X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 16 maja 2020, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi odchhodzi sie juz od testu prolakatyny z obciazeniem. Generalnie jest to bardzo niemiarodajne.

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Sisi odchhodzi sie juz od testu prolakatyny z obciazeniem. Generalnie jest to bardzo niemiarodajne.

    Napisałam, ze zwykłą też robiłam :) poza tym nie słyszałam o tym i jednak wolę polegać na opini lekarza :)

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 16 maja 2020, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 13:33

    klz9df9hix7ly771.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Co Ci zapisał na to wszytsko oprócz Dostinexu i duphastonu?
    Ja byłam u niego miesiąc temu i przepisał mi dostinex na prolkatyne. Pytałam go o to badanie PRL z obciążeniem i powiedział,że już się od tego odchodzi.
    Kazał przyjść za dwa miesiące ale właśnie chyba pójdę do F bo nie chce czekać ,nie chce tracić żadnego cyklu.

    Ja robiłam badania te które mam w stopce. Dotakowo teraz będę je powtarzała i dodam kilka nowych,czyli prolkatyne, 17oh progesteron, tesosteron ,androstendion, SHBG, DHEAs, FSH,lh,estradiol, homocysteine, witD i chce zrobić też krzywe.
    On mi nic nie zlecił. Wszytsko robię na własną rękę i mam nadzieję,że po tych badaniach będzie można ocenić,czy mam pcos czy nie mam.

    No i baaaardzo mi zależy aby zrobić monitoring.

    A podwyższone AMH nie świadczy o rezerwie ? I że jak jest wysokie,to znaczy że zostało mało czasu ? Tak słyszałam 🤔

    Kurcze jestem mega ciekawa co Ci powie F.

    Obniżone AMH świadczy o niskiej rezerwie jajnikowej. Podwyższone zazwyczaj to pcos. W każdym razie i ten wynik jak każdy inny trzeba skonsultować z lekarzem. Ja robiłam na własną rękę bo po prostu długo bujalam się od lekarza do lekarza i nikt niczego mi nie zlecał. Zapisałam się więc do Andrzeja ,zrobiłam wyniki na własną rękę żeby przyjść do niego z gotowcem, a i tak jeszcze właśnie brakowało tego AMH, lh i fsh. Dziewczyny tutaj pisały ,że do F. Lepiej najpierw pójść i on sam zleci jakie badania powinno się zrobić no ale to już Twoja decyzja. No i jak pisałam ja prolaktynę robiłam i zwykła i z obciazeniem. W każdym razie zwykła wyszła przy górnej granicy normy.

    A leki jakie mi zapisał to metformax 1000, duphaston, ovarin, castangus - to było na początku, a teraz kazał odstawić castangusa no i dał dostinex. Przed dostinexem był bromergon ale po nim umierałam dosłownie...nie dałam rady tego łykać. Jeśli chodzi jeszcze o Andrzeja to nie wiem jak u F. Ale z nim jest stały kontakt mailowy. a każdym razem jak potrzebowałam recepty czy miałam pytanie to odpisywał tego samego dnia. Też jestem bardzo ciekawa opinii innego lekarza ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2020, 14:46

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 16 maja 2020, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 13:33

    klz9df9hix7ly771.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    No właśnie Andrzej mówił,że jak coś to pisać SMS lub maila. Bardzo mi się to spodobało ale jeszcze z tego nie korzystałam. Bo póki co byłam u niego raz.
    Też chciał mi wcisnąć Casyangusa ale dużo się naczytałam i poeidzilam,że nie chce ziół ,chce od razu zacząć się leczyć że skutkiem dał mi wybór bromek lub dosynjex. Wybrałam dostinex bo czytałam,że nie ma takich skutków ubocznych.
    Ale pytałam co mogę zrobić, czy może jakieś badania żeby nie tracić czasu. Ale powiedział,że nie. I jakoś nie bardzo mnie to przekonało więc robię na własną rękę. Wolę wiedzieć od razu,czy coś nie gra niż czekać dwa cykle tak jak mi kazał. Ja muszę dzialac ,nie mogę tak stać w miejscu i czekać 😛
    No i powiedział,że mam nie badać już prolki tylko odstawić jak zajdę w ciążę. Ale też mi się to średnio podjba bo co jeśli się okaże że ten lek na mnie nie działa i mi nie zbija prolkatybny? Więc też w nowym cyklu sobie sama zbadam.

    Co do działania dostinexu to dużo ma dobrych opinii. Ja przez 2 tygodnie się tylko źle czułam, a mam 1/2 tabletki 2x w tygodniu brać. Ale nie były to jakieś okropne objawy. Tylko ból głowy czasami, brak apetytu i odrzucenie ogólnie od jedzenia. Na szczęście minęło :) no i co do badan to ja na ostatniej wizycie to właśnie zapytałam czy może powtórzyć po takim czasie leczenia jakieś badania bo może warto zobaczyć czy coś się poprawiło to powiedział, że nie :/ a miałam przed leczeniem mega niski progesteron, a przez to długie krwawienie niebędące miesiączka. Czasami mam poczucie właśnie, że on jakimś schematem leczy z góry założonym ,który się sprawdził na kilku pacjentkach i pomogło, ale przecież nie każda kobieta zareaguje tak samo. No zobaczę co tam powie F.

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 16 maja 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 13:33

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 16 maja 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 13:33

    klz9df9hix7ly771.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2020, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Jeszcze wczoraj mąż badal nasienie. Także zobaczymy co w trawie piszczy. Mam nadzieję,że chcoiaz u niego będzie dobrze 🤗

    Zgadzam się z Tobą, ja też wolę wiedzieć i mieć ogląd na wszystko dlatego robiłam badania na własną rękę i poszłam z gotowcem do niego, ale jak widać i mi o Tobie wpakował dostinex zakładając, że wina prolaktyny xd ja już leczę się 7 miesięcy i brakuje już konkretów u niego...i tak samo uważam, że nie ma co wmawiać, sobie i komuś żeby wrzucił na luz i odpuścił bo to psychika...trzeba najpierw wykluczyć inne schorzenia i problemy, żeby móc tak oceniać. Z ciekawości to gdzie mąż robił badanie nasienia? Bo też muszę mojego wysłać ;)

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 16 maja 2020, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 13:33

    klz9df9hix7ly771.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Sisi- ktoś mi tutaj na forum polecal Ewe Zagocka. I tam też robiliśmy. 170zl z morfologia. Robiliśmy wczoraj a wyniki mają być najpóźniej do piątku.

    Kurcze nie chce oceniać Andrzeja po jednej wizycie. Tym bardziej,że był tutaj polecany i do tego ma naprawdę sporo doświadczenia i mnóstwo dobrych opinii.
    Ale Ty chodzisz do niego dłużej i patrząc na to co Tobie proponuje to ja wiem ,że nie byłaby zadowolona. Ja bym już oczekiwała konkretnego leczenia. Stymulacja,czy coś. A na pewno po takim czasie powinien zlecić badania. I to mi się w nim nie podoba.
    A czy po tym czasie powtarzałas sobie prolkatyne żeby zobaczyć,czy ładnie Ci się zbija ?


    Też dużo dobrego o nim słyszałam i chce dać mu szansę i zaufać no ale, gdzieś tam chce już więcej i coś mówi mi, że muszę to skonsultować z kimś innym. Nie badałam jeszcze prolaktyny bo dostinex biorę 3 tydzień dopiero. Jak pójdę do F. I zaproponuje też zrobić ten wynik to wtedy już to wszystko ogarnę ;)

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 16 maja 2020, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 13:33

    klz9df9hix7ly771.png
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 16 maja 2020, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Sisi- ktoś mi tutaj na forum polecal Ewe Zagocka. I tam też robiliśmy. 170zl z morfologia. Robiliśmy wczoraj a wyniki mają być najpóźniej do piątku.

    O, a jak tam z organizacją przy koronawirusie? Chce wysłać mojego w tym tygodniu :)

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 16 maja 2020, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 13:33

    Simons_cat lubi tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    A jaka miałaś prolke przed dostinexem ?

    Miałam 25,9 ng/ml przy normie 4,8 - 23,3 ng/ml

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 16 maja 2020, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 13:33

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 16 maja 2020, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 13:33

    klz9df9hix7ly771.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2020, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Ja mialam 32, później 19, a przed samą wizyta zrobiłam badanie żeby mieć na świeżo to miałam 47 przy takich samych normach jak Ty.
    I chcial mi wcisnąć na siłę niepokalanka ale się nie dałam i uprosilam dostinex. To nie wiem czym on się kieruje :P


    Nie mam pojęcia też...jeszcze u mnie ten duphaston zapisany tak na oko bez właśnie monitoringu. Jedno jest pewne, obie mamy wątpliwości, a chyba nie o to chodzi jak się chce leczyć i zajść w ciążę...

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 16 maja 2020, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 13:33

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 16 maja 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 13:33

    klz9df9hix7ly771.png
‹‹ 423 424 425 426 427 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ