X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula a jak odstawilas syna i w jaki sposób ?

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odstawiałam gdy był jedzący (rozszerzona dieta tak pełną parą) około 10 miesiąca. Początkowo dostawał mleko modyfikowane w kubeczku, ale najgorsze były noce, bo chciał cycka (nie tyle głodny ile chciał pociumkać). Wtedy wkraczał mój mąż, bo jak młody mnie widział/czuł to się darł. Dawał mu ciepłą wodą i go nosił godzinami. I jakoś poszło. Chciałam go odstawić przed powrotem do pracy, bo sobie nie wyobrażałam zarywać nocy i 8h intensywnie myśleć w robicie.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja to samo. Też będę chciala w okolicach 10 -12 miesiąca. Mąż we wrześniu wezmie kilka dni urlopu na ten cel i mam nadzieję jakoś pojdzie. Chyba że to wyjdzie wczesniej bo póki co dzisiaj kończymy 4 miesiące ;)

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam kryzys kolo 6,5 msc, bo dostalam takiego zapalenia piersi, ze mialam 40'c goraczki, ktorej nie moglam niczym zbic i wyladowalam w szpitalu gdzie podali mi antybiotyk dozylnie. Ale co moglam zrobic, jak mlody nie umial pic z butelki. Karmilam dalej :)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, chciałam się tylko wypowiedzieć o dr Fabijańskim.

    Po kilku wizytach i równoległych konsultacjach z innymi lekarzami mam do niego jedną uwagę - potrafi wprowadzić pacjentki w błąd swoją zbytnią pewnością siebie..

    Ja mam endometriozę, a F zaproponował zastrzyk na pęknięcie jajeczka i dalsze starania. 3 razy pytałam jakie jest prawdopodobieństwo ciąży poza macicznej, czy endo mogło być powodem poronienia..
    Tyle samo razy zaprzeczał i budował swój autorytet na tym, że uważa,że jego kolega, który sugerował mi inaczej, się myli.. Że on jeździł na konferencje i bardzo zagłębił temat endometriozy..Przedstawiał się prawie jak specjalista od tej choroby. Oczywiście zaufałam mu, bo był bardzo przekonujący.

    Efekt jest taki, że po konsultacjach z najlepszymi lekarzami w Polsce, z kliniką w Niemczech, inni lekarze zajmujący się tylko endometriozą potwierdzili moje obawy.. - czyli wysoki poziom ryzyka.
    Uważam, że powinien powiedzieć - Proszę Pani, ja tak uważam, ale jeżeli Pani ma wątpliwości, proszę kontaktować się z lekarzami od tej choroby.. a nie opowiadać bajki o tym,że on też się zna..

    W moim przypadku pęcherzyk nie pękł i ciąży z tego nie będzie . Ani pozamacicznej, ani obumarłej, ani żywej.. :>

    Uważam, że mocno ogarnia PCO, IO w moim przypadku, jako pierwszy też tą endometrioze w zakresie zrostowym zdiagnozował - jest na pewno dobrym lekarzem, który traktuje pacjentki poważnie..

    Ale jednak są tematy w których uważa, że się zna, a nie zna się..
    I stąd tylko sugestia - że należy takie trudne rzeczy konsultować ze specjalistami. Nie wiem jak w innych zagadnieniach - np. endokrynologi, hematologii, ale mimo jego zapewnień- na endometriozie niestety się nie zna.. Szkoda tylko, że tak buduje swój fałszywy autorytet w tych dziedzinach.

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum u nas też ostatnio taki czas. Na rękach śpi, położę i za 10min pobudka. Na spacerze zaśnie ale jak tylko wózek się zatrzyma pobudka. Jedynie w nocy przespała 3h ciągiem. A odstawiałam stopniowo kolejno rezygnując z jednego karmienia.

    Paula gratuluje dobrych wieści :)

    Mi brakuje czasu na wszystko no ale cóż, czekam na lepszy czas :)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre, ale my znamy dra Fabijańskiego, bo tutaj serio mamy na jego temat różne opinie i ze 2mies. tematu była o tym żywa dyskusja. To nie jest grupa wyznawczyń dr. F. ;)

    Podsumowanie jest takie, że jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. Są tu dziewczyny, które będą się go trzymać, a są takie, które podobnie jak Ty mają innych lekarzy :)

    Nefre_ ms, Paula_071 lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Magda do niego tylko żal o to, że wprowadził mnie tak mocno w błąd. Powinien powiedzieć - proszę się skonsultować.. A nie na takiego pewniaka.
    Ciąża w obecnej sytuacji jest dla mnie dużym obciążeniem.
    A ja mu uwierzyłam , bo same wiecie jakie ma gadane.. A mogłoby to się źle skończyć. Jakbym miała ciąże pozamaciczną i z tą endometriozą trafiła na stół do zwykłego szpitala na pewno straciłabym prawy jajnik i jajowód..

    Zrobił dla mnie i tak więcej niż poprzedni lekarze, ale swoją pewnością siebie mógł mi bardzo zaszkodzić..

    Normalnei marzę o takim lekarzu, któremu można zaufać na 100 %.. A jak nie wie co zrobić, to CI powie że nie jest pewny, a nie bajki opowiada ile to on nie wie ..;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 10:55

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre mam endometrioze, nie mam jajnika lewego i jajowodu... Sama mysle o poszukaniu specjalisty w tym kierunku. Mowia, ze ciaza wycisza endometrioze a ja jestem 1.5 miesiaca po porodzie i jestem przekonana, ze z pecherzykow na jajniku zrobil sie jakis torbiel :( zobacze na usg kontrolnym, ale boli cholernie jak zawsze przy torbielach.

    Co do F... Ja niestety jestem podatna na takie gadki, pierwsza wizyta u niego byla super, nawymadrzal sie o wszystkim. Uparl sie u mnie na IO, dal glucophage w duzej dawce a ja na tym zdychalam z bolem glowy i zawrotami. Po wynikach badan stwierdzil, ze nie ma sensu robic laparoskopii, ze u mnie to i in vitro sie nie przyjmie i owulacji zadnych nie bedzie z jajnika... a 10 dni pozniej mialam owulacje. On stwierdzil (bylam pewna, ze mam raz 18dc i raz w 14dc naprzemiennie owu), ze to nierealne... Nawet odpuscilismy sobie bo to byl moj 4 lekarz a slyszalam wiele bzdur. O zrosnietym jajniku, o miesniakach...

    Zaluje, ze dalam sie nabrac na jego gadanie. Za dlugo do niego chodzilam. Jak zlecil jego staly pakiet to bylam zadowolona bo wyniki byly wyposrodkowane i moim zdaniem dobre (konsultowalam je w ciazy juz u Gizlera, ale tak poza gabinetem), nie mozna bylo na podstawie ich mowic o bezplodnosci czy o tym, ze nawet z in vitro ciaza sie nie przyjmie... takze wiem o czym mowisz. Potrafi zrobic wrazenie. U mnie musial dobic do absurdu bym miala odwage tego "specjaliste" zostawic.

    Moge zapytac kogo masz teraz na oku?
    Chodze do dr. Szewczuka ale nie wiem jak on w temacie endometriozy sie zna, mysle, ze on glownie na ciazy i patologii ciazy.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie myslalyscie o Rubiszu?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    A nie myslalyscie o Rubiszu?

    Nie wiem czy to nie jest podobna gwiazda... I Karmowski taki szol w tv ma...

    Rubisz ladnie zrobil mi badanie polowkowe ale jak zapytalam o dretwienia rak to powiedzial, ze moglo mi sie stwardnienie rozsiane uaktywnic w ciazy... ( nie jestem chora). Ale tym mnie wystraszyl.
    Nie sprawdzalam w sumie ale w ich tej klinice widzialam tylko Rubisza i Karmowskiego.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mnie robi wrażanie, że był najlepszym studentem i zrobił tak szybko doktorat. Ale ja go w życiu na oczy nie widziałam, więc się nie wypowiadam.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubisz na mnie bardzo dobre wrażenie zrobił W porównaniu z f to jest szara myszka... Polecam

    Ale operacja będzie u dr Olka w Dortmund ie a potem wracam do rubisza

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre to potem daj znac jak jest z Rubiszem ;) mi sie nie spieszy z leczeniem, idzie 9 rok... mam dosyc tego szczerze ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli

    Rubisz i Karmowski operują razem we Wrocławiu W Medicus Clinic. Termin wyznaczyli mi na połowę lipca.. za 20 tys złotych.

    Za 4 tys eur mogę mieć operację w Dortmund u Olka, już w drugiej połowie lutego, ale cykl tak przypada, że wyjdzie początek marca chyba..

    Ty jesteś teraz świeżo po porodzie i pewnie karmisz - a to mocno zatrzymuje chorobę.. Warto zainteresować się dietą przecizapalną. Dziewczyny mają super wyniki po tym.

    Polecam grupę na fb endometrioza antidotum.

    Ja chodzę do Rubisza w Ginamedica - najłatwiej się zapisać, a badanie robi takie jakie Ty chcesz.. Pod kątem Twoich potrzeb, Jeśli przychodzisz z endometriozą a masz kupioną wizytę położniczą, to zbada CIę tak jak Ty potrzebujesz.

    Tryb leczenia zależy od zmian jakie masz i etapu w życiu. Czy będziesz chciała mieć jeszcze więcej dzieci i kiedy.

    Mi powiedział, że spokojnie urodzę wszystkie dzieci jakie chce, i po tym jak już je urodzę w takim czasie jak zaplanuje, to zaleca usunąć macicę i jajniki..
    Dużo co mówił, pokrywa się z tym co mówił dr Olek i co jest u nich na blogu..

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zatrzymuje jak mnie boli bardziej niz przed porodem... licze, ze jak dostane antyki to sie polepszy... Jak nie to nie wiem... ;/

    Co do diety u mnie zadna nie wchodzi w gre. Raz, ze jestem mocno wybredna a dwa... Nie mam na to czasu. Po porodzie prawie nic nie jem, plusem szpitala bylo to, ze podawali pod nos jedzenie :p w domu nie moge sie ogarnac. Skonczyly mi sie jogurty to nie wiem co dzis zjem i o ktorej ;p

    U mnie jajnik chyba ma stany zapalne... Juz kiedys rozmawialam z lekarzem o usunieciu wszystkiego. Ale po pierwsze mialam 21 lat, chcialam dziecko, po drugie podobno starzeje sie kobieta strasznie bez swoich hormonow...

    A z ta operacja to niezle. Mnie na to nie bedzie stac. I uwazam, ze to naciaganie juz... Ktos na fb pisal o Karmowskim, ze na klinikach operuje a bierze kase za operacje po kilka tysiecy. I ze lubi bardzo ciac, u niego sie podobno nie leczy a wycina. Czytalam takie komentarze kobiet na fb od ednometriozy...

    Mam mieszane uczucia do tego. Lecze sie tyle lat, zyje w bolu i mialo byc lepiej wlasnie po ciazy... nie jest, mam wrazenie, ze jest gorzej. Po operacji przy vissane czulam sie lepiej niz teraz.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Seli

    Rubisz i Karmowski operują razem we Wrocławiu W Medicus Clinic. Termin wyznaczyli mi na połowę lipca.. za 20 tys złotych.

    Za 4 tys eur mogę mieć operację w Dortmund u Olka, już w drugiej połowie lutego, ale cykl tak przypada, że wyjdzie początek marca chyba..

    Ty jesteś teraz świeżo po porodzie i pewnie karmisz - a to mocno zatrzymuje chorobę.. Warto zainteresować się dietą przecizapalną. Dziewczyny mają super wyniki po tym.

    Polecam grupę na fb endometrioza antidotum.

    Ja chodzę do Rubisza w Ginamedica - najłatwiej się zapisać, a badanie robi takie jakie Ty chcesz.. Pod kątem Twoich potrzeb, Jeśli przychodzisz z endometriozą a masz kupioną wizytę położniczą, to zbada CIę tak jak Ty potrzebujesz.

    Tryb leczenia zależy od zmian jakie masz i etapu w życiu. Czy będziesz chciała mieć jeszcze więcej dzieci i kiedy.

    Mi powiedział, że spokojnie urodzę wszystkie dzieci jakie chce, i po tym jak już je urodzę w takim czasie jak zaplanuje, to zaleca usunąć macicę i jajniki..
    Dużo co mówił, pokrywa się z tym co mówił dr Olek i co jest u nich na blogu..

    Moja kuzynka ma endometriozę i po dwójcie dzieci usunęła wszystko. Ale ona w Poznaniu to robiła. Dodam, że sama jest lekarzem, onkologiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2019, 11:09

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Moja kuzynka ma endometriozę i po dwójcie dzieci usunęła wszystko. Ale ona w Poznaniu to robiła.

    A jak sie czuje?
    Moze u mnie trzeba tez to zrobic...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli

    ja jestem przed laparo więc nie powiem Ci na 100 %, Ale na tej grupie są dziewczyny i milion historii.. Pytanie w co wierzysz..

    Oni wszyscy tną bo to jst jedyna forma leczenia jak już masz zmiany.
    Procedura jest taka:
    - wycinają wszystkie zmiany i zaraz po operacji jesteś czysta, bez zrostów, beztorbieli...
    - od Twojej diety, albo od hormonoterapi zależy czy zmiany się pojawią i kiedy.. Masz dwie możliwości.

    Jeżeli masz zmiany już i masz ich dużo to one nie znikną. Stąd operacje..
    Mogą się zmniejszyć lekko ale nie znikną całkiem.

    Jeżeli nie planujesz narazie dzieci, nie masz mega ciężkich bóli, to wtedy dostajesz np. hormony albo dietę i nie idziesz pod nóż.
    Jak chcesz dzieci to zwykle się kładziesz, bo po laparo masz największe szanse..

    Wszystko zależy jeszcze od tego jak bardzo masz rozwiniętą chorobę.. Moja choroba jak się rozwinie i nikt nie wytnie zmian, to mogę skończyć ze stomią, bo zajęła już jelito.. A mimo to Rubisz nie namawiał mnie specjalnie na operacje u nich w klinice.. Dał mi opis i powiedział, że przygotował to tak, że mogę iść z nim do każdego szpitala i rozmawiać o zabiegu.

    Po ciąży czasami zrosty się zrywają... A jak laski miały cesarkę, to lekarz dodatkowo potrafi rozsiać endometriozę po jamie brzusznej jeszcze bardziej..
    Może dlatego bardziej boli..

    A jesteś pewna, że to ból związany z endo a nie ogólnie po po porodzie?

    GDzie miałaś operacje? Ja się zdecydowałam z prostego powodu na prywatny zabieg - chce być w ciąży i tyle..
    1) technika zabiegu: Zabiegi na nfz są wykonywane przez koagulację - wypalanie tkanek endometrium. To nie jest trwałe, i szybko endometrioza sie odbudowuje. W prywatnych klinikach używają noża plazmowego. Nie mają go nigdzie na nfz.. Sama głowica do operacji to jest koszt 3 tys złotych.
    2) Do tego nie usuwają zmian naciekających na inne organy - pęcherz, jelito, bo potrzebny jest wtedy chirurg ogólny dodatkowo, operacja jst bardziej skomplikowana.. A ja mam zmiany na jelicie..

    3) I mam akurat ten komfort, że mam pieniądze na tą operację , nie muszę sprzedawać samochodu ani brać kredytu.. i nie zaryzykuje operacji na nfz o straty kolejnego roku. Po operacji na nfz jak mii nie usuną wszytskiego i wszystko wróci za 3 miesiąće to co sobie powiem - że jestem 20 tys do przodu? A jak po dortmundzie wróci za 3 miesiąće to powiem sobie, że zrobiłam wszystko co mogłam..

    Ja wiem, że brzmi to jakby mi te kliniki płaciły, ale zebrałam mega dużo informacji na ten temat.
    Gdybym miała inną sytuacje życiową - mniej kasy i np. już dwójkę dzieci, albo mniejszą endometriozę, pojechałabym do Łodzi do prof, Malinowskiego. Z Wrocławia masz tam 2,5 godziny drogi s8.. On też robi dobrze operacje na nfz, oczywiście wizyte musisz odbyć prywatnie.

    Co do usunięcia - jak menopauza.. Laski czasami biorą chyba Danazol - to powoduje sztuczną menopazę i działa tak samo.
    Niskie libido, rzuty ciepła, zagrożona gęstość kości.. Trzeba brać różne leki.. A czasami jeśli z macicą nie wytną wszystkich ognisk to nadal boli :> Wprowadź się na pół roku w menopauzę i będziesz wiedziała czego się spodziewać :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2019, 11:17

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    A jak sie czuje?
    Moze u mnie trzeba tez to zrobic...

    Bardzo dobrze i dalej wygląda jak 18-stka, w ogóle się nie starzeje! :)

    Nefre_ ms, Seli lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 274 275 276 277 278 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ