X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 30 marca 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Paula, to może umów się do kogoś z dobrym sprzętem?
    W ginemedice dr Śliż ma miejsce na poniedziałek rano.
    W całej ginemedice mają dobry sprzęt? Bo ja muszę cos znaleźć na popołudnie bo pracuje :( w tym luxmedzie to masakra

    860i3e5edambhnvb.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 marca 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    W całej ginemedice mają dobry sprzęt? Bo ja muszę cos znaleźć na popołudnie bo pracuje :( w tym luxmedzie to masakra

    Tak, mają dobry sprzęt. Myślę, że spokojnie coś znajdziesz na popołudnie czy właśnie na sobotę za tydzień.

    Paula_30 lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula jeszcze spokojnie. Naprawdę nie ma co załamywać rąk.

    Paula staram się myśleć i raczej tak jest że krwiak to kwestia przypadku. Generalnie moje życie pokazuje mi że takie myślenie do przodu mi nie służy. Jak się okaże że w ogóle jestem w ciąży i będą jakieś problemy to będziemy na bieżąco mam nadzieję rozwiązywać.

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 marca 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Paula jeszcze spokojnie. Naprawdę nie ma co załamywać rąk.

    Paula staram się myśleć i raczej tak jest że krwiak to kwestia przypadku. Generalnie moje życie pokazuje mi że takie myślenie do przodu mi nie służy. Jak się okaże że w ogóle jestem w ciąży i będą jakieś problemy to będziemy na bieżąco mam nadzieję rozwiązywać.

    Ja mam świra na tym punkcie, poród i zachodzenie w ciążę dopasowywałam do tego kiedy mąż ma wolne (wakacje, bo w ciągu roku nie ma szans by wziął np. 2 tygodnie wolnego). Ale wiadomo, życie swoje. Chociaż tym razem się udało, skumulował zajęcia i ma tylko do końca kwietnia, w czerwcu tylko obrony.
    A Ty w razie czego to idź na l-4, lepiej dostawać 100% wypłaty niz 80%.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W razie czego tak zrobię ale jakoś nie sądzę żeby się tak szybko udało ;) pożyjemy zobaczymy.

    Paula_071 lubi tę wiadomość

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 30 marca 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mozna tak myslec, ze bedzie zle... tak to czlowiek by sie nigdy nie decydowal ;)


    Paula poczekaj, jesli jest pecherzyk zoltkowy to i zazwyczaj zarodek

    Magda - mbc, Paula_30 lubią tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 30 marca 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Nie mozna tak myslec, ze bedzie zle... tak to czlowiek by sie nigdy nie decydowal ;)


    Paula poczekaj, jesli jest pecherzyk zoltkowy to i zazwyczaj zarodek
    Dzięki Seli :) i dzieki dziewczyny:) myslalam że będę dzisiaj rozpaczać i płakać ale jakoś tak zobojetnialam na wszytko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 18:11

    860i3e5edambhnvb.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 marca 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Nie mozna tak myslec, ze bedzie zle... tak to czlowiek by sie nigdy nie decydowal ;)

    Jasne, tylko wiesz, "przezorny zawsze ubezpieczony" :)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przestałam tak planować bo co ja sobie zaplanowałam to zawsze wszystko odwrotnie się działo ;D

    Ufff położyłam już mała na noc. Budzi się ostatnio między 5-6 rano a położenie jej później nic nie daje i tak się obudzi o tej godzinie . Jest na to jakiś sposób ? ChociaZ to że idzie spać o 19 mi osobiście pasuje bo mam z mężem chociaż z 2h dla sieebie.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 30 marca 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie ma gwarancji ani nie zaplanuje zdrowej ciazy ani zdrowego dziecka. Kobieta moze byc okazem zdrowia i moze byc problem, a ta z problemami moze miec wzrorowa ciaze.

    U nas na styczniowkach jest mloda dziewczyna. Druga ciaza i druga zakonczona w 36 tc. Wyniki wzorowe, wszystkie w obu ciazach. I super sie czula cala ciaze.

    Jakby tak czlowiek sie zastanawial jaka bedzie ciaza albo potem jakie dziecko to nigdy by sie nie zdecydowal.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 30 marca 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Ja przestałam tak planować bo co ja sobie zaplanowałam to zawsze wszystko odwrotnie się działo ;D

    Ufff położyłam już mała na noc. Budzi się ostatnio między 5-6 rano a położenie jej później nic nie daje i tak się obudzi o tej godzinie . Jest na to jakiś sposób ? ChociaZ to że idzie spać o 19 mi osobiście pasuje bo mam z mężem chociaż z 2h dla sieebie.

    U nas zawsze niemal budzi sie ok 6-6.30 po ok. Godzinie dosypia i budzi sie niemal rowno o 8 i juz nie spi :) ale pierwszy sen ma 6 h i od tygodnia kolejny 4. Za to w dzien malo spi. Choc w sumie z tym to roznie.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 marca 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętajcie, że śpimy godzinę krócej :)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 30 marca 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    A co to za lekarz takie rzeczy widzial? Wg mojej wiedzy endometrioza we Wrocławiu można zbadać tylko rezonansem na Krasińskiego albo laparoskopia.

    A taki przypadkowy, z ubezpieczenia. Niestety nie zawsze mam wpływ na tego, kogo mi wybiorą. Szłam na cytologię, byłam już pod ścianą bo ciągle coś i od początku roku próbuję pójść. A i tak mi nie zrobił. Idę znów we wtorek tym razem do Jakubowa. Boję się, że mi nie zrobi, bo jestem już w drugiej połowie cyklu. Poszłabym do Ginemedica, ale tam robią pobrania tylko rano :/ Nie miałam wczesniej żadnego problemu z pobraniem, a tu ten mi powiedział, że najpierw leki mam brać, a później przyjść na cytologię. Bo on tak zaleca wszystkim pacjentkom. Nie mam żadnej infekcji, nic. Załamie się. Więcej na pewno nie umowie się do gina w ciemno. W ogóle odkryłam, że mogę chodzić normalnie do F. I mieć refundację z ubezpieczenia. Co prawda 75 zł, ale zawsze coś. Tylko na fakturze muszę mieć wpisana "konsultacje ginekologiczna" myślicie że wpiszą mi tak jak poproszę? Ostatnio mnie F. Liczy jako diagnostykę zaburzeń hormonalnych w ginekologii :/

    Paula_30 trzymam kciuki, żebyś po następnej wizycie się uspokoiła :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 20:17

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli moja Ania z dziecka co spało bardzo mało w dzień bo miała raptem drzemki po 30 minut z 3 teraz śpi średnio ok 3h w dzień. Zazwyczaj w 2-3 drzemkach. W nocy idzie spać o 19 max 19.30 i wstaje między 5-6 ale bliżej 6. Później śpi zazwyczaj między 8-9 , 12-13, 15-16. Jak tak nam dzień przebiega to jest dość fajnie chociaż dzisiaj spala tylko 2 razy od 9-10 i później od 13-15 na spacerze. I padła o 18.30 już i od tej pory śpi.
    Generalnie jej czas czuwania to jest max 3h jak to jakoś przegapie i jej nie położę to jest tragedia i ma problemy z zasnieciem później

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 21:01

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 30 marca 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Seli moja Ania z dziecka co spało bardzo mało w dzień bo miała raptem drzemki po 30 minut z 3 teraz śpi średnio ok 3h w dzień. Zazwyczaj w 2-3 drzemkach. W nocy idzie spać o 19 max 19.30 i wstaje między 5-6 ale bliżej 6. Później śpi zazwyczaj między 8-9 , 12-13, 15-16. Jak tak nam dzień przebiega to jest dość fajnie chociaż dzisiaj spala tylko 2 razy od 9-10 i później od 13-15 na spacerze. I padła o 18.30 już i od tej pory śpi.
    Generalnie jej czas czuwania to jest max 3h jak to jakoś przegapie i jej nie położę to jest tragedia i ma problemy z zasnieciem później

    Ale ciagiem spi noc juz? Bo jak tak od 19 do 5 nawet to super :D u nas odwrotnie. W sumie to 1-2h spal w dzien a teraz to i w sumie 4 sa czasem. A noc niezaleznie jaki jest dzien to spi wlasnie 6h ciagiem i potem 3-4

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 marca 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Jakby tak czlowiek sie zastanawial jaka bedzie ciaza albo potem jakie dziecko to nigdy by sie nie zdecydowal.

    No ja z tych co się właśnie dużo zastanawiają :P
    I nie wyobrażam sobie mieć taką ciążę jak mam teraz i np. dwulatka w domu.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 marca 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons_cat wrote:
    Ostatnio mnie F. Liczy jako diagnostykę zaburzeń hormonalnych w ginekologii :/

    Do F. opłata za wizytę poszła w górę i już od jakiegoś czasu konsultacja ginekologiczna, położnicza i zaburzenia hormonalne to jedna cena - 220zł.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 30 marca 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Do F. opłata za wizytę poszła w górę i już od jakiegoś czasu konsultacja ginekologiczna, położnicza i zaburzenia hormonalne to jedna cena - 220zł.

    O, no to może nie będą robić problemu, żeby to wpisać jako konsultację... Nie wiedziałam, że reszta poszła w górę. Myślałam, że dołożyli u niego te zaburzenia na wyższą kwotę, a reszta trochę tańsza. :/

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2019, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli co Ty gdzie ciągiem :p ciągiem to mi przesypia max 3,5h a tak w standardzie to 2 -2,5 h.

    Kiedyś przesypiala 6 ale to było daaaaawno temu :)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 marca 2019, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Seli co Ty gdzie ciągiem :p ciągiem to mi przesypia max 3,5h a tak w standardzie to 2 -2,5 h.

    Kiedyś przesypiala 6 ale to było daaaaawno temu :)

    Aaaa... myslalam, ze moze juz tak fajnie :p hehehe


    Magda ale juz masz stwierdzone problemy. To tez troche inaczej ;) ja nie zamierzam czarnowidztwa uprawiac bo wtedy nigdy nie powinnam miec drugiego.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 319 320 321 322 323 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ