X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Angli
Odpowiedz

Staraczki z Angli

Oceń ten wątek:
  • wiśnia_16 Znajoma
    Postów: 21 6

    Wysłany: 14 lipca 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z Manchesteru . Ja zaczelam leczenie u dr Cybulskiej z AscroftMedical w Oldham i również mam umowiana wizyte w Polsce w klinice Bocian z którą Pani doktor współpracuje. Będę robic troche badan tutaj troche w Polsce. Wiadomo wszystko zależy w którym dniu cyklu jesteśmy zeby zrobić badania. Ja aktualnie czekam na okres i będę robić badania krwi i pozniej jade na konsultacje do Polski.

    SerLucy lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2020, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem. 😊

  • Bassia Ekspertka
    Postów: 311 73

    Wysłany: 15 lipca 2020, 01:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jaki zestaw badań krwii polecacie zrobić w Polsce ? Przymierzam się do wyjazdu ale pewnie dopiero we wrześniu i muszę poczytac co warto zrobić w Polsce a co tu mogę .

    16.05.20 💔
    19.06.10 💔
    qb3canlili6hwtyj.png
    klz9vcqgskxl48c3.png
  • SerLucy Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 15 lipca 2020, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bassia wrote:
    Dziewczyny a jaki zestaw badań krwii polecacie zrobić w Polsce ? Przymierzam się do wyjazdu ale pewnie dopiero we wrześniu i muszę poczytac co warto zrobić w Polsce a co tu mogę .

    Też chętnie się dowiem 🙂

  • Lolipop Autorytet
    Postów: 1164 631

    Wysłany: 15 lipca 2020, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bassia wrote:
    Dziewczyny a jaki zestaw badań krwii polecacie zrobić w Polsce ? Przymierzam się do wyjazdu ale pewnie dopiero we wrześniu i muszę poczytac co warto zrobić w Polsce a co tu mogę .

    ja robiłam wszystkie możliwe będąc w Polsce na wakacjach .. akurat był to 6dpo .. i komoreczka się zagniezdzala i choć wcześniejsze cykle miałam zeswirowane tak w tym wszystkie badania w normie 😂

    jakbym miała możliwość to teraz kierowalabym się tym schematem jeśli chodzi o hormony plus hormony tarczycy bo tutaj jak nie zrobią na NHS to troszkę trzeba za to zapłacić



    https://zapodaj.net/01385db95552b.png.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 08:55

    Bassia lubi tę wiadomość

    Pozytywny test z 3 bobo 11 dpo -25 luty 2018r.
    syn 2006❤️, córeczka 2010❤️,syn 2018❤️
    6f7dde92892e2ec43e959361faadd90e.png
  • Ania81 Autorytet
    Postów: 2519 2780

    Wysłany: 15 lipca 2020, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez z Manchesteru. Moja gp miala problem z badanie krwi po poronieniu 🤦‍♀️. Nie poddalam sie, zrobilam narazie podstawowe badania i wszystko ok. Niestety ze wzgledu na migreny, które znowu mnie dopadly i odebraly wszelkiej sily reszte odlozylam na pozniej.
    Wisnia16 czy polecasz pania doctor z Oldham?
    Czy ktoras z was ma jakie kolwiek opinie o St Mary's w Manchesterze?

    f2wl2n0amwelqrbt.png
  • PolaPola1 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 lipca 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,
    Ja tez jestem z Angli. Dwa lata temu w Polsce zdiagnozowali PCOS , P.ginekolog przepisala mi tabletki antykoncepcyjne I powiedziala ze powinny wyregulowac poziom hormonow. Po odstawieniu ich w przeciagu 3 miesiecy beda duze szanse na ciaze. Oczywiscie minelo 7 miesiecy I nic. Kupilismy testy clearview, zaczelam uzywac je w tym miesiacu ale caly czas widze tylko puste koleczko 💔🥺
    Pod koniec sierpnia bedziemy ich do Gina w PL. Poczytalak wasze posty I jeszcze bardziej jestem na NIE jesli chodzi o GP tutaj. To jest jakas porazka zeby czlowiek nie mogl liczyc na pomoc 💔

  • Bassia Ekspertka
    Postów: 311 73

    Wysłany: 15 lipca 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaPola1 wrote:
    Czesc dziewczyny,
    Ja tez jestem z Angli. Dwa lata temu w Polsce zdiagnozowali PCOS , P.ginekolog przepisala mi tabletki antykoncepcyjne I powiedziala ze powinny wyregulowac poziom hormonow. Po odstawieniu ich w przeciagu 3 miesiecy beda duze szanse na ciaze. Oczywiscie minelo 7 miesiecy I nic. Kupilismy testy clearview, zaczelam uzywac je w tym miesiacu ale caly czas widze tylko puste koleczko 💔🥺
    Pod koniec sierpnia bedziemy ich do Gina w PL. Poczytalak wasze posty I jeszcze bardziej jestem na NIE jesli chodzi o GP tutaj. To jest jakas porazka zeby czlowiek nie mogl liczyc na pomoc 💔

    Ja też miałam takie zalecenia do póki nie będę chciała zajść w ciążę. Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 5 lat odstawiłam w sierpniu 2018 przez 8 miesięcy wogole nie miałam @ w końcu dostałam Provere (ten tutejszy progesteron na wywołanie @) i miałam zalecenie aby go stosować co 3 miesiące jak @nie przyjdzie sama ..... nie wiem czy te tabletki wogole w czymś pomoc gly bo po nich mam więcej problemów niż wcześniej....

    16.05.20 💔
    19.06.10 💔
    qb3canlili6hwtyj.png
    klz9vcqgskxl48c3.png
  • Bassia Ekspertka
    Postów: 311 73

    Wysłany: 15 lipca 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiliście jakieś badania genetyczne czy na choroby odzwierzęce ? Tu albo w Polsce ?

    16.05.20 💔
    19.06.10 💔
    qb3canlili6hwtyj.png
    klz9vcqgskxl48c3.png
  • PolaPola1 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 lipca 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie u mnie to samo. Niby pierwszy @ byl na czas a pozniej juz wszystko Jak wczesniej "kiedy ma na to ochote". To Provere w jaki kolwiek sposob pomaga?

  • Bassia Ekspertka
    Postów: 311 73

    Wysłany: 15 lipca 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaPola1 wrote:
    No wlasnie u mnie to samo. Niby pierwszy @ byl na czas a pozniej juz wszystko Jak wczesniej "kiedy ma na to ochote". To Provere w jaki kolwiek sposob pomaga?
    To progerstron który wywołuje Ci krwawienie .Ja brałam 2x1 przez 7 dni . Tylko nie można go brać jak podejrzewasz ciążę albo masz szansę na nią bo ta proverá Jest na wywołanie krwawienia tylko . Jak ja brałam to robiłam dzień wcześniej test ciążowy aby czasem nie zaszkodzi bo jak nie miałam 2,5 miesiąca @ to prawdopodobienstwo owulacji też małe ale jednak zawsze bylo . Jak zaczęliśmy się starać o dziecko to brałam CLO I Duphaston ale to wszystko z Polski. Zaszłam w drugim cyklu ale niestety w 12 tygodniu dowiedziałam się że dziecko się nie rozwija.

    16.05.20 💔
    19.06.10 💔
    qb3canlili6hwtyj.png
    klz9vcqgskxl48c3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2020, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jednego czego się nauczyłam tutaj to trzeba być z NHS bardzo stanowczym.

    Oczywiście większość badań można wykonać prywatnie jednak jeśli się porówna ceny tutaj a w Polsce to każdy wie gdzie się udać najlepiej.

    Ja zadzwoniłam do GP i powiedziałam że staramy się juz prawie 3 lata i powiedziałam że chce zacząć leczenie zarówno dla siebie i męża.
    GP zlecił badanie krwi hormonalne pomiędzy 2-5 dniem cyklu a mężowi zasugerował żeby tez zadzwonił i poprosił o skierowanie na badanie nasienia.

    Aktualnie czekamy na wyniki i zobaczymy co dalej. Narazie sie do Polski nie wybieram wiec skorzystam z tego co tutaj oferują.
    Warto przy rozmowie z lekarzem podwyższyć staż starań żeby chociaż na te podstawowe badania wysłali.

  • Lolipop Autorytet
    Postów: 1164 631

    Wysłany: 15 lipca 2020, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bassia wrote:
    To progerstron który wywołuje Ci krwawienie .Ja brałam 2x1 przez 7 dni . Tylko nie można go brać jak podejrzewasz ciążę albo masz szansę na nią bo ta proverá Jest na wywołanie krwawienia tylko . Jak ja brałam to robiłam dzień wcześniej test ciążowy aby czasem nie zaszkodzi bo jak nie miałam 2,5 miesiąca @ to prawdopodobienstwo owulacji też małe ale jednak zawsze bylo . Jak zaczęliśmy się starać o dziecko to brałam CLO I Duphaston ale to wszystko z Polski. Zaszłam w drugim cyklu ale niestety w 12 tygodniu dowiedziałam się że dziecko się nie rozwija.
    przecież progesteron służy ciąży i ja podtrzymuje chyba że jest ich kilka rodzajów tego hormonu w co raczej wątpię.
    okres wywołuje jego spadek dlatego trzeba przestać go zażywać po określonym czasie . bo inaczej się wszystko miesza
    branie progesteronu też zbyt wcześnie zablokuje owulacje dlatego trzeba być pewnym że zażywać się go po.
    ale to są moje zebrane info . lekarzem nie jestem a co do gp .. trzeba być stanowczym i trafić na godnego zaufania bo to jak wszędzie ..i w Pl kobiety prywatnie dobrego lekarza nie mogą znaleźć..dopiero co czytam że laska już do 5 tego idzie bo każdy aby kasę wziasc i o obslugują jak maszyny . aby więcej. zlecają badania bez jakiegokolwiek planu co do danej pacjentki które same sobie interpretują wyniki .a to jak wiadomo każdy inny. tu chyba tylko w klinice niepłodność zajmują się tym lekarze tak jak należy

    tu też można prywatnie tyle że słono się za to płaci ( w pl dużo tańsze są te wszystkie badania czy wizyty ) dlatego warto powalczyć na NHS a jak nie to prywatnie jak w Pl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 13:28

    Pozytywny test z 3 bobo 11 dpo -25 luty 2018r.
    syn 2006❤️, córeczka 2010❤️,syn 2018❤️
    6f7dde92892e2ec43e959361faadd90e.png
  • Lolipop Autorytet
    Postów: 1164 631

    Wysłany: 15 lipca 2020, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaPola1 wrote:
    Czesc dziewczyny,
    Ja tez jestem z Angli. Dwa lata temu w Polsce zdiagnozowali PCOS , P.ginekolog przepisala mi tabletki antykoncepcyjne I powiedziala ze powinny wyregulowac poziom hormonow. Po odstawieniu ich w przeciagu 3 miesiecy beda duze szanse na ciaze. Oczywiscie minelo 7 miesiecy I nic. Kupilismy testy clearview, zaczelam uzywac je w tym miesiacu ale caly czas widze tylko puste koleczko 💔🥺
    Pod koniec sierpnia bedziemy ich do Gina w PL. Poczytalak wasze posty I jeszcze bardziej jestem na NIE jesli chodzi o GP tutaj. To jest jakas porazka zeby czlowiek nie mogl liczyc na pomoc 💔
    anczy przy PCOS to czasem ten lh nie występuje w podwyższonym stężeniu? i laskom te testy lh wychodzą ciągle pozytywne bądź często?

    Pozytywny test z 3 bobo 11 dpo -25 luty 2018r.
    syn 2006❤️, córeczka 2010❤️,syn 2018❤️
    6f7dde92892e2ec43e959361faadd90e.png
  • Bassia Ekspertka
    Postów: 311 73

    Wysłany: 15 lipca 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lollipop tak tak masz rację . przepraszam źle się wyraziłam to nie jest Progesteron jak Luteina czy Duphaston tylko progestero podobny tzn ma podobne właściwości co Progesteron z wyjątkiem utrzymania ciąży .


    Medroxyprogesterone is a type of female hormone (progestin). This medication is similar to the progesterone that your body naturally makes and is given to replace the hormone when your body is not making enough of it. This medication has several uses. In women who are not pregnant and not going through menopause, this medication is used to treat abnormal bleeding from the uterus and to restore normal menstrual periods in women who have stopped having them for several months (amenorrhea).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 13:31

    Lolipop lubi tę wiadomość

    16.05.20 💔
    19.06.10 💔
    qb3canlili6hwtyj.png
    klz9vcqgskxl48c3.png
  • SerLucy Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bassia wrote:
    Ja też miałam takie zalecenia do póki nie będę chciała zajść w ciążę. Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 5 lat odstawiłam w sierpniu 2018 przez 8 miesięcy wogole nie miałam @ w końcu dostałam Provere (ten tutejszy progesteron na wywołanie @) i miałam zalecenie aby go stosować co 3 miesiące jak @nie przyjdzie sama ..... nie wiem czy te tabletki wogole w czymś pomoc gly bo po nich mam więcej problemów niż wcześniej....

    Mam właśnie taki sam problem, przez rok brałam tabletki antykoncepcyjne, później dwa lata byłam na krążku. Jak odstawiłam to miesiączki niby przychodzą, ale kiedy chcą, naiwnie myślałam że się wszystko samo unormuje ale mam wrażenie że jest coraz gorzej. Jakbym wiedziala, to nigdy bym się na hormony nie zdecydowała ..

    izqa88 długo czekacie na wyniki badań ?

  • PolaPola1 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 16 lipca 2020, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolipop wrote:
    anczy przy PCOS to czasem ten lh nie występuje w podwyższonym stężeniu? i laskom te testy lh wychodzą ciągle pozytywne bądź często?

    No wlasnie mi ciagle wychodzi negatywny?!

  • Lolipop Autorytet
    Postów: 1164 631

    Wysłany: 16 lipca 2020, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaPola1 wrote:
    No wlasnie mi ciagle wychodzi negatywny?!

    poszperaj na necie . może czegoś się dowiesz czy tak tez może być bo ja spotykałam się z tym że pozytyw ciągle.
    i dlatego przy niektórych zaburzeniach paski czy test na ślinę się nie sprawdzi.


    ja za to kupiłam w tym cyklu mikroskop na ślinę ... paprotki od 6dc ( miałam śluz rozciągliwy płodny i to mnie skusiło by zrobić ) lol i piękne paprotki jak nigdy mega wyraźne w 9dc ..jak też odczuwałam ból owulacyjny! śluz idealny. szyjka miękka jak usta wysoko otwarta a lh negatyw haha
    w tym cyklu kupiłam inne testy lh z eBay i jakieś dziwne .może felerne? bo mi się to nigdy nie zdarzyło ..zawsze widać było jak pasek na lh ciemnieje i w końcu mam pozytyw. a tu najciemniejszy wyszedł w 7dc i to po południu ..
    może za dużo pije eh i moze pozytyw był ale rano eh

    dziś 11dc ..wczoraj i dziś ani śladu po paparotkach i ból zelzal

    nic nie rozumiem 😆

    dziwny cykl. prędki strasznie

    a ogóle miałam tego nie analizować i dać się ponieść chwili ale ta kobieca natura haha strasznie to intrygujące

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 10:56

    Pozytywny test z 3 bobo 11 dpo -25 luty 2018r.
    syn 2006❤️, córeczka 2010❤️,syn 2018❤️
    6f7dde92892e2ec43e959361faadd90e.png
  • PolaPola1 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 16 lipca 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolipop wrote:
    poszperaj na necie . może czegoś się dowiesz czy tak tez może być bo ja spotykałam się z tym że pozytyw ciągle.
    i dlatego przy niektórych zaburzeniach paski czy test na ślinę się nie sprawdzi.


    ja za to kupiłam w tym cyklu mikroskop na ślinę ... paprotki od 6dc ( miałam śluz rozciągliwy płodny i to mnie skusiło by zrobić ) lol i piękne paprotki jak nigdy mega wyraźne w 9dc ..jak też odczuwałam ból owulacyjny! śluz idealny. szyjka miękka jak usta wysoko otwarta a lh negatyw haha
    w tym cyklu kupiłam inne testy lh z eBay i jakieś dziwne .może felerne? bo mi się to nigdy nie zdarzyło ..zawsze widać było jak pasek na lh ciemnieje i w końcu mam pozytyw. a tu najciemniejszy wyszedł w 7dc i to po południu ..
    może za dużo pije eh i moze pozytyw był ale rano eh

    dziś 11dc ..wczoraj i dziś ani śladu po paparotkach i ból zelzal

    nic nie rozumiem 😆

    dziwny cykl. prędki strasznie

    a ogóle miałam tego nie analizować i dać się ponieść chwili ale ta kobieca natura haha strasznie to intrygujące


    Poczytam sobie jeszcze o tym.
    To chyba juz Tak jest ze Jak zaczniesz analiozowac I sie wglebiac to nie da sie potem przestac 🤣
    Jak dluzszy czas sie starasz I nic to chyba jednak trzeba analiozowac. Ja sie ludzilam ze samo przyjdzie ale juz przestalam I szukam informacji caly czas zeby sobie pomoc.
    Dziwny masz ten cykl ciekawe Jak jest naprawde I kiedy faktycznie mialas ten odpowiedni czas

  • Japoneczka z Porcelany Autorytet
    Postów: 3809 4486

    Wysłany: 16 lipca 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, fajnie, ze sie watek rozruszal ;)

    Ja tez mam mikroskop, mierze temp.. biore witaminy. Super u mnie podzialal Castagnus. Teraz mam tabletki z FertilitySmart, biore pierwsze opakowanie, zobaczymy co wyniknie.

    Tez zastanawialam sie, zeby zrobic badania, bo nie podoba mi sie moja druga faza cyklu. Zaliczylam biochemiczna w 1cs.. to nasz 2cs, ale kochany OF pokrecil mi w moim kalendarzyku.. dwa razy mi wymusil rozpoczecie cyklu, wiec czekam az przyjdzie @ i zaczynamy dzialac z monitorem Clearblue tez. ;)

    26dc (pecherzyk 20mm niepekniety)
    🧪Glukoza 95,00 mg/dl 🧪TSH 3,98 µIU/ml❌➡️ 1,3 µIU/ml ➡️0.91µIU/ml 🧪FT3 3,65 pg/ml 🧪FT4 0,94 ng/dl 🧪LH 11,24 mIU/ml 🧪Estradiol 107,70 pg/ml 🧪Progesteron 2,08 ng/ml🧪Prolaktyna 22,84 ng/ml🧪DHEA 11,32 ng/ml❌🧪Androstendion 5,71 ng/ml❌🧪Testosteron 61,95 ng/dl🧪anty-TPO 0,30 IU/ml🧪anty-TG < 3.00 IU/ml🧪PAI-1 4G Układ homozygotyczny-nieprawidłowy ❌
    👩 34🧔🏻‍♂️ 40
    💊 Euthyrox N 25

    grudzień ❤️‍🩹
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ