X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 14 maja 2021, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa jestem czy ANA 1:160 I przeciwciala przeciwplemnikowe wystarcza do tego żeby dał mi ten sterydy...
    Simons_cat A u Ciebie jakie czynniki były nieprawidłowe?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2021, 19:37

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 14 maja 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie brak ochrony zarodka. Zaburzone cytokiny.

    Ana mialam za pierwszym razem 1:640 ziarnisty, w ana3 już nic nie wyszło, a chyba to jest najważniejsze. No, na to u mnie nikt nie patrzył w każdym razie. Wydaje mi się, że badałam jeszcze raz w Łodzi to wyszło jakoś koło twojego wyniku, a ostatnie w styczniu 1:80.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2021, 21:03

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 14 maja 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons przepraszam, że tak zawracam głowę ale czuje się jak dziecko we mgle... A jakie badania udało Ci się wykonać we Wrocławiu? Czy te cytokiny wykonam gdzieś na miejscu ? Albo immunofonetyp? A ogólnie jak oceniasz dr F? Jestem dopiero po pierwszej wizycie u niego następna mam na 26 maja bo chce pójść już z pełnym pakietem badań. Mam za sobą 4 ciążę biochemiczne, poronienie zatrzymane w 7tc i poród przedwczesny z powodu stanu przedrzucawkowego... dajemy sobie z mężem jeszcze jedna szansę dlatego chce się idealnie przygotować I przebadać...

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 16 maja 2021, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Immunofenotyp zrobisz np. w synevo, w diagnostyce, w alabie. Cytokiny też wg google. Tylko patrz na stronie, bo immunofenotypu nie robią we wszystkich punktach i tylko w niektóre dni tygodnia - jeśli chodzi o synevo. Ja cytokiny akurat robiłam w Łodzi po wizycie, a immunogenotyp na Pasteura w klinice hematologii, bo to było w 2019, nigdzie wtedy nie znalazłam w innym miejscu. 😅

    F. ok, robi ile może. Jak skończą mu się pomysły albo stwierdzi, że u ciebie już czas na immuno to powie. Jeśli chodzi o zlecanie badań i jakość wizyty to zawsze byłam zadowolona. Tego mi brakuje najbardziej w sumie, więc nie wykluczam, że kiedyś do niego wrócę. Ja też dużo sprawdzałam na własną rękę, bo był sceptyczny, ale wolałam coś zrobić za dużo i wykluczyć, niż później żałować, że mogłam zrobić i tylko straciłam czas. Ale może podejście mu się zmieniło? Nie wiem, dawno u niego nie bylam. 🙂Jeśli chcesz do niego iść z cytokinami i immunofenotypem to tego nie ogarnie. Chyba, że coś się zmieniło. To już tylko immunolog raczej. 🙂

    Jakie badania już robiłaś?

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Luska_30 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 17 maja 2021, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Ech... 2 tygodnie temu drugie poronienie zatrzymane.

    Dziewczyny, czy polecacie kogoś oprócz docenta Paśnika ? U docenta mam wizytę dopiero w październiku (bardzo ciężko się dostać). Już teraz robię pakiet wszystkich możliwych badań immunologicznych i chciałabym jak najszybciej podjąć leczenie, jeśli będzie taka konieczność.

    W ciąży brałam Heparynę ze względu na wcześniejszą obniżoną antytrombinę III i białko C. po 2,5 tyg od ostatniego zastrzyku (które teoretycznie działają max 24 godziny) antytrombina i białka wszystkie w normie... n


    Help!
    Trzeciego poronienia i zabiegu już nie zniosę ;(

  • Luska_30 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 17 maja 2021, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o badania z zakresu immunologii to ja polecam Gyncentrum w Katowicach- jest o połowę taniej niż w Łodzi. Terminy to ok 2-3 miesiące.
    Możesz tam zrobić:
    cytokiny, allo MLR, immunofenotyp, cytotoksyczność NK etc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2021, 21:46

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 maja 2021, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luska_30 wrote:
    Hej!

    Ech... 2 tygodnie temu drugie poronienie zatrzymane.

    Dziewczyny, czy polecacie kogoś oprócz docenta Paśnika ? U docenta mam wizytę dopiero w październiku (bardzo ciężko się dostać). Już teraz robię pakiet wszystkich możliwych badań immunologicznych i chciałabym jak najszybciej podjąć leczenie, jeśli będzie taka konieczność.

    W ciąży brałam Heparynę ze względu na wcześniejszą obniżoną antytrombinę III i białko C. po 2,5 tyg od ostatniego zastrzyku (które teoretycznie działają max 24 godziny) antytrombina i białka wszystkie w normie... n


    Help!
    Trzeciego poronienia i zabiegu już nie zniosę ;(

    bierzesz acard? klujesz się cały cykl czy od pozytywnego testu?

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Luska_30 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 18 maja 2021, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od pozytywnego testu.

    Według nowych badań nie mam trombofilii... nie wiem jakim cudem - ale na to wychodzi (tak jak pisałam wcześniej, w lutym biało C i antytrombina obniżone, obecnie - w normie).

    Nie mam też mutacji w genach , oprócz MTHFR - homocysteina w normie.

    Dr F odsyła do immunologa...więc chyba tu leży problem ;(

  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 19 maja 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons_cat wrote:
    Immunofenotyp zrobisz np. w synevo, w diagnostyce, w alabie. Cytokiny też wg google. Tylko patrz na stronie, bo immunofenotypu nie robią we wszystkich punktach i tylko w niektóre dni tygodnia - jeśli chodzi o synevo. Ja cytokiny akurat robiłam w Łodzi po wizycie, a immunogenotyp na Pasteura w klinice hematologii, bo to było w 2019, nigdzie wtedy nie znalazłam w innym miejscu. 😅

    F. ok, robi ile może. Jak skończą mu się pomysły albo stwierdzi, że u ciebie już czas na immuno to powie. Jeśli chodzi o zlecanie badań i jakość wizyty to zawsze byłam zadowolona. Tego mi brakuje najbardziej w sumie, więc nie wykluczam, że kiedyś do niego wrócę. Ja też dużo sprawdzałam na własną rękę, bo był sceptyczny, ale wolałam coś zrobić za dużo i wykluczyć, niż później żałować, że mogłam zrobić i tylko straciłam czas. Ale może podejście mu się zmieniło? Nie wiem, dawno u niego nie bylam. 🙂Jeśli chcesz do niego iść z cytokinami i immunofenotypem to tego nie ogarnie. Chyba, że coś się zmieniło. To już tylko immunolog raczej. 🙂

    Jakie badania już robiłaś?
    Simons bardzo Ci dziękuję! Ja zrobiłam tak:
    Antykoagulat toczniowy ok
    Antytrombina III ok
    Białko C ok
    Białko s ok
    P/C przeciwkardio oba ok
    P/C przeciw beta coś tam ok
    ANA 1 wynik słabo dodatni 1:160
    ASA 1:10
    Najgorzej wyszła u mnie insulina po obciążeniu bardzo bardzo wysoka I znalazłam artykuł, który opisuje ja jako przyczynę poronien.
    Takie podstawowe wyniki jak Wit D ok
    Mam też pcos I wysokie androgeny...
    A I mam też mthfr I pai I

    Aktualnie zrobiłam test ciążowy I betę I wyszły pozytywnie na razie mam zleconą luteine I wizytę na 2 czerwca. Staram się nie nakrecac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2021, 13:57

    Simons_cat lubi tę wiadomość

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • Martyna_Dietetyk Koleżanka
    Postów: 183 13

    Wysłany: 19 maja 2021, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki!
    Piszę pracę magisterska na temat wpływu żywienia i wybranych parametrów stylu życia na płodność. Proszę jedynie o wypełnienie, krótkiej ankiety, która jest przedmiotem badań mojej pracy mgr. Sama ankieta zawiera pytania dotyczące głównie żywienia 😊 Ankieta jest ANONIMOWA, a jej wyniki posłużą mi jedynie do dogłębnego zbadania tematu i napisania pracy mgr! Z góry dziękuję za poświęcony czas :)
    Niestety nie da się kliknąć tutaj w link, istnieje opcja jedynie kopiowania i wklejenia:)

    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdb1P-yoAMo-BWNFHIkZTgqAdC1Ih4wbEHIKnnoTQvfg7S3yA/viewform

  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 19 maja 2021, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajna, powodzenia w takim razie! 🍀

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2021, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. U mnie wyniknela taka niespodzianka, że nie doczekałam @ po zabiegu i naturalnie miałam owulację, a co za tym idzie...znowu jestem w ciąży. F. Kazał mi zbadać białko c, białko s, antytrombine, homocysteine i właśnie białko s jedynie wyszło poniżej normy 47%. Oczywiście teraz jestem przerażona...któraś z was miała taki niedobór? Czymś da się to uzupełnić?

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 maja 2021, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi, masz trombofilię nabytą, żeby utrzymać ciążę dostaniesz heparynę i będziesz się kuła całą ciążę i połóg.
    Plus pewnie dostaniesz acard. Wyślij sms do Fabijańskiego z tym wynikiem, bo tu nie ma na co czekać.

    Ja mam trombofilię wrodzoną (V Leiden), ale Paula_71 ma też niedobór białka S więc pewnie Ci tu napisze, co jest ważne.
    Na pewno ważna jest kontrola tego parametru po porodzie.

    Ogólnie przy trombofili (tej nabytej i tej wrodzonej) nie wolno też do końca życia przyjmować hormonów, palić papierosów a przy każdej podróży pow. 5h warto podać sobie dawkę profilaktyczną heparyny (O.4).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2021, 10:26

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 maja 2021, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons, jak się miewasz? :)
    Jak tam maluszek, wiadomo kto tam u Ciebie mieszka? :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda dzięki! Właśnie mi odpisał, że trzeba wprowadzić leki. Kazał powtórzyć betę więc zaraz biegnę do labo i wykupie receptę. Ale jestem już cała w nerwach dosłownie...chociaż z drugiej strony pocieszam się, że lepiej wiedzieć i dobrze, że już reagujemy.

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 25 maja 2021, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byc moze wlasnie dlatego poronilas, ze masz trombofilie. Tak jak Magda pisala, bedziesz cala ciaze i polog brac heparyne, inaczej mozesz znowu poronic albo dostac zatoru. Kiedys mialam Bialko S kolo 45-50, teraz mam kolo 30 wiec hematolog kazala mi brac heparyne nawet gdy 2h siedze w jednej pozycji. Jest zakaz brania tabletek hormonalnych, palenia, nadwagi. Zalecane jest duzo ruchu, pic duzo wody.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No być moze było to powodem....pocieszam się też że inne badania wyszły ok bo robiłam też zespół antyfosfolipidowy i mutacje. Więc tylko to białko s poniżej normy. Wynik bety będzie jutro, zastrzyki wykupiłam ale nie mam info od niego póki co kiedy i jak je brać :o czekam aż odpisze coś w tej sprawie. Pozostaje mi wierzyć że będzie dobrze, chociaż wolę też być gotowa na inny scenariusz. Przynajmniej mam poczucie, że robimy wszystko co się da. Dzięki dziewczyny, zawsze tu na was można liczyć :* teraz w tą ciążę szybko zaszłam i to naturalnie bez żadnych leków bo wszystko odstawiłam po poronieniu. F. Też na szczęście nic nie skomentował że za szybko tylko zbadał i mówił że po zabiegu nawet śladu nie ma i wszystko tam w srodku jest gotowe na przyjęcie nowego życia, że tak powiem.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 maja 2021, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastrzyki najlepiej robic rano, jesli dostalas acard, to on jest na wieczór.

    Ja natomiast zastrzyk robie wieczorem i blizej tp przestawiam sie na rano, bo rano mam za duzo na glowie przed praca :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acardu w ogóle nie dostałam. Tylko zastrzyki.

  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 25 maja 2021, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Simons, jak się miewasz? :)
    Jak tam maluszek, wiadomo kto tam u Ciebie mieszka? :)
    Jest ok 🙂 doktor nie ma się do czego przyczepić póki co 🙂 już 15 tydzień leci 🤯 (z USG jestem 2 dni do przodu wobec suwaczka, a na wizycie czwartkowej już z wymiarów pokazywało 15 tydzień O.o) nie wiem kiedy to minęło! A w środku mieszka chłopak 😁 Cały czas pracuję i będę pracowała jeszcze prawie cały czerwiec :/ koleżanka wraca dopiero pod koniec jakoś, muszę pomóc na początku miesiąca, ale może posiedzę na HO z 2 tygodnie. Ja ogólnie i koledzy wychodzimy z założenia, że od połowy miesiąca tak naprawdę nie jestem już potrzebna, bo się mniej dzieje, więc będę jeszcze negocjować. 😅 Zdarza się niestety, że muszę wziąć urlop, bo głowa mnie tak boli, że nie dałabym radę patrzeć w monitor 8h. Dzisiaj też bolała, ale rozkręciła się jak już byłam w pracy. :/ No nic, muszę to jakoś przetrwać. Już nie mogę się doczekać, aż dojadę do domu i pójdę spać 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2021, 16:22

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
‹‹ 521 522 523 524 525 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ