X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne że do przodu ;)

    Paula zazdroszczę tego Bałtyku bardzo, też mieliśmy jechac ale nie wypali ;/ Ale za rok w czerwcu jedziemy już we 3.

    Ja mam w czwartek wizytę po ponad 3 tygodniach i jestem ciekawa jak tam szyjka najbardziej, bo z małą myślę że jest dobrze. Wariuje codziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2018, 13:46

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, a na jakiej podstawie zwiekszyl dawkę?

    Baltyk zimny, dziecko moje nie chce wchodzic tylko wysyła rodzicow by mu przynieśli wode w wiaderkach ;)

    Moj syn jest w polowy suerpnia, pierwszy wyjazd nad morze byl w maju, drugi w czerwcu a trzeci we wrzesniu. My jesteśmy fanami morza i czesto jezdzimy, chocisz troche daleko.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:27

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurdę ja patrzę w terminarz że F. ma urlop 3 tygodnie jakoś od 10 sierpnia do końca sierpnia ;/ akurat jak będę od 35 do 38 tyg ;/

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Kurdę ja patrzę w terminarz że F. ma urlop 3 tygodnie jakoś od 10 sierpnia do końca sierpnia ;/ akurat jak będę od 35 do 38 tyg ;/

    Kurdę... A ja będę potrzebować l4... od jakiegoś 20 sierpnia... hmmm

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic ja go zapytam na wizycie co mam robić wtedy bo 3 tyg przerwy na samej końcówce to zdecydowanie za długo.
    L-4 to żaden chyba problem, rodzinny nawet wystawi.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    No nic ja go zapytam na wizycie co mam robić wtedy bo 3 tyg przerwy na samej końcówce to zdecydowanie za długo.
    L-4 to żaden chyba problem, rodzinny nawet wystawi.

    Niby tak... Ale rodzinny nie wystawi raczej na miesiąc :P Ale i tak chcemy zrobić usg z 4D to może przy takiej wizycie mi ktoś wystawi? Albo pokombinuję... Bo chodzi o to, że mi się rozwiązuje umowa i chce mieć ciągłość l4.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • aznarepse Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Dziewczyny!

    No byłam u naszego Fabiego. Poprawił mi trochę humor, lubię z nim gadać.
    Spotkał mnie w recepcji i mówi, a Pani to chyba do mnie, idziemy :D
    No to poszłam, wszystko mu powiedziałam, pomarudziłam, pomiałczałam.

    Zwiększył mi gluco do 2x850 i kazał przyjść za 2 cykle. Ja mówię, że za 2 miesiące jestem na wakacjach, to przyjdę za 3, chyba że się coś skróci.
    Na co on, że żebym przyszła już na spokojnie po wakacjach, bo jak nie będę w ciąży, to lecimy z monitoringiem.

    Powiedział też, że jego zdaniem, to mogła być biochemiczna, to moje przesunięcie. I że od teraz, jak mi się okres spóźni 1 dzień, mam iść na betę. A za stały cykl przyjąć 28 dni, bo tak mi wychodzi bez tych długich incydentalnych cykli, że mam 27-28 dni.

    Mi kazał podobnie, teraz 2 cykle bez niczego, później 2-3 cykle z metą, a jak to nie zadziała to monitoringi. 12 lipca idę do niego po metę. Śledzę Twój przypadek Magda, bo chyba mój jest podobny - shbg/androgeny.

    Czasami jak tak sobie marzę, że się udało, to zastanawiam się kiedy jest dobry moment na pójście do gina po raz pierwszy w ciąży. Chyba nie od razu 2 tygodnie po owulacji, bo jeszcze nic wtedy nie zobaczy?

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aznarepse wrote:
    Mi kazał podobnie, teraz 2 cykle bez niczego, później 2-3 cykle z metą, a jak to nie zadziała to monitoringi. 12 lipca idę do niego po metę. Śledzę Twój przypadek Magda, bo chyba mój jest podobny - shbg/androgeny.

    Czasami jak tak sobie marzę, że się udało, to zastanawiam się kiedy jest dobry moment na pójście do gina po raz pierwszy w ciąży. Chyba nie od razu 2 tygodnie po owulacji, bo jeszcze nic wtedy nie zobaczy?

    Najlepiej tak koło 7 tygodnia ciąży, bo często dzidzia jest malusia na tym etapie :) A potem nadrabia do OM czy do owulacji. A tak jak pójdziesz koło 7 tc to widać bedzie serduszko i będziesz spokojniejsza.

    aznarepse lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • anecz_kaa Autorytet
    Postów: 1920 904

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie czary mary afi 12! W sobotę było 4...
    Co do terminu wizyty i giną to lepiej nawet 8-9 tydzień bo widać wszystko a nie ze serduszka nie ma a być powinno... i znów stres.

    Paula ja biorę clexane juz 2 ciążę po co Ci jeszcze hematolog? Jakie masz wskazania ?

    Seli, aznarepse, Pati88 lubią tę wiadomość



  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam trombofilie, obnizone bialo S. Biore heparyne przy dluzszych podróżach i od dwoch kresek na tescie.

    Nie rozumiem po co on przypisuje leki w ciemno. Nie lepiej zrobic monitoring od razu?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • aznarepse Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Nie rozumiem po co on przypisuje leki w ciemno. Nie lepiej zrobic monitoring od razu?

    Też mnie to zastanawia :D
    Monitoring pewnie jest dla niego problematyczny, bo to muszą być sztywne terminy na już, a on nie ma miesc na miesiąc do przodu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2018, 18:12

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:27

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • aznarepse Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    On mi powiedział, że jak wynik bety będzie pozytywny, ten pierwszy już, nawet super niski, to mam do niego dzwonić od razu, bo mam od razu brać progesteron. Czyli chyba duphoston lub luteinę, nie? No nieważne, w każdym razie on mnie nia każdej wizycie o tym informuje. I koniecznie druga beta z tsh i progiem ma być zbadana.

    O, to ważna informacja. Zapytam go następnym razem czy też tak mam zrobić.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:27

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe tez, ze nie zleca tsh przed zajściem w ciaze tylko skomplikowane progesterony ;)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:27

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ciekawe tez, ze nie zleca tsh przed zajściem w ciaze tylko skomplikowane progesterony ;)

    ja to samo tez miałam wyniki traczycowe;)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:27

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On działa schematem, ale tak chyba działa większośc lekarzy no bo jak inaczej...Jest kilka leków hormonalnych i je przepisuje.

    Do stymulacji tez używa letrozolu a nie Clo mimo, że Clo powinno być lekiem pierwszego rzutu ale on ma swoje teorie. Jak ja przeczytałam ulotkę letrozolu ( w Polsce zarejestrowany tylko jako lek na nowotwór piersi a nie lek do stymulacji) to od razu do niego sms co to w ogóle jest...Ja strasznie się bałam, bo te leki hormonalne to na bank nie wpływają pozytywnie na organizm. Ja juz mialam w głowie gdzieś z tyłu informacje o nowotworach hormonozaleznych ;/

    Z innej beczki wczoraj kupiliśmy wózek!! Jestem mega szczęśliwa bo zaoszczędziliśmy sporo bo kupiliśmy używany jeszcze ponad rok na gwarancji ;) Taki jaki chciałam, w zasadzie zero śladów użytkowania, tylko kilka rys na stelażu no ale ciężko żeby ich nie było, pół roku był używany, kobieta przemiła dołączyła mi full gratisów. Jestem usatysfakcjonowana i najgorszy zakup za mną ;)

    Magda - mbc, futuremama, Paula_071, aznarepse lubią tę wiadomość

‹‹ 116 117 118 119 120 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ