X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 2 lutego 2021, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe jak po wizycie?

    Lejla mnie jakoś specjalnie nie cisnęli (jedynie przy pierwszej bo była skrajnym wcześniakiem).
    A przy Ninie przynosili mi mm jak tylko poprosiłam. Nie chcesz karmić ?
    Ja już prawie 6 mc jadę na laktatorze, to był mój górny limit ale chyba jeszcze trochę pociągnę 😉

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 2 lutego 2021, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli o matko, psie mleko.. To jakiś horror 😖
    Ja dziś zaczelam Provames, i też w ulotce wyczytałam, że to estrogen naturalny, nie chcę nic więcej wiedzieć o jego pochodzeniu bo ja akurat jestem strasznie drażliwa w temacie ochrony zwierząt 😥
    EllaDe wrote:
    À swoją drogą, wczytalyscie się, co jest w zastrzykach na stymulację i skąd się to bierze? 🤣🤣🤣 (w gonalu, menopur etc)

    Przeraża mnie sama myśl 🙈🙈🙈

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 2 lutego 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc by zaspokoić waszą ciekawość, tu o głównym składniku menopuru :

    MENOPUR® is a preparation of gonadotropins (FSH and LH activity), extracted from the urine of postmenopausal women, which has undergone additional steps for purification.

    🤣🤣🤣

    Lejla - nie cisną o karmienie piersią. Decyzja należy do ciebie.
    Też postanowiłam karmić 6mcy. Za niedługo będzie 11 🙈🙈🙈

    Co do wizyty u lekarza, to dostaliśmy skierowanie do alergologa w sprawie jajek. Do tego leki 'ratunkowe' jakby mu się zdarzyła naprawdę silna reakcja alergiczna z zaskoczenia.

    No nic mi nie dała na zatrzymanie laktacji, bo podobno efekty uboczne są gorsze niż samo zatrzymanie laktacji. 😕 Obgadała ze mną jak go odstawiać ( wszystko już I tak wiedziałam) i po prostu mam być wytrwała w niepodawaniu mu cyca. No ostatnio już tak ładnie zeszłam z produkcją mleka, a tu mały mial masakryczne zatwardzenie, do tego nie chciał pic, przystawiłam go 2 razy w ciągu dnia przez 2 dni i produkcja ruszyła... :( za miękka na to jestem 🙈 no więc kupiłam szałwię w aptece i będę pić (swoją z ogródka już dawno skończyłam 😅)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 2 lutego 2021, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem dziewczyny, raczej nie :( ale może mi się to zmieni. Mam złe wspomnienia, siostra mojego męża karmiła córkę do 3,5 roku. Nigdy nie zapomnę wielkiej dziewczynki w wigilie podbiegajacej do mamy i wchodzenie pod koszulkę... przy stole... taka dziewczynka z zębami, która umie mówić zdaniami itd 🥵 nie oceniajcie mnie ale wtedy obrzydzilo mnie karmienie piersią...

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 2 lutego 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe czyli życzę wytrwałości 😅💪

    Lejla czy Ty zdecydujesz się na kp to Twoja sprawa 😉 nie wszyscy musza karmić😉
    Moj mąż wychowany na mm i żyje i ma się dobrze 🙈😂
    Dla mnie np.ważne jest karmienie chociaż na początku. Pamietam jak w szpitalu nazywali tą pierwszą siare złotem. Co prawda karmienie piersią też mnie nie bawiło, wiszenie dziecka non stop na cycu itp..dlatego zaczęłam ściągać i jest mi tak lepiej 🤗

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 3 lutego 2021, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - dziś w nocy byłam silna - dałam cyca raz, żeby trochę mleka ściągnął, ale skubaniec bardzo gryzł... Wiec go odstawiłam. Oczywiście płacz,, więc usypialam go głaszcząc i nucąc. I tak trzy razy w ciągu nocy. 🙈

    Lejla-nikt cie nie będzie oceniał. We Fr mm jest norma. To ja karmiącą 10miesieczne dziecko od tej normy odstaję 🤣🤣🤣
    Pozatym KP to rzecz bardzo indywidualna, są kobiety którym to idzie łatwo, innym trudno. U mnie pierwszy miesiąc był trudny, bo tego wiszenia było dużo (dzięki temu obejrzałam wszystkie sezony Modern Family 😁), potem był luzik, w sumie aż do momentu odkąd maly ma 4 zęby. Między 2 a 6m KP u mnie było super szybkie - w 10 minut kilka razy na dzień (4-5x) I po sprawie. Pamiętam, że moja szwagierka robiła oczy, 'jak to, już na karmilas?' jej to zajmowało po 40min za każdym razem... 😱 I odpukać, oprócz trudnego nawału na początku, nie miałam nigdy ani zapalenia piersi ani zastoju 🤞 miałam fuksa,, ale nie każdy go ma.

    Evli, Lejla92 lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 3 lutego 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla, u mnie większość znajomych Francuzek od razu podaje mm, a te które karmią to raczej wyjątki, tak jak pisze EllaDe :)
    Dla mnie też to kwestia indywidualna i niech każdy robi co chce :P

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • papilloon1 Debiutantka
    Postów: 10 7

    Wysłany: 3 lutego 2021, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny!
    Jak bardzo się cieszę, że znalazłam was tutaj na tym forum!! Jestem we Francji totalnie zielona, mimo że nie taka nowa bo niebawem będzie rok jak tu mieszkam i wciąż nie mogę się przekonać do tego kraju. Jestem tutaj ze względu na męża francuza. Irytuje mnie bardzo tutejsza papierologia, biurokracja i wiele absurdów :(
    Widzę, ze jest tu was trochę! Na różnym etapie życia, z mniejszym bądź większym bagażem...

    Ja Jestem 9 miesięcy po poronieniu, ginekolog , u którego byłam jeszcze przed stratą z plamieniami powiedział że tak się zdarza i mam czekać czy coś się rozwinie czy nie, nie przypisał nawet progesteronu :( W rezultacie poronilam i pogodziłam się z tym.
    Teraz ponownie jestem w ciąży lecz to dopiero kilka dni po terminie miesiączki i już dziś rano zobaczyłam malutką jasnoróżową plamkę na papierze i jestem roztrzęsiona. Boje się, że będzie powtórka sprzed 10 miesięcy. I nie wiem co robić... :( Czytałam, że lekarze tutaj niechętnie przepisują leki na podtrzymanie ciąży. Szukam w internecie czy nie da rady gdzieś odkupić od kogoś . Może wy mi doradzicie co mam robić :(

    Pozdrawiam z Val-De-Marne :)

  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 3 lutego 2021, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe dzięki za info o rajstopach. Też lubię chodzić w sukienkach ale nie wiedziałam że można kupić takie w aptece i jeszcze lepiej, że z receptą. Na pewno skorzystam 😁

    Mimi udała się tomografia? A jak operacja?

    Mia fajnie, że się odzywasz 🙂

    Koora jak się czujesz po zastrzyku? Sama robisz?
    Co do dzieci z końca roku to mój mąż jest z grudnia i nie widzę różnicy między nim a rówieśnikami 😂 a tak poważnie to zgadzam się z Evli, my możemy sobie planować a dzieci same wybierają sobie czas kiedy się pojawią.

    Lejla widziałam zdjęcie 😁 co za cudo 😍 A jak się czujesz?
    Chyba tylko w Pl jest taka nagonka, żeby karmić piersią. Ja też uważam, że to indywidualna sprawa i nikomu nic do tego. Sama będę chciała pierwsze kilka miesięcy karmić ale bez spiny.

    EllaDe Trzymam kciuki za wytrwałość w odstawieniu małego 🤞

    Część papilloon 🙋 Przykro mi z powodu straty i trzymam kciuki, żeby tym razem wszystko dobrze się skończyło 🤞 Nie mam doświadczenia z plamieniami w ciąży (i oby tak zostało 🤞) wiec jedynie mogę Ci doradzić żebyś szybko poszła do innego lekarza.

    A u mnie lepsze dni przeplatają się z gorszymi. Są momenty, w których tak dobrze się czuję, że aż się boję czy wszystko jest ok 😂 ale za chwile wszystko wraca do "normy" 😂 Dalej jestem na zwolnieniu, tym razem do wtorku. Nie wiem czy będę je przedłużać bo wypadałoby wrócić do pracy 😁
    No i udało nam się wynająć mieszkanie 😁 powoli przewozimy rzeczy, a wielka przeprowadzka czeka nas za 2 tygodnie 🙈

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 3 lutego 2021, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, jest jeszcze kilka miesięcy wiec może zmienię zdanie, oczywiście nie zamykam się na to na kilka miesięcy jak piszecie ale bardziej jestem na nie niż na tak. Zobaczymy ❤️

    Hej papilon, w 2017 straciłam ciąże bo zaczęłam krwawić ale pojechałam do lekarza dopiero po kilku dniach. Przez telefon lekarz mówił ze to normalne a kiedy do niego pojechałam po 3 dniach już było za późno... także roznie bywa, czasem to plamienia implantacyjne jak to mówią a czasem gorzej... najlepiej w takich sytuacjach żeby się twoja sytuacja nie powtórzyła od razu jechać do szpitala lub do lekarza...

    Olive, kiedy ty masz prenatalne? Powodzenia w przeprowadzce i oby samopoczucie dopisało, bo pakuje się fajnie na nowe a gorzej z rozpakowywaniem 😅 znam to 😑😬 Ja czuje się dobrze, w dalszym ciągu brak mdłości jedynie przyszła ochota na jogurty i banany 🥰 i brzuszek wieczorami bardzo się zaokrągla 🤰🏽

    Sussane co do Francuzek to fakt masz racje, w ogóle ciężko mi zrozumieć je z podejściem do dzieci, wydaje mi się ze są bardzo oschle 😬

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2021, 17:15

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 3 lutego 2021, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papillon- witamy na wątku, trzymamy kciuki za twojego kropka.
    A z pytań technicznych: Czy robiłaś może betę, wiesz czy jest dobry przyrost? Masz jakieś regularne skurcze lub bóle? Tak jak mówi Lejla, możesz jechać do szpitala w którym mają urgences maternité. Powinni pomoc.

    Leki na podtrzymanie ciąży działają tylko wtedy, kiedy poronienie (proces fizjologiczny) jeszcze się nie zaczęło. Krew na tym etapie może mieć różne przyczyny, z reguły niegroźne, i najczęściej nie jest to poronienie - trzymam kciuki, że tak właśnie jest w twoim przypadku.
    Spotkalam się tu z opinią, że poronienie na tak wczesnym etapie oznacza, że zarodek był z wadami genetycznymi i sama natura go usunęła. I że w takim wypadku lepiej jak do tego dojdzie wcześniej, niż później. Smutne to, ale co zrobić :(

    Daj znać jak się czujesz, i czy widziałaś lekarza.

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 3 lutego 2021, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papilloon witaj 🙂
    Olive wrote:
    A u mnie lepsze dni przeplatają się z gorszymi. Są momenty, w których tak dobrze się czuję, że aż się boję czy wszystko jest ok 😂 ale za chwile wszystko wraca do "normy" 😂
    😂😂😂
    Mówią, że złe samopoczucie mija po 3 miesiącu, to juz niedługo 🤞🏻😉

    Ja na razie biorę estrogen w tabletkach, czekam na okres lada dzień, wtedy mam sie skontaktować z moim lekarzem i mi powie kiedy zacząć wstrzykiwać Gonal 🙈

    My dzisiaj po cichutku świętujemy moje urodziny 😊 Mam nadzieję, że za rok będzie nas 4 🙏❤️

    Lejla92, Olive lubią tę wiadomość

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 4 lutego 2021, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora, wszystkiego najlepszego! 🥳🥳

    Koora lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 4 lutego 2021, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kora wszystkiego naj! I tak jak sobie życzysz! 💝 napewno będzie 🤞🏽

    Dziewczyny właśnie odebrałam wyniki trisomie21, wszystko elegancko, ryzyko bardzo niskie! Gina mówi ze można odetchnąć z ulga i dzidziuś zdrowy😻 to cudowna wiadomość ! 👏🏽

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2021, 09:39

    Olive, Susanne, Evli, EllaDe, Koora lubią tę wiadomość

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 4 lutego 2021, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora wszystkiego najlepszego! 😘

    Lejla wspaniała wiadomość 😁😍
    Ja prenatalne mam we wtorek i już się nie mogę doczekać 😂

    Susanne ovitrelle zaliczony?

    Lejla92, Koora lubią tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 4 lutego 2021, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olive, u mnie z ovitrelle cyrk 🤣🙄 bo mi nikt nie powiedział, że to trzeba w lodówce trzymać. Uważam, że to jest obowiązek farmaceutki. Niestety w aptece, w której go dostałam nie mają na stanie, szukam innej apteki, ale troche się obawiam,, że go nie znajdę.
    Zapodać miałam wczoraj wieczorem, już byłam gotowa podawać ten, który nie był w tej nieszczęsnej lodówce, ale Stary jak to przygotowywał, to opuścił pena... no więc uznaliśmy, że to był znak, że to jednak był zły pomysł i jakaś opaczność nade mną czuwała.
    W ogóle to się zastanawiamy czy się nadajemy na rodziców, skoro jedna nie ogarnia jak lek przechowywać, a drugi nie potrafi nawet dobrze tym lekiem nadziać :D Bez komentarza, szukam dalej, trzymajcie kciuki, żebym zdążyła podać w odpowiednim czasie!

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 4 lutego 2021, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze... Susanne, co za babsztyl z tej farmaceutki 🤨 Mi zawsze w aptece mówili co mam trzymać w lodówce.
    Oczywiście trzymam kciuki 🤞🤞🤞
    Ps. Ach te pierwsze razy 😂 ja musiałam się oprzeć o ścianę bo jak widziałam jak się mężowi ręką trzęsie to jakoś nieświadomie odsuwałam się do tyłu 😂

    Susanne lubi tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 4 lutego 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora wszystkiego najlepszego 🎂🍾

    Lejla gratuluje dobrych wyników 🤗

    Susanne niezle cyrki z tym zastrzykiem 🙄
    Ja z ovitrelle poszłam do lekarza by mi go podał 😂
    Za to po porodzie już się kułam sama heparyną, miałam całe nogi sine ale to nic 🙈 dałam rade 😅

    Olive super że udało Wał się znaleźć tak szybko mieszkanie! To to co tak Ci się podobało ?

    Papillon witaj na wątku :) plamienie ustało?

    Lejla92, Koora lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 4 lutego 2021, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało się dziewczyny, znalazłam ovi i już sobie sama podałam, gdybym wiedziała, że tego nie czuć w ogóle, to by mnie to mniej stresu kosztowało 😂 ah te pierwsze razy

    EllaDe, Evli, Lejla92, Koora, Olive lubią tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 5 lutego 2021, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za życzenia ❤️😘

    Susanne, ale przygody 😂 to znaczy, że justro masz pobranie jajeczek?

    Ja wlasnie powoli dostaje okres, delikatne plamienie i boli mnie brzuch, czy to ten moment kiedy mozna uznać, że to J1?
    Wy zaczynałyście stymulację już pierwszego dnia cyklu? W przerwie od pracy dam znać lekarzowi, mam mu wysłać smsa jak dostanę okres i on mi powie co i kiedy robić.

    Tak jak mówicie, ah te pierwsze razy 😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2021, 12:27

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
‹‹ 202 203 204 205 206 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ