X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 maja 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri... A one nie odstaja okropnie? Bo ja probowalam i przekonania nie mam. Jak mu zaloze to ma tylek w gorze. Nie lezy na plasko. Moze te wklady za duze kupilam? ;p Ale tez myslalam o lecie. A zaraz prawie 30 stopni bedzie...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 31 maja 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, ja bym nie wyprała wielorazówek z innymi rzeczami, jakoś mi to nie pasuje...

    Ale tak jak mówisz Veri, każdy robi tak, żeby jemu odpowiadało :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 31 maja 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale najpierw trzeba kupę zebrać z pieluchy, wrzucasz ją do toalety, spłukujesz wodę (kosztuje). I ja tak jak Magda bym nie wrzuciła pieluchy z innymi rzeczami, np. śliniak który bierze do buzi. Dlatego dla mnie pranie to też dodatkowy koszt. Mój starszy syn jest w sierpnia, dał radę z pieluchą, nic mu się nie odparzało, a jest atopowcem.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 maja 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Kurde, ja bym nie wyprała wielorazówek z innymi rzeczami, jakoś mi to nie pasuje...

    Ale tak jak mówisz Veri, każdy robi tak, żeby jemu odpowiadało :)

    U nas na poczatku polowa ciuszkow byla osikana i osrana 😂 pralam wszystko razem. "Obsrac sie po pachy" nabralo nowego znaczenia. A z chlopakiem sama sie przekonasz jak czesto osika wszystko ;p ja z gemini mialam taki proszek. Nap cos tam, odkarzajacy do dziecinnych.

    Raz pojechalismy do okulisty. Tak mi sie sfajdolil... Przebieram go, wszystko nawet w nogawce... niefortunnie odlozylam na bo brudne a on w to wszystko czolem walnal 🙈

    Mojej kumpeli mala w chuste taki zrzut zrobila, ze na chuscie byla wielka plama.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 31 maja 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    U nas na poczatku polowa ciuszkow byla osikana i osrana 😂 pralam wszystko razem. "Obsrac sie po pachy" nabralo nowego znaczenia. A z chlopakiem sama sie przekonasz jak czesto osika wszystko ;p ja z gemini mialam taki proszek. Nap cos tam, odkarzajacy do dziecinnych.

    Raz pojechalismy do okulisty. Tak mi sie sfajdolil... Przebieram go, wszystko nawet w nogawce... niefortunnie odlozylam na bo brudne a on w to wszystko czolem walnal 🙈

    Mojej kumpeli mala w chuste taki zrzut zrobila, ze na chuscie byla wielka plama.
    Boże Seli umarłam ze śmiechu :-D

    Seli lubi tę wiadomość

    860i3e5edambhnvb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście że kaZdy robi jak uważa i absolutnie nie mówię że tak musi być i koniec.

    Daje się też po to odkazacz do prania plus ja daję jeszcze krople olejku herbacianego. Nic mi nie śmierdzi w zasadzie już po płukaniu ja moczu nie czuje w ogóle. Tak jak też Seli pisze niejednokrotnie Ania była obsrana za przeproszeniem po pachy a nie prałam tego osobno.

    Zebranie kupy jest bardzo proste bo wyrzuca się specjalnie papierek ( ja takie kupiłam i ułatwia to mega ) .

    Seli nam nic nie odstaje. Nic nam też nie przeciekło, wkłady mam mikrofibra ( chłonne ) i bambusowe ( tutaj dziecko czuje że ma mokro ) . Kilka mam dobrych polskich, kilka Chinek i powiem Ci że dużej różnicy nie widzę. Generalnie co 3h Anię przebieram jak nie ma kupy. No jedyne co to widać że naprawdę jest większa dupa w tych pieluchach niż pampersach ;)

    Ja kupiłam z myślą o upałach , lecie i szczerze nawet jeśli uda mi się tylko lato w nich przepekac ( bo nie wiem jak w żłobku) to będę bardzo zadowolona.

    W kwestii przegrzewania jąder no absolutnie bez urazu naprawdę ale Paula nie wiadomo jaki wpływ noszenie pampersów będzie miało na płodność Twojego synka w przyszłości. Może żadne i oby tak było.

    Dziewczyny ja ogólnie jestem pokojowa i naprawdę nie chce tym postem gownoburzy bo nie o to mi chodzi ;) kazdy robi to co mu pasuje. Mi to póki co pasuje i żałuję że tak późno się zdecydowałam a daleko mi do bycia ( eko )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2019, 20:51

    Paula_071 lubi tę wiadomość

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 maja 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Boże Seli umarłam ze śmiechu :-D
    Teraz tez mnie to smieszy ale u lekarza nie 😂

    Magda - mbc, Paula_30 lubią tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 31 maja 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie Veri, nikt się tu przecież nie obraża :)

    Dyskutować trzeba, bo to zawsze człowiek coś wyniesie nowego.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • marchev Autorytet
    Postów: 379 223

    Wysłany: 31 maja 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny.

    Ja troche nie ogarniam. Verita mozesz wyslac jakis link do pieluch jakich uzywasz ? I rozumiem, ze dodatkowo do tego dokupujesz wklady ?
    Mysle, ze tutaj nikt sie nie obraza bo kazdy i tak zrobi po swojemu ;)

    A czy ktoras z Was byla na warsztatach "bezpieczny maluch"? Beda w lipcu we wroclawiu i zastanawiam sie czy to to samo co jest omawiane na szkole rodzenia ;)

    Magda, ale to zlecialo. A co bedzie jak nie urodzisz 11.06 :) F ma dyzur killa dni ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marchew temat wielorazowek jest ogromnie obszerny. Jest kilka typów pieluszek, wkładów , dużo firm itp. najlepiej sama troszkę poczytaj bo jakbtm chciała to bym do rana nie skończyła ;) napisze tylko co ja na razie uzywam.

    Ja używam pieluszki tzs kiszonki które mają kieszeń w którą wkłada się wkład chłonny. Dziecko czuje że ma sucho bo w wewnątrz jest materiał który odciaga wilgoć do wkładów. W zasadzie kieszonka jest do zmiany co każde przebranie razem z wkładem. Ona niby nie jest mokra ale ja zmieniam. Mam tzw pieluszki chinki ( koszt z wkładem ok 23 zł mam z allegro firma mila) i na razie 3 polskicch firmy ja mam z firmy milovia i mommy mouse ( kosZt średnio 70 zł ). Nie widzę dużej roznicy w użytkowaniu poza tą że te polskie są milsze w dotyku, mniejsze i ładniejsze po prostu.

    Mam też jeden tzw otulacz , w który też wkłada się wkład chłonny ale z innego materiału niż mikrofibra bo ona za bardzo wysusza. Fajny jest np bambus ale dziecko wtedy czuję że ma mokro. Otulacz nie trzeba zmieniać co każdą zmianę pieluszki ale dla mnie minus taki że nie mam jeszcze wprawy i czasami mi się wkład jakoś przesunie .

    Są jeszcze pieluszki tzw AIO na razie mam jedną z wbudowanym wkładem już . One są drogie ok 80 zł.

    Ja osobiście przymierzam się jeszcze do kupienia otulacA wełnianego. Wełne tylko się suszy nie trzeba prac ( raz na miesiąc wystarczy jeśli się nie ubrudzii) bo ma właściwości samooczyszczajace.

    To się rozpisałam hahaha. :)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2019, 22:40

    marchev lubi tę wiadomość

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita, ja mam duży szacunek do ludzi, którzy używają pieluch wielorazowych, to zupełnie nie dla mnie :)
    Moich dwóch kuzynow używało pampersów za malucha, teraz są już ojcami bez problemów. Chociaż to nie jest przykład reprezentatywny.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam milovie, pupusia i jakas jeszcze. Wklady z mikrofibry i bambusowe oraz weglowe. Wlasnie uklada mu sie to jak duza pielucha... i jak go poloze w tym to tylek ma w gorze.
    Moze zrobie fotke i Ci pokaze o co chodzi. To mnie zniechecilo ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie nie mam zdania więc się nie wypowiem :D Szczerze mówiąc jakoś mi nie przyszło do głowy, że dla pampersów może być alternatywa, która może się sprawdzać. Ja na razie odkładam temat dla późniejszej uwagi, ale do zapamiętania.

    Marchev, nie wiem, wychodzę z założenia, że rodzę najpóźniej 11.06 i koniec :P Jak mi nie wyjdzie, to tam znać ;)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, nie znam się na tym, ale chyba właśnie nie mam już czopa śluzowego... :o

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 3 miesiacu u nas mogloby to zdac egzamin ale wczesniej nie ma sensu. Bo zuzywalismy od 12 do ok 17 pieluch :p zajechac sie idzie. Ale obecnie w sumie z 3-4 pieluchy. A ciezko mi wybrac dobre jednorazowki. Testowalismy rossmana, lidla, biedre, bambiboo, pampersy premium care, dry, active baby... i na razie te dada extra soft mi podpasowaly. Nie ma nawet odrobiny czerwonej pupy. Nie smierdza chemia jak nowe pampersy, nie sa tez chlorowane.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli to że dupcia jest większa to jest normalne. Milovia jest polska ale tak naprawdę najważniejsze są wkłady , reszta to ozdoba.

    No Magda zbliża się poród wielkimi krokami :) u mnie 6 dni od odejścia czopu do porodi

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Kurde, nie znam się na tym, ale chyba właśnie nie mam już czopa śluzowego... :o

    Mi nigdy nie odpadł, nie wiem jak to wygląda. On jest przed czy za szwem?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Mi nigdy nie odpadł, nie wiem jak to wygląda. On jest przed czy za szwem?

    Nie mam pojęcia i też się nad tym zastanawiam właśnie.
    W każdym razie wyleciała mi łyżka stolowa bezbarwnego klejącego się śluzu, coś jak płodny u mnie tylko dużooo bardziej gęsty.

    No i do tego cały czas chodze do toalety, ale to nie jest biegunka (może dlatego, ze ja caly czas 400 luteiny i zelazo).

    Ale nie powiem zebym sie czyla dobrze dzis...
    staram sie nie panikowac, ugotowalam rosol i zajdam sie truskawkami z bita smietana :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od żelaza to mogą być zaparcia, a nie częste chodzenie do toalety.

    Spoko, ja urodzisz dzisiaj będziesz mieć darmowe szczepionki ;) taki żarcik.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Od żelaza to mogą być zaparcia, a nie częste chodzenie do toalety.

    Spoko, ja urodzisz dzisiaj będziesz mieć darmowe szczepionki ;) taki żarcik.

    hhaha, podoba mi się Twój żarcik :P
    Dzisiaj nie rodzę i koniec!

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 345 346 347 348 349 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ