mm
    ♥️ 31.07 jest serduszko
    🤱🏻- marzec 2021!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2020, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bassia po kilku poronieniach sprawdzaja droznosc bo wielokrotne poronienia moga powodowac „blokowanie” jajowodow

    Bassia lubi tę wiadomość

  • Lolipop Autorytet
    Postów: 1164 631

    Wysłany: 18 lipca 2020, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag91 wrote:
    Hej dziewczyny,
    Wiecie może jakie jest prawo pracy w Anglii związane z ciąża? Ja zaczęłam nowa prace w czerwcu i mam kontrakt na 3 msc.. o ciąży dowiedziałam się 2 dni temu.. czy mogę iść na zwolnienie niedługo? I czy pracodawca będzie musiał przedłużyć mi umowe?
    najlepiej zapytać prawnika co do przedłużenia umowy bo się też w tym nie orientuje a co do zwolnienia..chyba zależy od gp więc zamiast słuchać ..że oni to nic nie dają i USG nie robią i noc nie sprawdzają ..to walczyć o swoje jeśli faktycznie jest ci pod górkę uwzględniając co masz w umowie
    moja znajoma miała takie mdłości że bez problemu dostała zwolnienie ..druga depresję przez sytuacje w pracy .. 3m na zwolnieniu ale ona miała 100% i z lekarka jeszcze.dyskutowala co lepsze kiedy i jak kiedy chciała przestać to ciagnac.
    ja również miałam zwolnienie tyle że od 25tyg. i 100% więc macierzyńskie.ok.
    mam super lekarza a można powiedzieć dwóch .zawsze pomocni tak jak tego oczekiwałam.
    może ty też ;)
    ale czy nie lepiej przepracować ten poczatek biorac pod uwagę to że masz okres który musisz u jednego pracodawcy przepracować jeśli chodzi o macierzyńskie które tym bardziej wyliczane jest z 8 tyg na 15 tyg przed porodem. .jak też to że na zwolnieniu jak nie ma 100% to są grosze



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2020, 22:06

    Ag91 lubi tę wiadomość

    Pozytywny test z 3 bobo 11 dpo -25 luty 2018r.
    syn 2006❤️, córeczka 2010❤️,syn 2018❤️
    6f7dde92892e2ec43e959361faadd90e.png
  • Ag91 Przyjaciółka
    Postów: 94 218

    Wysłany: 19 lipca 2020, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolipop wrote:
    najlepiej zapytać prawnika co do przedłużenia umowy bo się też w tym nie orientuje a co do zwolnienia..chyba zależy od gp więc zamiast słuchać ..że oni to nic nie dają i USG nie robią i noc nie sprawdzają ..to walczyć o swoje jeśli faktycznie jest ci pod górkę uwzględniając co masz w umowie
    moja znajoma miała takie mdłości że bez problemu dostała zwolnienie ..druga depresję przez sytuacje w pracy .. 3m na zwolnieniu ale ona miała 100% i z lekarka jeszcze.dyskutowala co lepsze kiedy i jak kiedy chciała przestać to ciagnac.
    ja również miałam zwolnienie tyle że od 25tyg. i 100% więc macierzyńskie.ok.
    mam super lekarza a można powiedzieć dwóch .zawsze pomocni tak jak tego oczekiwałam.
    może ty też ;)
    ale czy nie lepiej przepracować ten poczatek biorac pod uwagę to że masz okres który musisz u jednego pracodawcy przepracować jeśli chodzi o macierzyńskie które tym bardziej wyliczane jest z 8 tyg na 15 tyg przed porodem. .jak też to że na zwolnieniu jak nie ma 100% to są grosze

    Myśle ze bede walczyć i w przyszłym tyg pójdę do gina i się poorientuje:) mam nadzieje ze bede mogła jakoś wcześniej iść na to zwolnienie i pójdą mi na rękę i ze nie bede musiała wracać do biura.. musiałabym dojeżdżać autobusem codziennie godzinę w dobie koronawirusa jeszcze:(

    Lolipop lubi tę wiadomość

    👩🏻🧔🏼
    Ja: 29 lat
    Biore: Pregnacare max
    Starania od pazdziernika 2019 roku
    ⏸ - 16.07.2020!
    🔮24.07. 2020 pęcherzyk 8,8 mm
    ♥️ 31.07 jest serduszko
    🤱🏻- marzec 2021!
  • Ania81 Autorytet
    Postów: 2519 2780

    Wysłany: 22 lipca 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag91 gratulacje ciazy.💝
    Porozmawiaj z pracodawca czy da sie pracowac z domu. Moj maz do konca roku pracuje z domu, jego firma idzie z tym na reke, wiec moze i twoj pojdzie.
    Dziewczyny czy ktoras z was wie cokolwiek o szpitalu polozniczym St Mary's?

    Ag91 lubi tę wiadomość

    f2wl2n0amwelqrbt.png
  • Ag91 Przyjaciółka
    Postów: 94 218

    Wysłany: 22 lipca 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania81 wrote:
    Ag91 gratulacje ciazy.💝
    Porozmawiaj z pracodawca czy da sie pracowac z domu. Moj maz do konca roku pracuje z domu, jego firma idzie z tym na reke, wiec moze i twoj pojdzie.
    Dziewczyny czy ktoras z was wie cokolwiek o szpitalu polozniczym St Mary's?

    Dzięki!:) ide prywatnie do lekarza w piątek, żeby wszystko potwierdzić. Jutro zaczynam 6 tydzien. Z tego co czytałam to oni wczesnej ciąży w UK zabardzo nie uznają..i to mi się nie podoba, zastanawiam się czy nie wrócić do Polski bo chyba tam bede mogła mieć więcej badań i USG.. jakoś wydaje mi się ze w PL bede spokojniejsza.. tez nie wiem co powiedzieć w pracy bo kontrakt mi się kończy pod koniec sierpnia i będą się pytać czy chce przedłużać.. nie wiem co robic:(

    👩🏻🧔🏼
    Ja: 29 lat
    Biore: Pregnacare max
    Starania od pazdziernika 2019 roku
    ⏸ - 16.07.2020!
    🔮24.07. 2020 pęcherzyk 8,8 mm
    ♥️ 31.07 jest serduszko
    🤱🏻- marzec 2021!
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ