X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, wszystko sie moze zdarzyc. Wiem o tym.

    Zeby mozna bylo wyłączyć myślenie...

    Ewelina_90 lubi tę wiadomość

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :) podczytuje Was tu często, ale się nie udzielam, bo ostatnio cierpię na taką chorobę, która się nazwywa "kompletny brak czasu" :P

    Kuba, mam nadzieję, że test się myli, że jest jeszcze za wcześnie. Trzymam kciuki z całych sił!!!!!!!

    Anatolek, za Ciebie i Twoje endometium oczywiście też :) mam nadzieję, że urośnie jeszcze do idealnych kształtów.

    Aleksa, ale u Ciebie fajnie. Wszystko kompletujesz, przygotowywujesz. Jak ja bym tak chciała!

    Ewelina, Ty już też lada moment rodzisz, prawda? Rodzisz sm czy przez cc? Przepraszam, jeśli pisałaś, a ja to przeoczyłam. Tak czy inaczej życzę szczęśliwego rozwiązania. 2019 będzie Twoim szczęśliwym rokiem :)

    Akilegna, to miło że o Was z kliniki pytają. W mojej klinice nikt nigdy nie wie kim jest, bo tyle par się przewija i za każdym razem inny lekarz i tak naprawdę nie ma możliwości nawiązania jakoś kontaktu z lekarzem. Do tego teraz po jednym stymulowanym cyklu, bez żadnych komplikacji kazali mi przyjechać dopiero w styczniu. Ale ja już do nich nie pojadę, bo w lutym mamy termin w Münster, w klinice Cierpliwej i Biedrony, także do tego czasu suplementuje się Wit D3 (której miałam straszny niedobór) i niepokalankiem i czekam na cud!

    Cierpliwa, fajne z Was Dziewczyny. Ze wszystkim sobie radzicie. Mam pełno znajomych i koleżanek, które wraz z dzieckiem stają się jakby niepełnosprawne i nie potrafią nic zrobić, noc załatwić, zwalając na dziecko... Ja ogólnie dziecka nie mam, ale wydaje mi się, że przy odpowiednim zorganizowaniu, wszystko się da zrobić.

    Mam nadzieję, że nikogo nie ominąłam. Ja właśnie jestem podczas owu. Trochę mi się przesunąła, bo miałam od niedzieli do środy taką jelitówkę, że myślałam, że nie dam rady. Zaraziłam się pewnie w pracy od dzieci, bo tam co chwilę, któreś chore.
    W tym cyklu zdecydowałam się na testy owulacjne. Nigdy mi nie wychodziły, a w tym cyklu wczoraj piękne dwie krechy rano i wieczorem. Wczoraj też było dwa razy "oracowanko" :P teraz trzeba czekać. W poprzednią ciążę zaszłam właśnie rok temu w grudniu... fajnie by było gdyby ten miesiąc był szczęśliwy.

    Chciałam Was jeszcze zapytać czy miała, któreś z Was problemy z białkiem Z? Przyszedł list z poradni genetycznej i wyszło właśnie, że białko Z sporo poniżej normy i w razie ciąży heparyna, a podczas starań tabletki rozrzedzające krew. Ja miałam w domu acard i właśnie to biorę.

    Wszystkim życzę miłego dnia! Jeszcze 3 tygodnie i święta :)

    Cccierpliwa, Kuba12, Ewelina_90 lubią tę wiadomość

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia89 wrote:

    Ewelina, Ty już też lada moment rodzisz, prawda? Rodzisz sm czy przez cc? Przepraszam, jeśli pisałaś, a ja to przeoczyłam. Tak czy inaczej życzę szczęśliwego rozwiązania. 2019 będzie Twoim szczęśliwym rokiem :)

    :)

    Karolcia najprawdopodobniej będę rodzić sn chyba , ze los i Pan Bog postanowią inaczej :)
    Byłam w piątek zameldować się juz w szpitalu to Pani położna mówi no to do zobaczenia ze skurczami :)
    Więc mam nadzieje, ze dam rade urodzić normalnie :)
    I za was staraczki wszystkie trzymam ogromnie kciuki ♡&&&&&& żeby każda z was w końcu się doczekała ;****

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia mam nadzieje, ze do lutego klinika nie bedzie potrzebna! A jesli, to ze będziesz tak zadowolona jak ja!
    My sie wybieramy miedzy swietami, a nowym rokiem do naszej kliniki, tez musze orzy ikazji ten formularz poporodowy zabrac bo jeszcze nie odeslalam...

    Ja z mam problem z bialkiem, ale nie pamietam teraz, czy z czy s... no i mam podwyzszona lipoproteine a i na nia mam nawet raki ausweis, ktory jest jak karta do bankomatu... tzn takiej wielkosci i taki plastikowy z diagnoza u danymi hematologa

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, no to mam nadzieję że będzie siłami natury :) A na kiedy masz termin dokładnie i czy to Twoje pierwsze dziecko?

    Cierpliwa, ja mam badanie powtórzyć na początku stycznia i jak się potwierdzi, to dostanę jakiś papierek, żeby później w razie ciąży czy jakiejś operacji móc pokazać lekarzowi. Cieszę się już na tą twoją klinikę :) mam nadzieję, że czas szybko zleci...

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina robię dwudniowy postój u teściów koło Berlina. Nie boję się jechać sama. Beni jeszcze chętnie jeździ autem. Najczęściej śpi A jak nie śpi to ogląda sobie świat przez okno. Gorzej martwi mnie ewentualne załamanie pogody i oczywiście korki, które mogą wydłużyć naszą podróż.

    Karolcia mój mąż po porodzie wrócił od razu do pracy, bo oczywiście ktoś musi zarabiać i też musiałam sobie radzić sama. Najpierw doznalam jakiegoś szoku i nie wiedziałam od czego zacząć, czy małego najpierw przebrać, czy go nakarmić, czy nakarmić siebie. Byłam jakaś taka rozbita i nieporadna. Dopiero na drugi dzień załapałam jakiś rytm hehe. Na początku też mały tylko jadł, spał i srał więc dużo roboty przy nim nie było. Zresztą ja po cc więc dużo zrobić w domu nie mogłam. Zakupy, sprzątanie itd.ogarniał mąż. Do lekarza z małym też razem z mężem bo fotelik był dla mnie za ciężki mimo że Beni niewiele ważył. Po około 2 tygodniach już robiłam wszystko sama A po 3, jak już mogliśmy wyjść na dłużej na dwór to i zakupy przejęłam. Od tamtej pory muszę załatwiać dużo spraw sama, takich spraw gdzie męża obecność nie jest potrzebna. Fakt że już mi kręgosłup siada z tego powodu i z chęcią oddaję jakieś błahe obowiązki. Małego noszę tylko wtedy kiedy muszę. Z jednej strony żałuję że kupiłam kiddy. Bo razem z Benim dzwigam niezle paręnaście kg do auta. Do tego wózek i moje plecy nieźle obrywaja.
    Więc tak szczerze odradzam kiddy jeżeli macie już problemy z kręgosłupem, lepiej wybrać coś lzejszego.
    A jak on dalej będzie tak przybieral na wadze to muszę zmienić fotelik na inny. Już teraz robi się ciasnawo wszerz, na długość jeszcze miejsce ma. No i albo zacznę używać fotelik no name na pasy, który dostałam w gratisie z wózkiem albo muszę poszukać coś z bazą, tylko większy

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akilegna ale tak naprawde ciezko znalezc cos znacznie lzejszego, chyba tylko Maxi Cosi jest lzejszy od kiddy a cybexy sa ciezsze lub porownywalne (roznica ok 0,2-0,4kg)
    Sprawdzalam przed wyborem wage wszystkich fotelikow jakie moglabym kupic, podnoszac je i w sumie olbrzymiej rozncy nie czulam, jedynie chyba w maxi cosi citi bylo czuc ze lzejszy, ale w reszcie jak np podobno maxi cosi cabriofix 4,2kg kiddy 4,9kg a cybex cloud q 5,2kg to jakiejs mega roNicy czuc nie bylo w dzwiganiu... no ale to wiadomo moze na dluzsza mete bym poczula...

    W pl wiem, ze jest avionaut ppdobno super lekki...

    Co do szerokosci w lupinach to chyba maxi cosi citi jest w miare, ogolnie chyba one sa delikatnie szersze, bo cybex chyba odrobine wezsze sa... chyba ze pozniej juz nastepny fotelik... ale to pewnie tez jeszcze bedzie uciazliwe, a przynajmniej dla mnie by bylo poki co zima, bo ubrac dziecko zanieac do fotelika, tam rozebrac, zeby zapiac pasy, przed wyjsciem z samochodu znow ubrac... a tutaj mam w lupinie einschlagdecke to poprostu jak jedziemy ubieram M tylko gruba misiowa bluze i owijam, bo jakbym ja miala rozbierac i ubierac, to by sie chyba zadarla...

    Wspolczune problemow :/ mnie kregislup tez napiernicza, ale Mia poki co na szczescie waga bardziej piorkowa mimo waleczkow... no i tez jakos bardzo daleko nie dzwigam, bo od domu do samochodu mam kilka krokow, a tak to w rece ide z lupina jedynie do lekarza, czy do wozka sklepowego... jak musze wiekszy kawalek przejsc to wpinam w stelaz wozka, albo przekladam Mie do gondoli jesli dluzej to potrwa...


    Edit.
    Akilegna mam jeszcze pytanie, ty pisalas, ze bierzesz te tabletki jednoskladnikowe? Jak sie po nich czujesz? Bralas je wczesniej tez, czy dopiero teraz?
    Kurde tyle lat sie staralam o dziecko, a teraz mam stracha, zeby przypadkiem nie wpasc i jakos sie ich boje... no paranoja... no i samopoczucia tez troche...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 23:12

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akikegna, no i brawo! Wiadomo, że na samym początku jest trochę ciężko, tym bardziej po cc, a przede wszystkim inaczej, ale trzeba się jakoś w tym odnaleźć i funkcjonować, a nie robić z siebie kalekę. Ja na prawdę mam kilka koleżanek, które nie robią nic, bo mają dziecko! Dlatego naprawdę super, że są jeszcze takie kobiety jak Wy, które radzą sobie ze wszystkimi sprawami.

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa masz rację. Źle to ujelam, nie żałuję że kupiłam kiddy, bo bezpieczeństwo przede wszystkim. I nie wiedziałam że mi taki klops urośnie ;)
    Jak wpinasz sama fotelik do stelaża wózka? A raczej jak to wypinasz sama? Bo ja próbowałam na wszystkie sposoby i ni huhu, potrzebna 3 ręka.
    No właśnie też niosę go co najwyżej do wózka sklepowego, tzn idę najpierw po wózek, chyba że daleko zaparkowalam to żeby nie zostawiać samego w aucie, muszę to do tego wózka zanieść. No i wrzucić to na ten wózek to pomału staje się wyczynem. Do lekarza muszę to w kiddy nieść bo i tak na pierwszym piętrze praxis więc się nie opłaca wózek brać. No jest kilka takich sytuacji gdzie poprostu ręce mi opadają kiedy muszę to nieść w foteliku. Jak byli teście, chcieliśmy się wybrać ich autem do zoo i nie chciało mi się bazy przekładać. Planowaliśmy użyć tego gratisowego ale nie umiałam zapiąć go na pasy hehe Jedynie naprawdę odczulam różnicę w wadze i szerokości. Ta babka mówiła że bazę do tego fotelika można dokupić. Oni nie wzięli bo im za drogo było. Sama nie wiem jaki bym musiała teraz kupić. Bo jak piszesz to ubieranie i rozbieranie w aucie to tak nie bardzo.

    Antyki dobrze znoszę. Raz pojawiło się lekkie jednodniowe plamienie do tej pory. Zblizam się do końca pierwszego opakowania i jakoś żadnych innych skutków ubocznych nie zauważyłam. Mam zamiar brać je jeszcze 5 m-cy i odstawić. Raczej mało możliwe żeby udało się wpaść, nie przy tej częstotliwości przytulanek ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia tez znam takie osoby ;)
    Zreszta moja tesciowa tez pojac nie potrafi jak np slyszy ze bylam z dzieckiem na serwisie opony wymienic, no bo jak i co ja tyle czasu robilam jak wymieniali, a w ogole to zimno a ja spacerowalam :P
    Albo maz mowi, ze jechalam na zakupy... z dzieckiem?! Nie no dziecko w domu zostawilam :P


    Akilegna rozumiem co mislas na mysli, bo napewno nie jest ci lekko dzwigac... Beni juz dawno Mie przegonil, a juz ja zaczyna byc czuc na rekach chociazby... czasem jak ma dzien "mamo ponos mnie" to jestem taka szczesliwa ze mam chuste, inaczej by mi rece odpadly, a i kregoslup tez jednak inaczej i odciazony wtedy... a w gratisie Mia zasypia hehe...

    Fotelik bez problemu wpinam sama w wozek... najpierw wpinam adaptery z stelaz, a poznie wyciagam mala z samochodu i na stelaz...
    Ale czesto mi sie tez nie zdarzylo, bo u gina bylam to wolalam sam fotelik, jak do pediatry to mimo windy tez mi lepiej fotelik tylko, no w sklepie wiadomo, wozek sklepowy... a na reszte wypraw raczej gondole biore...
    Ostatnio jak bylismy w tym dzieciowym sklepie popatrzec na foteliki do karmienia, to wpinalismy fotelik w stelarz bo bez sensu bylo mi brac na ta chwile gondole...

    To prawda te gratisowe no name sa lzejsze i czesto wieksze... ehhh ciezka sprawa z fotelikiem, bo nie da rady przewidziec jak nam dziecko bedzie roslo, wiec czlowiek kieruje sie komfortem jazdy dziecka i bezpieczenstwem... bo jak mowie mi osobiscie te 0,5kg roznicy nie zrobilo w dzwiganiu fotelika w sklepie, ale moze na codzien by byla tego tez nie wiem...
    A z ta szerokoscia to tez ciezko, bez przymierzenia, chyba trudno okreslic...
    Wiem ze cybex aton jest waski, to napewno, ale np maxi cosi moze bylby szerszy...
    Z tym, ze nie wiem na ile byloby to oplacalne kupowac teraz kolejna lupine, bo przypuszczam, ze jak Beni bedzie nadal tak rosl i przybieral, to szybko ci z lupiny wyrosnie i znow wydatek na kupno nastepnego, wiec pewnie bym na twoim miejscu starala sie korzystac z tych ktore masz ile sie bedzie dalo...
    Juz grudzien mamy, jak dobrze pojdzie, to za 3 miesiace powoli bedzie mozna dzieci lzej ubierac, beda tez juz starsze i mize faktycznie wtedy pomyslec o drugim foteliku tym juz na stale w samochodzie... napewno bedzie wiekszy, wiecej miejsca, a i tobie lzej tylko malego na reke wziac...


    Kurcze no wlasnie ja sie naczytalam, ze te jednoskladnikowe powinno sie rygorystycznie najlepiej w punkt co 24h brac zeby odpowiednio dzialaly, ze triche sie ich boję, czy dadza rade...
    Naprawde, nigdy nie myslalam w czasie tych 5 lat staran, ze kiedyś bede myslala o wpadce, tym bardziej, ze wczesniej nie udalo nam sie ani wpasc mimo, ze tabsy czesto zapominalam, ani tez celowo zajsc...
    Ale wiadomo, jak sie nie chce... roznie bywa... a ja jednak 2-3 lata z ta wpadka bym poczekac chciala jesli juz by sie miala wydarzyc...


    Dziecko jadlo o 4 i o 9 i jak o 9 zjadla tak nadal spi...
    A popoludniu mamy U4, az ciekawa jestem jak to bedzie...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia89 wrote:
    Ewelina, no to mam nadzieję że będzie siłami natury :) A na kiedy masz termin dokładnie i czy to Twoje pierwsze dziecko?

    Cierpliwa, ja mam badanie powtórzyć na początku stycznia i jak się potwierdzi, to dostanę jakiś papierek, żeby później w razie ciąży czy jakiejś operacji móc pokazać lekarzowi. Cieszę się już na tą twoją klinikę :) mam nadzieję, że czas szybko zleci...

    Karolcia ja mam na 11 Stycznia :) to nasz pierwszy upragniony maluszek ♡ :)

    Karolcia89 lubi tę wiadomość

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Pałka Przyjaciółka
    Postów: 119 42

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Cierpliwa daj znac jak po u4. My mieliśmy w piatek. Maly ma 67 cm i wazy 6800. Co do tabletek mi gin nie chciał przepisac poki karmie piersia bo nie chce malego chemia faszerowac.

    Aleksa, jakie masz lozeczko? Tez mam z Polski.

    Aaa i jak wklejacie zdjecia Bobasow? Ja nie potrafie :(

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palka ja narazie sama nie chce poki co, chociaz nie ma najmniejszych przeciwwskazań do brania jednoskladnikowych przy kp ;) ale ja jestem juz do konca zycia skazana na jednoskladnikowe czy kp czy tez nie bede...


    Co do zdjec wchodzisz w ustawienia-spolecznosc i tam ladujesz zdjecie profilowe ;)

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    Ewelina robię dwudniowy postój u teściów koło Berlina. Nie boję się jechać sama. Beni jeszcze chętnie jeździ autem. Najczęściej śpi A jak nie śpi to ogląda sobie świat przez okno. Gorzej martwi mnie ewentualne załamanie pogody i oczywiście korki, które mogą wydłużyć naszą podróż.

    Karolcia mój mąż po porodzie wrócił od razu do pracy, bo oczywiście ktoś musi zarabiać i też musiałam sobie radzić sama. Najpierw doznalam jakiegoś szoku i nie wiedziałam od czego zacząć, czy małego najpierw przebrać, czy go nakarmić, czy nakarmić siebie. Byłam jakaś taka rozbita i nieporadna. Dopiero na drugi dzień załapałam jakiś rytm hehe. Na początku też mały tylko jadł, spał i srał więc dużo roboty przy nim nie było. Zresztą ja po cc więc dużo zrobić w domu nie mogłam. Zakupy, sprzątanie itd.ogarniał mąż. Do lekarza z małym też razem z mężem bo fotelik był dla mnie za ciężki mimo że Beni niewiele ważył. Po około 2 tygodniach już robiłam wszystko sama A po 3, jak już mogliśmy wyjść na dłużej na dwór to i zakupy przejęłam. Od tamtej pory muszę załatwiać dużo spraw sama, takich spraw gdzie męża obecność nie jest potrzebna. Fakt że już mi kręgosłup siada z tego powodu i z chęcią oddaję jakieś błahe obowiązki. Małego noszę tylko wtedy kiedy muszę. Z jednej strony żałuję że kupiłam kiddy. Bo razem z Benim dzwigam niezle paręnaście kg do auta. Do tego wózek i moje plecy nieźle obrywaja.
    Więc tak szczerze odradzam kiddy jeżeli macie już problemy z kręgosłupem, lepiej wybrać coś lzejszego.
    A jak on dalej będzie tak przybieral na wadze to muszę zmienić fotelik na inny. Już teraz robi się ciasnawo wszerz, na długość jeszcze miejsce ma. No i albo zacznę używać fotelik no name na pasy, który dostałam w gratisie z wózkiem albo muszę poszukać coś z bazą, tylko większy
    Mój air safe waży 2.7 czy 2.9 kg. Ale przy ciężkim dziecku to i tak niewiele zmienia. Ja już jakiś czas nie wyciągam Emi z fotelikiem, jeśli muszę ja sama nieść. Zwykle proszę męża. Do tego już mi wyrasta z łupiny (a jest z tych większych ;) także mam nadzieję ze wytrzyma jeszcze do końca lutego (chodzi o podróż do pl na święta i z powrotem, bo w łupinie jest śpiworek) i łatwiej tak niż ubierać w niewiadomo co na postojach i zaraz rozbierać na stacji i znów ubierać.... Pamiętam ze jak wracałam z Sara to było -16, milion postojów bo też nie lubiła jeździć... Oby w tym roku pogoda była łaskawsza... Wracając do tematu, ja bym nie kupowała drugiej łupiny/bazy. Tylko ultra lekka spacerówkę. Ja do pediatry biorę wózek i zostawiam na dole a mała biorę na ręce lub do nosidła (bo nie ma windy), do tego pod praxis nigdy nie ma miejsca parkingowego, wiec zostawiam auto dużo dalej.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa chodziło mi o to jak sama sobie radzisz z wypięciem fotelika że stelaża wózka. Wpiac jest łatwo ale już wyjac fotelik nawet bez dziecka w środku samemu się nie da. Też rzadko używam go w ten sposób, zdarzyło się może że dwa razy, ale sama nigdzie w ten sposób na szybkie zakupy nie pojadę bo muszę wtedy obcych prosić żeby mi pomogli wyjąć fotelik ze stelaża wózka. Patrzalam dziś na kolejne foteliki ale sama nie wiem, na pewno nie będę kupowała drugiej lupiny bo to bez sensu. Muszę się przemeczyc albo poczekać aż Beni naprawdę się już nie zmieści w kiddy.
    Dziś pochowalam już bodziaki na 62 bo ciasne. Ja nie wiem kiedy on tak znów urósł? Je teraz mniej niż miesiąc temu. No kolos jakiś z niego będzie :/

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz po U4...
    Rozwoj na szostke z plusem oceniony...
    Waga 5860g dlugosc 61,5cm...
    Musimy jechac jeszcze na echo serca kontrolne (jedno bylo w szpitalu i bylo ok)...

    Kuba12, Ewelina_90, akilegna♥, Kinga. lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my po ostatnim USG co 4 tyg. od teraz co w tyg.
    Wszystko w porządku Aduś waży 2416g i mierzy ok 47 cm, leży główka w dół
    Ctg też ok ;)

    Kuba12, akilegna♥, Karolcia89 lubią tę wiadomość

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba jak wynik bety? <3

    Palka sprobuje wstawic Fotke jutro w ciagu dnia.

    Cierpliwa super ze Mia prawidlowo sie rozwija i ze wszystko jest w porzadku :)

    Ewelina ty jestes teraz w 34t3dc a ja 31t1dc

    Czyli Adus jest o 2t2d starszy dobrze licze? BI juz sama nie wiem ja mam Termin na 03.02.

    Ja IDE jutro na wizyte i jestem taka ciekawa ile wazy ile mierzy...

    Kurka ten materac jeszcze nie dotarl do nas status jest ciagle ze befindet sich in der Zustellung... ;/ masakra

    Jak dojdzie materacyk to ubiore lozeczko i wstawie fotke.

    Ogolnie znalazlam powod zlego samopoczucia fizycznego jesli mozna tak to ujac.
    Chleb pelnoziarnisty! Po nim czulam sie strasznie odstawilam i po posilkach czuje sie lekka.
    Ogolnie ciagle mam ochote na slodycze tak jak Ty Ewelina ehhh no ale co zrobic.

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/9bed161723c1eecd]9bed161723c1eecdmed.jpg[/URL]

    Karolcia89, akilegna♥, Ewelina_90, Kinga. lubią tę wiadomość

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękna piłeczka Aleksa :)

    Ewelina, super, że na USG wszystko dobrze! A synuś już taki duży :) niedługo będziesz już Go do siebie tulić.

    Cierpliwa, super, że Mia tak dobrze się rozwija I że wszystko jest dobrze :)

    Kuba, daj koniecznie znać jaki wynik bety

    A Ty Anatolek, co z Twoim endometium?

    Ja siedzę z farbą na głowie i czekam aż odrost złapie :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 19:49

    Ewelina_90, Aleksa87 lubią tę wiadomość

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
‹‹ 563 564 565 566 567 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ