X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mialam cc, rodzilam naturalnie. Nie boli po porodzie bo boli mnie jajnik. Jak bylam 4 tygodnie po porodzie na usg to widac bylo pecherzyki na owulacje. Podejrzewam, ze zamiast owulacji zrobil sie torbiel.
    Ja mam lekka endometrioze, u mnie nie ma zrostow (nie bylo), a torbiele. Przed ciaza mialam dwa razy czynnosciowy ale podejrzewam, ze to wina "wspomagania" zajscia w ciaze... operacje mialam 6 lat temu w rodzinnym miescie na nfz. Bylo wypalane jak piszesz. Potem 9msc vissane, chwila przerwy i nuvaringi do pazdziernika 2017... po 6 cyklach od ich odstawienia zaszlam w ciaze bez zadnego wspomagania itp. Bolala mnie lewa strona, gdzie nie mam jajnika, przed ciaza. Nikt nic tam nie widzial... teraz boli jajnik. A juz rozpoznaje u siebie ten rodzaj bolu... przed wycieciem tamtego jajnika mialam torbiele, ktore mozna bylo wymacac przez skore... i ognisk podobno duzo bylo w jajowodzie i na tamtym jajniku, wycieli co sie dalo.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Bardzo dobrze i dalej wygląda jak 18-stka, w ogóle się nie starzeje! :)

    Pewnie ma dobrze dobrane leki.
    Mi Rubisz mówił, że potem dostaje się jakieś hormony, które zapobiegają złemu samopoczuciu i odwapnieniu kości i całej innej historii związane z menopauzą.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ja nie mialam cc, rodzilam naturalnie. Nie boli po porodzie bo boli mnie jajnik. Jak bylam 4 tygodnie po porodzie na usg to widac bylo pecherzyki na owulacje. Podejrzewam, ze zamiast owulacji zrobil sie torbiel.
    Ja mam lekka endometrioze, u mnie nie ma zrostow (nie bylo), a torbiele. Przed ciaza mialam dwa razy czynnosciowy ale podejrzewam, ze to wina "wspomagania" zajscia w ciaze... operacje mialam 6 lat temu w rodzinnym miescie na nfz. Bylo wypalane jak piszesz. Potem 9msc vissane, chwila przerwy i nuvaringi do pazdziernika 2017... po 6 cyklach od ich odstawienia zaszlam w ciaze bez zadnego wspomagania itp. Bolala mnie lewa strona, gdzie nie mam jajnika, przed ciaza. Nikt nic tam nie widzial... teraz boli jajnik. A juz rozpoznaje u siebie ten rodzaj bolu... przed wycieciem tamtego jajnika mialam torbiele, ktore mozna bylo wymacac przez skore... i ognisk podobno duzo bylo w jajowodzie i na tamtym jajniku, wycieli co sie dalo.

    Olek mi mówił, że czasami jajnik jest obrośnięty endometriozą. Nie widać tego na USG, to jest taka dodatkowa powłoka.. I jak jajko rośnie to wtedy boli. Może to u Ciebie jest to.. Zatrzymanie owulacji powinno pomóc.

    Szybko Ci wróciła płodność po porodzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2019, 11:28

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacji nie mialam bolesnych, wiec nie wiem czy w ciazy mi obrosl jajnik ;p
    Zobacze co bedzie. Liczylam na okres i ze torbiel z okresem sie "zmyje" jak te czynnosciowe. Nie wiem czy przy kp cos mozna z tym zrobic. Sprobuje tez antykow dozwolonych przy kp. Jak bedzie tak dalej to bede dzialac. Jak piszesz tak o Rubiszu to sprobuje z nim.

    Ciesze sie, ze nie staralam sie bog wie ile o Gabrysia. Chyba mi to wystarczy, mam tak dosyc lazenia po lekarzach. Serio. Czasem czuje sie jak stara baba co ja ciagle cos boli, nie nadaje sie do zycia a ciagle lekarze, leki... tragedia.

    Chyba trzeba sie cieszyc, ze w ogole jestem mama, docenic i nie chciec nic wiecej ;p

    Nefre_ ms lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się na tym zupełnie nie znam, nigdy nie miałam żadnej torbieli, ale koleżanka mojego męża się boryka z mega problemem endometrozy, juz miała kilka razy laparo. Ostatnio napisał do niej takiego maila, może Wam się przyda:

    Ten wodorost nazywa się morszczyn pęcherzykowaty.
    Można go dostać jako suplement diety w aptektach.
    Zrobiono o nim bardzo małe interwencyjne badanie na 3 kobietach, które poprawiło cykl
    (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Bladderwrack+endometriosis)

    Można lekko spróbować. W ogóle wodorosty są ponoć bardzo zdrowe.

    Poza tym dużo przeciwzapalnej żywności: owoce (szczególnie leśne), warzywa (szczególnie kapustne i liściaste, choć również kolorowe), pełne ziarno (prawdziwe pełne ziarno, nie udawane), siemię lniane itd. (tutaj jest artykulik z linkami do badań https://www.healthline.com/nutrition/endometriosis-diet-tips#section1).
    W zasadzie im mniej zwierzęcych produktów (masło, mięso, jaja), tym (prawdopodobnie) lepiej. Warto spróbować. Koszt żaden.


    W ogóle mój mąż wybiera się na dietetykę... Nie wiem jak odbiorą go tam skoro jest profesorem ekonomii ;)

    Seli, musisz sie ogarnąć z jedzeniem zanim zaczniesz rozszerzać dietę młodemu. Zresztą dziwię Ci się, że tak mało jesz. Jak póki karmiłam to zjadałam wszystko co miałam w zasięgu wzroku a ważyłam mniej niż 50kg.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Owulacji nie mialam bolesnych, wiec nie wiem czy w ciazy mi obrosl jajnik ;p
    Zobacze co bedzie. Liczylam na okres i ze torbiel z okresem sie "zmyje" jak te czynnosciowe. Nie wiem czy przy kp cos mozna z tym zrobic. Sprobuje tez antykow dozwolonych przy kp. Jak bedzie tak dalej to bede dzialac. Jak piszesz tak o Rubiszu to sprobuje z nim.

    Ciesze sie, ze nie staralam sie bog wie ile o Gabrysia. Chyba mi to wystarczy, mam tak dosyc lazenia po lekarzach. Serio. Czasem czuje sie jak stara baba co ja ciagle cos boli, nie nadaje sie do zycia a ciagle lekarze, leki... tragedia.

    Chyba trzeba sie cieszyc, ze w ogole jestem mama, docenic i nie chciec nic wiecej ;p

    Ja jak czytam o tym jak dziewczyny z endo mają czasami ciężko.. to masakra. Ja nie miałam aż takich bóli bo nigdy nie miałam torbieli.. Bolało tylko dwa dni i zapominałam na resztę miesiąca.. A historie to laski mają naprawdę przykre..
    Ciesz sie, że masz małą.. Ja swoją jedną ciąże straciłam prawdopodobnie przez endometriozę. A w drugą nie mogę zajść, dlatego laparo to jest moja wielka szansa.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    W ogóle mój mąż wybiera się na dietetykę... Nie wiem jak odbiorą go tam skoro jest profesorem ekonomii ;)

    Moja przyjaciółka idzie na psychodietetykę, a też ma już trzy dyplomy :P
    A Twój mąż to UE czy UW?

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula

    Dieta w endometriozie i suplementy, zioła to jest bardzo szeroki temat Na odpowiedniej dietoterapi dziewczyny mają super sukcesy z zatrzymaniem choroby.
    Można o tym pisać książki raczej a nie posty...
    Ale głównie chodzi o diete przeciwzapalną, dobry stan mikromu jelit i diete niskoestrogenową.. Na stronie miracollo jest dużo wskazówek dietetycznych, na blogu endometrioza antidotum, sa na fb grupy dietoterapia endometrioza.. Dużo już wiadomo i trzeba z tego korzystać.

    Assunta lubi tę wiadomość

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja nie czuje glodu... z jedzeniem mialam juz tak przed ciaza i po zostalo. I dla mnie jedzenie moze nie istniec...

    A mam 4kg na plusie jeszcze po porodzie. Couchy sprzed ciazy na mnie wisza co dziwne ale waga cos czuje nie spadnie szybko tak czuje :p

    Wodorostow i innych supli przy kp wole nie stosowac.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Moja przyjaciółka idzie na psychodietetykę, a też ma już trzy dyplomy :P
    A Twój mąż to UE czy UW?

    Pytasz gdzie uczy, czy gdzie zrobił dr i habilitacje?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Pytasz gdzie uczy, czy gdzie zrobił dr i habilitacje?
    jeśli dr i hab robił we Wrocławiu to i to i to :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niekoniecznie :) Mój to na Ekonomicznym we Wro robił dr, a hab w Białymstoku.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Niekoniecznie :) Mój to na Ekonomicznym we Wro robił dr, a hab w Białymstoku.
    moj tesc hab w Pzn., to widze ze nie on jeden poza UE. Moze sie nawet znaja ;)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    moj tesc hab w Pzn., to widze ze nie on jeden poza UE. Moze sie nawet znaja ;)

    We Wro jest mało hab z ekonomii, więc pewnie się znają :)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    We Wro jest mało hab z ekonomii, więc pewnie się znają :)
    o widzisz, nawet nie wiedziałam. Znaczy mój teść od paru lat jest belwederskim, Komorowski mu wręczał profesurę

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    o widzisz, nawet nie wiedziałam. Znaczy mój teść od paru lat jest belwederskim, Komorowski mu wręczał profesurę

    Takich to w ogóle na palcach ręki policzyć :)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoras z Was ma moze do oddania wizyte do F. na poczatek lutego? Ja mam na 31.01 i chetnie sie zamienie.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ktoras z Was ma moze do oddania wizyte do F. na poczatek lutego? Ja mam na 31.01 i chetnie sie zamienie.
    Paula, ja mam wizytę u F. 21.01 nast mam zaklepaną 6.02 (na polowkowe) ale nie wiem czy to bedzie mu pasowalo,
    jak powie, ze za pozno, to sie z Toba wymienie :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ktory bedziesz miec wtedy dzien ciazy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2019, 20:16

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    A ktory bedziesz miec wtedy dzien ciazy?
    20+6

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 275 276 277 278 279 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ