X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Dziewczyny, a czy któraś z was chodziła do fizjoterapeuty uroginekologicznego? :)

    Chciałam iść bo byłam na spotkaniu z p. Anną :D wydaje się świetna i chyba pójdę do niej żeby sprawdzić czy po porodzie wszystko ok z blizną i mięśniami.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Chciałam iść bo byłam na spotkaniu z p. Anną :D wydaje się świetna i chyba pójdę do niej żeby sprawdzić czy po porodzie wszystko ok z blizną i mięśniami.
    Anna Zemlik- Franz? ;)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda ja wszystko rozumiem i wcale nie neguję:) ale klima i zmiany w domu nie każdego dotyczą:) Ja np nie musze wiele zmieniać,ale też rozumiem Twoje plany:) Chciałam tylko podzielić zdanie, że wszelkie procedury poza ustrojowe to kosmiczne kwoty, a pewności nie ma czy się uda. Z tym wiąże sie też moje negatywne podejście do stwierdzenia, że jak kogoś nie stać na leczenie to nie stać go na dziecko. Uważam to troszkę za dość dosadne i może nie na miejscu, bo sama jestem osobą, która jest na drodze do bycia mamą. Też czasem się zastanawiam czy to wszystko ma sens i musimy niejednokrotnie z mężem radzić sobie ze skrajnymi emocjami:) A takie stwierdzenia choć często zbliżone prawdzie mogą zaboleć i powodować zamęt na wątku;) Dziewczyny każda z nas jest inna i każda ma inną sytuację ale nie dajmy się zwariować bo szkoda tak pięknie wspierajacej grupy wrocławianek! Dzięki Wam wiele się mogłam dowiedzieć:* Miłego dnia!

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati88 wrote:
    Magda ja wszystko rozumiem i wcale nie neguję:) ale klima i zmiany w domu nie każdego dotyczą:) Ja np nie musze wiele zmieniać,ale też rozumiem Twoje plany:) Chciałam tylko podzielić zdanie, że wszelkie procedury poza ustrojowe to kosmiczne kwoty, a pewności nie ma czy się uda. Z tym wiąże sie też moje negatywne podejście do stwierdzenia, że jak kogoś nie stać na leczenie to nie stać go na dziecko. Uważam to troszkę za dość dosadne i może nie na miejscu, bo sama jestem osobą, która jest na drodze do bycia mamą. Też czasem się zastanawiam czy to wszystko ma sens i musimy niejednokrotnie z mężem radzić sobie ze skrajnymi emocjami:) A takie stwierdzenia choć często zbliżone prawdzie mogą zaboleć i powodować zamęt na wątku;) Dziewczyny każda z nas jest inna i każda ma inną sytuację ale nie dajmy się zwariować bo szkoda tak pięknie wspierajacej grupy wrocławianek! Dzięki Wam wiele się mogłam dowiedzieć:* Miłego dnia!
    Zgadzam się z Tobą Pati, ale każdy ma inną sytuację życiowo- materialną. Oczywiście nie każdy zakłada w domu klimę niezależnie od posiadania dziecka. Ale moja sytuacja jest taka, że ja nie zakładałam dziecka w tym mieszkaniu, bo były czasy, że nie zakładałam dziecka w ogóle. Więc kiedy zaczęłam się o nie starać miałam świadomość dodatkowej kasy na mały remont.
    Dwa, ja już byłam zapisana do kliniki na 25.10 do dra Gizlera, ale 14.10 zaszłam w ciąże więc w ciągu tych 14mies starań założyliśmy z mężem, że nasza droga po dziecko może nas finansowo nieźle przeorać. Na szczęście tak się nie stało.

    Dla mnie a właściwie dla nas droga do rodzicielstwa stała się tak ważna, że pewnie gdyby skończyła nam się kasa, to następną wyciągnęlibyśmy spod ziemi, gdyby trzeba było.

    Poza tym na przykładzie swoim i swojej rodziny 4osobowej, gdzie oboje rodzice zawsze pracowali na wysokich stanowiskach powiem, że w zasadzie nigdy nie było lekko. A jak obie wyjechałyśmy na studia - jedna do stolicy, druga tutaj, to naprawdę rodzicom nie było łatwo. Już nie wspomnę o momencie kiedy moja siostra zdecydowała się na naukę w Londynie. Dlatego mnie się wydaje, że Paula ma rację
    mówiąc, że dzieci, to studnia bez dna. Tym bardziej, że teraz czasy są inne, a wiadomo, że każdy rodzic chciałby dobrego wykształcenia i życia dla swojego dziecka. Ja mam ogromną świadomość tego, że Pl dla naszych dzieci, to może być jednak dużo za mało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2019, 10:08

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja trochę inaczej do tego podchodzę. Z mężem wspólnie nie zarabiamy kokosów, ja to w ogóle jadę na prawie najniższej krajowej i jakoś żyjemy. UwaZam że mielismy więcej i też żyliśmy na takim samym poziomie po prostu apetyt rośnie w miarę jedzenia. Moi rodzice nigdy nie zarabiali dużo mimo tego żyliśmy tak że na wszystko starczało , mają swoje mieszkanie, bardzo dużo nam pomogli. Teraz mama mówi że mają dwa razy więcej a w zasadzie żyją tak samo tylko trochę więcej oszczędności mozna zrobić. Oczywiście nie byłoby ich stać żeby mnie posłać na studia za granicę . Mój mąż to w ogóle jest przykładem człowieka z rozbitej rodziny a jednak studiował , pracowal , nie miał łatwo a teraz ma bardzo fajna pracę. Jak się chce to się da.

    Na tym etapie chcielibyśmy większe mieszkanie ale jak się nie uda to też damy radę . Nie przeliczam dzieci na pieniądze ale wiem że wszystko kosztuje. Też wszystko robimy prywatnie , szczepienia też płatne. Może Ania nie będzie miała wszystkiego ale mam nadzieję że wychowamy ja tak że nie będzie się czuła gorsza z tego tytułu.

    W zasadzie myślę że mój post to nic nie wnosi ale i tak go zostawię :)

    Miłego dnia ! U nas nocki koszmarne nadal poza tym dostałam właśnie drugi okres. Zadziwiający organizm mam. Karmie ja po 5 razy w nocy nawet a okres i tak swoje.

    Magda - mbc, Pati88 lubią tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to chyba dobrze, będziecie się mogli szybko zabrać za drugie :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Magda i w zasadzie jak czytam te historie żłobkowe to jestem troche przerażona i chyba od czerwca zaczniemy starania :)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Wiem Magda i w zasadzie jak czytam te historie żłobkowe to jestem troche przerażona i chyba od czerwca zaczniemy starania :)
    No masz tu co najmniej dwie, które zwolnią Ci brzuch w tym czasie :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Anna Zemlik- Franz? ;)
    Nie :) Wisniowska- Dolny, podobno najleosza dziecieca

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri i chcesz tak szybko?
    Ja sie zastanawiam... z jednej strony bym chciala a z drugiej... pakowac sie tak znow w karmienie, pampery i nieprzespane noce? :p no a najbardziej sie boje infekcji w kolejnej ciazy i powtorki z rozrywki...
    Ty masz okres a ja pewnie torbiel :/ bo boli mega jajnik, a 2 tyg temu wygladal owulacyjnie. Pewnie nie popekaly a zrobily sie torbiele :/

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ile?! w którym?! ide na kasę! :P

    Przy Hubskiej.

    Wisniowska- Dolny to okulistka, bylam u niej z Tomkiem. Fajna babeczka.

    F. Polecal Anne Wilgosz jak mi strzelilo w plecach. Ponoc zna sie na ciezarnych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2019, 15:30

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Veri i chcesz tak szybko?
    Ja sie zastanawiam... z jednej strony bym chciala a z drugiej... pakowac sie tak znow w karmienie, pampery i nieprzespane noce? :p no a najbardziej sie boje infekcji w kolejnej ciazy i powtorki z rozrywki...
    Ty masz okres a ja pewnie torbiel :/ bo boli mega jajnik, a 2 tyg temu wygladal owulacyjnie. Pewnie nie popekaly a zrobily sie torbiele :/

    Seli my z mężem dosLismy do wniosku że jeżeli chcemy rodzeństwo dla Ani a chcemy to lepiej wcześniej niż później. Szczerze mówiąc jak już jestem w " temacie " to wolę to pociągnąć niż np za 4 lata znowu sobie przypominać jak to z niemowlakiem jest :) trochę ciulowo z pracą ale zobaczymy jak wyjdzie.

    Seli lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Nie :) Wisniowska- Dolny, podobno najleosza dziecieca
    ale ja szukam dla siebie, uroginekologicznego, dla dziecka później :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    F. Polecal Anne Wilgosz jak mi strzelilo w plecach. Ponoc zna sie na ciezarnych.
    Dzięki Paula!

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    ale ja szukam dla siebie, uroginekologicznego, dla dziecka później :)

    Oj, ja pokrecilam :D sorry, niewyspana jestem i zabiegama ;) to tak, to tamta Anna co pisalas. Swietna jest.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Seli my z mężem dosLismy do wniosku że jeżeli chcemy rodzeństwo dla Ani a chcemy to lepiej wcześniej niż później. Szczerze mówiąc jak już jestem w " temacie " to wolę to pociągnąć niż np za 4 lata znowu sobie przypominać jak to z niemowlakiem jest :) trochę ciulowo z pracą ale zobaczymy jak wyjdzie.

    Ja wlasnie jesli sie teraz nie zdecyduje to juz nie chce w ogole do tego wracac ;p a tez z praca... bede musiala na pewno wziac jakis urlop bezplatny. Dorabiac... Tak chyba najlepiej bedzie.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Przy Hubskiej.

    Wisniowska- Dolny to okulistka, bylam u niej z Tomkiem. Fajna babeczka.

    F. Polecal Anne Wilgosz jak mi strzelilo w plecach. Ponoc zna sie na ciezarnych.

    Ale tamta to chyba zwykla fizjoterapeutka, a uroginekologiczna to od mdm, blizn... ogolnie roznica taka, ze te uro badaja miesnie w kroczu :p podobno 5 takich we Wro jest.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie chcialam dziecka jedno po drugim. Oszalalabym tyle czasu w domu i jeszcze zmieniajac pieluche dwom tylkom. Gdyby nie poronienie juz bym byla mama, z perspektywy czasu uwazam, ze moj syn od niedawna jest gotow jest swiadomie miec rodzenstwo. Dla nas lepiej, ze bedzie juz miec "rozum" by pomagac przy opiece nad maluchem.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, zaglądałam do Was jakieś cztery tygodnie temu, podpytywałam Was o ginekologa i endokrynologa, bo chciałam zasięgnąć innej opinii w styczniu. Jednak udało się w grudniu i na razie nie podejmuję kolejnych kroków - w Wigilię odebrałam pierwszą pozytywną betę i teraz czekam na serduszko :)
    Jeśli pozwolicie raz na jakiś czas zajrzę do Was jako laik by o coś w naszym mieście podpytać :)

    Seli, Paula_071, Magda - mbc, veritaserum, Pati88, futuremama lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami to gratulacje :)

    Lami lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 272 273 274 275 276 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ