X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika 91
Odpowiedz

Staraczki z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 13 października 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... coś mnie tknęło i weszłam na nasz wątek od pierwszej strony.... woow ile brzuszków urosło do 4 strony w podpisach na forum u dziewczyn które przestały się odzywać, aleeeeż zazdroszczę i trochę mi się smutno zrobiło, że jestem tu prawie od początku i nadal nic :P

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo trudno / ciężko się te dzieci robi.. :D ile nerwów i ile cierpienia.
    Staram się być dobrej myśli. Niby gin. Powiedziała ze na podstawie temperatur owu występuje. .
    Oby miała rację..

  • Paś Koleżanka
    Postów: 55 21

    Wysłany: 13 października 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    key_b wrote:
    Hej dziewczyny ;*

    Ciężko mi dzisiaj, zaczynam drugi trymestr a mdłości powróciły,kręgosłup mnie bardzo boli i biodra. Ledwo się z łóżka podnoszę. A niestety muszę pracować. Chciałabym ten piękny czas spędzić w spokoju , na odpoczynku... A ja muszę się z tym kryć jak małolata:( nie mogę się pochwalić koleżankom... Ani całemu światu na fb. A tak bardzo bym chciała. Ale nie mogę, muszę jeszcze poczekać bo mnie zwolnią. A kasa teraz jest potrzebna. Chodzę w wyciagnietych ciuchach żeby nic nie było widać. co prawda schudłam a brzucha nie widać jakoś bardzo. Ale chciałabym już się cieszyć tym stanem...



    Też długo zwlekałam żeby szefom powiedzieć bo sie bałam!!:) ale uwag nastawiałam sie na najgorsze a byłam tak zaskoczona ich "normalną" reakcją w typie gratulujemy i wogóle że nie wiedziałam co powiedzieć:) dodam że dowiedzieli sie w ten poniedziałek.... czyli 25 tydzień:)

    Letitbe lubi tę wiadomość

    de4d5d45da2f774fede5791efd7c9808.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 13 października 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lollla ja też jestem od początku i nic ale jakoś bardzo źle mi z tym nie jest ;) może jak za rok nadal nie będę w ciąży to będę się łamać. Póki co myślę, że zwyczajnie nie pora na mnie i tyle. Na każdą z nas przyjdzie odpowiedni moment a jeżeli nie przyjdzie to też nie bez przyczyny.

    Marta pęcherzyki są ok, jak najbardziej. Ile masz do owu tak na oko oczywiście?

    Paulina nie martw się, często jest tak, że na początku cyklu pęcherzyk rośnie powoli a potem dostaje kopa tuż przed owu. Ile było kobiet, że się okazało, że pęcherzyków dominujących brak, owulacji nie było i się nie zapowiada a akurat z tego cyklu miały dziecko. Może również owulacja Ci się przesunęła i jeszcze ho hooo do godziny zero.

    Nie wiem do końca jak ten progesteron działa na pęcherzyki, ale na pewno stymuluje pękanie ścianek pęcherzyka. Czytałam jednak (gdzieś, kiedyś, nie pamiętam ;) ) że właśnie stymuluje wzrost pęcherzyków i owulację ale na odpowiednim poziomie, bo wiadomo, że wysoki poziom blokuje owulację. Nie bez powodu progesteron już delikatnie rośnie przed owulacją ale duże wytwarzanie jest dopiero po pęknięciu pęcherzyka, bo ciałko żółte wpływa na wytwarzanie progesteronu. Z luteiną na pewno masz większe szanse niż bez.
    Dodatkowo jeżeli temperatura nie skacze już długo jak na Ciebie, pęcherzyk niezbyt wielki to może jednak teraz trafi Ci się cykl bezowulacyjny, który zdarza się każdej zdrowej kobiecie nawet do dwóch razy w roku. Oczywiście nie życzę Ci tego, ale nie przejmuj się na zapas tylko działaj co dzień lub dwa i czekaj na efekty ;)

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 13 października 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe skarbnico wiedzy :) do owu 4-7 dni patrząc na poprzednie cykle.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś 16 dc.
    Wcześniej skok temperatury był w granicach 19-21 dc. Więc jeszcze kilka dni zostało. :)

  • karakorum Autorytet
    Postów: 706 624

    Wysłany: 13 października 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sie z naszą k91 dzieje?
    A Frelcia?

    A. - 03.18 ❤️
    V. - 05.19 💜
    O. - 10.22 🩷
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 13 października 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się właśnie zastanawiałam co z naszymi "staruszkami". Frelcia pewnie się chciała wyciszyć, żeby nadzieji nie robić przed ewentualną @.

    Marta i Paulina: wychodzi na to, że obie jeszcze macie dużo czasu na wychodowanie sporych pęcherzyków :)

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie podobny mamy czas do owu. :D :)

    Mam delikatne bóle lewego jajnika. Ale to jeszcze nie to..zbliża się dopiero. :)
    Mam nadzieje ze ten mój maleńki 9mm pęcherzyk rośnie :D

    5045815c998a72d40f487f126a84bbf6.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2017, 20:57

    Marta..a lubi tę wiadomość

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 13 października 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina rośnie, rośnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2017, 21:38

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe wrote:
    Paulina rośnie, rośnie
    Potrafisz pocieszyć. :)

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 13 października 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, z innego wątku wiem, że Fralcia odpoczywa od forum z @ :(
    Ja czekam na testowanie. Jeszcze kilka dni. Ale jakiś kryzys wiary mam w tym cyklu...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 14 października 2017, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik wczoraj odczytałam Twoją wiadomość, mąż mnie odciągnął i zapomniałam odpisać, nadrobię :) też mam kryzys wiary w ten cykl ale zaczęłam odmawiać niedawno Nowennę Pompejańską. Co prawda w innej intencji ale jakoś odzyskałam spokój o ciążę. Polecam

    Paulina ja tu się napociłam a forum mi ucieło posta, grrr..ale taki był zamysł, że maluch urośnie jak na drożdżach. Zdarza się, że tuż przed owulacją potrafią 3mm/dobę nadgonić

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 14 października 2017, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe nie wiem czy umiałabym coś odmawiać. Pochodzę z bardzo religijnej rodziny (za bardzo, sfiksowanej na punkcie religii całkowicie), przez co ja sama totalnie obok. Nie pamietam kiedy się modliłam i nie wiem czy będę kiedyś umiała do tego wrócić...
    Ja dzisiaj planuje szyć, zaraz wstaje z psem pójdę, na zakupy skoczę i można działać. A wieczorem na mecz z mężem jadę ;).
    Martwiłam się że jakoś piersi w tym cyklu nie czuje, to jak się dzisiaj w nocy odezwały to myślałam że oszaleje ;)...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez ze względu na religijność rodziny, jakoś unikam nadmiernej wiary. :)

    Dziewczyny mam pytanko. Badając śluz dziś miałam taki który trudno mi zinterpretować.
    Był rozciągliwy (kleisty). Taki kisiel.
    Ale nie był przejrzysty. Miał lekkie zabarwienie różowe.
    Hmm.

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 15 października 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy dosyć religijni ale moja modlitwa to raczej rozmowa niż konkretne modlitwy.

    Paulina nie mam pojęcia czemu może być różowy, ja mam albo przeźroczysty, wodnisty albo białokremowy. Innego nie zauważyłam, chociaż przyznam, że mu się nie przypatruje jakoś bardzo :) Wiem jedynie że taki kisielowaty (tzw. białko jajka) jest tym najbardziej płodnym.

    W tym miesiącu mam "mokro" cały czas, to chyba ten wiesiołek tak działa :)
    Dzisiaj poczułam kłucie prawego jajnik więc muszę zrobić test ovu.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 16 października 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie było zupełnie odwrotnie. Rodzina niezbyt religijna oprócz babci, która mnie siłą, często codziennie, ciągała do kościoła. Zbrzydło mi i uznałam, że jestem niewierząca ale od jakiegoś czasu zaczęłam właśnie rozmawiać z Bogiem a niedawno trafiłam na Nowennę Pompejańską, której odmówienie gwarantuje wysłuchanie naszej prośby tam na górze. Oczywiście nie namawiam usilnie do odmawiania różańca :)

    Marta to bierz się za "robotę" ;)

    Paulina przejrzysty śluz to płodny śluz a zabarwienie może być wynikiem pęknięcia pęcherzyka. Krwawienie czasem się zdarza przy pękaniu pęcherzyka a że w tym czasie jajowody starają się jak najszybciej transportować jajeczko to transportują też tą krew, która się dostaje do śluzu płodnego i wraz z nim jest wydalania. Krwawienie nie zawsze występuje a jak występuje to nie zawsze "dociera" na bieliznę. W racji tego, że jest tej krwi mało i miesza się ze śluzem, wychodzi kolor różowy.


    pilik ja to się zastanawiam jak to zazwyczaj jest z tym bólem piersi w ciąży. Zdaję sobie sprawę, że to sprawa indywidualna ale często obija mi się o uszy informacja że na początku ciąży właśnie piersi nic a nic nie bolały i teraz jak tylko mnie zaczynają boleć to sobie myślę- już po ptokach, chociaż wiem, że to głupie.

    Ja od dzisiaj do @ mam w planach popijać pokrzywę. Na włosy ale też słyszałam, że wpływa na podwyższenie progesteronu (jestem już po owu), choć bardzo nieznacznie, więc na cuda nie liczę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2017, 11:22

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 16 października 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś mam 5 dzień @, od 5 dni również łykam ten bromergon. Faktycznie na noc lepiej go się bierze bo przesypiam skutki, ale rano wstając z łożka jeszcze troche kołuje w głowie :) Już zacieram rączki i zaczynam starania po miesiącu przerwy.... szczerze mówić trochę się napaliłam na pewniaka skoro hsg zrobione, prolaktyna zbiajana :) aaaaaależ będzie rozczarowanie, już się boję :)

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 16 października 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe ja po tamtym cyklu już na pewno nie będę sugerować się żadnymi objawami, piersi bolą, nie bolą, ból owulacyjny, miesiączkowy. Nic! Po prostu czekam na spóźniający się okres i robię test. Chociaż gdzieś tam wewnętrznie pewnie każdy sygnał i tak będzie mi dawał nadzieję :)

    Lollla7 trzeba mieć podejście, że się uda :) w końcu grunt to potęga podświadomości, więc trzeba nastrajać się pozytywnie, więc trzymam kciuki żeby płacz był tylko z radości :)

    A na marginesie mam do was pytanie, mąż musi teraz wyjechać na 3 dni, więc możemy zaserduszkować dziś, a później dopiero w czwartek wieczorem. I moje pytanie.. co jak owulacja przyjdzie w środę lub w czwartek? Oczywiście jest gotowy jutro wrócić, ale to znowu zostaje nam dzień po dniu i tu się boję, że też on się nie zregeneruje do tego czasu. Co byście zrobiły? Zmusić go żeby wrócił w środę? Nie chcę też popadać w paranoję :( Dziś 13dc.
    Dzisiaj znowu czułam kłucie lekkie w prawy jajniku, natomiast temperatura stoi w miejscu.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 16 października 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest taka książka potęga podświadomosci...ktoś czytał ? Może faktycznie powinnam przeczytać :D

    Marta plemnik przeżywa w drogach rodnych od 2 do nawet 5 dni, ale to zależy też jaka jest ich kondycja :) ile jest tych prawidłowych i z ruchem progresywnym.

    U mnie jak Mąż się szkolił tydzień przyjechał na numerek 250km :D teraz śmiać mi się chce z tego, ale z drugiej strony faaajnie było spotkać się gdzieś na polnej drodze ;), szkoda tylko że twedy stwierdziłam u siebie sama cykl bezowu, biały lepki śluz, zero dokuczania ze str jajników no i temp stała, a zawsze czułam w drugiej połowie cyklu jak rosła

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ