X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że to zbiorowa akcja z logopedą. Wczoraj dostaliśmy karteczkę, że młody ma sygmatyzm boczny. Jutro idę się spotkać z panią neurologopedą w przedszkolu, bo mają tam na pełny etat i wtedy dziecko chodzi na zajęcia. Mam też w pakiecie w Luxmedzie, zawsze tam mogę pójść.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli i już nie musicie kontrolować? Chciałam kogoś sprawdzonego znaleźć. Myślę czy by już nie zostawić tutaj jak mamy termin tego ABR a po prostu wcześniej jak się uda prywatnie pójść póki co na zwykłe badanie. Baba może nie ogarniać no ale to badanie już się nie będzie mylić.
    Muszę małą w końcu na szczepienie umówić i wezmę skierowanie.
    Paula u nas też teoretycznie są jakieś zajęcia ale już dla 4latków ż tego co się orientuję bo teraz niby mówiły że dzieci są na różnych etapach jeżeli chodzi o mowę i ciężko mówić o jakichś problemach bo wszystko się dopiero wykształca. Także mam trochę mętlik, bo gdyby nie mówił to bym się martwiła a tak nie chce to od razu na jakieś zabiegi wysyłać. Tylko ja muszę to chyba do laryngologa wziąć żeby ocenił to wędzidełko.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Future nie musimy juz ;)

    futuremama lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Future, tylko w naszym przypadku to nie są żadne zabiegi tylko skupienie się pewnie na wierszykach, które mają określone głoski: sz, cz, ś, etc. Albo jakaś gimnastyka buzi i języka w stylu oblizywanie talerzyka - tzn. tak mi się wydaje. My nie mam problemy z wędzidełkiem. Jutro mam nadzieję dorwę babeczkę to dowiem się więcej :)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula da aplikacje logopedyczna na telefon. Podobno bardzo spoko :)

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak przestać być smoczkiem dla dziecka ? Błagam pomóżcie. Cyc jest na wszystko. Jak ja odzwyczaić ? Smok tylko powoduje histerię tak jak i butelką :p złote rady wszystkich dookoła mnie dobijają. Dochodzi do tego że budzi się co 1g tylko żeby sobie possać kilka chwil cyca.

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie znalazalam metody, byłam smoczkiem.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum u nas huśtawka i smoczek. Wypluwa, to znów daje i do skutku aż zasypia albo przynajmniej się wyciszy.
    Nie zawsze się da ale nie raz pomaga. Dziś pierwszy raz wymiekłam w nocy bo tak staram się jej w nocy nie używać.
    Jak nie pomaga to wtedy zostaje wiszenie na matce i chodzenie albo przy cycu. Czasem też spacer jej pomaga.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 20:27

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem smoczkiem :p raz tylko mezowi sie udalo z plaskim smoczkiem, tym misiem, przylozyl sobie do bluzki a mlody myslal, ze to cyc i tak udalo sie by byl u niego na rekach a nie u mnie ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie ja też jestem smoczkiem. Czasami się uda mężowi ja uśpić bez ale tylko jemu. Teraz jestem u mamy i ona próbuje mi pomóc ale Ania się drze jak tylko ja bierze na ręce i próbuje wlozyc jej smoczka. Hehe. Im jest starsza tym jest z tym gorzej. Oczywiście wszyscy wokół że wychowam cycusia mamusi. Ale mnie to wkurza..

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum u mnie na grupie niektórym niesmoczkowym dzieciom jednak przypasował ten bibs. Może to coś da.
    Jak dla mnie ciężko cokolwiek powiedzieć bo np. u mnie dwoje dzieci i jak na ten moment są zupełnie inne:D
    W ogóle kupiłam jej pałąk z zabawkami ż Tiny Love i jestem w szoku jak się bawi na leżaczku.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też gadają że uczę ją na rękach być. Ale ja mam och gdzieś, bo jak mała się dobrze czuje to i położy chwilę albo właśnie się super bawi na leżaczku. A jak marudzi no widać że potrzebuje i tyle.

    veritaserum lubi tę wiadomość

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O a druga moja ulubiona rzecz to że tak do cyca chce bo na pewno za mało jem i źle więc ona się nie najada. Z resztą w ciąży też za mało jadłam bo brzuch miałam za mały a dziecko praktycznie 3700 się urodziło;)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój miał wczoraj jakąś cycową akcje, że wydoił mnie do cna i był głodny, ale butli nie chciał. Zasnął i płakał z cycem w buzi, nie chciał puścić :P a dziś bawił się i bawił, przysypiał, ostatecznie podjadł i padł jak długi :D

    Czas porobić obiad :)


    Mi też powtarzają "przyzwyczajasz do rąk" bla bla ;P zasypia w łóżeczku sam, ogólnie może leżeć i 3h na łóżku z kontrastami a czasem potrzebuje się przytulić i tyle, olewam wszystkie złote rady :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja non stop słyszę że przyzwyczailam do noszenia , cyckania itp. pierniczyć potrzeby dziecka dzisiaj się już naprawdę na mamę zdenerwowalam bo wg niej wszystkie problemy Ani wynikają z cyca że tak mało śpi bo by była na butli ( jak wszystkie moje kuzynki karmią dzieci ) i bym miała z głowy. Echhh już mi tak podniosła ciśnienie że jej mówię że nie zna w przyrodzie przypadku żeby inny ssak karmił swoje małe mlekiem innego ssaka i Ania nie jest cielakiem tylko niemowlakiem dlatego dostaje mleko moje a nie od krowy. Tak wiem brzmię jak laktoterrorystka i ekoswir ale uwierzcie mi że dawno nie byłam tak nabuzowana ;D

    Seli, Magda - mbc, futuremama lubią tę wiadomość

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że karmię piersią bo nie muszę wyparzać butelek i wydawać kasy na mleko... z olejem palmowym i innym świństwem :P Składy są tragiczne a mleko jak widziałam kosztuje od 30 do 70 zł, średnio paka podobno wystarcza na tydzień. Za taką kasę to ja mam bajery i szmery dla młodego albo dla siebie :P I przebudzenie nocne to chwila, bo wyciągam cyc i mleko gotowe a nie wyparzanie, rozrabianie. Czysty ekologizm. Ale sąsiadka opowiadała, że jej teściowa ani jednego nie karmiła piersią i w wieku 2 miesięcy jej dzieci jadły rosół... I też ma z nią walkę :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak powiedziałam mamie, że idę do fizjo uro-ginekologicznego, to mi powiedziała, że wymyślam i że ona nie chodziła i wszystko jest dobrze.

    To jej powiedziałam, że na szczęście czasy się zmieniły i ja mogę iść :D
    Ale u mnie to jest krótka piłka, jak ktoś nie jest ekspertem w danej dziedzinie, to nie ma szans, żeby mnie przekonał do zmiany zdania. Nawet jeśli to jest moja matka, a może przede wszystkim, haha :D

    futuremama lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama też wczoraj podała Ani pół łyżeczki zupy krem z cukini ( najchętniej to by rosół podała !!) Mimo że jej mówiłam że chce rozszerzać po 6 miesiącu czy tam w okolicach bo myślę że jak bedzie miała 5,5 miesiaca to już będę jej dawała pomału. Wkurzyłam się.

    Seli gdzieś czytałam artykuł na dzieci są ważne o porównaniu mleka matki a modyfikowanego. Nieporównywalne po prostu wartości. Ja po prostu uważam że tak ten rok z życia mogę mieć wyjęty i chce go poświęcić dziecku i wychować w idei rodzicielstwa bliskości nawet jak jestem wyczerpana bo czym jest ten rok ?? Niczym. Może jestem naiwna ale mam nadzieje że to zaprocentuje.

    Musiałybyscie widzieć minę jej jak powiedziałam że się zastanawiam nad pieluchami wielo. Haha. Ale poważnie bardzo bym chciała tylko przy Ani i tych nockach już sił nie mam.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślałam o wielorazowych... ale przy akcjach kupowych mojego odpuszczam :P nie wyrobiłabym, i tak codziennie pralka chodzi :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedługo się unormuje :) u nas teraz zazwyczaj 1 dziennie :)

‹‹ 288 289 290 291 292 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ