X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karenira wrote:
    Rzeczywiście na razie nie ma do niego terminów. Będę polować co jakiś czas. Na razie umówiłam sobie wizytę na 14.09 do lek. med. Piotra Barcikowskiego.
    Mi średnio podszedł Barcikowski. Po epizodzie z krwawieniem bylam u niego na usg i stwierdził, ze leżenie jest niepotrzebne, że nawet mogę pracować, luteina też nad wyrost, bo łożysko aż tak nisko nie jest. Gdy Myszczyszyn wrócił z urlopu i poszłam do niego, powiedział zupełnie odwrotne rzeczy.. a bardziej ufam mu. Nawet podczas badania był ostrożny, by nie naruszyć nic

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Weraaaw Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Byłam dziś 1 raz u Szewczuka.
    Okazało się ze mam pcos. Najpierw mi kazał zrobić krzywa cukrowa i insu. Każą wyniki przesłać na maila.
    Pierwszy raz w życiu widziałam na usg tak jak by „dziurawy” jajnik... dziwne uczucie.
    Nie wiem sama co mam myśleć. Kazał przejść na dietę i uprawiać sport.
    Tylko ze ja uprawiam sport i to dużo.
    Gdzie najlepiej zrobić krzywa ? Jakieś doświadczenia ?

  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werwaaaw przy zaburzeniach z glikemią ważna jest dieta, więc zrób obie krzywe i będziesz widziała jaki jest stan.
    Przy PCOS lubią być wysokie też androgeny, sprawdziłabym je też.

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Weraaaw Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro idę rano na dwie Krzywe i przy okazji ths do kontroli. No zobaczę jak to wyjdzie

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 20:09

    klz9df9hix7ly771.png
  • Amelka19 Ekspertka
    Postów: 214 119

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Dostałam skierowanie od Lachowskiego na badanie drożności jajowodów...
    Moja znajoma załatwia mi w Świdnicy w Latawcu jakiś termin tylko zastanawia mnie, że badanie jest wykonywane w dwóch opcjach... albo ze znieczuleniem ogólnym, albo z miejscowym...
    Miała któraś z Was robione to badanie? Boli?

  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelka to pewnie bedzie to tradycyjne sprawdzanie droznosci z kontrastem. Rozne historie czytalam o tym. Moze bolec chyba, alw nie wiem czy bym sie zdecydowala na znieczulenie ogolne.

    Simons Ty chyba mialas takie tradycyjne?

    Mi sie w koncy udalo zalatwic skierowanie do poradni hematologii i jestem przebadana wzdluz i wszerz :D zaoszczędziłam sporo kasy mysle ze ok 1500 zl :D pobrali mi 12 probowek krwi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 14:28

    Amelka19, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Amelka19 Ekspertka
    Postów: 214 119

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Amelka to pewnie bedzie to tradycyjne sprawdzanie droznosci z kontrastem. Rozne historie czytalam o tym. Moze bolec chyba, alw nie wiem czy bym sie zdecydowala na znieczulenie ogolne.

    Simons Ty chyba mialas takie tradycyjne?

    Mi sie w koncy udalo zalatwic skierowanie do poradni hematologii i jestem przebadana wzdluz i wszerz :D zaoszczędziłam sporo kasy mysle ze ok 1500 zl :D pobrali mi 12 probowek krwi

    Właśnie nie wiem czy bardziej boję się znieczulenia ogólnego czy samego badania 🤔😬

    Super, że udało Ci się załatwić badania :) a jak się czujesz?

  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 64 46

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelka19 wrote:
    Hej dziewczyny :) Dostałam skierowanie od Lachowskiego na badanie drożności jajowodów...
    Moja znajoma załatwia mi w Świdnicy w Latawcu jakiś termin tylko zastanawia mnie, że badanie jest wykonywane w dwóch opcjach... albo ze znieczuleniem ogólnym, albo z miejscowym...
    Miała któraś z Was robione to badanie? Boli?
    Hej, badanie na NFZ czy prywatnie? Mnie chyba tez czeka ta akcja :( ostatnio pytałam cię tutaj o ovitrelle. Mój gin sam mi zaproponował, Wzięłam w tym cyklu, owu potwierdzona na usg, czekam na rezultaty... jak nie pyknie to kolejny krok to drożność. I już tez zaczynam się rozglądać, jak to ogarnąć.... robiliście badanie nasienia?

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    03.22 IUI 🙅‍♀️
    06.23 IUI (3 pecherzyki, aromek+fostimon) 🙅‍♀️

    Toczeń - ASP - ANA1 -ujemny

    trombofilia: obniżone białko S [50%]
    TSH < 2 – Letrox 150
    Kariotyp -ok
    Immunologia zbadana
    02.23 histeroskopia z abrazja endo-mikropolipy, przerost prosty
    CD138 - ok

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 20:09

    klz9df9hix7ly771.png
  • Amelka19 Ekspertka
    Postów: 214 119

    Wysłany: 1 września 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Amelka ja się nie wypowiem bo nie miałam tego badania. Odnośnie bólu, to czytałam różne opinie.
    Ale dobrze,że będziesz miała drożność, zawsze to kolejny krok do diagnozy.
    Oby jednak jajowody okazały się drożne 💪

    Edit. A czasem nie miałaś się decydować na sono hsg u F?
    F. tylko mówił mi o sono hsg, że jest konieczne do zrobienia...
    Póki co wiem, że jeśli dostane okres będę musiała się umówić na drożność, ale zastanawiam się czy nie lepiej zrobić to badanie w invimed ze znieczuleniem miejscowym bez pobytu w szpitalu i najnowszą metodą na miejscu... znieczulenia ogólnego panicznie się boję :)
    Jeszcze jest nadzieja, że może @ jednak się spóźni ehhh



    Adek2 trzymam kciuki mocno :) a jak się czujesz po zastrzyku?

  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 64 46

    Wysłany: 1 września 2020, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelka19 wrote:
    F. tylko mówił mi o sono hsg, że jest konieczne do zrobienia...
    Póki co wiem, że jeśli dostane okres będę musiała się umówić na drożność, ale zastanawiam się czy nie lepiej zrobić to badanie w invimed ze znieczuleniem miejscowym bez pobytu w szpitalu i najnowszą metodą na miejscu... znieczulenia ogólnego panicznie się boję :)
    Jeszcze jest nadzieja, że może @ jednak się spóźni ehhh


    Adek2 trzymam kciuki mocno :) a jak się czujesz po zastrzyku?

    Dziękuje, Dobrze się czułam przez cały cykl, chyba nie było jakoś specjalnie inaczej. Myśle, że mogłabym powtórzyć zastrzyk znowu, dla pewności, że owu była. Czekam teraz na wyniki bety, bo jakieś bladziochy powychodziły... jest duże zdenerwowanie.
    Jak nie wyjdzie to będę robić drożność 😭 chciałabym jakoś się dostać na NFZ bo ten zabieg wydaje się być bolesny i drogi... ale nie mam pojęcia jak zdobyć skierowanie. Chyba nigdy nawet nie byłam u gina na NFZ...

    Amelka Tez trzymam kciuki Za ciebie, obyśmy się minęły na sali porodowej a nie w trakcie hsg :)

    Amelka19 lubi tę wiadomość

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    03.22 IUI 🙅‍♀️
    06.23 IUI (3 pecherzyki, aromek+fostimon) 🙅‍♀️

    Toczeń - ASP - ANA1 -ujemny

    trombofilia: obniżone białko S [50%]
    TSH < 2 – Letrox 150
    Kariotyp -ok
    Immunologia zbadana
    02.23 histeroskopia z abrazja endo-mikropolipy, przerost prosty
    CD138 - ok

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • Weraaaw Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 1 września 2020, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Nie wiem gdzie najlepiej zrobić ale ja robiłam w przychodni na ziemowita.
    Pcos często lubi iść w parze z IO.
    Wcześniej żaden ginekolog nie podejrzewał u Ciebie Pcos?

    Nigdy żaden lekarz mi tego nie powiedział.

    Mam wyniki
    Glukoza na czczo 96 , po 1 g 115 a po 2 75

    Insulina 9,8
    Po 1 godz 55,7
    Po 2 - 30,3

    Przepisał mi siofor i kazał brać popołudniu codziennie 1 tab. I za 3 miesiące przyjść na kontrole.

    Co myślicie o tych wynikach ?

  • Amelka19 Ekspertka
    Postów: 214 119

    Wysłany: 1 września 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek2 wrote:
    Dziękuje, Dobrze się czułam przez cały cykl, chyba nie było jakoś specjalnie inaczej. Myśle, że mogłabym powtórzyć zastrzyk znowu, dla pewności, że owu była. Czekam teraz na wyniki bety, bo jakieś bladziochy powychodziły... jest duże zdenerwowanie.
    Jak nie wyjdzie to będę robić drożność 😭 chciałabym jakoś się dostać na NFZ bo ten zabieg wydaje się być bolesny i drogi... ale nie mam pojęcia jak zdobyć skierowanie. Chyba nigdy nawet nie byłam u gina na NFZ...

    Amelka Tez trzymam kciuki Za ciebie, obyśmy się minęły na sali porodowej a nie w trakcie hsg :)


    Ja z beta jeszcze czekam i testów tez nie robię wyjątkowo 😂😎 stwierdziłam, że co na być to będzie ☺️ ale jasne ciekawość jest ogromna i tak tez sobie życzę nam porodówki a nie drożności 😬 ja skierowanie dostałam od lekarza z kliniki invimed od Lachowskiego jeśli miałabyś skierowanie to mogę zagadać do znajomej w szpitalu w Świdnicy

    Adek2 lubi tę wiadomość

  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 64 46

    Wysłany: 1 września 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo, póki co to przyszły wyniki... beta- 20,1 mIU/ml, progesteron - 11,10 ng/ml, obstawiam, że jest ok 12/13 dpo, jutro termin spodziewanej miesiączki. Jajowody chyba mam drożne :) troszkę się martwię, że niskie te wyniki, ale mam nadzieję, że będzie dobrze...

    Amelka19, olik321, Karenira lubią tę wiadomość

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    03.22 IUI 🙅‍♀️
    06.23 IUI (3 pecherzyki, aromek+fostimon) 🙅‍♀️

    Toczeń - ASP - ANA1 -ujemny

    trombofilia: obniżone białko S [50%]
    TSH < 2 – Letrox 150
    Kariotyp -ok
    Immunologia zbadana
    02.23 histeroskopia z abrazja endo-mikropolipy, przerost prosty
    CD138 - ok

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • Amelka19 Ekspertka
    Postów: 214 119

    Wysłany: 1 września 2020, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek2 wrote:
    Hejo, póki co to przyszły wyniki... beta- 20,1 mIU/ml, progesteron - 11,10 ng/ml, obstawiam, że jest ok 12/13 dpo, jutro termin spodziewanej miesiączki. Jajowody chyba mam drożne :) troszkę się martwię, że niskie te wyniki, ale mam nadzieję, że będzie dobrze...

    O kurczę u mnie tez 12 dpo... termin miesiączki u mnie wypada na 5 września 😎 pod koniec tygodnia planowałam zrobić test... ale teraz już będzie mnie to męczyć :)
    Spr sobie jaki masz wzrost beta hcg po 48 godzinach wynik wskazuje na ciąże wiec super Gratulację :) i otrzymam kciuki

  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 2 września 2020, 05:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek2 wrote:
    Hejo, póki co to przyszły wyniki... beta- 20,1 mIU/ml, progesteron - 11,10 ng/ml, obstawiam, że jest ok 12/13 dpo, jutro termin spodziewanej miesiączki. Jajowody chyba mam drożne :) troszkę się martwię, że niskie te wyniki, ale mam nadzieję, że będzie dobrze...
    To są wyniki bez zastrzyku na pękanie ?
    Weź dupka luteine, bo progesteron trochę mały

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 64 46

    Wysłany: 2 września 2020, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak, zrobię jutro przyrost :) to są wyniki 14/15 dni
    Po zastrzyku. Po drodze robiłam testy domowe (niestety nie wytrzymałam z testowaniem i to był ostatni raz kiedy się zachowuje jak wariatka). Po 10 dniach czule testy były już Białe jak śnieg, 12 dnia cień po czasie na bobo teście, potem pusto, potem cień w regulaminowym czasie, wiec poszłam na betę. Dzisiaj mam wizytę u doktorka, pewnie dostanę heparynę i progesteron. Mam nadzieje, że beta urośnie i wszystko się dobrze skończy.
    To był mój pierwszy cykl z zastrzykiem.... Amelka mam nadzieje, że u was tez zaskoczyło.... najmocniej na świecie trzymam kciuki bo znam doskonale trudy starania 🤞🤞🤞

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    03.22 IUI 🙅‍♀️
    06.23 IUI (3 pecherzyki, aromek+fostimon) 🙅‍♀️

    Toczeń - ASP - ANA1 -ujemny

    trombofilia: obniżone białko S [50%]
    TSH < 2 – Letrox 150
    Kariotyp -ok
    Immunologia zbadana
    02.23 histeroskopia z abrazja endo-mikropolipy, przerost prosty
    CD138 - ok

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 64 46

    Wysłany: 2 września 2020, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zostałam obłożona wszystkimi możliwymi lekami i mam czekać.
    Dziewczyny gdzie najlepiej na betę we Wrocławiu? Wczoraj w Luxise czekałam na wyniki do 18 godziny, myślałam, że zeby zjem... Które labolatorium polecacie?

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    03.22 IUI 🙅‍♀️
    06.23 IUI (3 pecherzyki, aromek+fostimon) 🙅‍♀️

    Toczeń - ASP - ANA1 -ujemny

    trombofilia: obniżone białko S [50%]
    TSH < 2 – Letrox 150
    Kariotyp -ok
    Immunologia zbadana
    02.23 histeroskopia z abrazja endo-mikropolipy, przerost prosty
    CD138 - ok

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 2 września 2020, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 20:09

    klz9df9hix7ly771.png
‹‹ 472 473 474 475 476 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ