X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati88 wrote:
    No okej ale oni mnie od razu wyślą na in vitro.. 7 marca mam Gawyrysia. No to w takim razie pozostaje mi klinika niepłodności.. Chciałam podpytać innego gina no ale oki:)
    Ale to chyba nie jest tak, że jak przychodzisz do kliniki, to od razu ślą Cię na ivf, wydaje mi się, żeto jest poprzedzone rozmowami/badaniami etc.

    Pati88 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    To moze jednak za duzo?
    Na to wychodzi, że czegoś jest za dużo.
    Nie wiem czy pisać do F, czy zmniejszyć folian? Wizytę mam 21.01

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore 0,6 kwas foliowy. A jaka dawke b12 lykasz? Badalas poziom? Dzisiaj ide tez zbadac homocysteine.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ja biore 0,6 kwas foliowy. A jaka dawke b12 lykasz? Badalas poziom? Dzisiaj ide tez zbadac homocysteine.
    łykam 1000-1500 ug na tydzień.
    Poziom badałam w listopadzie miałam 500 z kawałkiem, nie mogę znaleźć wyniku na telefonie.
    Przed wizytą będę robiła jeszcze morfologię i mocz, to zrobię poziom.
    Ja 0.8 mam zalecone od hematologa i F. się dopasował do jego zalecenia.
    Powiedział tylko, że mam nie łykać wit. B12 w jego dawce 1000 dziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2019, 07:42

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego tak często się kujesz? Ja już mam zrosty, staram się łączyć wszystkie badania by nie powstawały kolejne. A hematolog zalecał Ci na czas ciąży też takie dawki? Bo mi w ciąży kazała odstawić b12. Swoją drogą wczoraj byłam właśnie u hematologa, powiedziała, że nie ma sensu robić teraz badania białek, inr etc bo w ciąży są zawsze niskie. Zapytała się mnie po co badać awidność cmv, bo tego się nie leczy i jaki cel miał ginekolog zlecając to badanie. O ile w przypadku toxo ma to sens, o tyle tutaj nie widzi podstaw (dała skierowanie, ale nie rozumie po co to F.). Nie mam pojęcia...

    Simons, daj znać co u Ciebie!

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Dlaczego tak często się kujesz? Ja już mam zrosty, staram się łączyć wszystkie badania by nie powstawały kolejne. A hematolog zalecał Ci na czas ciąży też takie dawki? Bo mi w ciąży kazała odstawić b12. Swoją drogą wczoraj byłam właśnie u hematologa, powiedziała, że nie ma sensu robić teraz badania białek, inr etc bo w ciąży są zawsze niskie. Zapytała się mnie po co badać awidność cmv, bo tego się nie leczy i jaki cel miał ginekolog zlecając to badanie. O ile w przypadku toxo ma to sens, o tyle tutaj nie widzi podstaw (dała skierowanie, ale nie rozumie po co to F.). Nie mam pojęcia...

    Simons, daj znać co u Ciebie!

    Normalnie też robię wszystko na raz, ale na awidność czeka się 14 dni, a mocz i morfologię chciałabym mieć świeżą, bo ostatnią robiłam 19.12, a teraz zrobię 18.01 przed wizytą.

    Tak, hematolog na czas ciąży zalecił mi dawkę 1000. No ale tego nie stosuję.

    No nic, zobaczymy co powie F., ale chyba nie będę do niego pisać. Mam wizytę w poniedziałek u swojej rodzinnej, to może ona mi coś powie, bo to bardzo mądra babeczka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2019, 09:47

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w jakich żłobkach miałyście maluchy i czy byłyście zadowolone ? Ja stwierdzam że jest tak mało żłobków w okolicy w której mieszkamy że masakra. A chce powoli Ani stworzyć konto no i coś wybrać.

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój był w żłobku przy Białowskieskiej (dla alergików). Niestety dostał się dopiero od 2 roku życia, wcześniej nie było nigdzie miejsca dla dzieci, które są zdrowe i mają pracujących rodziców (wrocławskie realia). Nie polecam jednak tego żłobka, w grupie było po 43 dzieciaków i ciągle był chory. Polecałabym Ci prywatny żłobek z dofinansowaniem (to zazwyczaj koszt koło 1000zł), tam jest mało dzieciaczków. A niestety publiczne są mocno przepełnione.

    My jutro jedziemy na parę dni do Karpacza. Póki nie ma ferii i tłumów chcemy skorzystać ze śniegu. Na wakacje nigdzie nie pojadę z tak małym dzieckiem więc pozostaje mi urlop zimą :)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę prywatny z dofinansowaniem tylko się boję że nawet takiego nie dostaniemy. Znajomi mieli ogromne problemu w tym roku. Obydwoje pracujący z jednym dzieckiem.

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dopiero się dostał gdy skończył 2 lata, i to do państwowego. Dobrze, ze akurat moja mama poszła na emeryturę i mogła się nim zająć gdy skończył mi się macierzyński. Teraz do drugiego dziecka pewnie weźmiemy nianię.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy w stanie poprosić teściowa to moze na dwa miesiące przedłużymy ten okres. Ja niani nie chce.nie wiem dlaczego ale już wole żłobek przynajmniej nedzie miała kontakt z innymi dziećmi.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omg! Zapomnialam o zlobku :p, ze trzeba juz zapisac. Ja nie mam mozliwosci tesciow, ani moich rodzicow. Moge zatrudnic nianie ale do tego nie jestem przekonana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2019, 11:21

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja teściowa już jest na emeryturze, ale nie wiem, czy będzie chciała się zająć dzieckiem. Zakładam, że tak. W każdym razie do żłobka zamierzam zapisać, żeby chociaż na kilka godzin chodził. Myślałam o prywatnym z dofinansowaniem właśnie, bo jest kilka takich koło nas i bardzo sąsiedzi chwalą.

    A propos wakacji, to my mamy ambitne plany we wrześniu lecieć z teściami na Fuertę, no zobaczymy, czy się odważymy :D

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko pamiętajcie, że szanse, że dziecko będzie chore już w pierwszym tygodniu sięgają 90%. Ja po 5 miesiącach zrezygnowałam ze żłobka. Mój mąż 2 dni w tygodniu nie ma zajęć, więc może zająć się młodym, 3 dni w tygodniu niania i jakoś damy radę. Tomek codziennie powtarza, że nie odda brata do żłobka, taką ma traumę. Ale zapisał z tatusiem już brata do przedszkola, do którego chodzi.

    Magda, szacun za ambitne plany. Dla mnie wyjazd do Karpacza z tak małym dzieckiem będzie wyzwaniem i wiem, że wrócilibyśmy bardziej zmęczeni niż siedząc w domu. I ja nie jestem tak odważna, zarówno w ciąży jak i z małym dzieckiem nie ruszam się tak daleko z domu.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Tylko pamiętajcie, że szanse, że dziecko będzie chore już w pierwszym tygodniu sięgają 90%. Ja po 5 miesiącach zrezygnowałam ze żłobka. Mój mąż 2 dni w tygodniu nie ma zajęć, więc może zająć się młodym, 3 dni w tygodniu niania i jakoś damy radę. Tomek codziennie powtarza, że nie odda brata do żłobka, taką ma traumę. Ale zapisał z tatusiem już brata do przedszkola, do którego chodzi.

    Magda, szacun za ambitne plany. Dla mnie wyjazd do Karpacza z tak małym dzieckiem będzie wyzwaniem i wiem, że wrócilibyśmy bardziej zmęczeni niż siedząc w domu. I ja nie jestem tak odważna, zarówno w ciąży jak i z małym dzieckiem nie ruszam się tak daleko z domu.

    Jeśli teściowa miała by siłę zająć się dzieckiem na pełny etat, to pewnie rozważymy w ogóle posyłanie do żłobka. Zobaczymy. Moja chrześnica chodziła na 2-3h i bardzo lubiła ten czas kontaktu z dziećmi. Zabawne jest to, że ma ponad 2 lata i dopiero teraz się pochorowała.

    No Paula, Ty już masz porównanie, ja na razie mam plany, co z nich zostanie - zobaczymy :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam szans organizacji pracy. Maz ma od 8 do 16, poniedzialek -piatek. Ja jako nauczyciel niby etat 22h ale rady, szkolenia, wywiadowki, spotkania z rodzicami to i tak zazwyczaj od 8 do 17 a czasem do 19 siedze...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poważnie codziennie na 8 chodzisz? Ja nie pamiętam, by któryś nauczyciel tyle siedział od poniedziałku do piątku.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Poważnie codziennie na 8 chodzisz? Ja nie pamiętam, by któryś nauczyciel tyle siedział od poniedziałku do piątku.

    Tak, raz mialam na 9 ;p i u nas sie tyle siedzi. To tak fajnie wyglada tylko. A jeszcze wciskaja nadgodziny... platne 14zl. Gdzie jak dorabialam sobie to mialam 80 zl za godzine... i wkurzali sie jak ktos odmawial nadgodzin. Teraz moja kumpela dostala przymusowe 15h tygodniowo. A ma inna robote i nikogo to nie obchodzi. Dlatego ja mysle by zmienic prace. W marcu nastepnym zaczne skladac cv.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tesciowa jest nauczycielem klas 1-3 więc Seli wierze bo ona tak samo siedzi w szkole... A jak się trafi ambitna p. dyr to daje popalić:/ A jak trafisz na klase urwisów to jeszcze lepiej.. A do tego róznego wyznania to nawet nie wiesz czego możesz uczyllć bo np hymnu nie wiersza takiego czybtakiego też nie.. Ja to widze od 13lat i rozumiem:)

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edit: a rodzice na wywiadówkach to też dają popalić..:/

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
‹‹ 270 271 272 273 274 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ