Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • anecz_kaa Autorytet

Wysłany: 13 czerwca 2018, 19:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    jedz na IP, taksa skoro bez auta. A blizna moze Cie bolec bo macica sie rozciaga, ale zawsze lepiej sprawdzic niz załować

• Seli Autorytet

Wysłany: 13 czerwca 2018, 19:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    anecz_kaa wrote:
    jedz na IP, taksa skoro bez auta. A blizna moze Cie bolec bo macica sie rozciaga, ale zawsze lepiej sprawdzic niz załować

no tak.

dZhdp1.png

Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

Wysłany: 13 czerwca 2018, 19:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam, że pewnie jak nie ma krwawienia/plamienia to maluch jest bezpieczny ale pewnie pojedz i się upewnij.

Ja teraz to mam takie dziwne bóle w nocy jak próbuje z boku na bok się okręcić, też nie wiem co to jest i zawsze z prawej strony ;/

• Pati88 Autorytet

Wysłany: 13 czerwca 2018, 19:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli mi tez nie odpisał na esa. Ja mu napisalam że jutro mam wizytę i jak się pojawię to omowimy temat:)

Co do blizn to mają wpływ na bóle. Nie bylam w ciązy więc nie wiem ale duzo o bliznach zrostach i metodach szycia powlok doiwedziałam sie od fizjoterapeuty. Mi osobiście rozmasowywal i niemal rozrywał zrosty ale ja mam mega bliznę przez caly brzuch od wzgorka po biust. Okazuje się, że blizny po operacjach, laparo oraz po cc mogą boleć i zagrażać rozrastającej się macicy. Dzieje się tak gdy poszczególne warstwy skóry są zszyte razem do kupy a nie tak jak powinno być warstwa po warstwie. Dlugo by tu opowiadac. Moim zdaniem skoro czujesz że to boli to idz do lekarza czy na ip czy prywatnie lub dobijaj się do Fabiego bo wkoncu mu placisz i sam oferuje kontakt. Nie ma co bagatelizować bólu bo skąd masz wiedzieć czy tak ma być? Będzoe dobrze, ale nie bój się i działaj bo stres tylko szkodzi:)

07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Seli Autorytet

Wysłany: 13 czerwca 2018, 19:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati - myślałam, że wizytę Ci on umówił :P

Wiecie, niby mówi się o plamieniach, ale są tu na ovu przypadki, że dziewczyny nie plamiły, a akacja serca się zatrzymała a ból brzucha był od tego, że już za długo było noszone... ;/ I schiza jest. Może to tylko blizna, ale wolę to sprawdzić.

dZhdp1.png

Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

• Simons_cat Autorytet

Wysłany: 13 czerwca 2018, 20:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, ja nosiłam dwa tygodnie i nie wiedziałam, że serduszko się zatrzymało. Nie miałam żadnych objawów poza tym, że ciągle wymiotowałam. Ale ja brałam luteinę i dupka. Pewnie dlatego nic wcześniej nie wiedziałam. Jak sobie przypomnę to mi słabo. Więc jeśli naprawdę coś cię niepokoi to jedź. Lepiej dmuchać na zimne. Może to faktycznie blizna. Ale lepiej to sprawdzić i się uspokoić. Ja do tej pory żałuję, że nie poszłam z tymi wymiotami do lekarza. Może byłoby inaczej :(

Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2018, 20:23

Starania od września 2017.

Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    Ciąża biochemiczna - maj 2018, czerwiec 2018, grudzień 2018, lipiec 2020, listopad 2020, grudzień 2020

PCOS, IO
    Szczepienia limfocytami męża💉 -> alloMLR 0%😭 -> szczepienia pullowane🙏

"Better late than never
    Just don't make me wait forever"
  • Seli Autorytet

Wysłany: 13 czerwca 2018, 20:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons_cat wrote:
    Seli, ja nosiłam dwa tygodnie i nie wiedziałam, że serduszko się zatrzymało. Nie miałam żadnych objawów poza tym, że ciągle wymiotowałam. Ale ja brałam luteinę i dupka. Pewnie dlatego nic wcześniej nie wiedziałam. Jak sobie przypomnę to mi słabo. Więc jeśli naprawdę coś cię niepokoi to jedź. Lepiej dmuchać na zimne. Może to faktycznie blizna. Ale lepiej to sprawdzić i się uspokoić. Ja do tej pory żałuję, że nie poszłam z tymi wymiotami do lekarza. Może byłoby inaczej :(

No właśnie... Ja też mam luteinę... I miałam bardzo silne wymioty, w ogóle objawy... I jakoś w poniedziałek mi ustało wszystko - dosłownie. Coś z tyłu głowy mam i obawy są ale nie chciałam panikować i co tydzień biegać... Wymioty niby są, i słabo mi, kręci mi się w głowie... A ten ból pojawił się wczoraj, bo od poniedziałku totalnie nic mnie nie bolało... I może to blizna, może jest ok ale wolę sprawdzić. Niby jest ok, nie czuje teraz nic takiego. Leżę na spokojnie. Ale jutro umówiłam się do Śliza do Luxmedu, bo taki termin był, a on podobno też jest spoko... Muszę sprawdzić, będę spokojniejsza.

dZhdp1.png

• Pati88 Autorytet

Wysłany: 13 czerwca 2018, 21:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam statystyki swoich cykli. Mam 10 cykli dobrze opisanych jeśli chodzi o objawy. I stawiam na zapchany jajowód bo na 10 cykli mam aż 7 cykli z tego wg Fabiańskiego sklejonego. To by miało sens... Jutro mu pokażę statystyki. Kurcze owu nie jestem pewna czy byly ale rwanie pachwiny i mega ból to raczej wskazuje że wszystko w danym miesiącu dzieje się w jajniku gdzie jest ból co nie?

07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Seli Autorytet

Wysłany: 14 czerwca 2018, 09:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati88 wrote:
    Zrobiłam statystyki swoich cykli. Mam 10 cykli dobrze opisanych jeśli chodzi o objawy. I stawiam na zapchany jajowód bo na 10 cykli mam aż 7 cykli z tego wg Fabiańskiego sklejonego. To by miało sens... Jutro mu pokażę statystyki. Kurcze owu nie jestem pewna czy byly ale rwanie pachwiny i mega ból to raczej wskazuje że wszystko w danym miesiącu dzieje się w jajniku gdzie jest ból co nie?

Hmm... Niby nie zawsze ten co czuć to z tego idzie owulacja, a według Twoich obserwacji tak jest? Możliwe... Ani nie zaprzeczę ani Ci nie potwierdzę :) Daj znać po wizycie.

Ja spokojnie przespałam noc, ale byłam na usg. Dziś nie było bólu a pieczenie na bliźnie... No nic na niej nie mam, zrobił mi Śliż usg blizny dokładnie przebadał, pomacał :P Dzidzie mam ogromną, zupełnie wybiega poza termin z owulacji :P

aznarepse, Magda - mbc, anecz_kaa, Paula_071, Pati88 lubią tę wiadomość

dZhdp1.png

• anecz_kaa Autorytet

Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Hmm... Niby nie zawsze ten co czuć to z tego idzie owulacja, a według Twoich obserwacji tak jest? Możliwe... Ani nie zaprzeczę ani Ci nie potwierdzę :) Daj znać po wizycie.

Ja spokojnie przespałam noc, ale byłam na usg. Dziś nie było bólu a pieczenie na bliźnie... No nic na niej nie mam, zrobił mi Śliż usg blizny dokładnie przebadał, pomacał :P Dzidzie mam ogromną, zupełnie wybiega poza termin z owulacji :P

i moim zdaniem Śliż jest naprawde fajnym lekarzem :) i dokładnym i miłym i nie olewa :P

• Seli Autorytet

Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    anecz_kaa wrote:
    i moim zdaniem Śliż jest naprawde fajnym lekarzem :) i dokładnym i miłym i nie olewa :P

Ej naprawde byl super ;) tak dokladnie zbadal. Nie mam watpliwosci, ze wszystko jest dobrze. Blizna po prostu taka jest i tyle ;p bo nie ma tam nic podejrzanego. A robil rozne usg i dlugo.

dZhdp1.png

• Seli Autorytet

Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    anecz_kaa wrote:

Ej naprawde byl super ;) tak dokladnie zbadal. Nie mam watpliwosci, ze wszystko jest dobrze. Blizna po prostu taka jest i tyle ;p bo nie ma tam nic podejrzanego. A robil rozne usg i dlugo.

anecz_kaa lubi tę wiadomość

dZhdp1.png

• Paula_071 Autorytet

Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons_cat wrote:
    Serce mojego dziecka przestała bic w 8t3d, nic na to nie wskazywalo, dopiero 11t2d trafiłam z kwawieniem do szpitala.

wff2x1hpqpzjp32o.png
    82doj44j1y4t9kiw.png
  • Seli Autorytet

Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Serce mojego dziecka przestała bic w 8t3d, nic na to nie wskazywalo, dopiero 11t2d trafiłam z kwawieniem do szpitala.

To przerazajace jak czesto się to dzieje ;( i ile kobiet przez to przeszlo...

dZhdp1.png

• anecz_kaa Autorytet

Wysłany: 14 czerwca 2018, 13:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:

no i ja po prywatnej wizycie u fabijanskiego i tej w ramach NFZ u śliza mam mieszane uczucia teraz... serio. I mimo ze byłam w ramach poradni nie czułam sie ani olana, ani jak problem ze musi mnie zbadac czy cos, dla mnie bomba :)

• Seli Autorytet

Wysłany: 14 czerwca 2018, 14:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę by pociągnąć dwóch :P Jednego mieć na nfz a drugiego normalnie.
    Tylko wybiorę chyba żołnierczyka z racji tego, że mam go pod ręką i na kamieńskiego on jest zastępcą ordynatora i jakby coś się działo to tam na ip.

A u Śliża miałam wizytę z luxmedu... i kurdę 150 zł... a dostałam 4 wydruki zdjęć, dobrze wszystko wyjaśnił, przebadał...

Wiem, że panikuje - pierwsza ciąża ale ból był za mocny i inny, teraz wiem, że to przesuwanie wyżej a nie samo rozciąganie :P

anecz_kaa lubi tę wiadomość

dZhdp1.png

• anecz_kaa Autorytet

Wysłany: 14 czerwca 2018, 14:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    to widzisz nie ma róznicy miedzy wizyta na nfz a pryw :) a panika rzecz normalna :)

• Seli Autorytet

Wysłany: 14 czerwca 2018, 14:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obym więcej nie panikowała :D hehe choć jak już wiem, że nic w budowie i itp. nie może zaszkodzić maleństwu to na inne rzeczy totalnie wpływu nie mam, no i chyba najgorsze za mną, więc jestem spokojniejsza.

dZhdp1.png

• Simons_cat Autorytet

Wysłany: 14 czerwca 2018, 15:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:

Ja nawet mię krwawilam. Pewnie przez te duphastony i luteiny. Dowiedziałam się na wizycie kontrolnej. Najgorzej, że musiało do tego dojść kilka dni po wcześniejszej wizycie, na której już było serduszko. :(

Ciąża biochemiczna - maj 2018, czerwiec 2018, grudzień 2018, lipiec 2020, listopad 2020, grudzień 2020

PCOS, IO

"Better late than never
  • Simons_cat Autorytet

Wysłany: 14 czerwca 2018, 15:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, Seli. Najważniejsze że teraz jesteś uspokojona :)

Seli lubi tę wiadomość

PCOS, IO

"Better late than never
‹‹ 114 115 116 117 118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego