X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika 91
Odpowiedz

Staraczki z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holandia to najgłupszy kraj...

  • karakorum Autorytet
    Postów: 705 622

    Wysłany: 11 października 2017, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problem nie leży w Holandii, tylko w agencjach pracy.

    syy2e6yd5nsa7qgr.png
    01.03.18 - mała A. jest z nami! 3460 g, 53 cm.
    j5rbroeqz7m7iach.png
    10.05.19 - V. sprawiła, że jesteśmy w komplecie <3 3030 g, 49 cm.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pewnie większość z Was ma pojęcie o Luteinie.
    Ja tak średnio. Chciałabym znać wasze spostrzeżenia, uwagi, rady..
    Wczoraj dostałam receptę, mam zacząć brać w 2 fazie cyklu...
    Możecie mi powiedzieć jak to działa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2017, 12:51

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 11 października 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luteina, z tego co wiem, wydłuża fazę lutealną z racji podwyższenia progesteronu. Luteina to progesteron zwyczajnie. Jak masz plamienia przed @ to zazwyczaj są wynikiem niedoboru tego hormonu i przy niskim jego poziomie trudno jest się zagnieździć zapłodnionej komórce. Jeżeli jednak się uda zagnieździć, to znowu może być problem z podtrzymaniem dalszym ciąży.
    Luteinę trzeba brać już po owulacji (absolutnie nie przed!), bo wysoki poziom progesteronu blokuje owulację, dlatego też w ciąży nie można zajść w kolejną ciążę.
    Badałaś poziom progesteronu w 7 dpo?

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest problem z krótką fazą lutealna 7-9 dni. I przez jej połowę juz mam plamienia.

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 11 października 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli słusznie została Ci przepisana luteina. Dawaj znać czy coś się u Ciebie zmieni po niej. Który masz dzień cyklu?

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    14dc. Owu jeszcze brak.
    Wczoraj pecherzyk miał 9mm. Malutki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2017, 17:42

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 11 października 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie niezbyt duży, ale do owu ma czas podrosnąć :)

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie boje się ze sama luteina tutaj nie pomoże. :(
    Znacie jakieś metody by pęcherzyk rósł ładniej/szybciej ? ;)

    5045815c998a72d40f487f126a84bbf6.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2017, 20:07

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 11 października 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z domowych sposobów świeży sok z grejpfruta, czy też sam grejpfrut działa stymulująco na owulację. Coś jak clo tylko słabsze

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo uwielbiam grejpfruty. :D

  • karakorum Autorytet
    Postów: 705 622

    Wysłany: 11 października 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jeszcze osławione ananasy! Nie wiem czy dzialaja na pecherzyk, ale ja w szczesliwym cyklu wtrąbiłam całego podczas jednego odcinka Breaking Bad :)

    syy2e6yd5nsa7qgr.png
    01.03.18 - mała A. jest z nami! 3460 g, 53 cm.
    j5rbroeqz7m7iach.png
    10.05.19 - V. sprawiła, że jesteśmy w komplecie <3 3030 g, 49 cm.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No proszę same smakołyki.. :)
    Spróbuję wszystkiego. A sądzicie ze luteina wydłuży mi cykl ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2017, 22:00

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 11 października 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinna, od tego jest żeby wydłużyć cykl. Masz krótki cykl bo zwyczajnie progesteron nie domaga i po kilku dniach od owu jest juz zerowy a zerowy progesteron=rozpoczęcie złuszczania błony. Luteina podwyższy progesteron i z każdym cyklem bedzie lepiej.
    Ananas po owulacji nie przed. Ułatwia zagnieżdżenie. Przed może zablokować owu

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa po owu.. :) ten rozmiar pęcherzyka mnie zmartwił - taki malutki. :)
    Zobaczymy jak będzie. Ale jestem dobrej myśli. Powinna luteina to wszystko poukładać. :)

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 12 października 2017, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina na pewno się poukłada. Często jest tak, że zaburzenie jednego hormonu wpływa na kolejne dlatego tak ważne jest, żeby zwalczyć przyczynę. Pijesz zioła, bierzesz tabletki, teraz dojdzie luteina powoli będzie się normowało. Dobrze, że coś działasz. Ja mam 6 cykli i żadnych leków a wiem, że bez zbicia prolaktyny mi się nie uda więc czekam do grudnia/stycznia i idę odnawiać wszystkie badania i sie leczyć, bo wcześniej Pani Doktor mowila, że nie ma sensu. Trochę mnie to złości, bo będę miała zmarnowane pół roku zupełnie bez sensu.
    No ale na wlasna rękę jakoś działam i mam nadzieję, że będzie dobrze :)

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze jak człowiek jest u lekarza to wszystkie pytania które chce sie zadać gdzieś uciekają . :O

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 12 października 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam pytania zdawałam tylko lekarka jakoś mnie tak zbywała. Mowilam też, ze wyczuwam w piersi jakieś zgrubienie i okrutnie mnie boli. Mówiła, ze to gruczolak i jest to naturalne. Myślę, że ma rację ale zupełnie zignorowala to ze on mnie, że tak brzydko powiem, napieprza o bujam się z tym. Wierzę w jej kompetencje i rozumiem dlaczego podejmuje takie decyzje, więc pretensji nie mam ale łatwiej by mi bylo jednak działać niz czekać

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mam taką samą lekarke. Wiem ze jest dobra. Ma sporą wiedzę. Ale średnio z podejściem do pacjenta. :)
    Coś mi zaczęła mówić że teraz świat za szybko gna do przodu. I każda z nas "na juz" chce dziecko. Ale organizm sam wie lepiej kiedy jest odpowiedni czas..
    Pitu pitu ! :D

    Letitbe lubi tę wiadomość

  • karakorum Autorytet
    Postów: 705 622

    Wysłany: 12 października 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrocilismy z wizyty. Bobas zebral same "komplementy", lekarz powiedzial, ze wyglada jak z horroru, a moj facet, ze jak Scarface... Ale podobno za 2 tygodnie bedzie fajnie widac jego buźke. Nie wiem czemu to zdjecie sie tak glupio obraca przy uploadowaniu.
    f847656ea7344652med.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2017, 12:37

    Letitbe, PLPaulina lubią tę wiadomość

    syy2e6yd5nsa7qgr.png
    01.03.18 - mała A. jest z nami! 3460 g, 53 cm.
    j5rbroeqz7m7iach.png
    10.05.19 - V. sprawiła, że jesteśmy w komplecie <3 3030 g, 49 cm.
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ