X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to za lekarz takie rzeczy widzial? Wg mojej wiedzy endometrioza we Wrocławiu można zbadać tylko rezonansem na Krasińskiego albo laparoskopia.

    Seli lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 marca 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula dobrze mowi!
    Ale jakie przekuwanie igla?! :o ogniska sie wycina/wypala czy jest jeszcze jakas tam nowa metoda bo podobno wypalanie juz mniej popularne...

    Endometrioza charakteryzuje sie tez duzym stezeniem estrogenow, torbielami, naciekami itp.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2019, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co seli ja miałam dwa malutkie ogniska endometriozy gdzieś w macicy już nie pamiętam gdzie. A nie mam dużego stężenia estrogenów ( wręcz małe ), torbiel mam jedną ale to nie jest torbiel endometrialna. Więc w początkowym stadium chyba nie musi tego być. Tylko że to że ktoś ma jakieś ognisko endometriozy to nie znaczy od razu że ma endometrioze.

    Ja wczoraj dostałam miesiączkę po 28 dniach generalnie te cykle mam regularne. Mąż mówi że nie ma na co czekać i w połowie cyklu działamy....

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 30 marca 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Wiesz co seli ja miałam dwa malutkie ogniska endometriozy gdzieś w macicy już nie pamiętam gdzie. A nie mam dużego stężenia estrogenów ( wręcz małe ), torbiel mam jedną ale to nie jest torbiel endometrialna. Więc w początkowym stadium chyba nie musi tego być. Tylko że to że ktoś ma jakieś ognisko endometriozy to nie znaczy od razu że ma endometrioze.

    Ja wczoraj dostałam miesiączkę po 28 dniach generalnie te cykle mam regularne. Mąż mówi że nie ma na co czekać i w połowie cyklu działamy....

    Moze jak nie ma sie endometriozy to i estrogenow, ale sama endometrioza to i wyrzut estrogenow ;) ale jak piszesz, mozna miec ogniska tylko.

    To powodzenia ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 marca 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Wiesz co seli ja miałam dwa malutkie ogniska endometriozy gdzieś w macicy już nie pamiętam gdzie. A nie mam dużego stężenia estrogenów ( wręcz małe ), torbiel mam jedną ale to nie jest torbiel endometrialna. Więc w początkowym stadium chyba nie musi tego być. Tylko że to że ktoś ma jakieś ognisko endometriozy to nie znaczy od razu że ma endometrioze.

    Ja wczoraj dostałam miesiączkę po 28 dniach generalnie te cykle mam regularne. Mąż mówi że nie ma na co czekać i w połowie cyklu działamy....

    Może to nie głupi pomysł, mam nadzieję, że zaskoczycie szybko, ale jeśli nie, to będzie jeszcze czas zrobić badania i możecie zmieścić się w planie na końcówkę 2020 :) Kciuki!

    veritaserum lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 30 marca 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja nadal żyje ale w ciągłym strachu :p
    Wy już takie zaawansowane a ja zaraz bo o 11.30 mam USG. Umieram ze strachu czy będzie zarodek czy nie :/

    860i3e5edambhnvb.png
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 30 marca 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W dodatku mój ma dzisiaj urodziny więc chce kubraki prezent zrobić żeby zobaczył coś na tym USG

    860i3e5edambhnvb.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 marca 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Dziewczyny ja nadal żyje ale w ciągłym strachu :p
    Wy już takie zaawansowane a ja zaraz bo o 11.30 mam USG. Umieram ze strachu czy będzie zarodek czy nie :/

    Ja byłam w 6+5 i już było serduszko.
    Nie stresuj się tylko jak u Ciebie nie będzie, bo najlepiej iść w 7tc :)

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie jak dziewczyny piszą . Nie stresuj się tym bardziej jak dokładnie nie wiesz kiedy owulacja była ;)

    Zobaczymy co u nas wyniknie. Ja się na nic nie nastawiam bo cokolwiek by się nie działo jest dobrze ;) ogarniam mieszkanie bo mąż z małą na spacerze

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 marca 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita, a masz w głowie plan, co zrobisz, jakbyś w ciąży miała znowu krwiaka albo inne dolegliwości, które utrudnią Ci opiekę nad Anią? Mam nadzieję, że szybko zajdziesz w ciążę i przejdziesz ją bezobjawowo :)

    Paula, daj znać co tam po wizycie.

    Mąż na konferencji, syn u dziadków na noc, spałam 10h! Mam mega powera. Wyszorowałam balkon, piekarnik, ciasto w piekarniku, zakupy zrobione, 2 prania zrobione. Właśnie jem na obiad leczo, zupa z soczewicy będzie na drugie. Taka ładna pogoda, a rano smog 300%. Po południu wyjdę na spacer.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 30 marca 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety brak zarodka. Tylko pęcherzyk ciążowy i żółtkowy...

    860i3e5edambhnvb.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 marca 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Niestety brak zarodka. Tylko pęcherzyk ciążowy i żółtkowy...

    No mówiłyśmy Ci, że to wcześnie. Idź za tydzień i będzie okej :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 marca 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Verita, a masz w głowie plan, co zrobisz, jakbyś w ciąży miała znowu krwiaka albo inne dolegliwości, które utrudnią Ci opiekę nad Anią? Mam nadzieję, że szybko zajdziesz w ciążę i przejdziesz ją bezobjawowo :)

    Paula, daj znać co tam po wizycie.

    Mąż na konferencji, syn u dziadków na noc, spałam 10h! Mam mega powera. Wyszorowałam balkon, piekarnik, ciasto w piekarniku, zakupy zrobione, 2 prania zrobione. Właśnie jem na obiad leczo, zupa z soczewicy będzie na drugie. Taka ładna pogoda, a rano smog 300%. Po południu wyjdę na spacer.

    Paula, ale Ci zazdroszcze, jak ja bym chciała coś zrobić. Na przykład umyć balkon :P
    Ja nie wiem jak ja się powstrzymam po tym remoncie. Będę musiała. Masakra.

    Ale wyszłam dziś z domu, pojechaliśmy na Nadodrze oprawić grafikę, która czekała na to ze dwa lata i poszliśmy na kawę. Od razu mi lepiej :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 30 marca 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    No mówiłyśmy Ci, że to wcześnie. Idź za tydzień i będzie okej :)
    Nie nie wydaje mi się że na ten tydzień powinien już być zarodek. A lekarz powiedział że jakaś tam kropkę widzi.. ale że mam przyjść za 10 dni. W dodatku 9 dni temu jak byłam pęcherzyk ciążowy miał 7mm a teraz ma 10mm więc przez tyle dni tylko 3 mam urósł?? Powinien 1mm na dzien

    860i3e5edambhnvb.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 marca 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłaś w Luxmedzie? Tam jest bardzo słaby sprzęt. Proponuję poczekać tydzień i pójść do lekarza z dobrym USG.

    Magda, a masz fajny balkon, tak, by usiąść na nim z kawą? Albo ławkę pod blokiem? Jak się wyjdzie na słońce to się człowiekowi robi lepiej :)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 marca 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Nie nie wydaje mi się że na ten tydzień powinien już być zarodek. A lekarz powiedział że jakaś tam kropkę widzi.. ale że mam przyjść za 10 dni. W dodatku 9 dni temu jak byłam pęcherzyk ciążowy miał 7mm a teraz ma 10mm więc przez tyle dni tylko 3 mam urósł?? Powinien 1mm na dzien

    No ja właśnie z tego powodu (żeby nie rozkminiać i się nie sresować) poszłam na pierwszą wizytę najpóźniej jak się dało. Więc ja nie wiem ile miał pęcherzyk i jak rósł i nie znam się też na tym.

    Nie wiem też jaki sprzęt ma lekarz, a to też jest ważne. Może być tak, że jak byś dziś miała usg u lekarza z lepszym sprzętem, to byś więcej wiedziała.

    Dlatego zamknij internety na 10 dni i bądż po prostu w ciąży! A za 10dni wszystko będzie dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 14:20

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 marca 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Byłaś w Luxmedzie? Tam jest bardzo słaby sprzęt. Proponuję poczekać tydzień i pójść do lekarza z dobrym USG.

    Magda, a masz fajny balkon, tak, by usiąść na nim z kawą? Albo ławkę pod blokiem? Jak się wyjdzie na słońce to się człowiekowi robi lepiej :)

    Ławki pod blokiem nie mam, ale na balkonie da rade, ale trzeba go przygotować do sezonu, a mąż nie ma teraz czasu, a przed malowaniem też lepiej żeby był pusty więc mogę krzesełko z kuchni wystawić a za stolik może mi robić agregat od klimy :D

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 30 marca 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Byłaś w Luxmedzie? Tam jest bardzo słaby sprzęt. Proponuję poczekać tydzień i pójść do lekarza z dobrym USG.

    Magda, a masz fajny balkon, tak, by usiąść na nim z kawą? Albo ławkę pod blokiem? Jak się wyjdzie na słońce to się człowiekowi robi lepiej :)
    Tak byłam w luxmedzie. Lekarz widząc moja minę dodał że widzi tam mały punkcik jakby zarodek ale za mały żeby go zobaczyć normalnie.dodal że w tym tygodniu powinno być już nawet tętno..

    860i3e5edambhnvb.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 marca 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Tak byłam w luxmedzie. Lekarz widząc moja minę dodał że widzi tam mały punkcik jakby zarodek ale za mały żeby go zobaczyć normalnie.dodal że w tym tygodniu powinno być już nawet tętno..

    Paula, to może umów się do kogoś z dobrym sprzętem?
    W ginemedice dr Śliż ma miejsce na poniedziałek rano.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 14:46

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 marca 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U kogo Ty byłaś? Dramat, co za lekarz. U mnie 6t2d też nie było serca, ale ja się z tym liczyłam. Byłam tydzień później i wszystko wyglądało super.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
‹‹ 318 319 320 321 322 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ