X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Amelka19 Ekspertka
    Postów: 214 119

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ja w październiku poroniłam i tak np. Dopiero teraz F. Zlecił mi te badania na pierwszej wizycie u niego. Każdy poprzedni ginekolog u którego byłam zlecał podstawowe badania, a po spr. Wyników jak okazywało się, że wszystkie parametry są w normie zalecali reguralny stosunek i tyle.
    F. Natomiast zlecił szczegółowe badania w tym genetyczne w celu wykluczenia obciążeń jak sam to ujął żeby mieć pewność i wiedzieć jak działać w dalszych staraniach lub w przypadku kolejnej ciąży.
    Wiem, że jeśli wystąpią jakieś nieprawidłowości można zastosować leczenie. Myślę, że najlepiej zapytaj swojego ginekologa każdy przypadek jest inny.

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1987 wrote:
    Hej,
    Czy badania na mutacje robi się tylko w przypadku wcześniejszego poronienia? Jakie są wskazania do tego badania? Warto je zrobić dla świętego spokoju aby w razie wykrycia od razu stosować odpowiednie leki?

    Warto zrobić wcześniej, tak jak cały pakiet na trombifilie. Testu MTHF nie zrobisz w Luxmedzie. Wczesniej wrzucałam listę badań która moim zdaniem warto zrobić jak się poronilo albo ma się problemy z zajściem w ciążę.

    Kasia 1987 lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wlasnie skorzystalam z naszej poradni hematologii i mi lekarka mowi ze bialko s 41 % to wcale nie jest zle. A pai homo to w ogole bzdura :D badz tu madry. Hehe.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja już po wizycie u F. Póki co to ciężko mi powiedzieć coś szczególnego bo nie miałam jeszcze kilku badań w komplecie, do których on mógłby się odnieść, ale niestety nie zdążyłam już ich zrobić przed tą wizytą bo brałam antybiotyk :( tyle dobrego, że powiedział mi konkretnie jakie badania mam jeszcze dorobić i oczywiście są te między innymi krzywe. Po USG potwierdził, że obraz jajników jest jak najbardziej policystyczny i AMH, FSH I lH też to potwierdzają więc tu mamy zgodność, że mam PCOS. Jestem aktualnie w 19dc i powiedział, że owu na pewno nie było i prawdopodobnie nie będzie. Kazał odstawić metformax, duphaston i dostinex, a za tydzień zrobić te wyniki, które mi zlecił. To też odbieram pozytywnie bo Andrzej nie zlecał nic...a dla mnie taki kierunek co jeszcze zbadać jest mega ważny. Jesli chodzi o wyniki męża to powiedział, że nie są złe, ale warto by je powtórzyć w innej klinice bo nie poleca invicty i zapisał mi nazwę kliniki, która tutaj na forum też padała - Ewa Zagórska (jakoś tak). Ewentualnie jakby coś po tych badaniach męża było nie tak to androlog (także tutaj też nie wciskał nikogo na siłę). Wiemy narazie, że problem jest po mojej stronie więc obieram taki kierunek, że robię badania, które mi zlecił i z tymi badaniami do niego wracam, a wtedy będzie mógł powiedzieć mi więcej i ogarniemy plan. Ovarin tak jak wam nie polecał brać i powiedziałam, że pije też olej z wiesiołka to także powiedział, żeby nie pić bo to niby wszystko jakoś tam wpływa na hormony i może albo pomoc albo zaszkodzić.

    Paula_071 lubi tę wiadomość

  • Amelka19 Ekspertka
    Postów: 214 119

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi25 wrote:
    Cześć. Ja już po wizycie u F. Póki co to ciężko mi powiedzieć coś szczególnego bo nie miałam jeszcze kilku badań w komplecie, do których on mógłby się odnieść, ale niestety nie zdążyłam już ich zrobić przed tą wizytą bo brałam antybiotyk :( tyle dobrego, że powiedział mi konkretnie jakie badania mam jeszcze dorobić i oczywiście są te między innymi krzywe. Po USG potwierdził, że obraz jajników jest jak najbardziej policystyczny i AMH, FSH I lH też to potwierdzają więc tu mamy zgodność, że mam PCOS. Jestem aktualnie w 19dc i powiedział, że owu na pewno nie było i prawdopodobnie nie będzie. Kazał odstawić metformax, duphaston i dostinex, a za tydzień zrobić te wyniki, które mi zlecił. To też odbieram pozytywnie bo Andrzej nie zlecał nic...a dla mnie taki kierunek co jeszcze zbadać jest mega ważny. Jesli chodzi o wyniki męża to powiedział, że nie są złe, ale warto by je powtórzyć w innej klinice bo nie poleca invicty i zapisał mi nazwę kliniki, która tutaj na forum też padała - Ewa Zagórska (jakoś tak). Ewentualnie jakby coś po tych badaniach męża było nie tak to androlog (także tutaj też nie wciskał nikogo na siłę). Wiemy narazie, że problem jest po mojej stronie więc obieram taki kierunek, że robię badania, które mi zlecił i z tymi badaniami do niego wracam, a wtedy będzie mógł powiedzieć mi więcej i ogarniemy plan. Ovarin tak jak wam nie polecał brać i powiedziałam, że pije też olej z wiesiołka to także powiedział, żeby nie pić bo to niby wszystko jakoś tam wpływa na hormony i może albo pomoc albo zaszkodzić.

    Trzymam kciuki za dalsze badania. Moja wizyta u F. wyglądała bardzo podobnie typu ostawić zioła badania u Ewy zobaczymy jak będzie :) jestem dobrej myśli

  • Amelka19 Ekspertka
    Postów: 214 119

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Najlepiej zrobić na testdna.pl i ja bym oznaczyła od razu biało S i c.

    Nasienie u Ewy Zagockiej.

    Simons, powinnam mieć jeszcze chyba luteinę dowcipną.


    Paulina dzięki za radę właśnie dzisiaj umówiłam wizytę u Ewy i zamówiłam zestaw do badanie dna na testdna.pl dzięki jeszcze

    Paula_071 lubi tę wiadomość

  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Paula, będę się odzywać w razie czego. Póki co mam bojowe nastawienie, że będę wcinać tą luteinę, ale z drugiej strony boję się rozregulować 😵🙈

    Sisi, porobisz badania i będziesz trochę spokojniejsza. Ja tam nigdy mu nie mówiłam, że biorę inozytol 🤪


    Okres się nie rozkręcił jeszcze... 😤 Chodzę zła jak osa i tylko bym jadła słodkie... Nie wiem o co kaman. Chyba mnie organizm oszukuje, ale przecież progesteron badałam, więc owu była, więc okres powinien dzisiaj już być, a tu dupa, czekam 🤷 Taki budyń z mózgu mam po dzisiejszym dniu, że szok... A jeszcze w domu siedziałam, bo mnie coś ostatnio często wątroba (?) pobolewa i się z rana źle czułam. Idę w środę na USG jamy brzusznej. Może jeszcze sobie coś wynajdę do zamartwiania 🤦

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2020, 19:00

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2020, 12:44

    klz9df9hix7ly771.png
  • Amelka19 Ekspertka
    Postów: 214 119

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    U mnie też wyglądała praktycznie tak samo.
    Odstwic wszytskie leki, suple. Z badań to miałam praktycznie wszystko zrobione więc kazał mi zrobić tylko krzywe.

    Siska ale co on zaproponował na Twoje pcos? Stymulacja ?

    Ja się boje,że on zaczyna lecieć schematami...

    Do tego co to za odpowiedź,że ovarin,czy Inofem jednym pomaga a innym nie?

    To skąd mamy wiedzieć,czy nam pomaga czy nie ? Póki co różne fora wskazują,że to jednak pomaga. Mi i inofem skrócił ladnie cykl i miałam po 28 dni. Kazal odstawic więc odstawiłam i już cykl szykuje mi się minimum 35 i jestem zła. Na następnej wizycie porusze jeszcze raz ten temat.
    Wiesz, że dokładnie o tym samym pomyślałam, że chyba trochę idzie w schemat... 300 zł za wizytę a mamy właściwie te same zalecenia ok u mnie nie było wszystkich badań, ale na dobrą spr mogłam zrobić te badania idąc z listą którą któraś z Was tu wklejała, że F. Jej kazał to zrobić i dopiero później iść i spr czy wszystko ok
    Zastanawiam się jak będzie wyglądała druga wizyta z kompletem badań. Poza tym zaczynam zastanawiać się na ile trafne są obserwacje owulacji... bo mi też powiedział, że owulacji nie było... hm
    Generalnie czuje, że mimo badań i wizyt u ginekologa sama muszę wertować informacje co powinnam spr i na co zwrócić uwagę a okres jak był tak pojawia się kolejny raz i czas mija... a ja nie wiem gdzie jest przyczyna braku dwóch kresek a tym bardziej jaka była przyczyna poronienia :/

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2020, 12:44

    klz9df9hix7ly771.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata nie powiedział nic o konkretnym działaniu z pcos i ciąży bo musi mieć te dodatkowe badania. Bez nich powiedział, że nie jest w stanie stwierdzić co robimy dalej. A co do ovarinu to tyle powiedział co wam ,a bardziej odniósł się do ziół typu wiesiołek czy castangus, że to niby nie do końca dla każdej jest dobre. Ciężko mi teraz to ocenić na tym etapie...cieszę się, że zleca badania bo tego mi brakowało do tej pory. Do Andrzeja mam się zgłosić dopiero pod koniec sierpnia także może u F. Już dowiem się czegoś szybciej i będzie jakiś konkret. Kolejna wizytę udało mi się zabudować na 10 lipca.

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2020, 12:44

    klz9df9hix7ly771.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia ZielonaHerbata czemu on się kieruje takimi schematami...może miał takich nauczycieli ,którzy mają jakieś inne podejście do tych leków...nie wiem. Zlecił testosteron, krzywe glukoza i insulina, SHBG, kreatynina, ALAT, ASPAT i chlamydia trachomatis iig.

    ZielonaHerbata a gdzie Ty badalas krzywe w końcu?

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2020, 12:44

    klz9df9hix7ly771.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1987 wrote:
    Hej,
    Czy badania na mutacje robi się tylko w przypadku wcześniejszego poronienia? Jakie są wskazania do tego badania? Warto je zrobić dla świętego spokoju aby w razie wykrycia od razu stosować odpowiednie leki?

    Ja zrobilam dla swietego spokoju i okazalo sie,
    ze tu byl problem.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri, zrob anty xa i bedziesz wiedziala, czy dawka jest spoko. Wiem, powtarzam sie :P

    Hematologow nie skomentuje.

    Dziewczyny, to ze idzie schematem, ktory sie sprawdza, to chyba nie jest nic zlego.
    Z mojego doswiadczenia na tym forum, to problemem jest pcos, endomeda, albo problemy z krzepliwoscia (u kobiet) nasienie (u partnera) reszta do tego magicznego roku w ciaze zachodzi.

    Wiec jesli jest lista, ktora po wizycie wykluczy/potwierdzi wiekszosc przypadlosci utrudniajacych ciaze, to chyba dobrze.

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Veri, zrob anty xa i bedziesz wiedziala, czy dawka jest spoko. Wiem, powtarzam sie :P

    Hematologow nie skomentuje.

    Dziewczyny, to ze idzie schematem, ktory sie sprawdza, to chyba nie jest nic zlego.
    Z mojego doswiadczenia na tym forum, to problemem jest pcos, endomeda, albo problemy z krzepliwoscia (u kobiet) nasienie (u partnera) reszta do tego magicznego roku w ciaze zachodzi.

    Wiec jesli jest lista, ktora po wizycie wykluczy/potwierdzi wiekszosc przypadlosci utrudniajacych ciaze, to chyba dobrze.

    Też prawda. No jak dla mnie to super, że zleca badania bo naprawdę u Andrzeja nie ma co na to liczyć tylko leki bez podstaw...to dopiero dziwny schemat...ja w dodatku brałam duphaston od 16dc i F. Od razu powiedział, że to niepoważne skoro nawet nie wiemy kiedy mam owulke i czy w ogóle ją mam...to akurat wiedziałam, że nie powinni się go tak brać. W tym cyklu go nie wzięłam i kazał nie brać więc pewnie będę czekać na @ dwa lata 🙄 ale powiedział, że musimy zobaczyć co się zadzieje bo jestem sterowana tym lekiem i sztucznie wywołuje mi @ a nie naprawia problem.

  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda no serio. Ja chyba nie bede juz komentowac i kombinowac wiecej bo mi rece dzisiaj opadly. Zostane przy tym co jest i licze ze bedzie dobrze.

    Zielona Herbata wybacz moze Ci sie to nie spodoba ale tak to juz jest ze jest jakies schorzenie i tak jest do tego schemat co nalezy zrobic, jak leczyc. W leczeniu nieplodnosci tez jest schemat. Wszedzie jest schemat. W doborze antybiotykow tez jest schemat. Nie ma tez tych lekow tyle w gibekologii zeby robil Tobie jakies nie wiem nowoczesne terapie i eksperymentowal. Jesy PCOS jest schemat leczenia, podobnie jak w wielu innych jednostkach. Wiec wg mnie to nic zlego....ja ze swojej strony dodam ze F nie boi sie probiwac leczenia i probuje, moim zdaniem nie leci w ciemno. W trakcie staran o corke naprawde probowalismy roznych lekow.

    Co do suplementow to twk F ma takie podejscie i mozna to akceptowac albo i nie. Przeciez ma sie swoj rozum tez i jak sie zna swoj organizm i wie sie ze suplementy pomagaja to mozna brac... Ja w szczesliwym cyklu bralam teraz i NAC i Q10.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2020, 21:27

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny "Insulina po 75g glukozy po 1 godzinie" to jest to badanie krzywej? Bo trochę nie mogę się w tych nazwach badań połapać...mam napisane od F. Test obciążenia glukoza 75g. Z krzywą insulinową po 1 godzinie i 2 godzinach. Gdzie nie wejdę to się to inaczej nazywa i boje się, że zaraz coś pomieszam...i czy ASPAT to to samo co "Transaminaza GOT / AST". Wiem, że mogę sobie poszperać u wujka google i poszukać, ale wierzę, że tutaj jesteście bardziej obcykane z tymi badaniami :)

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi25 wrote:
    Dziewczyny "Insulina po 75g glukozy po 1 godzinie" to jest to badanie krzywej? Bo trochę nie mogę się w tych nazwach badań połapać...mam napisane od F. Test obciążenia glukoza 75g. Z krzywą insulinową po 1 godzinie i 2 godzinach. Gdzie nie wejdę to się to inaczej nazywa i boje się, że zaraz coś pomieszam...i czy ASPAT to to samo co "Transaminaza GOT / AST". Wiem, że mogę sobie poszperać u wujka google i poszukać, ale wierzę, że tutaj jesteście bardziej obcykane z tymi badaniami :)

    1)Krzywa to badanie na czczo, po 1h i po 2h
    2) tak, to jest to samo

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
‹‹ 448 449 450 451 452 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ